Premier League 2020/21

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
firo9

Re: Premier League 2020/21

Post autor: firo9 »

firo9 pisze:
14 wrz 2020, o 22:30
Brawo Brighton! Come on Mewy!
Oh wait, nie można komentarza napisać xd

consigliere

Post autor: consigliere »

Egalot pisze:
14 wrz 2020, o 21:12
Świetny mecz Sheffield United z Wolverhampton. Chyba najlepszy w pierwszej kolejce. Mnóstwo akcji z obu stron. Niestety sporo słupków, przez co ostateczny wynik pozostał taki jak po 6'. Mam nadzieję, że ten mecz to będzie jednak dobry prognostyk i oba kluby znowu będą starały się namieszać w walce o europejskie puchary i dadzą się we znaki najlepszym. Oby Wolves zrobili to już za tydzień z City :badhappy:
Sheffield bez wsparcia kibiców i bez poważnych wzmocnień to prędzej o utrzymanie będzie walczyć, niż o puchary.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

Awatar użytkownika
firo9

Post autor: firo9 »

consigliere pisze:
14 wrz 2020, o 22:35
Egalot pisze:
14 wrz 2020, o 21:12
Świetny mecz Sheffield United z Wolverhampton. Chyba najlepszy w pierwszej kolejce. Mnóstwo akcji z obu stron. Niestety sporo słupków, przez co ostateczny wynik pozostał taki jak po 6'. Mam nadzieję, że ten mecz to będzie jednak dobry prognostyk i oba kluby znowu będą starały się namieszać w walce o europejskie puchary i dadzą się we znaki najlepszym. Oby Wolves zrobili to już za tydzień z City :badhappy:
Sheffield bez wsparcia kibiców i bez poważnych wzmocnień to prędzej o utrzymanie będzie walczyć, niż o puchary.
Podzielam opinię, Sheffield jest cienkie obecnie i już końcówkę poprzedniego sezonu mieli słabą. Może nie spadną, ale początek drugiej 10'tki to max jak dla mnie

mazi

Post autor: mazi »

Ale się w koncowce zrobil denny mecz. "Porywajace widowisko.."
TAK

erni9292

Post autor: erni9292 »

Szansa jest w niedziele, formacja obronna Chelsea dalej z formą zeszłego sezonu, może być wesołe spotkanie z obu stron.

adamne

Post autor: adamne »

Chelsea niewiele pokazała, ale my w sobotę też nie. Z tym że oni mają kilku zawodników kontuzjowanych i kilku nowych, jeszcze nie zgranych, a my graliśmy praktycznie mistrzowskim składem.
W niedzielę będzie bardzo wazny mecz, który może zdefiniować w dużym stopniu sezon. Jeśli zespół Lamparda go wygra to może ich scementować i dać im wiarę w sukces, nas natomiast zepchnie w okolice środka tabeli i zmusi do pościgu za czołówką. To nie wpłynie dobrze na morale a we wrześniu czeka nas jeszcze mecz z Arsenalem z którym ostatnio nam nie idzie.

Ed.: Panowie poniżej mnie trochę nie zrozumieli chyba, nie chodziło mi o to że ten mecz może zdefiniować wynik sezonu tylko (w pewnym stopniu) jego przebieg. Zresztą, skoro już o tym mówimy, to ew. przegrana może mieć też pozytywny dla nas wpływ na decyzje transferowe pod koniec okienka.
A to że komentatorzy się zachwycali naszym meczem to jest zrozumiałe, dla postronnego obserwatora to było świetne do oglądania spotkanie, pełne walki, bramek i zwrotów akcji. Prawdziwa wizytówka PL. Ale dla fibica LFC musiało być trochę rozczarowujące jeśli chodzi o przebieg (na szczęście nie o wynik) bo popełnialiśmy dużo błędów i przez długie okresy traciliśmy kontrolę nad meczem dając się zdominować beniaminkowi.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, o 12:26 przez adamne, łącznie zmieniany 1 raz.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

adamne pisze:
15 wrz 2020, o 02:00
Chelsea niewiele pokazała, ale my w sobotę też nie. Z tym że oni mają kilku zawodników kontuzjowanych i kilku nowych, jeszcze nie zgranych, a my graliśmy praktycznie mistrzowskim składem.
W niedzielę będzie bardzo wazny mecz, który może zdefiniować w dużym stopniu sezon. Jeśli zespół Lamparda go wygra to może ich scementować i dać im wiarę w sukces, nas natomiast zepchnie w okolice środka tabeli i zmusi do pościgu za czołówką. To nie wpłynie dobrze na morale a we wrześniu czeka nas jeszcze mecz z Arsenalem z którym ostatnio nam nie idzie.

