Georginio Wijnaldum

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
qba3

Re: Georginio Wijnaldum

Post autor: qba3 »

Spoiler:
Jeśli się z tym utożsamiasz to możesz się poczuć "niektóry", ale nie kierowałem tego ad personam ;) Co do Giniego nawet nie przyszło mi do głowy o jego wzrost się czepiać, ja jestem fanem technicznej piłki i ciągle pamiętam Barcelonę który grała w składzie 2-3 zawodnikami powyżej 185cm i wygrywała tryplet.
Zgadzam się, że Gini fenomenalnie chroni piłkę nie podlega to dyskusji, tak jak pisałem wcześniej wykonuje zadania i dobrze gra w defensywie. Moim głównym zarzutem do niego jest brak przyspieszającego podania i trzymanie piłki za długo lub asekuracyjna gra. Masz rację, że w meczach z trudnymi rywalami jak np. City czy real wczoraj taki piłkarz się przydaje, ale sam słusznie zauważyłeś że gramy mało takich spotkań, myślę że to nie 60% a jakieś 80%. Myślę też, że jego robotę w defensywie świetnie wykona Hendo, który miał podobne zadania i nasz podstawowy środek będzie wyglądał Thiago Fabs Hendo. Do tego jak ktoś wyżej zauważył Gini nie ma cech przywódczych, nie potrafi ruszyć zespołu jako kapitan.
Podsumowując pewnie że za Ginim zatęsknię, dużo nam dał tak samo tęsknie np. nie patrząc daleko za Suarezem czy Mascherano, ale poradziliśmy sobie bez nich, tak samo poradzimy sobie bez Giniego i nawet wydaje mi się, że będzie to dużo mniejsza strata niż wyżej wymienieni panowie.
FanatykLfc2011

Post autor: FanatykLfc2011 »

Pozwolę się wtrącić w tę dyskusję, Gini to zawodnik z gatunku tych mocno nie docenianych.
Facet o płucach zwierzęcych, fenomenalnym utrzymywaniu się przy piłce, końskim zdrowiu i wielkim charakterze, jeden z żołnierzy mocno nie docenianych jak Makelele, wielki wojownik, i jak każdy również człowiek, popełnia błędy, czasami wali straszne buraki jak wczoraj przy bramce, zapraszam na grupę Liverpool FC - Polska gdzie można zobaczyć na 7 sekundowym filmiku jego zachowanie.
To nie oznacza że nagle przekreślimy jego wkład w sukcesy i nasz klub.
Zagrał wczoraj całkiem dobrze jako jeden z niewielu wyciągając wnioski z pierwszej połowy. Ja nie widzę sensu w obwinianiu jednostek, mecz z kategorii dramatu, zagrała słabo cała drużyna bez wyjątków.
Czas już o tym zapomnieć i zacząć myśleć o lidze i rewanżu
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu.
Bill Shankly
Awatar użytkownika
DudekLFC21

Post autor: DudekLFC21 »

Mufi pisze: 7 kwie 2021, o 16:48
Spoiler:

Widzę @Mufi że dalej stosujesz strategię, że kto
głośniej krzyczy ten ma rację i notorycznie nie odnosisz się konkretnie do żadnych argumentów. Wolisz obwieścić, że coś jest głupie bo tak, powstawiać trochę „hahahahaha” i tak to
leci. Jeśli serio nie widzisz tego jak Wijnaldum potrafi utrzymać się przy piłce, to może Ty zacznij oglądać dokładniej nasze spotkania tak jak radzisz innym? Wiele można Wijnaldumowi zarzucić, ale na pewno nie można mu odmówić fantanstycznego utrzymywania się przy piłce ale eksperci z tv o tym nie mówili, to możesz nie wiedzieć. Uczepiłeś się tylko tej trzeciej bramki z Realem i bramki z Barceloną i o niczym innym nie piszesz, może w takim razie Ty płyniesz na fali 3 bramki z Realem?
"Schodząc na przerwę, przegrywając 0:3 nie możesz wierzyć w cuda, musisz wierzyć w siebie" Jerzy Dudek
mazi

Post autor: mazi »

https://youtu.be/I09sPi8vmiQ
Pierwsze co mi wyskoczylo po wpisaniu w youtube gini wijnaldum, to filmik jak genialnie gini wychodzi spod pressingu (utrzymuje sie przy piłce).
Oczywiscie, filmik na yt z kazdego zrobi Boga, bo nie pokazuje wad zawodnika, ale w tym przypadku dyskusja jest o jego utrzymywaniu sie przy piłce, wiec chyba jest stosunkowo rzetelny
TAK
ODPOWIEDZ