Premier League 2020/21

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wrubel84

Re: Premier League 2020/21

Post autor: Wrubel84 »

Ciekawe czy w przypadku zdolności do gry Joela, Jurgen nie wystawiłby Rhysa jako drugiego obrońcy, a Fabinho dał do środka. Wtedy Thiago - Fab - Hendo w środku mogą skutecznie zatrzymać Bruno. Bardzo szkoda, że mamy ograniczone manewry w środku, bo można by pokombinować.

Dzisiaj City gra zaległy mecz, zapewne wygrany i zbliżą się do nas mając jeszcze jeden zaległy chyba z Aston. Manchestery i Liverpool w walce o pierwsze miejsce.
Awatar użytkownika
Radbug

Post autor: Radbug »

To byłaby głupota, wystawiać popełniającego jednak błędy 19 latka, w meczu przeciwko liderowi, który może ostatecznie okazać się jednym z najważniejszych w sezonie, gdy mamy jakąkolwiek alternatywę. W środku pola trio Henderson, Thiago i Gini wygląda bardzo dobrze i optymalnie. W takich meczach Wijnaldum potrafi fantastycznie przykryć 1 konkretnego zawodnika rywali i wyłączyć go z gry. Wymiane "w meczu nie gra Fernandes i Wijnaldum" przyjmuję z pocałowniem ręki. Fabinho potrzebujemy na środku obrony.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Kamson

Post autor: Kamson »

Radbug pisze: 13 sty 2021, o 14:33 To byłaby głupota, wystawiać popełniającego jednak błędy 19 latka, w meczu przeciwko liderowi, który może ostatecznie okazać się jednym z najważniejszych w sezonie, gdy mamy jakąkolwiek alternatywę. W środku pola trio Henderson, Thiago i Gini wygląda bardzo dobrze i optymalnie. W takich meczach Wijnaldum potrafi fantastycznie przykryć 1 konkretnego zawodnika rywali i wyłączyć go z gry. Wymiane "w meczu nie gra Fernandes i Wijnaldum" przyjmuję z pocałowniem ręki. Fabinho potrzebujemy na środku obrony.
O to to, Gini plaster dla Bruno co pisałem już wcześniej.
Ten mecz trzeba rozegrać odpowiednio taktycznie
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
OldTrafford

Post autor: OldTrafford »

adamne pisze:@OldTrafford: według bukmacherów obecnie zdecydowanym faworytem do mistrzostwa jest obecnie City, na drugim i trzecim miejscu Liverpool i United z niewielką w sumie różnicą. I chociaż serce mówi inaczej, to ciężko się obiektywnie z tą wyceną nie zgodzić.
Trzeba przyznać, że piłkarze Guardioli grają najlepszą piłkę od wiosny 2019 roku. W złapaniu lepszej formy pomogła im też przerwa i przełożenie meczu z Evertonem.
ynwa19 pisze:Old Trafford

Zgadzam sie z Twoimi wywodami np dobrze,ze wspomniales o Pogbie,ktoremu w tym sezonie jakby czesciej sie chce i to przeklada sie na dobre wystepy.

Niestety czegos mi jednak w Twojej wypowiedzi zabraklo a mianowicie tematu sedziowskiego.Zdaje sobie sprawe oczywiscie,ze piszac na portalu "wroga" nie chciales poruszac tej kwestii aby nie dolewac oliwy do ognia ale jednak od tej sprawy uciec sie nie da!
Wczorajszy faul i brak czerwonej kartki dla Shawa to jest po prostu skandal!Ponadto w paru meczach decyzje arbitrow w kontrowersyjnych sytuacjach tez byly na Wasza strone co zapewnilo Wam pare punktow wiecej.
O sytuacji z Shawem nie chciałem rozprawiać. Friend długo to wszystko oglądał na VARze. Moim zdaniem zdecydowało to, że nie atakował nóg rywala, a wybijał piłkę i dopiero potem pokiereszował Gudmundssona. Według mnie to nie była czerwona kartka. Do przerwanej później akcji Cavaniego wychodzącego na czystą pozycję, nie można w tej sytuacji wracać, ale Friend mógł się nie sugerować, przy podjęciu ostatecznej decyzji. Przewinienie Shawa jest oczywiste.
Mufi pisze:Tak szczerze to oglądając ostatnie spotkania MU nie powinniśmy mieć z nimi problemu, chyba że znowu nasza skuteczność będzie żałosna.

Defensywa MU jest słaba, mecz z Wolves i AV de Gea im wybronił.
Obrona to nasz duży problem. Popełnia więcej indywidualnych błędów, niż traci goli. Chociaż, odkąd w drużynie jest Bailly, radzi sobie lepiej. Eric jest chyba nawet lepszym środkowym, niż Harry Maguire.

