Trent Alexander-Arnold

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Mufi

Re: Trent Alexander-Arnold

Post autor: Mufi »

qba3 pisze: 7 kwie 2021, o 15:27 Widzę ciągle to samo Trent gra zły mecz, źle broni - przenieśmy go do pomocy. Ja tylko chciałbym zauważyć, że nasi pomocnicy mają multum zadań defensywnych i to każdy z nich, a nie tylko Fabs czy Gini, do tego piłka tam chodzi bardzo szybko i nie ma czasu na tyle myślenie jak na "wahadle".
Nie zgodzę się.

Po 1 - Ci zawodnicy mają multum zadań defensywnych, bo każdy z nich to notabene defensywy pomocnik ... My nie mamy w środku pola rozgrywającego.

Po 2 - " do tego piłka tam chodzi bardzo szybko" - u nas w środku pola piłka wcale nie chodzi bardzo szybko.
everlast

Post autor: everlast »

wez to poprzyj jeszcze jakims argumentem eksperta

P.S. to,ze u nas nie chodzi pilka szybko, nie znaczy, ze w srodku pola nie dzieje się wszystko szybciej. Graleś kiedys w pilke albo znasz kogos kto grał? Kazdy Ci powie, ze w pomocy jest gęsto, dużo ludzi, mało czasu itd. Z boku zawsze masz wiecej czasu, żeby sie rozejrzeć i coś zrobić. Do tego rzadko dostajesz piłkę będąc plecami do bramki i nie wiedząc co jest za tobą. W środku to standart, ze dostajesz takie piłki - dlatego np Hendo zawsze przyjmuje na metr w stronę naszej bramki i do tego jeszcze robi kolejne kroki, żeby mieć czas zobaczyć co się dzieje.
qba3

Post autor: qba3 »

Spoiler:
Myślę, że powodem dla którego gramy defensywnymi pomocnikami w środku są właśnie te zadania defensywne do wykonania ;) Poza tym Thiago to rozgrywający i też musi się cofać i bronić, ofensywny pomocnik to też Keita który również się cofa do swojej strefy. My nie gramy 10tką która ma jakieś ulgi, ostatni taki piłkarz u nas to Coutinho który sobie dreptał jak inni zasuwali i po jego sprzedaży graliśmy tylko lepiej gdy każdy był zaangażowany w pressing.
2 argument - nie chodzi mi tylko o nasz środek pola (kolega wyżej napisał słuszne uwagi więc sobie daruje), ale właśnie o środek pola przeciwników w meczach z technicznymi zespołami, gdzie trzeba asekurować, odbierać i mieć rozeznanie, bo pisałem właśnie o bronieniu, a nie atakowaniu. Osobiście nie widzę Trenta w środku też ze względu na jego fizyczność, chłopak jest dość szczupły do przepchnięcia nawet Thiago mimo niższego wzrostu jest mocno "zbity", ale żeby nie pisać ciągle o Thiago to też np Milner jest dobrze wyrobiony mimo też niskiego wzrostu.
kicband

Post autor: kicband »

