Mój rower

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ZeroOsw

Re: Mój rower

Post autor: ZeroOsw »

Witam!

Polecam Wam blog: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-1000-zl/

Abstrahując od porad dotyczących kupna roweru, można wyciągnąć od autora masę pożytecznych informacji. :)

Edit:
Wyszedłem z pracy, przemyślałem temat i więcej dodam od siebie: :roll:
Niestety sprzedawcy (praktycznie w każdym przedziale cenowym) do rowerów często "pakują" większą lub mniejszą ilość wątpliwej jakości osprzętu. Robią to po to, aby zniwelować koszty lepszej, tudzież droższej części zamontowanej w naszym potencjalnym zakupie. Daje to nam tylko tyle, że ta "lepsza" część, działając z tą "gorszą", nie będzie pracowała w pełni swoich możliwości - bezsens.
Tak naprawdę, żeby nie dać się nabrać, należałoby zakup taki skonsultować ze znajomym, który jest w temacie specjalistą (ja niestety za takowego się nie uważam, więc niezbyt będę pomocny). Ewentualnie można wpisywać w Google każdy osprzęt (sprzedawca zawsze go udostępnia - jeśli nie to nie warto w ogóle nad rowerem się pochylać) i sprawdzać jego cenę. Na pewno jest to czasochłonne zajęcie, ale skuteczne, jeśli chcecie, Panowie, samodzielnie kupić rower. Po części, która kosztuje 9 zł, nie należy spodziewać się cudów.
Co ważne: jest Shimano i Shimano. Chodzi mi o to, że sama nazwa popularnej marki (może to być Shimano, Deore itp.) nie gwarantuje jakości. Shimano posiada w swojej ofercie przerzutki za kilka złotych... Nie dajcie się na to nabrać, bo to jest częsty "chwyt reklamowy": PRZERZUTKI SHIMANO!!!!!! :wink:
Jeśli nie macie znajomego, co się specjalizuje w rowerach, jest mnóstwo forów, na których na pewno znajdziecie pomoc. Sam Łukasz (z powyższego bloga) widziałem, że pomaga czytelnikom w komentarzach, gdy proszą go o konsultacje.

Bardzo możliwe, że on sam porusza wiele z powyższych wątków na swoim blogu (skądś to muszę przecież wiedzieć), odsyłam więc do niego.

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie! :roll:
Iplo
Kontakt:

Post autor: Iplo »

a może hulajnoga elektryczna? co myślicie zamiast roweru? znajomy ma xiaomi i jest zadowolony tylko na kosztuje 1,5k ;/ nie wiem co lepiej rower czy hulajnoga? gdybym brał rower to jakiś crossowy tylko że rower jest bardziej pod użytkownika a hulajnoge jednak moge komuś odstąpić i wygoda ta sama :D sam nie wiem u czego jest więcej plusów. Kupiłbym dwa, ale budżet ograniczony :P doradzicie coś?
Django

Post autor: Django »

Iplo pisze:a może hulajnoga elektryczna? co myślicie zamiast roweru? znajomy ma xiaomi i jest zadowolony tylko na kosztuje 1,5k ;/ nie wiem co lepiej rower czy hulajnoga? gdybym brał rower to jakiś crossowy tylko że rower jest bardziej pod użytkownika a hulajnoge jednak moge komuś odstąpić i wygoda ta sama :D sam nie wiem u czego jest więcej plusów. Kupiłbym dwa, ale budżet ograniczony :P doradzicie coś?
Kto normalny porównuje rower do hulajnogi?
Obrazek
Bartniczek

Post autor: Bartniczek »

Ja natomiast zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego roweru elektrycznego. Może polecicie jakiś model?
Ostatnio zmieniony 7 cze 2021, o 09:25 przez Bartniczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carlsberg

Post autor: carlsberg »

