Premier League 2021/22

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Re: Premier League 2021/22

Post autor: PyrkaLFC »

Sorry że post pod postem, ale są niepowiązane. Dysponuje ktoś może skrótem całej 4 kolejki?
Do you mind if I blow your mind?

https://www.youtube.com/watch?v=Wz3b7-zmJ2o
ManiacK

Post autor: ManiacK »

PyrkaLFC pisze: 13 wrz 2021, o 16:41 No ale jakbyśmy kupili zawodnika to znowu by zahamowało rozwój Elliota, bo grałby pewnie ten kupiony za duże pieniądze. Straciliśmy zawodnika o niesamowitym talencie, ale wciąż mamy całe trio ofensywne + Jota + sezon prawdy dla Minamino. W drugiej linii jest Fabinho, Thiago, Hendo, Keita, Jones, Milner. Origi to pewnie ostatnia deska ratunku. Niestety przed kontuzjami nie da się uchronić, chyba że śpisz na pieniądzach. 3 kluby skrzywiły kibicom postrzeganie pilki nożnej w Anglii.
Nie zahamowałby rozwoju, gdybyśmy częściej z niego korzystali na jego nominalnej (przynajmniej tam najlepiej się pokazywał w Blackburn i tam zaczynał grać w poważnej piłce) pozycji na skrzydle, wtedy Salah mógłby grać na szpicy, a Jota wymieniać Mane bez formy (pomijam fakt, że i tak wymienność pozycji z przodu jest ogromna i to, że ktoś jest głównie wystawiony na napadzie nie znaczy, że częściej lub rzadziej schodziłby tam np. właśnie Jota lub Elliot).
Druga sprawa - jeśli Harvey jest tak dobry, jak niektórzy sądzą (albo może się do tego poziomu rozwinąć), to i tak by grał. Od przybytku głowa nie boli, a w naszym wypadku tego przybytku JAKOŚCIOWEGO (Fabinho) lub częściej zdrowego niż kontuzjowanego (Keita) nie mamy za dużo, bo jeśli mamy wierzyć w wiekowego Milnera, który w tym momencie jest dla nas w miarę jakościową jak na tę pozycję, ale.. zapchajdziurą lub liczyć, że Jones wybuchnie z formą, kiedy na początku sezonu albo nie gra wcale albo nawet nie łapie się na ławkę, to ciężko będzie. Pomijam dodatkowo fakt braku formy Hendersona i w ogóle branie pod uwagę przez Jurgena OXa w składzie, do tego z Taku mimo wszystko coś musi być nie tak, bo pomimo świetnego presezonu i tak nie jest wykorzystywany (tak wiem, teraz kontuzjowany, ale przed kadrą też był?). Na ten moment po Origim liczę tylko, że nie będzie przeszkadzał na boisku jak OX, wszystko ponadto będzie in plus.
4 klasowych zawodników z przodu na 3 pozycje, 5 klasowych zawodników na 3 pozycje w środku + nadzieja w Jonesie i liczenie na Milnera. To nie jest kadra, która może rywalizować na dłużej na wszystkich frontach i wręcz prędzej czy później każe nam też wybierać nawet w najważniejszych rozgrywkach gdzie stawiamy wszystko na 100%, a gdzie lekko odpuszczamy (PL/LM), a my w mniej więcej takim składzie kadrowym rywalizujemy nie jeden sezon, a kolejny rok.
Ja nie chcę ilościowo kadry i wydanych pieniędzy jak w City, MU czy innym Chelsea, nie chcę bezsensownych ruchów jak robił w tym roku Arsenal, chcę po prostu wzmacniać się tam, gdzie jest taka potrzeba i potrafić grać w pucharach rezerwowych składem, a nie typowo akademią, która przejdzie kilka słabszych zespołów, ale już drużyny z Championship/PL nas zazwyczaj eliminują. Ze ŚO się spóźniliśmy rok, kto wie czy jakby ktoś klasy Ibou był w klubie, czy byśmy nie walczyli do końca o coś, bo Fabinho mógłby grać na DMie, a nie łatać środek obrony i męczyć się tam z Thiago (którego naturalną pozycją na ten moment jest 8 - na 6 grać może, gdy 8mki są mocno defensywnymi zawodnikami jak np. Goretzka i Kimmich i on od tyłu zajmuje się przede wszystkim rozgrywaniem, a nie odbieraniem - mimo, że to też potrafi i jest naturalną końcową obroną, jeśli 8mki przed nim nie odbiorą).
Fakt - może sam Jurgen woli wąskie kadry, ale tego i tak się nie dowiemy (a sądzę, że nawet jak woli wąskie kadry, to tu wychodzi po prostu coś w stylu - nowy zawodnik by się przydał, ale nie będzie naciskał mocno na FSG, bo z tym co ma też spróbuje coś ugrać i dzięki temu zarząd podchodzi bardzo minimalistycznie co do wydatków na wzmocnienie kadry i woli przeznaczyć pieniądze na utrzymanie obecnej kadry - tylko, że zawodnicy się starzeją i nie możemy przespać kolejnych 2/3 lat). Nie zmienia to faktu, że on nie ma pola manewru, nie może ratować meczu, gdy plan A nie działa, bo któryś trybik bije głową o ścianę (najczęściej wspominany Mane czy niejednokrotnie Firmino totalnie bez formy) lub nieco zmienić koncepcję, gdy taktyka drużyny przeciwnej polega na głębokiej obronie (choćby wysoki napastnik na wrzutki/rożne, ile takich punktów ratował choćby Giroud w Chelsea czy Cavani w MU - innych klubów nie wymieniam, bo Kane w Totkach pełni taką rolę 90min w meczu, a w City choćby widać właśnie totalny brak kogoś z przodu, kto będzie czekał na odbitą piłkę, jeśli pierwotny plan zawodzi i raz wciskają 5 bramek Norwich, by za tydzień mieć wielkie problemy z Leicester, który defensywnie nie wyglądał dużo lepiej, ale próbował grać z nimi "normalną piłkę").
mazi

Post autor: mazi »

PyrkaLFC pisze: 13 wrz 2021, o 18:39 Sorry że post pod postem, ale są niepowiązane. Dysponuje ktoś może skrótem całej 4 kolejki?

