Chelsea - Liverpool

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
mmylek04

Chelsea - Liverpool

Post autor: mmylek04 »

Mecz coraz bliżej więc można już się ekscytować :)

Obejrzałem uważnie wczorajszy mecz Chelsea i przyznam szczerze, że kompletnie mnie nie zachwycili. Zdobyli 3 bramki ale pierwsza to ewidentny błąd przy rozegraniu piłkarzy Brighton i rzut karny, 2 to strzał życia a 3 rykoszet. W samym konstruowaniu akcji, posiadaniu piłki i budowaniu przewagi gospodarze wyglądali dużo lepiej. Havertz zagrał fatalne spotkanie. Miał może kilka udanych prostych podań. Nie było kompletnie współpracy między nim a Wernerem czy pozostałymi pomocnikami. Nie oglądałem w Bundeslidze Wernera ale wczoraj zrobił ogromne wrażenie swoją szybkością. Chelsea może być piekielnie groźna w kontrze lub przy stracie piłki w środkowej strefie przez rywali. Niemiec nawet nie musi wykonywać zwodów, wystarczy że wypuści piłkę i biegnie. The Blues fragmentami dobrze grali pressingiem oraz ustawiali się w obronie. Przy bramce kolejny błąd Kepy a i obrona nie wygląda cały czas na super solidną. Wiadomo, że to dopiero pierwszy mecz i dojdą zawodnicy leczący urazy ale na tą chwilę wygląda to średnio.

Patrząc z naszej perspektywy:
- trzeba uważać na szybkość Wernera, szczególnie z naszą wysoko postawioną obroną (jak w meczu z Leeds),
- jeśli zagramy na podobnym poziomie w ataku to powinno być dobrze, cała obrona Chelsea jest średnia, kilka razy dali się zamykać Brighton we własnym polu karnym,
- Jorginho to kluczowy gracz środka pola, jego neutralizacja będzie bardzo ważna,
- trzeba liczyć na to, że nie wróci Pulisic - wtedy pewnie on na skrzydło a Mount na 10,

Ogólnie liczyłem na więcej. Cała Chelsea na czele z Havertzem zawiodła. Werner ma kosmiczny potencjał.

LiverpoolIsRed

Re: Chelsea - Liverpool

Post autor: LiverpoolIsRed »

Nawet jak graja tak kiepsko to Chelsea potrafila na luzno wygrac wiec uwazam ze jest sie kogo bac. My jestesmy jak na razie w slabej formie i na pewno nie bedzie latwo. Oby bylo zwyciestwo.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, o 12:21 przez LiverpoolIsRed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Największe zagrożenie to Werner w pojedynkach z Gomezem. Z naszej strony największym zagrożeniem będą celne strzały. Strzelać jak najwięcej, nawet z dystansu. Byle mocniej niż Wijnaldum. Przecież Kepa puści niemal każdy celny strzał, który nie będzie leciał prosto w niego.

Myślę, że to będzie otwarty mecz. Może nawet znów będzie hokejowy wynik. Jeśli tylko Mane i Firmino przestaną kopać się po czole, to jesteśmy murowanym faworytem do zwycięstwa. Liczę na Minamino. Uważam, że defensywa Chelsea, to będzie świetna pożywka dla Japończyka i dużo w niej namiesza.
Obrazek

july600lfc

Post autor: july600lfc »

Egalot pisze:
15 wrz 2020, o 12:05
Liczę na Minamino. Uważam, że defensywa Chelsea, to będzie świetna pożywka dla Japończyka i dużo w niej namiesza.
Wspaniale by było zobaczyć Japończyka, szczególnie po tak obiecującym pre-seasonie w jego wykonaniu, ale jestem na 99% pewny, że zobaczymy tercet Mane-Firmino-Salah i nawet, mimo jakiegoś 0-1 dla Chelsea w 75', Minamino dalej nie powącha murawy :sleep:
A co do samego meczu - w sumie dobry czas, żeby zagrać na Stamford. Kibiców jeszcze nie ma, więc różnice między meczami domowymi, a wyjazdowymi się zacierają + na początku sezonu Chelsea będzie potrzebowała czasu na zgranie się tak wielu nowych elementów, które mają w składzie. My też jednak, z drugiej strony, nie jesteśmy w zbyt wysokiej formie. Remis uznam za wynik do przyjęcia, a wygraną za genialny rezultat i znakomite otwarcie sezonu (choć oczywiście percepcja może mi się zmienić zależnie od przebiegu meczu :) ).