Iplo pisze: 23 lip 2019, o 11:04 a może hulajnoga elektryczna? co myślicie zamiast roweru? znajomy ma xiaomi i jest zadowolony tylko na kosztuje 1,5k ;/ nie wiem co lepiej rower czy hulajnoga? gdybym brał rower to jakiś crossowy tylko że rower jest bardziej pod użytkownika a hulajnoge jednak moge komuś odstąpić i wygoda ta sama :D sam nie wiem u czego jest więcej plusów. Kupiłbym dwa, ale budżet ograniczony :P doradzicie coś?
Porównanie roweru do hulajnogi to bluźnierstwo :) Patrz do czego ci to jest bardziej potrzebne, jak typowo do przemieszczania się typu praca, szkoła etc to hulajnoga wygodniejsza, bo możesz ją teoretycznie zabrać ze sobą, ale jeżeli chodzi o frajdę, rekreację to tylko rower,
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
Awatar użytkownika
WhiteAngel

Post autor: WhiteAngel »

Django pisze: 23 lip 2019, o 15:44
Iplo pisze:a może hulajnoga elektryczna? co myślicie zamiast roweru? znajomy ma xiaomi i jest zadowolony tylko na kosztuje 1,5k ;/ nie wiem co lepiej rower czy hulajnoga? gdybym brał rower to jakiś crossowy tylko że rower jest bardziej pod użytkownika a hulajnoge jednak moge komuś odstąpić i wygoda ta sama :D sam nie wiem u czego jest więcej plusów. Kupiłbym dwa, ale budżet ograniczony :P doradzicie coś?
Kto normalny porównuje rower do hulajnogi?
To i to jeździ.

Rekreacyjnie czy dla sportu - rower
krótkie trasy do sklepu czy pracy - hulajnoga
Bartniczek pisze: 2 cze 2021, o 11:33 Ja natomiast zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego roweru elektrycznego. Może polecicie jakiś model?
Jeśli kupisz tani rower elektryczny to nie będziesz zadowolony, półka poniżej atoma czy gianta to pieniądze w błoto, ale to koszt około 15 tys.
Ludzie wymyślają wynalazki typu angielska Carrera i po 4 miesiacach im się rozpada
Pointeresuj się też firmą Haibike
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*][/size][/color]
psk100

Post autor: psk100 »

Ja akurat mam pytanie trochę inne - jaką pompkę rowerową doradzicie? Chodzi mi o obie: małą kompaktową by mieć ze sobą, a głównie szukam takiej do piwnicy, że się tak wyrażę.
Awatar użytkownika
ZohanLFC

Post autor: ZohanLFC »

Witam, jako iż jestem szczęśliwym posiadaczem roweru to też zostawię tutaj swoje dwa zdania :).

Posiadam bardzo stary model stalowego roweru górskiego marki Active :P . Nawet nie pamiętam z jakiej okazji go dostałem, ale pamiętam że od początku miał ohydny jasno-niebieski kolor :D. Jeśli o mnie chodzi dojeżdżam dziennie koło 6km do pracy (Tak nawet w zime) i uważam, że wszelkie rowery elektryczne to nie moja bajka ponieważ jak dla mnie to już nie rodzaj sportu tylko pewnego rodzaju "doping" :D. Wiadomo każdy ma swoje zdanie na ten temat ja natomiast wolę tradycyjny rower :). Kończąc moje wypociny pochwalę się tym, że po wielu latach sam przemalowałem, odrestaurowałem i zmieniłem swój stary rowerek w coś takiego :).

1: https://www.facebook.com/photo?fbid=318 ... 07520000..
2: https://www.facebook.com/photo?fbid=318 ... 07520000..
3: https://www.facebook.com/photo?fbid=318 ... 07520000..

A wyglądał tak :) https://www.facebook.com/photo?fbid=318 ... 07520000..

Szerokości ... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jack92

Post autor: Jack92 »

ZohanLFC pisze: 3 cze 2021, o 00:48 Witam, jako iż jestem szczęśliwym posiadaczem roweru to też zostawię tutaj swoje dwa zdania :).
Świetna robota, pięknie wygląda :D

Czym pomalowałeś rower i jak zrobiłeś liverbirda? Jest to naklejka?
Awatar użytkownika
ZohanLFC

Post autor: ZohanLFC »

Rowerek pomalowany farbą samochodową w sprayu. Liverbird i reszta to naklejki zamówione w sklepie. Muszę powiedzieć, że miałem obawy czy wytrzymają warunki atmosferyczne, ale jeździłem całą zimę i nie raz też teraz w mocnym deszczu. Naklejki pięknie zrobione bez problemu wytrzymują każde warunki i mocno trzymią :)
Obrazek
ODPOWIEDZ