Liverpool - Leeds

Rozmawiamy tutaj o wszystkich rozgrywanych spotkaniach Liverpoolu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Daniel
Honorowy Moderator
Kontakt:

Liverpool - Leeds

Post autor: Daniel »

Zaczynamy kolejny zwariowany sezon Premier League meczem z beniaminkiem, z długo wyczekiwaną w elicie ekipą Leeds United. Nastroje przed inauguracją wydają się wg mnie na wyrost kiepskie. Po trzydziestu latach przystępujemy jako obrońcy tytułu Mistrza Anglii. Mam wrażenie, że niektórzy mają krótką pamięć i zapominają w jakim miejscu był ten klub jeszcze kilka lat temu.

Wracając do meczu, bardzo fajnym akcentem jest rozegranie pierwszej kolejki właśnie z Leeds - zasłużonym klubem, który od kilku lat ocierał się o Premier League, lecz zawsze czegoś brakowało. Kibicuję im przede wszystkim w pozostaniu w tym gronie na kolejne lata. Niemniej, w pojedynku mistrzów swoich lig to oczywiście Liverpool będzie faworytem. Trudno rozgryźć aktualną formę Czerwonych bazując na przedsezonowych sparingach. Pewnie trochę czasu zajmie wejście w optymalne obroty, nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz trzeba wygrać. Obstawiam skromne 1:0 po golu Firmino. Wierzę, że w tym sezonie odblokuje się strzelecko.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
wicked93

Re: Liverpool - Leeds

Post autor: wicked93 »

Stresik jest, jak zawsze przed pierwszą kolejką. Liczę, że jutro zobaczymy najsilniejszy możliwy skład, wraz z Trentem. Jedenastka jaka mi się jutro marzy to:
Alisson - Robertson, Van Dijk, Gomez, TAA - Fabinho, Keita, Wijnaldum - Mane, Firmino, Salah. Nie mogłem znaleźć sparingów Leeds, więc nie mam pojęcia jak oni jutro będą grali. Ciekawe czy zobaczymy Rodrigo Moreno od pierwszej minuty. My miejmy nadzieję na udaną inaugrację, tak jak przed rokiem.

YNWA!
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Bardzo mi się marzy, żebyśmy jutro zaczęli z Matipem obok Van Dijka. Chyba, że Klopp chce pokazać zarządowi, że potrzebny nam kolejny środkowy obrońca jeszcze w tym okienku. Liczę też na wyjście w jedenastce Keity. Ten mecz może też pokazać, na którym miejscu w hierarchii znajdują się tacy młodzi jak Jones, Elliot czy Brewster. Liczę na dobry start sezonu 😃
Obrazek
20103101

Post autor: 20103101 »

Egalot pisze: 11 wrz 2020, o 16:29 Bardzo mi się marzy, żebyśmy jutro zaczęli z Matipem obok Van Dijka. Chyba, że Klopp chce pokazać zarządowi, że potrzebny nam kolejny środkowy obrońca jeszcze w tym okienku. Liczę też na wyjście w jedenastce Keity. Ten mecz może też pokazać, na którym miejscu w hierarchii znajdują się tacy młodzi jak Jones, Elliot czy Brewster. Liczę na dobry start sezonu 😃
Ja przyznam że również liczę na Keite od pierwszej minuty, pomału sie przekonuje do tego chłopaka bo zaczyna grać na miarę swoich umiejętności przypominając dobrego, starego Keite z Lipska, nie będę ukrywał ze kilka min dla Brewstera to rzecz obowiązkowa, tak samo jak Jonesa, a Elliot w drugiej połowie, przy korzystnym wyniku bedzie wisienka na torcie...
ManiacK

Post autor: ManiacK »