Moge zaproponować Weekend Review, skróty ale okraszone paplaniną being sports :)
https://soccercatch.com/shows/409470332 ... end-review

A tutaj skrót każdego meczu do obejrzenia z osobna
https://soccercatch.com/leagues/8/premi ... e#calendar
TAK
Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Spoiler:
Dzięki ziomek :) !
Do you mind if I blow your mind?

https://www.youtube.com/watch?v=Wz3b7-zmJ2o
Awatar użytkownika
FankaLFC

Post autor: FankaLFC »

PyrkaLFC pisze: 13 wrz 2021, o 18:39 Sorry że post pod postem, ale są niepowiązane. Dysponuje ktoś może skrótem całej 4 kolejki?
Kanał premier league wrzuca też wszystkie bramki na YT: https://youtube.com/playlist?list=PLQ_v ... diuL5lccmF
Six times.
Kiedy przyjeżdżałem do Neapolu, witały mnie tysiące ludzi. Kiedy odjeżdżałem, byłem sam. Diego Maradona
Mufi

Post autor: Mufi »

Rząd w Wielkiej Brytanii potwierdził, że niezaszczepione osoby zostaną wykluczone z meczów Premier League, jeśli liczba zarażeń na koronawirusa wzrośnie.
Mufi

Post autor: Mufi »

Most chances created in the 2021/22 #PL season

Trent Alexander-Arnold - 𝟮𝟬
Jack Grealish - 𝟭𝟯
Mo Salah - 𝟭𝟯
Raul Jimenez - 𝟭𝟮
Matt Ritchie - 𝟭𝟮
CzerwonyBartek

Post autor: CzerwonyBartek »

Mufi pisze: 15 wrz 2021, o 11:49 Most chances created in the 2021/22 #PL season

Trent Alexander-Arnold - 𝟮𝟬
Jack Grealish - 𝟭𝟯
Mo Salah - 𝟭𝟯
Raul Jimenez - 𝟭𝟮
Matt Ritchie - 𝟭𝟮
Kosymos

Liverpool 'wyhodował' sobie swojego własnego Daniego Alvesa :lol: Oby zdrowie mu dopisywało. Może za 15 lat jakiś inny Bartuś będzie podziwiał go jak ja dzisiaj Stevena Gerrarda.
The world is yours
Django

Post autor: Django »

Pozwolę sobie na małe podsumowanie 3 kolejek obecnego sezonu! Największym zaskoczeniem jest brak kontuzji Keity, największym rozczarowaniem postawa 4rsenalu.
Obrazek
adamne

Post autor: adamne »

A czemu podsumowujesz tylko 3 kolejki z 4 już rozegranych? :)
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Django pisze: 16 wrz 2021, o 19:17 Pozwolę sobie na małe podsumowanie 3 kolejek obecnego sezonu! Największym zaskoczeniem jest brak kontuzji Keity, największym rozczarowaniem postawa 4rsenalu.
Rzeczywiście to zaskoczenie, bardziej pasowałaby do nich pozycja Leeds, 4 od końca. Ale myślę, że są w stanie
Awatar użytkownika
firo9

Po czterech kolejkach w czubie tabeli są United, City, Chelsea, Liverpool i Everton. Jak myślicie, jak to potoczy się dalej?

Osobiście obstawiam, że Everton zaliczy kilka remisów i spadną na lokatę około 10. City pewnie troche odpuści jesli stracę trochę punktów. Wydaje mi się, że Pep powoli będzie się żegnał z Manchesterem, a tiki-taka trochę się już na wyspach przejadła. Co do United i Chelsea, to osobiście myslę, że walka będzie trwała bardzo długo i nie rozstrzygnie się wcześniej niż 4 kolejki przed końcem sezonu.
dzemek

Post autor: dzemek »

Też myślę, że Everton trochę "spuchnie" i przegra kilka spotkań, zremisuje i będzie walczył o miejsce w pucharach. Ale Benitez wie co robi i myślę, że dopiero pod koniec roku/na początku przyszłego odpadną z walki o tytuł.
Chelsea, United są bardzo mocne, o ile Ronaldo, Bruno i reszta gwiazd nie popsuje atmosfery to sądzę, że pomiędzy tymi dwoma klubami rozegra się walka o tytuł. Solskjaer jest jaki jest ale na razie można powiedzieć, że wychodzi mu ta przygoda z United.
Nie skreślam oczywiście Liverpoolu i City ale jednak mam złe przeczucia, że w tym roku tytuł nie trafi do nas. Za słaba ławka. Wydaje mi się też, że w tym sezonie nie będzie takiej przepaści 20-30 pkt między mistrzem a wicemistrzem, myślę, że będzie maksymalnie 10 punktów przewagi. Ciężko wyrokować, to dopiero początek sezonu, 4 kolejki. Tradycyjnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia/po nich będzie więcej wiadomo.
Awatar użytkownika
MG75

Post autor: MG75 »

Przed rokiem w okolicach Świat Liverpool był na czele tabeli...
Chelsea i oba Manchestery będą razem z nami walczyły o tytuł. Niestety, wszystkie te drużyny mają szerszą kadrę od nas.
Awatar użytkownika
firo9

City bez celnego strzału przez 98 minut.
ODPOWIEDZ