Sędziowanie w Premier League

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

mkb22

Re: Sędziowanie w Premier League

Post autor: mkb22 »

Ale jakie to ma znaczenie że nie może zmienić swojej pozycji ciała, nie trafił w piłke, leżał i Lewin na niego wpadł bo nie miał szans w tej sytuacji inaczej zareagować, intencje nie mają znaczenia tylko rezultat
czerwonyy

Post autor: czerwonyy »

Bywały różne decyzje sędziowskie w tym sezonie, ale ta dzisiejsza, biorąc pod uwagę obejrzenie całej sytuacji na monitorze przez głównego sędziego, przebiła wszystkie razem wzięte. Od teraz napastnicy mogą kopać kolanem w głowę obrońcy, potem się o niego przewrócić i następnie jest podyktowany karny. Wskazówka dla naszych rywali na dalsze mecze. Sezon absolutnie sprzedany tak jak powtarzam to od meczu z evertonem na wyjeździe i wszyscy w to zamieszani powinni siedzieć za kratami za ustawianie meczów.
TenSuchar

Post autor: TenSuchar »

mkb22 pisze: 20 lut 2021, o 21:21 Ale jakie to ma znaczenie że nie może zmienić swojej pozycji ciała, nie trafił w piłke, leżał i Lewin na niego wpadł bo nie miał szans w tej sytuacji inaczej zareagować, intencje nie mają znaczenia tylko rezultat
:))))) "leżał". Niesamowite, użyłeś słowa " leżał" i nadal zostajesz przy swoim. Dużo złośliwych obrazujących głupotę przykładów przychodzi mi do głowy, ale nie wypada. Mam po prostu nadzieję, że przepis faulowania potylicą przez odwróconych, statycznych zawodników nie wejdzie na stałe do zasad.
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

mkb22 pisze: 20 lut 2021, o 21:21 Ale jakie to ma znaczenie że nie może zmienić swojej pozycji ciała, nie trafił w piłke, leżał i Lewin na niego wpadł bo nie miał szans w tej sytuacji inaczej zareagować, intencje nie mają znaczenia tylko rezultat
Trzymajcie mnie bo mu coś zrobie...

Levin biegnie sobie 2 metry i kopie Trenta w łeb z kolanka i "nie może biedaczek nic zrobić" to co twoim zdaniem do cholery mógł w tej sytuacji zrobić Trent ku*** SIEDZĄC I BĘDAC ku*** TYŁEM DO NIEGO ODWRÓCONY?

Co. Za. dzban.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
mkb22

Post autor: mkb22 »

Radbug pisze: 20 lut 2021, o 21:34 Levin biegnie sobie 2 metry i kopie Trenta w łeb z kolanka i "nie może biedaczek nic zrobić" to co twoim zdaniem do cholery mógł w tej sytuacji zrobić Trent ku*** SIEDZĄC I BĘDAC ku*** TYŁEM DO NIEGO ODWRÓCONY?
Co. Za. dzban.
Mógł na przykład nie przegrywać walki o piłke o nie kłasć się w akcie desperacji na murawie
cager

Post autor: cager »

mkb22 pisze: 20 lut 2021, o 21:36
Radbug pisze: 20 lut 2021, o 21:34 Levin biegnie sobie 2 metry i kopie Trenta w łeb z kolanka i "nie może biedaczek nic zrobić" to co twoim zdaniem do cholery mógł w tej sytuacji zrobić Trent ku*** SIEDZĄC I BĘDAC ku*** TYŁEM DO NIEGO ODWRÓCONY?
Co. Za. dzban.
Mógł na przykład nie przegrywać walki o piłke o nie kłasć się w akcie desperacji na murawie
weźcie go wywalcie z tego forum, bo za chwilę zacznie opowiadać, że jakby w 64' Trent uderzał na bramkę to by karnego nie zrobił.
Co. Za. Dzban
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

I cyk kolejny do listy ignorowanych. Zobaczcie sobie posty tego gościa. W każdym forum narzekanie i obrażanie naszych piłkarzy. Klopp- do wyrzucenia z klubu. Dla kontrasty Evertonik to juz "doskonale poukładany taktycznie".

Wywalić typa. Nie jest nawet kibicem LFC, co nie byłoby niczym złym, gdyby jeszcze dzban potrafił kulturalnie dyskutować, a nie prowokować i wszystko co związane z Liverpoolem to złe. Niestety nie umie. Zgniłe jajo do odpalenia na drodze do poważnego forum.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Oglądałem niemiecką transmisję. Komentator był zaskoczony tym, że chociaż sędzia VAR miał wątpliwości i wezwał głównego do monitora, to ten spojrzał tylko krótko (maksymalnie jedno ujęcie) i już był przekonany, że się nie pomylił.

Wyglada na to, że zawodników Liverpoolu można popychać, szarpać i podstawiać im nogę w polu karnym i nawet nie będzie weryfikacji, ale jak przeciwnik potknie się o leżącego zawodnika Liverpoolu, to od razu karny.
Obrazek
Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Mnie za to zastanawiała sytuacja z pierwszą bramką. Pewnie prawidłowo zdobyta, ale nie było powtórek spod bocznej linii na stopklatkach. Może później w analizach, ale nie po samym golu. Z jednego takiego ujęcia wydawało mi się, że sytuacja na centymetry. W każdym razie VAR nie analizował tego zdarzenia pod kątem ewentualnego spalonego. Jak na Goodison Park Mane w doliczonym czasie był na styku to to weryfikowano, nakładano linie do tego momentu, póki bramki nie anulowano.

