Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radbug

Re: Samochody

Post autor: Radbug »

Falken to sponsor LFC, także chyba sprawa jest jasna które :p
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Dlaczego superliga to gówno: https://imgur.com/9iXgtPj
Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

Z ciekawości sprawdziłem i był, ale chyba już nie jest, przynajmniej na oficjalnej stronie nie widnieje w zakładce "Partners" :)

@everlast Dzięki za polecenie strony.
Obrazek
Django

Post autor: Django »

Panie, Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany, mam do sprzedania:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... sPreview=1
Obrazek
Awatar użytkownika
Whizzer

Post autor: Whizzer »

Cześć, szukam od dłuższego czasu samochodu dla siebie w budżecie do 30k. Mam 192 cm wzrostu i 105 kg wagi. Zależy mi przede wszystkim na komforcie jazdy (siedzenie, widoczność, miejsce na nogi), praktyczności, z bagażnikiem w którym podnosi się całą klapę z szybą. O umiarkowanych kosztach eksploatacji, i żeby nie palił jak smok (trasy różne). Prosta, konstrukcja bez nie wiadomo jakiej elektorniki. Wystarczy mi jak będzie miał klimatyzację dwustrefową, elek. szyby, wielofunkcyjną kierownicę i podłokietnik :D. Może są tu osoby z podobnym wzrostem i mogły by coś doradzić?
Django

Whizzer pisze: 3 maja 2021, o 18:58 Cześć, szukam od dłuższego czasu samochodu dla siebie w budżecie do 30k. Mam 192 cm wzrostu i 105 kg wagi. Zależy mi przede wszystkim na komforcie jazdy (siedzenie, widoczność, miejsce na nogi), praktyczności, z bagażnikiem w którym podnosi się całą klapę z szybą. O umiarkowanych kosztach eksploatacji, i żeby nie palił jak smok (trasy różne). Prosta, konstrukcja bez nie wiadomo jakiej elektorniki. Wystarczy mi jak będzie miał klimatyzację dwustrefową, elek. szyby, wielofunkcyjną kierownicę i podłokietnik :D. Może są tu osoby z podobnym wzrostem i mogły by coś doradzić?
Ja mam właśnie 190 cm i 115 kg i mieściłem się z powodzeniem w Toyocie Avensis T27 (jaką chcę sprzedać, ogłoszenie wyżej). Myślę, że w budżecie około 30k zmieścisz się szukając do roczników 2012 (używane w salonie) lub 2013/14 na własną rękę/komis.

Kwestia tego jaką lubisz pozycję za kierownicą. Ja nie lubię "leżącej" i ten model był na styk, natomiast jak lubisz wyprostowane ręce to spokojnie będzie dla Ciebie.

Szukaj konstrukcji benzynowych. To są proste silniki, dobrze gadające z gazem. Nie są to demony prędkości, ale przy normalnej jeździe w mieście będzie palił 8-9 litrów, w trasie przy 90km/h można zejść poniżej 6 litrów. Te modele są raczej dobrze wyposażone, więc wszystko to co wymieniłeś jest w standardzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whizzer

Post autor: Whizzer »

Właśnie chyba bym wolał aby się wyżej wsiadało do samochodu. Wcześniej miałem Toyotę Corollę e11 liftback jak się już siadło to spoko ale wsiadanie i wysiadanie jak do korytka uciążliwe.
adamne

Post autor: adamne »

Jeździłem kiedyś Fordem Mondeo, naprawdę przestronny w środku samochód i duży bagażnik. Dobrze się jeździ, sprawdź.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Django

Whizzer pisze: 3 maja 2021, o 23:35 Właśnie chyba bym wolał aby się wyżej wsiadało do samochodu. Wcześniej miałem Toyotę Corollę e11 liftback jak się już siadło to spoko ale wsiadanie i wysiadanie jak do korytka uciążliwe.
Polecam w takim razie Corollę Verso albo późniejsze Verso, chyba, że lubisz naprawdę wysoko co to Rav4. Oczywiście w benzynach - diesle używane w Toyotach konstrukcji BMW, zwłaszcza D-Caty nie należały do trwałych.

Bliski znajomy jeździł też Kią Carens i oprócz automatu nie pamiętam, aby na coś narzekał.

Z własnego doświadczenia wiem, że kupując auto (nie ważne czy nowe czy używane) w nadwoziu SUV to trzeba się liczyć z wydatkiem o mniej więcej 20% wyższym niż w przypadku sedan/kombi.
Obrazek
MG75

Post autor: MG75 »

ciekawą opcją są samochody poleasingowe, 3-4 letnie. Pełna historia samochodu, terminowe przeglądy, często spore przebiegi, ale z reguły w trasie.
Co do Mondeo - mogę polecić, avensis też.
MG75

Post autor: MG75 »

Whizzer pisze: 3 maja 2021, o 23:35 Właśnie chyba bym wolał aby się wyżej wsiadało do samochodu. Wcześniej miałem Toyotę Corollę e11 liftback jak się już siadło to spoko ale wsiadanie i wysiadanie jak do korytka uciążliwe.
no to raczej jakiś SUV albo coś w stylu Zafiry, Sharana, osobówki wszystkie raczej będą podobne pod tym kątem.
ODPOWIEDZ