Trent Alexander-Arnold

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Flips

Re: Trent Alexander-Arnold

Post autor: Flips »

Mufi pisze: 5 wrz 2021, o 12:25 Według informacji Telegraph, Gareth Southgate rozważa wystawienie Trenta Alexandra-Arnolda na pozycji środkowego pomocnika w dzisiejszym spotkaniu z Andorą.
No i stało się. Z chęcią obejrzę jego występ. Jestem mega ciekawy jak się zaprezentuje.
Kamson

Post autor: Kamson »

Trencik w drugiej linii, ale on będzie dzisiaj chodził
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Ciekaw jak się sprawdzi w innej roli i czy potwierdzi się opinia wielu kibiców, że jego miejsce jest w drugiej linii.

PS. Wiadomo na jakim kanale można obejrzeć? Polsat Sport extra, ale gdzie go szukać??
Mufi

Post autor: Mufi »

Wrubel84 pisze: 5 wrz 2021, o 17:57 Ciekaw jak się sprawdzi w innej roli i czy potwierdzi się opinia wielu kibiców, że jego miejsce jest w drugiej linii.

PS. Wiadomo na jakim kanale można obejrzeć? Polsat Sport extra, ale gdzie go szukać??
W meczu z Andorą ta opinia miałaby się potwierdzić ? XD

btw Póki co gra przeciętnie.
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Oglądałem pierwszą połowę Anglia - Andora. Southgate zrobił sobie przegląd wojsk. Duzo nieoczywistych postaci w składzie i zaskakujące wybory taktyczne.

Jednym z nich był Arnold grający środkowego prawego pomocnika w trójosobowej linii. Właśnie dla niego przemęczyłem te trzy kwadranse.
Opinię miałem wcześniej, byłem ciekaw jak życie mi to zweryfikuje.
Najsłabszy z całej drużyny, mało ruchliwy. Zakotwiczył 15 metrów przed polem karnym rywala, nie uczestniczył w budowaniu akcji, nie pomagał w rozprowadzeniu, nie pokazywał się do gry.
W fazie ataku zamknięty, odcięty od podań, nie robiący wiele by to zmienić. Raz jeden próbował wyjść na czystą pozycję.
Jedyne pozytywne elementy miały miejsce, gdy asekurował Jamesa na prawej obronie. Wchodził w znaną sobie doskonale rolę. Zaliczył wtedy udanego, rozcinającego i celnego crossa w lewą część pola karnego Andory.
Ponieważ goście nie byli zainteresowani jakimkolwiek atakiem, to i częstotliwość pojawiania się Arnolda na obronie raczej mikroskopijna. W pozostałych fazach meczu kompletnie nieprzydatny. Podsumował tę połówkę bardzo złym wykonaniem rzutu wolnego z jakichś 18-stu metrów.

To co widziałem tylko ugruntowało moje zdanie, iż środek pomocy to najtrudniejsza do nauczenia pozycja.
Arnold nie ma, na wystarczającym poziomie, potrzebnej tam dynamiki, doskoku, przyspieszenia. Wszystko dzieje się jakby za szybko, zagrożenie przychodzi z róznych kierunków. Gdy grasz przy linii masz prawie całą grę przed sobą, nikt ci zza pleców nie wyskoczy.
Cieszę się na takie eksperymenty, bo ubogacają gracza, pokazują mu jak dużo pracy jeszcze przed nim, pozwalają lepiej zrozumieć kolegów grających tam na co dzień.
A jeszcze bardziej się cieszę, iż ta ekstrawagancja ma miejsce w kadrze, nie w Liverpoolu.
Widać kto jest lepszym trenerem i dlaczego Jurgen nie wpadł na taki pomysł :)

Southgate'a też nie chcę krytykować. Gra przeciwko takim statystom jak dziś prowokuje do karkołomnych rozwiązań od czapy. Anglicy i w dziewiątkę by ten mecz wygrali. Andora w pierwszej części, jeśli dobrze zauważyłem, nawet nie weszła z piłką na połowę rywala.
45 minut wytrzymałem. Dłużej nie dam rady.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Kamson

Post autor: Kamson »

Obejrzałem całe spotkanie mając z tylu głowy że Arnold w drugiej linii to niegłupi pomysł, zagrał dzisiaj przeciętnie, pierwsza połowa do zapomnienia i mowa o całej reprezentacji, TAA popisał się fajnym pasem do Bellinghama i to by było na tyle pozytywów, w drugiej części już biegał na swojej pozycji a przynajmniej częściej tam bywał, u Jurgena momentami również grywa w środku a Elliot schodzi na jego miejsce i wcale to źle nie wyglada jak przy bramce na 2:0 z Burnley, osobiście wyleczyłem się z tej myśli która gdzieś tam chodziła po głowie, jego miejsce jest na prawym wahadle, stopa ułożona perfekcyjnie do centrowania i długich podań.
Dzisiejsze spotkanie można było z przyjemnością zacząć oglądać dopiero po wejściu Mounta, Grealisha i Kanea.
Teraz czas na Polaków, trzeba wysoko wygrać i cieszy porażka Węgrów z Albania
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
qba3

Post autor: qba3 »