Z całym szacunkiem ale proszę Cię, gramy 2 kolejkę a Ty mówisz ze w dużym stopniu może to zdefiniować sezon. Nawet jak przegramy to będzie jeszcze milion szans na odwrócenie sytuacji...
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

mazi

adamne pisze:
Wczoraj w magazynie Jej wysokość premier league, Twarowski z Rudzkim opowiadali ze w Angli mówi się że Liverpool- Leeds to był najlepszy mecz pierwszych kolejek w histori niespełna 30 lat premier league, po czym oboje przychylili się do tej opinii.
TAK

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

adamne pisze:
Zbliża się druga kolejka, a City ma 0 pkt. Może w tym sezonie spadną do Championship ;)
Nie róbmy takich akcji, że po dwóch kolejkach już zakładamy jak będzie wyglądał sezon. To tak jakby po pierwszym meczu powiedzieć, że Van Dijk już ma spadek formy.
To początek nowego sezonu, jest on inny niż wszystkie inne, własny stadion nie daje już takiej przewagi jak z kibicami. Wiele będzie zależało od dyspozycji danego dnia, danego zawodnika. Dopingu nie będzie żadnego, buczenia, gwizdów. Można zremisować lub przegrać z Chelsea, a można i również za 4 kolejki ze średniakiem.
Pierwsze 3-4 kolejki zweryfikują pewne rzeczy, ale nie ustawią całego sezonu.

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Mufi pisze:
14 wrz 2020, o 22:11
Werner nieźle wygląda, dużo biega, stara się robić przewagę. Za to Havertz gra jak ... Ozil od 3 lat. Gość wygląda jakby się bał o własne nogi, praktycznie nie biega tylko drepcze, o jego jednorazowych powrotach do def. nie wspomnę.

Szkoda Brighton po I połowie, z gry wyglądają lepiej. I ten młodzik na prawym wahadle - chodzi jak złoto. <3
Mam dokładnie takie same odczucia. Werner niestety od początku robi wrażenie. Może szybko stać się gwiazdą tej ligi. Tylko na razie wygląda jakby nie miał zbyt dużego wsparcia, ale to może kwestia braku zgrania. Havertz za to wypadł bladziutko. Barkley w pół godziny pokazało wiele więcej niż Havertz w 80 minut. Jemu widocznie dłużej zejdzie z aklimatyzacją.

W ogóle to Chelsea nie miała chyba żadnej składnej akcji od początku do strzału. Dwie bramki to błędy defensywy i trzecia to przepiękny strzał z dystansu. Nie ma więc na razie co się zachwycać ofensywą smerfów. Z drugiej strony Brighton też nie błyszczał w ofensywie. Lepszy bramkarz wyjąłby ten strzał Trossarda.

Najbardziej mnie urzekł Lamptey. Rośnie powoli konkurencja dla TAA w reprezentacji. Jak to kolega określił wyżej - złoto! A najlepsze jest to, że to złoto pochodzi z Akademii Chelsea i zostało opchnięte pół roku temu za paczkę fajek :lol: Chelsea to jednak umie robić transfery! :D
Obrazek

mazi

Egalot pisze:
15 wrz 2020, o 11:57
Mufi pisze:
14 wrz 2020, o 22:11
Werner nieźle wygląda, dużo biega, stara się robić przewagę. Za to Havertz gra jak ... Ozil od 3 lat. Gość wygląda jakby się bał o własne nogi, praktycznie nie biega tylko drepcze, o jego jednorazowych powrotach do def. nie wspomnę.

Szkoda Brighton po I połowie, z gry wyglądają lepiej. I ten młodzik na prawym wahadle - chodzi jak złoto. <3
Mam dokładnie takie same odczucia. Werner niestety od początku robi wrażenie. Może szybko stać się gwiazdą tej ligi. Tylko na razie wygląda jakby nie miał zbyt dużego wsparcia, ale to może kwestia braku zgrania. Havertz za to wypadł bladziutko. Barkley w pół godziny pokazało wiele więcej niż Havertz w 80 minut. Jemu widocznie dłużej zejdzie z aklimatyzacją.

