Liverpool - AC Milan

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Mufi

Liverpool - AC Milan

Post autor: Mufi »

W środę czeka nas inauguracja LM 2021/22. Jak wiemy trafiliśmy do mega trudniej grupy z Atletico, Milanem i Porto.

W pierwszym spotkaniu zmierzymy się z AC Milanem na Anfield.

Z Włochami graliśmy oficjalnie dwa spotkania, oba te mecze były finałami Ligi Mistrzów. Pierwszy w 2005 roku w Stambule zremisowaliśmy 3-3 i w rzutach karnych wygraliśmy nasz 5 tytuł Mistrzów Europy. Nie trzeba chyba dużo wspominać, mecz jest słynny na cały świat, jeden z największych comebacków w historii piłki nożnej (Milan do przerwy prowadził 3:0), dla Nas Polaków tym bardziej pamiętny przez występ Dudka. Drugi finał to porażka Liverpoolu 1:2 na Stadionie Olimpijskim w Atenach w 2007 roku. Dubletem popisał się wtedy Filippo Inzaghi, a honorową bramkę dla LFC trafił Dirk Kuyt w końcówce spotkania (świetny mecz zagrał wtedy Dida, mieliśmy dużo więcej okazji niż Milan). Był to 7 tytuł LM dla Milanu, jak do tej pory ostatni.
W nieoficjalnych meczach graliśmy również dwa razy. W 2014 w ramach International Champions Cup na Giuseppe Meazza wygraliśmy z Milanem 2:0 (bramki Suso i Allena) i w 2016 roku (już za czasów JK) w ramach tych samych rozgrywek wygraliśmy również 2:0 na Levi's Stadium w Santa Clara (bramki Origiego i Bobbyego).

Liverpool bardzo dobrze rozpoczął sezon, na 12 możliwych punktów zgromadził 10, razem z MU i Chelsea lideruje w lidze. Włosi sezon rozpoczęli jeszcze lepiej, wygrali wszystkie 3 mecze - z Sampdorią, Cagliari i Lazio.
Momo Salah w 4 kolejki angielskiej ekstraklasy zgromadził na swoim koncie 3 bramki oraz dwie asysty. Jego koledzy z ataku - Sadio Mane i Diogo Jota strzelili po 2 bramki, a Bobby Firmino, który nie zagra w środę, jedną. Trent Alexander-Arnold zaliczył dwie asysty do tej pory i razem z Salahem przewodzą w tej klasyfikacji w Liverpoolu.
W Milanie po dwie bramki w lidze mają Oliver Giround, który najprawdopodobniej również nie wystąpi w meczu, oraz Rafael Leao. Po jednej bramce mają Diaz i Ibrahimović, który wczoraj wrócił po długiej kontuzji kolana i od razu zapewnił 3 pkt Milanowi w starciu z Lazio. Najlepszym asystentem jest wspomniany wyżej Diaz (1 asysta).

Liverpool zeszłoroczną edycję LM zakończył na 1/4 finału w potyczce z Realem Madryt. Milan nie grał w LM, grał w LE, odpadli w 1/8 z Manchesterem United.

Z ciekawostek:

Milan wraca do LM po 7 latach przerwy.

Jest to pierwsze oficjalne spotkanie tych drużyn, które nie jest finałem Ligi Mistrzów.

Liverpool w ostatnich trzech spotkaniach w fazie grupowej LM wygrał raz, raz zremisował i raz przegrał (kolejno z Ajaxem, Midtjylland i Atalanta).

Salahowi brakuję 4 bramek żeby wyrównać rekord Gerrarda (30) w bramkach dla Liverpoolu w LM.

Brakuję mu również trzech spotkań żeby stać się 6 piłkarzem LFC w historii LM pod względem występów (48). Podobna rzecz tyczy się Mane, z tym, że Jemu brakuję czterech.