Sytuacji podobnych jest mnóstwo i serio wygląda tak jakby się na nas uwzięli. Salahowi anulują gola z Brighton, bo paznokieć u stopy był za ostatnim obrońcą, a jak Son na Anfield też był na styku to wydaje mi się, że też nie było analizy. Albo jakaś szybka i oczywiście bramka dla Spurs przyznana.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
DzikJakub

Post autor: DzikJakub »

VAR OVERTURNS (NET SCORE):
Everton +4
Burnley +3
Chelsea +3
Brighton & Hove Albion +2
Leeds +2
Sheffield United +2
Manchester City +1
Newcastle +1
Southampton +1
Aston Villa 0
Crystal Palace 0
Fulham 0
Leicester City 0
Manchester United 0
West Ham 0
Wolves -1
Tottenham Hotspur -3
Arsenal -4
West Brom -5
Liverpool -6
Leading to goals for: 0
Disallowed goals for: 6
Leading to goals against: 3
Disallowed goals against: 1
Net goal score: -8
Subjective decisions for: 3
Subjective decisions against: 5
Net subjective score: -2
Penalties for / against: 0 / 3

Źródło - https://www.espn.com/soccer/english-pre ... in-2020-21

Krótko mówiąc, LFC wychodzi na najgorzej na VARze. To samo w sobie nie byłoby jeszcze jakieś szokujące, zawsze jakaś drużyna będzie bardziej korzystać, a inna tracić, ale chyba nie ma drugiego zespołu w PL w tym sezonie, w przypadku którego decyzje sędziowskie budziłyby ogromne kontrowersje praktycznie co 2 tygodnie.

No bo sytuacja z Trentem to kolejna kontrowersja. Bardzo się staram nie być uprzedzony i spoglądać na tą sytuację totalnie obiektywnie, no i nie rozumiem decyzji o podyktowaniu karnego. Rzucanie takich uniwersalnych zasad jak "przeszkodził mu w strzeleniu bramki" nie ma sensu, bo przecież sytuacja jest totalnie nietypowa, fajnie byłoby ją rozpatrzyć indywidualnie, a nie w kontekście schematu, który przecież nie mógł przewidzieć wszystkich totalnie nietypowych sytuacji. Jak to jest ujęte w raporcie pomeczowym, atak głową na nogi przeciwnika? Rozumiem, że liczy się rezultat a nie intencje, ale jaki tu jest rezultat tak naprawdę? Załóżmy, że Trent nie robi absolutnie nic i stoi w pionie, Calvert-Lewin biegnie rozpędzony, przepuszcza piłkę obok Trenta i kopie go w nogę, która stoi między nim a piłką, to też jest karny za przeszkodzenie w zdobyciu bramki? Nie bardzo rozumiem też argumentu, że Calvert-Lewin jest rozpędzony i nie może nic już zrobić - tym bardziej Trent przecież nie może nic zrobić. Czy to oznacza, że od tej pory zawodnikom atakującym powinno się opłacać wbieganie wprost w obrońców, czy to inna logika?

To takie trochę głośne myślenie, ale po prostu nie rozumiem tej decyzji.
mazi

Post autor: mazi »

Pan Lee Mason to nie sędzia, pan Lee Mason to styl życia : :D :D
Sprawdzał na varze czy gwizdnął czy nie? :shock:

Edit:
Tak to wyglądało:
https://twitter.com/Cameronmomoo/status ... 4509159426

Najpierw dał rzut wolny. Pokazał następnie że będzie wznawiany rzut wolny na gwizdek. Następnie zagwizał "za wczesnie", w momencie jak WBA ustawiało jeszcze mur. Dunk jak to Dunk, strzelił jak bodaj kiedyś Liverpoolowi. I w tym momencie był kwas, sędzia bramki nie uznał. Następnie bramke uznał, po czym jeszcze raz sprawdzał Var i bramki nie uznał tylko powtórzył rzut wolny :D
Mason chyba wie że postawiłem na WBA :D
Ostatnio zmieniony 27 lut 2021, o 17:52 przez mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
TAK
everlast

Post autor: everlast »

no i ocenil,ze nie gwizdnal?
Komentatorzy powiedzieli, ze w PL sa najstarsi sedziowie w calej Europie. To potwierdza to co mowilem, oni sa za starzy, zeby ogarniac VAR. Tu trzeba z 10lat,zeby to fajnie w PL dzialalo.
makavelithe2ogon

Post autor: makavelithe2ogon »

W końcówce meczu to ten sędzia nie biegał a człapał,komedia.
DzikJakub

Post autor: DzikJakub »

Ciekawa sytuacją z ręką w CHO w meczu Chelsea-United. Naturalnie cieszy niespodzianka w postaci kontrowersyjnego nieprzyznania karnego dla United dla odmiany (zamiast kontrowersyjnego przyznania), ale starając się być maksymalnie obiektywnym - dziwi ta decyzja trochę, nie? Nie do końca rozumiem czemu nie było tam karnego.

Swoją drogą mega bezpośredni i wokalni są w narzekaniach. Klopp też czasem narzeka na sędziowanie, ale mam wrażenie, że nie tak wprost. Szczerze mówiąc sam nie wiem, która metoda jest lepsza.

OGS:
https://www.youtube.com/watch?v=qT1dXLPlBm8
Shaw:
https://www.youtube.com/watch?v=Ac_odJHOPT8
ks77

Post autor: ks77 »

Coote znowu w formie.
ODPOWIEDZ