DudekLFC21 pisze: 7 kwie 2021, o 15:12 Szkoda, że o idiotyczności tego pomysłu piszesz dopiero teraz, a nie rok czy dwa lata temu, kiedy wszystko działało tak jak trzeba. Wszystko dalej rozbija się o to, że mamy środek obrony widmo, to że Trent w obronie nie wymiata wiadomo nie od dziś ale jednak Van Dijk z Matipem czy Gomezem lepiej przykrywali jego braki w defensywie niż Ozan i Natt których dodatkowo trzeba jeszcze pilnować. Nie mówiąc już o tym, że wyprowadzenie piłki przez środkowych obrońców leży i kwiczy, co wcześniej było naszą mocną stroną i odciążało Trenta albo pozwalało mu zaczynać akcje wyżej.
Pomysł do którego się odniosłem jest Carraghera, z 2019 roku więc nie został wymyślony pod wpływem ostatniego spadku formy.
https://www.goal.com/en-gb/news/carragh ... 315jrp7lcc
Ja tylko do niego nawiązałem bo w związku z odejściem Wijnalduma i pewnie też Keity może być to akurat dobry czas na sprawdzenie takiego rozwiązania. Nie byłaby by to dla TAA nowość bo przecież szkolił się na tej pozycji poza tym nie jest to jakaś niestandardowa ścieżka rozwoju dla bocznego obrońcy. Przyklad Kimmicha pokazuje, że na najwyższym poziomie są takie przypadki i wychodzą fantastycznie. Fizycznie też nie wydaje mi się, żeby prezentował się gorzej niż choćby Fabinho czy KDB, przecież przez ostatnie 2 lata przybrał sporo masy. Poza tym to żaden wyznacznik dla ŚP.

W każdym razie i tak jest to tylko luźny pomysł, raczej wątpię aby w najbliższym czasie Klopp zdecydował się na taki wariant.
Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

@kicband Nie odnosiłem się w żadnym wypadku do Ciebie bo masz oczywiście rację,w środku ponocy w końcu zaczynał. Odnosiłem się do postu mkb brzmiącego następująco
mkb22 pisze: 7 kwie 2021, o 11:28 Ten człowiek nie może grać w nastepnych sezonach na prawej obronie, limit błędów się już wyczerpał, on sie po prostu na obrońce nie nadaje, a pomysł żeby rozgrywający grał na prawej obronie i tak był idiotyczny od samego początku
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
mkb22

Post autor: mkb22 »

DudekLFC21 pisze: 7 kwie 2021, o 15:12 Szkoda, że o idiotyczności tego pomysłu piszesz dopiero teraz, a nie rok czy dwa lata temu, kiedy wszystko działało tak jak trzeba.
Nigdy nie działalo tak jak trzeba, TAA jest tak samo beznadziejny w obronie od czasu swojego debiutu aż to teraz, a przesunięcie go do pomocy to temat wielokrotnie już poruszany od dłuższego czasu i to nie tylko na forum lfc.pl
Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Nawet wtedy jak straciliśmy aż 22 bramki przez cały sezon? Pewnie, że wielokrotnie poruszany, tylko kto na PO, może Neco? Jakoś nie widzę za bardzo tego przesunięcia, prawdopodobnie potrzeba by było kupić dwóch zawodników na prawą obronę. Jednak w dalszym ciągu mi TAA stylistycznie bardziej przypomina Beckhama niż De Bruyne.
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
Awatar użytkownika
Zyska

Post autor: Zyska »

Dziwnie się ogląda Steviego G na prawej obronie.. :oops:
Obrazek
aroLFC

Post autor: aroLFC »

W sumie ciekaw jestem kiedy dostanie szansę pokazania się w pomocy. Jakby jeszcze poprawił kontrolę piłki i mądrzej podawał to mogłoby przynieść to dobry efekt. Wtedy wystarczyłoby kupić jakiegoś prawego obrońcę lepszego w defensywie z dobrym dośrodkowaniem.

Pytanie, czy ktoś w klubie się nas tym zastanawia :dry:
Mufi

Post autor: Mufi »

Zyska pisze: 10 kwie 2021, o 18:28 Dziwnie się ogląda Steviego G na prawej obronie.. :oops:
Jak mam być szczery TAA nie przypomina Gerro, tylko Davida Beckhama. Piszę to całkiem serio.

Świetne crossy, dośrodkowania, niezłe wolne (wiem Becks miał wybitne, ale przed TAA duża przyszłość).

David zaczynał karierę jak prawy pomocnik u Fergusona, z biegiem czasu został przeniesiony do środka pola. Arnolda też to czeka, jestem pewien. A przeniesie Go tam Gerro, zobaczycie.
ODPOWIEDZ