20103101 pisze: 11 wrz 2020, o 21:14
Egalot pisze: 11 wrz 2020, o 16:29 Bardzo mi się marzy, żebyśmy jutro zaczęli z Matipem obok Van Dijka. Chyba, że Klopp chce pokazać zarządowi, że potrzebny nam kolejny środkowy obrońca jeszcze w tym okienku. Liczę też na wyjście w jedenastce Keity. Ten mecz może też pokazać, na którym miejscu w hierarchii znajdują się tacy młodzi jak Jones, Elliot czy Brewster. Liczę na dobry start sezonu 😃
Ja przyznam że również liczę na Keite od pierwszej minuty, pomału sie przekonuje do tego chłopaka bo zaczyna grać na miarę swoich umiejętności przypominając dobrego, starego Keite z Lipska, nie będę ukrywał ze kilka min dla Brewstera to rzecz obowiązkowa, tak samo jak Jonesa, a Elliot w drugiej połowie, przy korzystnym wyniku bedzie wisienka na torcie...
Pragnę tylko Wam przypomnieć, że wróciły - niestety/stety (dla Nas raczej stety, dla takiego City/Chelsea pewnie gorzej) 3 zmiany/mecz:
https://twitter.com/SquawkaNews/status/ ... 2946027521
adamne

Post autor: adamne »

Mecz z gatunku tych które trzeba po prostu wygrać i gdyby to był październik to byłbym spokojny, ale to jest start sezonu i niewiadomych jest wiele.
My od lutego nie imponujemy formą i nie wiadomo czy udało się wykorzystać ten kaleki okres przygotowawczy tak by już teraz do niej wrócić. Mam przeczucie że jeszcze nie i z jednej strony dobrze że zaczynamy od potencjalnie słabego beniaminka a z drugiej ryzyko jest przez to większe bo możemy stracić punkty z przeciwnikiem z którym nasi najwięksi rywale pewnie zdobędą komplet. Tym bardziej że ten przeciwnik jest niesiony na fali sukcesu i nie ma nic do stracenia więc może zaskoczyć.
Emocje są, już nie mogę się doczekać, zostało mi tylko ustawić skład w FPL dla zabicia czasu i za kilkanaście godzin jedziemy :D
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
Awatar użytkownika
mmylek04

Post autor: mmylek04 »

Widziałbym w składzie Matipa (choć pewnie nie jest jeszcze gotowy na całe 90 minut), podoba mi się dużo bardziej niż Gomez. Środek pola to pewnie Fab-Keita-Gini. Klopp może postawić na stabilizację. Gdy będzie nam brakowało kreatywności to może wejść Jones lub Minamino. Na podtrzymanie wyniku swoje minuty może dostać Hendo lub Milner. Z ofensywnej trójki najlepiej prezentuje się Firmino. Gra swoja grę, pomaga w rozegraniu i szuka gry kombinacyjnej. Obawiam się trochę o formę Salaha i Mane:

- Salah, 4 mecze i bez bramki, praktycznie bez okazji (przypomina mi się jedna sam na sam z RB), pomagał w rozegraniu ale jest daleki od swoje formy,
- Mane, 4 mecze i 1 bramka w tym kilka "setek" zmarnowanych ze Stuttgartem, RB i Arsenalem.

Kluczem do dobrej gry i wygranej musi być forma bocznych obrońców (całe szczęście,że wraca TAA) oraz wreszcie pobudka skrzydeł. W innym przypadku może być ciężko. Swoją drogą jestem ciekawy postawy Leeds. Obstawiam 2:0.
Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków ze sparingów co do formy Salaha czy Mane. Intensywność przygotowań nie działa na korzyść zawodników, którzy swoją grę opierają w dużej mierze o szybkość. Poza tym oni nie musieli niczego pokazać, bo i tak mają miejsce w podstawie. Dlatego w meczach sparingowych często bardziej błyszczą ci, którzy walczą o pierwszy skład. Nie zdziwię się, jeśli dzisiaj to Mane i Salah będą strzelać gole.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mitchell

Post autor: Mitchell »

Obiektywnie to krótka w sumie ta przerwa międzysezonowa ale dłuzyła mi się niemiłosiernie.

Spotkanie dwóch aktualnych mistrzów.
Bardzo jestem ciekaw stylu gości. Czy pozostaną wierni w swoim nacisku i dominacji?
Wydaje się to nierozsądne w starciu z tak silnym rywalem. Spodziewam się więc, że będą tylko krótkimi fragmentami pressować na całym boisku a głownie skupią się na rozbijaniu bliżej własnej bramki. Może jakiś szybki atak. Kupili ludzi do takiej gry.
W obronie nieco gorzej. Ichni Virgil musiał wracać do domu. Cena była zaporowa. Ściągnięty Robin Koch ma łatać tę wyrwę. To może być słabość Leeds.