Momo brakuję trzech bramek żeby stać się 10 najlepszym strzelcem w historii Liverpoolu. Salah ma 128 bramek, a dziesiąty Sam Raybould 130.

Milan ostatni raz w LM grał w sezonie 2013/14. Zajął drugie miejsce w grupie i odpadł w 1/8 z późniejszym finalistą - Atletico Madryt.

Z włoskimi ekipami na Anfield idzie nam "różnie". Ostatnie trzy wyniki to - porażka z Atalanta 0:2, remis z Napoli 1:1 oraz wygrana 1:0 z tym samym rywalem - Napoli w 2018 roku (też dosyć pamiętny mecz, interwencja Alissona w końcówce po strzele Milika (remis dawał awans Włochom), w tamtym sezonie wygraliśmy LM).

Braki kadrowe:

Liverpool - Elliott, Firmino, Minamino (?), Neco
Milan - Giroud (?), Krunic

Przewidywane XI:

Liverpool: Alisson - TAA, VVD, Gomez (imo zagra On, Matip odpocznie), Tsimikas (to samo co poprzednio) - Henderson, Fabinho, Naby/Thiago - Mane, Jota, Salah

AC Milan: Maignan - Calabria, Romagnoli/Kjaer, Tomori, Theo Hernandez - Tonali, Kessie - Leao, Diaz, Saelemaekers - Ibrahimovic

Sędzią spotkania będzie Polak Szymon Marciniak. Ostatnie spotkanie jakie Nam sędziował to pierwszy mecz 1/8 LM 2019/2020 - porażka 1:0 z Atletico na Wanda Metropolitano (gol Saula). Jeszcze wcześniej gwizdał Liverpoolowi w fazie grupowej LM 2018/2019 z PSG - porażka 2:1 na Parc des Princes. A ostatnie dwa mecze jaki sędziował Nam na Anfield to wygrana 7:0 ze Spartakiem w LM 2017/18 i wygrana 1:0 z Besiktasem w LE 2015/16. Można powiedzieć, że jak Nam sędziuje w UK to dochodzimy do finału, który przegrywamy xD.
Jeśli chodzi o sędziowanie w meczach Milanu, to będzie pierwszy raz, kiedy robić to będzie Marciniak.

Transmisja na Polsat Sport Premium 2, od 21:00.
Guzik1892

Re: Liverpool - AC Milan

Post autor: Guzik1892 »

Czekam z ogromną niecierpliwością na to spotkanie! Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. O ile o defensywę się nie boję (choć nie jestem pewien czystego konta) to dział kreacji mnie martwi oraz forma (skuteczność) Mane - choć tutaj paradoksalnie widać, że Mane chce być pod grą i reszta drużyny stara się mu pomóc w przełamaniu. Istotne też mogą być informacje po operacji Harvey'a - jeśli będą to pozytywne wieści (czytaj wypada do 3 miesięcy) to wtedy drużyna może dostać pozytywnego kopa (w meczy z Leeds widać było jak po tej kontuzji ich trochę ścięło - nie winię ich oczywiście za to).

Liczę na dobre widowisko, zakończone zwycięstwem The Reds

Mój typ: Liverpool 3 :1 AC Milan (Salah, 2x Mane, Ibra)
Kamson

Post autor: Kamson »

Jutro jestem na Stamford podejrzeć Chelsea a w środę się melduje na Anfield, jak pisałem chce w tym sezonie zaliczyć wszystko na Anfield także taki przysmaczek jak spotkanie z Milanem to obowiązek.
Stawiam że będzie to dobre spotkanie i wygramy bez żadnych problemów 2:0, wszyscy wiemy że Milan to nadal nie ta sama firma, wieczór, Anfield pełne, CL, nie można tego nie wygrać.
CL lub liga musi być nasza w tym sezonie
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
dzemek

Post autor: dzemek »