Mufi

Post autor: Mufi »

LiverpoolIsRed pisze:
15 wrz 2020, o 11:46
Nawet jak graja tak kiepsko to Chelsea potrafila na luzno wygrac wiec uwazam ze jest sie kogo bac. My jestesmy jak na razie w slabej formie i na pewno nie bedzie latwo. Oby bylo zwyciestwo.

To nie Chelsea wygrało, tylko napastnik Brighton przegrał. Gość zmarnował 3 setki jak paralityk - nie trafiając czysto w piłkę.

Jeśli Chelsea znowu wyjdzie strzał życia Jamesa i rykoszet po rożnym albo naciągany karny, to tak mamy się czego bać.

adamne

Post autor: adamne »

Moim zdaniem podstawą w tym meczu będzie nie iść na radosną wymianę ciosów jak z Leeds bo Chelsea ma czym postraszyć w ofensywie.
Matip i Fabinho w wyjściowym składzie powinni dać nam więcej spokoju, mam nadzieję że Klopp dojdzie do takich samych wniosków bo obaj chyba już są zdrowi.
Ich obrona nie jest monolitem więc jestem raczej spokojny że coś strzelimy, szczególnie jeśli Firmino i Mane poprawią skuteczność bo Salaha pewnie będzie ze 2 cały czas pilnowało po ostatnim meczu.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Awatar użytkownika
mmylek04

Chelsea może zacząć tak jak z Brighton czyli spokojnie, z zabezpieczeniem tyłów w formacji 1-4-2-3-1. Pewnie będą liczyć na nasze straty i kontry z wykorzystaniem Wernera. Patrząc na to jak wysoko i słabo zagraliśmy w obronie z Leeds to mocno się obawiam o czyste konto. Zgadzam się, że termin tego spotkania jest dla nas korzystny. Widać, że Lampard potrzebuje jeszcze czasu i większej liczby spotkań aby osiągnąć optymalne zgranie. Nawet jeśli wrócą kontuzjowani Kovacic czy Pulisic to i tak wątpię żeby zagrali super spotkanie zaraz po kontuzji.

Co mi się jeszcze rzuciło z spotkaniu Chelsea to praktycznie brak pomysłu przy kreowaniu i posiadaniu piłki. Przy rywalach wyglądali bardzo słabo. Havertz jest tak pompowany, że po fatalnym występie podczas zmiany cała ławka rezerwowych hucznie biła mu brawo :)

W naszym składzie za Gomeza wpuszczam Matipa + pomoc Hendo-Fab-Keita. Na zmianę Jones, Minamino i Gini.

20103101

Post autor: 20103101 »

mmylek04 pisze:
15 wrz 2020, o 17:19
Chelsea może zacząć tak jak z Brighton czyli spokojnie, z zabezpieczeniem tyłów w formacji 1-4-2-3-1. Pewnie będą liczyć na nasze straty i kontry z wykorzystaniem Wernera. Patrząc na to jak wysoko i słabo zagraliśmy w obronie z Leeds to mocno się obawiam o czyste konto. Zgadzam się, że termin tego spotkania jest dla nas korzystny. Widać, że Lampard potrzebuje jeszcze czasu i większej liczby spotkań aby osiągnąć optymalne zgranie. Nawet jeśli wrócą kontuzjowani Kovacic czy Pulisic to i tak wątpię żeby zagrali super spotkanie zaraz po kontuzji.

Co mi się jeszcze rzuciło z spotkaniu Chelsea to praktycznie brak pomysłu przy kreowaniu i posiadaniu piłki. Przy rywalach wyglądali bardzo słabo. Havertz jest tak pompowany, że po fatalnym występie podczas zmiany cała ławka rezerwowych hucznie biła mu brawo :)

W naszym składzie za Gomeza wpuszczam Matipa + pomoc Hendo-Fab-Keita. Na zmianę Jones, Minamino i Gini.
Keita???? Fajne żarty, jeden ze słabszych zawodnikow z Leeds, zero siły fizycznej, zero dynamiki i przyspieszenia, do tego ciągle jakis przestraszony, dla mnie jest skreślony, Anglia moment weryfikuje takich "anemikow", kolejny którego widze ze nie ogarnie PL to Havertz, od samego poczatku uważałem że Wyspy nie dla niego, juz w Bayerze znikał w ważnych spotkaniach, z pewnoscia nigdy nie był warty zapłaconej ceny. Wracając do tematu, uwazam ze niezwykle lekko przywieziemy z Most Stamford trzy punkty, łatwo jak nigdy, moja trójka do środka do Fabs, Hendo i Gini...