Jeszcze chciałem dodać, że rozegraliśmy wczoraj ósmy mecz na przestrzeni 24 dni. Już nie wygrywamy po 3-1/3-2 na Evertonie, West Hamie, czy w Southampton (które wtedy były w czołówce), ale po 1-0. Jest zmęczenie. Wystawienie zmienników na mecz z Watfordem w Pucharze, nie przyniosło świeżości kilku kluczowych graczy. A poza tym nie mamy "dziewiątki" od czasu odejścia Ibrahimovicia. Martial zapalił w poprzednim sezonie (17 goli), a teraz zgasł (2 blisko półmetka). Ja wiem, że wczoraj grał na lewym, a nie na dziewiątce, ale zwykle gra w tym sezonie na "szpicy" i facet wczoraj znowu miał trzy piłki - na otwarcie (z bliska nad bramką) i na zamknięcie (zatrzymał go Tarkowski, a potem jeszcze Pope). Jak z Liverpoolem będzie miał jakąś okazję, to jest duża szansa, że znowu ją przestrzeli.

Solskjaer odda pole Kloppowi. Moim zdaniem Martiala powinien posadzić na ławce, a z przodu zagrać z Greenwoodem po lewej stronie i z Cavanim z przodu.
ED77

Post autor: ED77 »

Trochę odchodząc od tematu meczu z MUtd,w związku z półmetkiem rozgrywek która drużyna z "TOP6" nie załapie się do czwórki? Poza Arsenalem ja stawiam jednak na Mutd (choć moja żona się nie ucieszy :) ). Wydaje mi się, że jakieś kontuzje kluczowych graczy ich dopadną a wtedy wszystko upadnie jak domek z kart. Jak myslicie
Kamson

ED77 pisze: 13 sty 2021, o 21:41 Trochę odchodząc od tematu meczu z MUtd,w związku z półmetkiem rozgrywek która drużyna z "TOP6" nie załapie się do czwórki? Poza Arsenalem ja stawiam jednak na Mutd (choć moja żona się nie ucieszy :) ). Wydaje mi się, że jakieś kontuzje kluczowych graczy ich dopadną a wtedy wszystko upadnie jak domek z kart. Jak myslicie
Stawiam na Chelsea, chyba że zmienia trenera.
I coś czuje Tottki
„Jeśli nie wspierasz nas, kiedy przegrywamy lub remisujemy to nie wspieraj nas, kiedy wygrywamy!”

Bill Shankly 🔴
BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

ED77 pisze: 13 sty 2021, o 21:41 Trochę odchodząc od tematu meczu z MUtd,w związku z półmetkiem rozgrywek która drużyna z "TOP6" nie załapie się do czwórki? Poza Arsenalem ja stawiam jednak na Mutd (choć moja żona się nie ucieszy :) ). Wydaje mi się, że jakieś kontuzje kluczowych graczy ich dopadną a wtedy wszystko upadnie jak domek z kart. Jak myslicie
Ja osobiście uważam, że United w tym sezonie jest dość solidną drużyna. Stawiam ich w pierwszej dwójce. Miejmy nadzieję, że jednak na drugim miejscu.
Myślę, że Everton i Totki będą tuż za TOP4
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?
meanstoend

Post autor: meanstoend »

Liverpool, oba Manchestery oraz Spurs widzę w tym sezonie w pierwszej czwórce. Walka niesamowicie zażarta o top 4 :)
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Jest jeszcze Leicester. Ma wahania formy (ale kto nie ma), ale w większości sezonu prezentuje się bardzo solidnie. Przed nimi trudne mecze w najbliższym czasie z Southampton czy Chelsea. Jeśli zgarną pełną pulę, to będą jeszcze silniejszym kandydatem do TOP4
Obrazek
Kamson

Jeżeli wygramy z Junajted jak i Burnley, następnie od 28.01 do 13.02 mamy piec spotkań, Spurs, WHU, Brighton, Man City i Leicester i zdobędziemy w tych pięciu spotkaniach minimum 11-12 punktów to będę w 90% przekonany ze obronimy tytuł, dwa najważniejsze spotkania dla układu w tabeli, dla podejścia ze strony mentalnej to te z Menchysterami, jak to pisze jeden z kolegów tutaj.
Ale głównym motorem napędowym są niedzielne derby, wygrana może wlać w chłopaków wiarę i nowe siły, chyba każdy rozumie jak ważna będzie ta niedziela dla drugiej części tego sezonu