Zapowiada się interesujące spotkanie, Milan po wielu latach wraca do Ligi Mistrzów, ciekawi mnie ich dyspozycja i jak poradzą sobie w grupie. Oby to jednak Liverpool był zwycięski i bez kontuzji. Dodatkowo trzeba utrzeć nosa mojemu koledze, który jest kibicem Milanu.
alank0491
Kontakt:

Post autor: alank0491 »

Macie jakąś stronke gdzie można obejrzeć meczyk, tak żeby w miarę nie zacinało ? Pozdrawiam
mazi

Post autor: mazi »

alank0491 pisze: 13 wrz 2021, o 18:24 Macie jakąś stronke gdzie można obejrzeć meczyk, tak żeby w miarę nie zacinało ? Pozdrawiam
tak, na strims.world obejrzysz bez problemu
TAK
Mufi

Zlatan nie zagra jutro na Anfield. Kontuzja Achillesa.
Mufi

Zapomniałem dodać w ciekawostkach, że Salah podczas swojego pobytu w SerieA w trzech meczach z Milanem strzelił 1 gola i zaliczył jedną asystę.
akhrem9

Post autor: akhrem9 »

alank0491 pisze: 13 wrz 2021, o 18:24 Macie jakąś stronke gdzie można obejrzeć meczyk, tak żeby w miarę nie zacinało ? Pozdrawiam
VipLeague
Minusem, jak na strimsworld jest kilkuminutowe opóźnienie
adamne

Post autor: adamne »

Wreszcie będzie okazja odegrać się za Ateny, z Atletico zresztą też mamy do pogadania więc emocji w grupie będzie pod dostatkiem.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

adamne pisze: 15 wrz 2021, o 00:31 Wreszcie będzie okazja odegrać się za Ateny, z Atletico zresztą też mamy do pogadania więc emocji w grupie będzie pod dostatkiem.
Atenami to oni się odegrali za Stambuł :D Teraz czas na nowy rozdział :P
The world is yours
Django

Post autor: Django »

CzerwonyBartek pisze: 15 wrz 2021, o 07:58
adamne pisze: 15 wrz 2021, o 00:31 Wreszcie będzie okazja odegrać się za Ateny, z Atletico zresztą też mamy do pogadania więc emocji w grupie będzie pod dostatkiem.
O ile dobrze pamiętam to gdyby mecz trwał jeszcze z 10 minut dłużej to mielibyśmy dziś 7 tytułów LM ;) Więc nie było to odegranie sensu stricte :)
Obrazek
Mufi

Bakayoko również nie będzie mógł dziś zagrać.
grzyb

Post autor: grzyb »

Kamson pisze: 13 wrz 2021, o 15:53 Jutro jestem na Stamford podejrzeć Chelsea a w środę się melduje na Anfield, jak pisałem chce w tym sezonie zaliczyć wszystko na Anfield także taki przysmaczek jak spotkanie z Milanem to obowiązek.
Stawiam że będzie to dobre spotkanie i wygramy bez żadnych problemów 2:0, wszyscy wiemy że Milan to nadal nie ta sama firma, wieczór, Anfield pełne, CL, nie można tego nie wygrać.
CL lub liga musi być nasza w tym sezonie

Strasznie ci zazdroszczę! jesteś na każdym spotkaniu :) Co do meczu dawno nie oglądałem MIlanu nawet nie wiem jak grają dziś interesuje mnie tylko zwycięstwo 2:0 i będę zadowolony. Wyjdzie dziś OX czu jednak Jurgen będzie zajeżdżał skład i wstawi Jote jak myślicie.
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Django pisze: 15 wrz 2021, o 08:22
CzerwonyBartek pisze: 15 wrz 2021, o 07:58
O ile dobrze pamiętam to gdyby mecz trwał jeszcze z 10 minut dłużej to mielibyśmy dziś 7 tytułów LM ;) Więc nie było to odegranie sensu stricte :)
+pierwszą bramkę nie strzelił Inzaghi tylko strzelili ją fuksiarsko Inzaghim :lol:
The world is yours
ODPOWIEDZ