Piwo

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
magniuto

Re: Piwo

Post autor: magniuto »

Bananowe aromaty i posmaki są zwykle wyczuwalne w piwach pszenicznych, więc większość pewnie piła :)
Ale typowo bananowe? Osobiście nie miałem do czynienia, możesz coś więcej powiedzieć o nim? Tam jest dodatek pulpy czy soku czy jeszcze jakiś inny wynalazek? Co to za piwo i z jakiego browaru?
Robertos

Post autor: Robertos »

Może nie piwo, tylko raczej wyrób piwopodobny, ale Lidl rzucił na sklepy Carlsberga w edycji LFC. Czerwona puszka, livebird, napis "Probably the best team in the world". Te sprawy.
adamne

Post autor: adamne »

magniuto pisze: 3 gru 2020, o 15:18 Bananowe aromaty i posmaki są zwykle wyczuwalne w piwach pszenicznych, więc większość pewnie piła :)
Ale typowo bananowe? Osobiście nie miałem do czynienia, możesz coś więcej powiedzieć o nim? Tam jest dodatek pulpy czy soku czy jeszcze jakiś inny wynalazek? Co to za piwo i z jakiego browaru?
Taki na przykład Witbier o smaku bananowym: https://ocen-piwo.pl/manufaktura-piwna- ... e-s1-n7609
Ja osobiście nie gustuję ale co kto lubi.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
dzemek

Post autor: dzemek »

Kiedyś Cornelius robił piwo bananowe, z tego typu wynalazków co grejpfrutowe i inne, co słomka wyskakiwała z puszki. Niektórych gorszyły te reklamy...;)Przynajmniej tak pamiętam z dawnych lat, że było piwo bananowe.
Z innych rzeczy jest całkiem sporo ofert z browarów kontraktowych aby kupować piwo przez Internet, przeważnie minimalnie trzeba zamówić 10, 20 sztuk, my umówiliśmy się z kolegami i podzielimy się tym asortymentem, fajne piwo wychodzi np. za 5,75 zł.
W sklepach pojawiają się też zestawy świąteczne.
Ostatnio znalazłem piwo z Browaru Jastrzębie, oczywiście warzonego gdzieś indziej (już nie pamiętam gdzie). Do wypicia ale nie za taką cenę (ok. 8 zł)
baribari

Post autor: baribari »

Robertos pisze: 3 gru 2020, o 21:24 Może nie piwo, tylko raczej wyrób piwopodobny, ale Lidl rzucił na sklepy Carlsberga w edycji LFC. Czerwona puszka, livebird, napis "Probably the best team in the world". Te sprawy.
Carlsberg edycja Champions z okazji wygrania przez Liverpool mistrzostwa Anglii dostępny też jest w Biedzie i Polo Market.
Czerwona puszka, Złoty napis Champions i Liverpool + złote podpisy zawodników ;)
dzemek

Post autor: dzemek »

Piłem ostatnio Primátor Weizen - dobry tak jak kiedyś, nawet nie wiem czy nie lepszy, wspaniała pszenica, czuć to co najlepsze - banany, goździki, piana utrzymuje się do samego końca, mętne. Odnowiona szata graficzna i dedykowane butelki z wytłoczoną nazwą browaru, zwrotne.
Django

Post autor: Django »

dzemek pisze: 17 sty 2021, o 11:27 Piłem ostatnio Primátor Weizen - dobry tak jak kiedyś, nawet nie wiem czy nie lepszy, wspaniała pszenica, czuć to co najlepsze - banany, goździki, piana utrzymuje się do samego końca, mętne. Odnowiona szata graficzna i dedykowane butelki z wytłoczoną nazwą browaru, zwrotne.
Narobiłeś smaka! Primator to wg mnie jedno z najlepszych czeskich piw! Jak tylko pojawię się na Dolnym Śląsku w odwiedziny to kopnę się do browaru zakupić ze skrzynkę lub dwie ;)
Obrazek
alank0491
Kontakt:

Post autor: alank0491 »

Nie jestem jakimś znawcom piwnym, ale osobiście smakuje mi Captain Jack z biedry piwko z rumem ;)
ODPOWIEDZ