W ogóle to Chelsea nie miała chyba żadnej składnej akcji od początku do strzału. Dwie bramki to błędy defensywy i trzecia to przepiękny strzał z dystansu. Nie ma więc na razie co się zachwycać ofensywą smerfów. Z drugiej strony Brighton też nie błyszczał w ofensywie. Lepszy bramkarz wyjąłby ten strzał Trossarda.

Najbardziej mnie urzekł Lamptey. Rośnie powoli konkurencja dla TAA w reprezentacji. Jak to kolega określił wyżej - złoto! A najlepsze jest to, że to złoto pochodzi z Akademii Chelsea i zostało opchnięte pół roku temu za paczkę fajek :lol: Chelsea to jednak umie robić transfery! :D
Wydaje mi się, że Chelsea postawiło poprostu na młodego Jamesa, który wczoraj prezentował się równie dobrze. W przypadku Lampteya czynnikiem decydującym mogły być warunki fizyczne. 157 cm na bocznego obronce to troche skromnie, wiadomo nie przekreśla go to, ale jednak jakies znaczenie w ocenie Chelsea mogło mieć. Poza tym, nie wiemy czy nie zawarto jakiejś klauzuli pierwokupu czy czegoś w tym stylu
TAK

Awatar użytkownika
mmylek04

Post autor: mmylek04 »

Rzuciło mi się w oczy, że Havertz jest strasznie szczupły. Wygląda jak takie chucherko. Myślę, że zajmie mu trochę czasu aż przystosuje się do wymogów ligi i nabierze więcej masy. Z kolei Werner może być gwiazdą już od samego początku. Nie oglądałem go wcześniej w Bundeslidze ale wywarł na mnie mega wrażenie. Gość nawet nie musi dryblować, wystarczy że wypuści sobie piłkę i biegnie :)

Na plus w tej pierwszej kolejce (obejrzane 7 spotkań):
- Arsenal i praca jaką wykonuje Arteta, fajne ustawienie podczas rozgrywania 1-3-2-2-3 z wbiegającymi do ataku skrzydłowymi, w obronie trudne do przejścia 2 linie i 5 obrońców, mogą wszystkim napsuć krwi,
- debiutanci w Newcastle, wreszcie można jakoś oglądać tą drużynę, przeszli na 1-4-4-2 i fajnie to wygląda, dobrze zagrał Lewis i może szkoda że ostatecznie nie trafił do nas,
- Everton i ich transfery, Allan to może być kozak środa pola + kreatywny i świetny technicznie James, ciekawe jak długo będzie potrafił utrzymać taką formę, długo nie grał i pewnie jakiś kryzys go nie ominie, mają potencjał,
- Crystal Palace, Zaha przesunięty do ataku a obok niego szybcy skrzydłowi i drugi napastnik w 1-4-4-2, mogą być bardzo groźni szczególnie dla czołówki z którą zabezpieczą swoje pole karne i nastawią się na kontrę,
- Brighton, świetnie ogląda się ich w ataku pozycyjnym i podczas przenoszenia piłki z obrony do napastników, mają pomysł i plan, ich 1-3-5-2 robi wrażenie jednak czasami zawodzą wykonawcy i tak jak z Chelsea popełniają łatwy błąd w rozegraniu, jedna z lepszych drużyn do oglądania.

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

Arsenal zdaje się w końcu trafił z wyborem trenera. Akcja bramkowa przy strzale Aubameyanga to wzór wyprowadzenia piłki od obrony i wyjścia z pressingu. Postęp jaki zrobili w operowaniu piłką, poruszaniu się po boisku jest olbrzymi w porównaniu do Emery'ego.

MILF

Post autor: MILF »

Liverpool infection rate tips over 100 as city prepares for lockdown
https://www.liverpoolecho.co.uk/news/li ... r-18943965

P.S.
Robi się nieciekawie.
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Boris Johnson mówił wczoraj, że choć nie chce nowej ogólnokrajowej blokady, to jej wprowadzenie może być konieczne. Nieciekawie jest też w hrabstwie Merseyside. Ciekaw jestem, czy będą znowu zawieszać mecze i na jka długo.
Obrazek

ODPOWIEDZ