Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

consigliere

Re: Premier League 2019/2020

Post autor: consigliere »

OldTrafford pisze:
27 lip 2020, o 17:24

Moim skromnym zdaniem, w United bohaterem tego sezonu był (...) Rashford, który przed końcem października nie skończy 23 lat i chyba wreszcie dorósł do bycia liderem (przypomina Rooneya z lat 2006-2007).
Rooney w jego wieku byl imo znacznie znacznie lepszym, bardziej uksztaltownym zawodnikiem. To był silniejszy Manchester w ktorym to Wazza pelnil przynajmniej tak samo istotną rolę. A juz z całą pewnością byl wtedy ważniejszym ogniwem reprezentacji. Inna sprawa ze stosunkowo szybko sięgnął swojego apogeum...
Rashford byl kluczowy w pierwszej czesci sezonu, po transferze Bruno, po powrocie Pogby i eksplozji formy Greenwooda niespecjalnie sie wyróżniał.
Co do Maguire'a to mam wrażenie że jego występy są też przecieniane. Moim zdaniem ten obrońca w duzym stopniu MU ogranicza, z tak wolnym obrońca zmuszony jestes zmuszony bronić głęboko. Warto obejrzeć jego wystepy choćby z Burnley czy Bournemouth, gdzie osmieszany byl przez bardzo przecietnych w skali ligi napastnikow. To juz lepsze wrazenie robil na mnie Wan-Bissaka (choc i po nim fajerwerkow nie ma co sie spodziewac). Generalnie uwazam ze United nie ma ani jednego obroncy na europejskim poziomie.

Co do najlepszych ataków ligi, to w ujęciu statystycznym Jesus-Aguero-Sterling byli lepsi od tercetu Liverpoolu. Niewiele gorszy tez okazal sie atak Martial-Rashford-Greenwood.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Willian? Vertonghen? Ciekawe ile by chcieli hajsu. Wystarczy ze David Luiz zarabia najwiecej w Arsenalu bodajze a przez niego armatki stracily ok. 20 bramek i sprokurowal najwiecej rzutow karnych w PL. Dajcie spokoj z tymi emerytami. Wstyd zeby najlepszy obecnie klub w PL i Europie interesowal sie sciaganiem dziadkow, ktorzy pewnie by chcieli niezlej tygodniowki, a i tak duzo nie pograja. My mamy odmladzac sklad a nie go postarzac.

Ale Buendie chetnie bym przyjal. Super zawodnik. Moglby byc nasza 10 jesli wykreowal tak duzo okazji w takim Norwich. Mlody i pewnie niedrogi.

OldTrafford

Post autor: OldTrafford »

consigliere pisze:
28 lip 2020, o 15:13
Rooney w jego wieku byl imo znacznie znacznie lepszym, bardziej uksztaltownym zawodnikiem. To był silniejszy Manchester w ktorym to Wazza pelnil przynajmniej tak samo istotną rolę. A juz z całą pewnością byl wtedy ważniejszym ogniwem reprezentacji. Inna sprawa ze stosunkowo szybko sięgnął swojego apogeum...
Rashford byl kluczowy w pierwszej czesci sezonu, po transferze Bruno, po powrocie Pogby i eksplozji formy Greenwooda niespecjalnie sie wyróżniał.
Co do Maguire'a to mam wrażenie że jego występy są też przecieniane. Moim zdaniem ten obrońca w duzym stopniu MU ogranicza, z tak wolnym obrońca zmuszony jestes zmuszony bronić głęboko. Warto obejrzeć jego wystepy choćby z Burnley czy Bournemouth, gdzie osmieszany byl przez bardzo przecietnych w skali ligi napastnikow. To juz lepsze wrazenie robil na mnie Wan-Bissaka (choc i po nim fajerwerkow nie ma co sie spodziewac). Generalnie uwazam ze United nie ma ani jednego obroncy na europejskim poziomie.

Co do najlepszych ataków ligi, to w ujęciu statystycznym Jesus-Aguero-Sterling byli lepsi od tercetu Liverpoolu. Niewiele gorszy tez okazal sie atak Martial-Rashford-Greenwood.
Rooney przede wszystkim był zawodnikiem kompletnym, łączącym technikę, przegląd, umiejętność gry w defensywie z rozegraniem i atakiem z siłą fizyczną i dynamiką. Rashford jest bardziej indywidualny, gra głównie po ziemi i raczej tylko z formacją z przodu, ale też ma już mocny strzał i wydaje się, że dalej się rozwija. Przede wszystkim strzelił wreszcie blisko +/- 20 goli (w samej lidze), co Rooneyowi przez całą karierę w United udało się tylko trzy razy. Ja natomiast miałem na myśli, że dojrzewa do pełnienia roli lidera, bo to, z przyczyn wieku, braku doświadczenia, nie wychodziło mu w ostatnich latach. Na pewno w skali całego sezonu był ważnym ogniwem, bo strzelał gole dające ważne punkty z czołówką, a Bruno sprzyjał terminarz drugiej połowy sezonu, kiedy trzeba było grać przede wszystkim z drużynami walczącymi o utrzymanie. Chociaż asysta przy golu Martiala w derbach - rzeczywiście dała nadzieję, że to jest może nawet klasa Scholesa. Ale to dopiero przyszłość, której nie znam. Trzymam za niego kciuki w Lidze Europy. Niech się tam pokaże, z jak najlepszej strony.