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

Panowie, już w niedzielę pierwszy hit sezonu! Nie mogę się doczekać. Moim zdaniem bardzo dobrze, że mamy Chelsea na rozkładzie już na samym początku. Ta drużyna ewidentnie potrzebuje swojego pomysłu na grę i zgrania, a do tego potrzeba czasu. Jeśli zagramy na swoim poziomie to oczekuję zwycięstwa. Choć mecz nie będzie z pewnością należał do łatwych, to mój typ: 2:1

Awatar użytkownika
mmylek04

Dobrą wiadomością dla nas jest to, że z nowych nabytków ponownie będą mogli zagrać tylko Werner i Havertz. Na spotkanie nie wróci leczący uraz Pulisic.

Merkuryyy

Post autor: Merkuryyy »

Podobno dzisiaj Thiago na ławce

Bartek84

Post autor: Bartek84 »

Dzisiaj raczej nie spodziewam się większych zaskoczeń jeśli chodzi o skład. Typuję klasycznie: Alli - TAA, Gomez, VVD, Robbo - Fabs, Hendo, Gini - Mo, Bobby, Sadio. Na ławce: Adrian, Matip, Milly, Thiago 8) , Naby, Jones i Taki.

Ależ te transfery były nam potrzebne. Już nawet nie chodzi o samo wzmocnienie się, ale o ogromny zastrzyk pozytywnej energii dla każdego związanego z klubem. Odświeżamy szatnię wpuszczając do niej nowe postacie, nowe charaktery. Kto wie, może zawiążą się nowe przyjaźnie, vide Dejan - Mo :D . Na treningu każdy będzie chciał pokazać, że nie odda za darmo miejsca w wyjściowej jedenastce. Przyjście Joty na pewno zwiększy rywalizację w ataku, a transfer Thiago to już w ogóle inna bajka. Moim zdaniem ani Torres, kiedy przychodził do nas z Atletico, ani Suarez, którego kupowaliśmy z Ajaxu, czy potem Virgil, Alisson czy Keita, nie mieli takiego statusu gwiazdy jaki ma obecnie Hiszpan. Przychodzi do nas świeżo upieczony zwycięzca Ligi Mistrzów, jeden z najlepszych środkowych pomocników na świecie. Bajecznie wyszkolony technicznie, z fantastycznym długim podaniem, dyrygent, kreator, rozgrywający. Sama obecność kogoś takiego w szatni powinna podnieść od razu mental całego zespołu. Jurgenowi dojdą nowe opcje, nowe możliwości, ale też trochę ten przysłowiowy 'ból głowy' przy wyborze meczowej 18-ki. Kibice dostali to o co prosili czyli transfery. Właściciele nie będą już tak mocno krytykowani za swoją bierność w ostatnim czasie. W końcu inne drużyny dostały jasny sygnał, że Liverpool nie śpi i jeśli ktoś pomyślał sobie, że w tym roku będziemy słabsi to wydarzenia z ostatnich dni powinny ukrócić takie teorie.

adamne

Post autor: adamne »

Bartek84 pisze:
20 wrz 2020, o 14:52
Dzisiaj raczej nie spodziewam się większych zaskoczeń jeśli chodzi o skład. Typuję klasycznie: Alli - TAA, Gomez, VVD, Robbo - Fabs, Hendo, Gini - Mo, Bobby, Sadio. Na ławce: Adrian, Matip, Milly, Thiago 8) , Naby, Jones i Taki.
Tak pewnie będzie, chociaż ja osobiście wolałbym Matipa zamiast Gomeza.
Wynik? Serce mówi że wygramy, rozum wskazuje na remis bo nasza skuteczność ostatnio jest bardzo słaba a obrona niepewna. Ale może to na dzisiaj właśnie przypadnie rozkwit formy :)
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Thiago na ławce, ale Gomez i Matip poza składem z powodu lekkich urazów. W obronie Fab, a pomocy Keita.

SEB

Post autor: SEB »

Eliott uciekaj na wypożyczenie jak najszybciej.
Obrazek

ODPOWIEDZ