Myślę, że sobie poradzimy. Bielsa raczej nie stosuje autobusów. To będzie mecz bardzo pracowitych mróweczek w środku pola. Wydaje mi się, że mamy tam większą jakość. Jeśli wygramy ten sektor to o wynik będę spokojny.
No i fajnie byłoby gdyby Millie dostał z kwadrans pod koniec :)
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
paxemx

Post autor: paxemx »

Daniel pisze: 11 wrz 2020, o 14:10 Nastroje przed inauguracją wydają się wg mnie na wyrost kiepskie. Po trzydziestu latach przystępujemy jako obrońcy tytułu Mistrza Anglii. Mam wrażenie, że niektórzy mają krótką pamięć i zapominają w jakim miejscu był ten klub jeszcze kilka lat temu.
W nawiązaniu do twojej wypowiedzi, też jestem pesymistą w stosunku do nadchodzącego sezonu. Typuje miejsce 3-5. Dodatkowo powiedziałem sobie po karze dla M.City (brak kary-wyeliminowanie z CL) że nie bede oglądał tego sezonu.
Ale obejrzałem poniższy filmik i optymizm powrócił. Oby sie nie wypalił po pierwszym meczu.
https://streamable.com/3q4rut?fbclid=Iw ... SU2epsbFas
20103101

Post autor: 20103101 »

Czy ktoś dopuszcza inny scenariusz nic zwycięstwo, jesteśmy Liverpoolem, to nas sie boją, to my rozdajemy karty, to my jesteśmy mistrzem kraju i pretendentem, to my mamy najlepszych kibiców, wiara panowie, wiara!
Jazda LFC!
Django

Post autor: Django »

paxemx pisze: 12 wrz 2020, o 15:34
Daniel pisze: 11 wrz 2020, o 14:10 Nastroje przed inauguracją wydają się wg mnie na wyrost kiepskie. Po trzydziestu latach przystępujemy jako obrońcy tytułu Mistrza Anglii. Mam wrażenie, że niektórzy mają krótką pamięć i zapominają w jakim miejscu był ten klub jeszcze kilka lat temu.
W nawiązaniu do twojej wypowiedzi, też jestem pesymistą w stosunku do nadchodzącego sezonu. Typuje miejsce 3-5. Dodatkowo powiedziałem sobie po karze dla M.City (brak kary-wyeliminowanie z CL) że nie bede oglądał tego sezonu.
Ale obejrzałem poniższy filmik i optymizm powrócił. Oby sie nie wypalił po pierwszym meczu.
https://streamable.com/3q4rut?fbclid=Iw ... SU2epsbFas
Jak lubię Noela muzykę tak jego prywatnie nie trawię!! Typowa manchesterowska piz*a!
Obrazek
akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Bielsa trzyma się swojej 11stki i rzadko rotuje. Nie powinien niczym zaskoczyć Kloppa i sztabu. Jeśli wyniki im się nie ułożą w połowie sezonu może go już tam nie być. Ot, cały Bielsa, czczony trochę na wyrost.Na Leeds ludzie patrzą z sentymentem, ale moimi zdaniem nie zrobią takiej furrory beniaminka jak Wolves czy Shieffeld.
Flips

Post autor: Flips »

Stawiam na minimum 4 bramki w tym meczu. Otwarte widowisko. Dużo gry z kontry i sporo przestrzeni dla naszych bocznych obrońców. Ciekawi mnie też czy Klopp postawi na Wijnalduma. Czy daleko idącym wnioskiem będzie to, że jego ewentualna absencja w pierwszej jedenastce, świadczyć będzie o jego przyszłości w klubie? 3:1 dla czerwonych. 2x Salah, 1x Firmino.
Awatar użytkownika
Merkuryyy

Post autor: Merkuryyy »

Naby w pierwszym składzie FANTASTYCZNIE !!
Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Keita, Salah, Firmino, Mane
Subs: Adrian, Matip, Fabinho, Milner, Jones, Origi, Minamino
Dobry skład
ODPOWIEDZ