Manchesterowi United niewiele wychodziło w tym sezonie, jako całości. Ale na pewno dobrze szła gra w obronie. Można to ująć: bez rekordów, ale solidnie. Harry był liderem tej defensywy, grał we wszystkich meczach, był głównym podającym (ponad 2,500), sporo czyścił na ziemi (157 - tuż za pierwszą dziesiątką; dla porównania - najlepszy w Liverpoolu van Dijk - 162, a w lidze: Tarkowski 200 i Bednarek 193) i w powietrzu (94 - tu w ścisłej czołówce ligi, chyba podium, najlepszy Tarkowski - 111). Czyli robił to, czego chciał od niego Solskjaer. Wesołymi wpadkami, jak ta ze Stanislasem, bym się nie przejmował. Statystyki są często kłamstwem, ale United z Maguirem naprawdę stracił tylko trzy gole mniej od mistrza.

Na pewno Solskjaerowi brakuje obrońców klasy AA czy VvD. Dlatego Liverpool jest obecnie klasy Ligi Mistrzów, a United - Ligi Europy.

Miło mi i pozdrawiam!

firo9

Post autor: firo9 »

OldTrafford pisze:
28 lip 2020, o 17:28
consigliere pisze:
28 lip 2020, o 15:13

Rooney przede wszystkim był zawodnikiem kompletnym, łączącym technikę, przegląd, umiejętność gry w defensywie z rozegraniem i atakiem z siłą fizyczną i dynamiką. Rashford jest bardziej indywidualny, gra głównie po ziemi i raczej tylko z formacją z przodu, ale też ma już mocny strzał i wydaje się, że dalej się rozwija. Przede wszystkim strzelił wreszcie blisko +/- 20 goli (w samej lidze), co Rooneyowi przez całą karierę w United udało się tylko trzy razy. Ja natomiast miałem na myśli, że dojrzewa do pełnienia roli lidera, bo to, z przyczyn wieku, braku doświadczenia, nie wychodziło mu w ostatnich latach. Na pewno w skali całego sezonu był ważnym ogniwem, bo strzelał gole dające ważne punkty z czołówką, a Bruno sprzyjał terminarz drugiej połowy sezonu, kiedy trzeba było grać przede wszystkim z drużynami walczącymi o utrzymanie. Chociaż asysta przy golu Martiala w derbach - rzeczywiście dała nadzieję, że to jest może nawet klasa Scholesa. Ale to dopiero przyszłość, której nie znam. Trzymam za niego kciuki w Lidze Europy. Niech się tam pokaże, z jak najlepszej strony.

Manchesterowi United niewiele wychodziło w tym sezonie, jako całości. Ale na pewno dobrze szła gra w obronie. Można to ująć: bez rekordów, ale solidnie. Harry był liderem tej defensywy, grał we wszystkich meczach, był głównym podającym (ponad 2,500), sporo czyścił na ziemi (157 - tuż za pierwszą dziesiątką; dla porównania - najlepszy w Liverpoolu van Dijk - 162, a w lidze: Tarkowski 200 i Bednarek 193) i w powietrzu (94 - tu w ścisłej czołówce ligi, chyba podium, najlepszy Tarkowski - 111). Czyli robił to, czego chciał od niego Solskjaer. Wesołymi wpadkami, jak ta ze Stanislasem, bym się nie przejmował. Statystyki są często kłamstwem, ale United z Maguirem naprawdę stracił tylko trzy gole mniej od mistrza.

Na pewno Solskjaerowi brakuje obrońców klasy AA czy VvD. Dlatego Liverpool jest obecnie klasy Ligi Mistrzów, a United - Ligi Europy.