Bill Shankly 🔴
Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Kamson pisze: 14 sty 2021, o 20:54 Jeżeli wygramy z Junajted jak i Burnley, następnie od 28.01 do 13.02 mamy piec spotkań, Spurs, WHU, Brighton, Man City i Leicester i zdobędziemy w tych pięciu spotkaniach minimum 11-12 punktów to będę w 90% przekonany ze obronimy tytuł, dwa najważniejsze spotkania dla układu w tabeli, dla podejścia ze strony mentalnej to te z Menchysterami, jak to pisze jeden z kolegów tutaj.
Ale głównym motorem napędowym są niedzielne derby, wygrana może wlać w chłopaków wiarę i nowe siły, chyba każdy rozumie jak ważna będzie ta niedziela dla drugiej części tego sezonu
Kolego często trollujesz, ale aż się zalogowałem, żeby napisać że tym razem się z tobą zgadzam. Wpada do mnie kolega (kibic Manu) na meczyk. Będzie się działo. Oby wygrana :)
Nero

Post autor: Nero »

Obecnie pukamy formą o dno rowu marianskiego ale cała ta sytuacja przypomniała mi te nasze coroczne nieszczęsne miesiące na początku roku. Szczególnie pamiętny jest sezon 2018/19 gdzie straciliśmy przewage w lutym-marcu. Jak się potem okazało Klopp w tym czasie ich sponiewierał na treningach i przygotował na maraton co zaprocentowało potem wygraną w LM i genialną wiosną. Mam nadzieje , że to się teraz dzieje i wkocu ruszymy z grubej rury. Tylko ten brak stopejro mnie niepokoi najbardziej..
LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Nero pisze: 15 sty 2021, o 17:48 Obecnie pukamy formą o dno rowu marianskiego ale cała ta sytuacja przypomniała mi te nasze coroczne nieszczęsne miesiące na początku roku. Szczególnie pamiętny jest sezon 2018/19 gdzie straciliśmy przewage w lutym-marcu. Jak się potem okazało Klopp w tym czasie ich sponiewierał na treningach i przygotował na maraton co zaprocentowało potem wygraną w LM i genialną wiosną. Mam nadzieje , że to się teraz dzieje i wkocu ruszymy z grubej rury. Tylko ten brak stopejro mnie niepokoi najbardziej..
Ty kolego to jeszcze nie wiesz co to znaczy tragiczna forma :) jeden przegrany mecz i dwa remisy juz swiadcza o katastrofie blagam was. Gra tragiczna nie jest, brakuje skutecznosci ktora wrocila w meczu z AV. Wstrzelimy sie to wygramy bo i tak jakoscia gry przewyzszamy United i innych a jedynie City sie z nami moze rownac. Jak nasi zawodnicy poukladaja sobie klepki w glowach i przestawia na tryb kloppowego heavy metalu bez wstrzymanki to wroci dobra dyspozycja i niszczenie ligi.
Kamson

LiverpoolIsRed pisze: 15 sty 2021, o 18:50
Nero pisze: 15 sty 2021, o 17:48 Obecnie pukamy formą o dno rowu marianskiego ale cała ta sytuacja przypomniała mi te nasze coroczne nieszczęsne miesiące na początku roku. Szczególnie pamiętny jest sezon 2018/19 gdzie straciliśmy przewage w lutym-marcu. Jak się potem okazało Klopp w tym czasie ich sponiewierał na treningach i przygotował na maraton co zaprocentowało potem wygraną w LM i genialną wiosną. Mam nadzieje , że to się teraz dzieje i wkocu ruszymy z grubej rury. Tylko ten brak stopejro mnie niepokoi najbardziej..
Ty kolego to jeszcze nie wiesz co to znaczy tragiczna forma :) jeden przegrany mecz i dwa remisy juz swiadcza o katastrofie blagam was. Gra tragiczna nie jest, brakuje skutecznosci ktora wrocila w meczu z AV. Wstrzelimy sie to wygramy bo i tak jakoscia gry przewyzszamy United i innych a jedynie City sie z nami moze rownac. Jak nasi zawodnicy poukladaja sobie klepki w glowach i przestawia na tryb kloppowego heavy metalu bez wstrzymanki to wroci dobra dyspozycja i niszczenie ligi.
Dokładnie, to jest jedynie kryzys, najprawdopodobniej chwilowy zakończony w niedzielę...

Bill Shankly 🔴
Mufi

Post autor: Mufi »

Liverpool have now failed to score in three consecutive league games for the first time since 2005!

Wtedy było to w lutym. Birmingham, Blackburn, Newcastle
ODPOWIEDZ