Cieszy że Trent zagrał w pomocy i dzięki temu, mam nadzieję, temat zmiany jego pozycji na chwilę ucichnie. Naprawdę nie wiem skąd pomysł, że tak łatwo nauczyć się gry w 2 linii i wrzucać tam Trenta tylko dlatego że ma świetne podania i wrzutki, to jest całkiem inna specyfika gry. Nie rozumiem też powodu dla którego tyle osób piszę że Trent to musi grać w pomocy, niby dlaczego? Świetnie sprawdza się na naszym wahadle, ma tam więcej miejsca i czasu, wrzutki łatwiej się daje spod linii, a i w pomocy mamy dobrych zawodników więc ja nie widzę żadnych powodów dla których mielibyśmy oglądać Go w pomocy.
lfc777

Post autor: lfc777 »

Mysle ze kibice chcieliby drugiego Bale'a, ktory chyba tez stawial pierwsze kroki jako obronca.
everlast

Post autor: everlast »

Gareth Barry i Kimmich tez.
EvinPL

Post autor: EvinPL »

qba3 pisze: 6 wrz 2021, o 12:09 Cieszy że Trent zagrał w pomocy i dzięki temu, mam nadzieję, temat zmiany jego pozycji na chwilę ucichnie. Naprawdę nie wiem skąd pomysł, że tak łatwo nauczyć się gry w 2 linii i wrzucać tam Trenta tylko dlatego że ma świetne podania i wrzutki, to jest całkiem inna specyfika gry. Nie rozumiem też powodu dla którego tyle osób piszę że Trent to musi grać w pomocy, niby dlaczego? Świetnie sprawdza się na naszym wahadle, ma tam więcej miejsca i czasu, wrzutki łatwiej się daje spod linii, a i w pomocy mamy dobrych zawodników więc ja nie widzę żadnych powodów dla których mielibyśmy oglądać Go w pomocy.
Trent w drużynach młodzieżowych Liverpoolu przez większość czasu grał w pomocy (nie rzadko w środku) więc niemiałby dużych problemów ze zmianą pozycji. Ma ogromny potencjał ofensywny i przy taktyce Kloppa sprawdza się bardzo dobrze na boku obrony. Osobiście chciałbym go zobaczyć w pomocy gdyby kolejny menadżer po Kloppie ograniczył opieranie ataków na bocznych obrońcach i dawnie im swobody w podłączaniu się.
Mufi

Post autor: Mufi »

Trent w niedziele awansował na 100 miejsce w rankingu asyst w PL all time (35 asyst). Tym samym zaliczył do tej pory tyle samo asyst co m.in: Coutinho, Cazorla czy Gary Neville. Co ciekawe brakuje mu jednej asysty, żeby zrównać się wynikiem z ... Momo Salahem. 11 kolejnych asyst pozwoli młodemu Anglikowi na awans do TOP50 w historii PL, w którym jest m.in Jordan Henderson.

* Dla przypomnienia - Najwięcej asyst w historii PL zanotował Ryan Giggs i jest to wynik praktycznie nie do pobicia - 162 asysty (drugi Fabregas ma 111). Wynika to z faktu, że Giggs grał 20 lat w PL, od początku jej istnienia do końca swojej kariery.
Najwyżej sklasyfikowanym Liverpoolczykiem jest Steven Gerrard, który zajmuję 7 miejsce z 92 asystami. 8 jest James Milner z 85.

1. Giggs (162)
2. Fabregas (111)
3. Rooney (103)
4. Lampard (102)
5. Bergkamp (94)
6. D. Silva (93)
7. Gerrard (92)
8. Milner (85)
9. Beckham (80)
10. De Bruyne (78)
Guzik1892

Post autor: Guzik1892 »

Mufi pisze: 13 wrz 2021, o 18:18
* Dla przypomnienia - Najwięcej asyst w historii PL zanotował Ryan Giggs i jest to wynik praktycznie nie do pobicia - 162 asysty (drugi Fabregas ma 111). Wynika to z faktu, że Giggs grał 20 lat w PL, od początku jej istnienia do końca swojej kariery.
Najwyżej sklasyfikowanym Liverpoolczykiem jest Steven Gerrard, który zajmuję 7 miejsce z 92 asystami. 8 jest James Milner z 85.

1. Giggs (162)
2. Fabregas (111)
3. Rooney (103)
4. Lampard (102)
5. Bergkamp (94)
6. D. Silva (93)
7. Gerrard (92)
8. Milner (85)
9. Beckham (80)
10. De Bruyne (78)
Giggs rzeczywiście wydaje się poza zasięgiem (choć przed Trentem jeszcze jak dobrze pójdzie to 15 lat w Liverpoolu - dzisiaj piłkarze "starzeją się wolniej" dzięki dobremu prowadzeniu się i opiece sztabu ludzi). Nie mniej 2 miejsce jest w zasięgu (KDB też może przebić Fabregasa), a pamiętajmy, że facet gra jednak na pozycji obrońcy w systemie 4-3-3 (!)

Ranking tez pokazuje klasę Milnera tak swoją drogą
mkb22

Post autor: mkb22 »

Ten człowiek nie powinien grać na prawej obronie, co mu po tej świetnej technice i ofensywnych rajdach, skoro chłop zostawia dosłownie autostrade po swojej stronie boiska, wszystkie groźne ataki Milanu(choć było ich niewiele) szły lewą stroną, no ale niestety, to że miejsce dla TAA jest w pomocy zrozumie chyba dopiero następny manager liverpoolu za kilka lat
everlast

Post autor: everlast »

w jakiej pomocy? Po prostu dlatego nasza pomoc miała zawsze związane jaja, bo go asekuruje, widać coś Hendo dzis nie daje rady tego zrobić
adamne

Post autor: adamne »

Southgate go wystawił na pomocy i się nie sprawdził.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
ODPOWIEDZ