Miło mi i pozdrawiam!
Oby tak pozostało na wieki, byłoby miło gdyby w przyszłym sezonie United nie wyszło z grupy i wróciło do LE, do którego jak sam napisałeś obecnie przynależą "klasowo". Również pozdrawiam :wink:

OldTrafford

firo9 pisze:
28 lip 2020, o 17:55
Oby tak pozostało na wieki, byłoby miło gdyby w przyszłym sezonie United nie wyszło z grupy i wróciło do LE, do którego jak sam napisałeś obecnie przynależą "klasowo". Również pozdrawiam :wink:
Taka groźba jest niestety realna, bo do nowego sezonu United przystąpią bez wakacji, z powodu tzw. turnieju o LE, niezależnie od tego, jak daleko zajdą. Może się zdarzyć, że Solskjaer będzie rozważał przez to wydłużenie urlopów dla kilku zawodników i start nowych rozgrywek ze zmiennikami. Ale będzie się bronić! :badhappy:

keinnasenhasen

Post autor: keinnasenhasen »

https://twitter.com/SkySportsNews/statu ... 0404402176

Premier League nie chciała zapewne powiedzieć wprost NIE inwestorom, więc odwlekali decyzję tak długo jak tylko się dało, aż sami zrezygnują.
Szkoda kibiców Newcastle. Kolejny rok z Ashley'em.

firo9

Post autor: firo9 »

keinnasenhasen pisze:
30 lip 2020, o 16:49
https://twitter.com/SkySportsNews/statu ... 0404402176

Premier League nie chciała zapewne powiedzieć wprost NIE inwestorom, więc odwlekali decyzję tak długo jak tylko się dało, aż sami zrezygnują.
Szkoda kibiców Newcastle. Kolejny rok z Ashley'em.
I bardzo dobrze. Niech się biją o utrzymanie jak należy, a nie kolejny sztuczny twór

Bakan

Post autor: Bakan »

Podsumowałem sezon w Anglii, sześciu naszych w najlepszej 11 ;)

https://youtu.be/1i99PDzImcU

OldTrafford

Bakan pisze:
31 lip 2020, o 18:08
Podsumowałem sezon w Anglii, sześciu naszych w najlepszej 11 ;)

https://youtu.be/1i99PDzImcU
Bardzo ciekawy materiał podparty statystykami. Podoba mi się obecność Maguire'a, Fernandesa i Greenwooda :)

Dobra robota. I tylko brakuje mi tego, co lubią kibice wszystkich drużyn. Wyboru gola sezonu.

Tu czyjś subiektywny wybór:

http://www.youtube.com/watch?v=By8EQYcMOXY

Wrona

Post autor: Wrona »

Eddie Howe przestał być trenerem Bournemouth poczciwych wisienek :). Jak myślicie znajdzie prace w premier league w następnym sezonie :?:

Django

Post autor: Django »

Jak najszybciej powinna się zgłosić po niego Aston Villa. Jeżeli chcą być za rok w elicie to MUSZĄ zmienić trenera. Howe jest idealnym kandydatem, aby ogarnąć ten bajzel tam.
Obrazek

NavyBlue

Post autor: NavyBlue »

Django pisze:
2 sie 2020, o 14:35
Jak najszybciej powinna się zgłosić po niego Aston Villa. Jeżeli chcą być za rok w elicie to MUSZĄ zmienić trenera. Howe jest idealnym kandydatem, aby ogarnąć ten bajzel tam.
Jest kilka klubów gdzie Howe mógłby zbudować coś fajnego. West Ham, Crystal Palace i Villa którą wymieniłeś.

LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Najwiekszy badziew ma West Ham. Taka to potega miala byc a co sezon porazka.

Django

Post autor: Django »

LiverpoolIsRed pisze:
3 sie 2020, o 14:01
Najwiekszy badziew ma West Ham. Taka to potega miala byc a co sezon porazka.
West Ham ma bajzel bo piłkarze nie mają bata nad sobą, trener jest miękki, kasa się zgadza, po co się przemęczać. Jestem pewien, że z Kloppem za sterami West Ham z takim składem rok rok biłby się o TOP6 nie będąc wcale na straconej pozycji.

Nie wiem, czy Howe nadawałby się do West Hamu, a to z tego powodu, że w Bournemouth nie musiał walczyć z przerośniętym ego zawodników. W Aston Villi również nie musiałby tego robić, podobnie w Crystal Palace. U Młotów jest sytuacja zgoła inna - tam jeden od drugiego ma większe ego, a przyczyniły się do tego bezsensowne wielomilionowe transfery, ich ilość przede wszystkim, a także duże jak na klub tego formatu tygodniówki.

Zobaczymy gdzie wyląduje. Dla drużyn spoza TOP6 będzie na pewno wyjątkowym kąskiem. Ta drużyna, która go zakontraktuje może grać ciekawą piłkę i za rok-dwa może dołączyć do Wilków w skrobaniu pięt TOP6.
Obrazek

20103101

Post autor: 20103101 »

BVB i Manchester United porozumiało się w sprawie kwoty transferu Jadona Sancho!
80 milionów teraz, 20 milionów w 2021 roku i 20 milionów w 2022.
Na dniach ma być oficjalne potwierdzenie transferu.

~Fabrizio Romano

ODPOWIEDZ