Porady komputerowe

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Re: Porady komputerowe

Post autor: AustralianMagic »

BadBoy1920h pisze:
10 cze 2020, o 21:56
Siema. Wiem, że jakiś czas temu pytałem praktycznie o to samo... lecz teraz już jestem zdecydowany na kupno laptopa, ponieważ aktualny zawodni mnie już na całej linii (ma już swoje lata).

Kwota ograniczona to 3500 zł. Zależy mi, żeby miał dużo pojemności, chodził szybko i sprawnie, ponad 15 cali. Na procesorach itp się nie znam. Jeśli chodzi o gry, to nie za bardzo gram na laptopie, ewentualnie jakieś niewymagające gry, typ menadżer piłkarski czy coś takiego.
Używam tylko i wyłącznie laptopów od jakichś 12 lat. W tym czasie miałem 4, wszystkie "gamingowe". Najstarszy ma na chwilę obecną 10 lat i do tej pory działa. Także gdy ktoś Ci mówi, że laptop nie jest do grania, szybko się kończy etc, nie słuchaj. Wiadomo, laptopy mają swoje wady, ale nie jest tak że "po roku się kończy". Obecnie mam nówkę sztukę Lenovo Legion Y540, 17", i7 9gen z GeForcem GTX1650m. Dałem za niego 3700 zł, także prawie w Twoim budżecie, aczkolwiek moim zdaniem warto dać te 300-400 zł więcej za GTX1650m niż GTX1050m.
Na poprzednim też miałem i7, obecnie 5 lat i śmiga bez żadnego problemu.

Juluz
Moderator

Post autor: Juluz »

1010Arx pisze:
17 cze 2020, o 16:14
Mam pewien problem. Dziś na moim komputerze wszystkie pliki pdf, multimedialne, tekstowe itp stały się nie zdatne do odczytania, a po nazwie i rozszerzeniu mają dopisek tabe, np: faktura.pdf.tabe Spora część plików ma też kopie. Jeden plik np: tapeta.jpg a tuż pod nim tapeta.jpg.tabe Jednak ani jeden, ani drugi plik nie chce się odczytać. To jakiś wirus? Jeśli tak, to czym takie cholerstwo usunąć?
Z tego, co widzę to jakieś cholerstwo :dry:

https://howtofix.guide/tabe-virus/

Łap poradnik.
Polub LFCpl na fb! LFCpl!
Zapraszam na discord lfc-> klik!

Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Może ktoś w emocjach będzie mi w stanie pomóc :P

Otóż mam irytującą rzecz na Macu, konkretnie chodzi o przeglądarkę Safari. Co chwilę automatycznie włączają mi się dziwne wyszukiwarki (typu searchmarquis czy bing) i nie mogę tego zlokalizować. Strona startowa ustawiona na Google - i tak włącza się tamto. Szukam coś w Google, cofnę do okna wyszukiwania - zmienia mi się na te dziwne wyszukiwarki.

Raczej problem jest z tych mniej banalnych. W necie szukałem mnóstwo odpowiedzi i nic nie pomogło. Żadnych podejrzanych aplikacji na Macu, żadnych rozszerzeń w Safari. Czyszczona pamięć podręczna, pliki cookies itd.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Użyłeś adwcleaner?

Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Szpieg1 pisze:
26 cze 2020, o 19:17
Użyłeś adwcleaner?
Mój mistrzu! Pół dnia próbowałem się uporać z tym naprawdę uciążliwym problemem. Czy za pomocą szukania odpowiedzi w Google, czy samemu coś kombinując. Użyłem programu, który zaproponowałeś i wszystko cudnie! :D Nie wiem jak Ci dziękować 8)
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Spoiler:
Czasem nie pomaga więc myślałem, że już próbowałeś nim ;)
Sam wiele lat temu byłem w podobnej sytuacji i ktoś mnie takim programem poratował.

Ważne, że wszystko w porządku, wystarczy zwykłe dziękuję :P

Awatar użytkownika
1010Arx

Post autor: 1010Arx »

Spoiler:

Cieszę się, że pozbyłeś się problemu. Wybacz, nie sprawdziłem czy rozwiązanie z linku jest płatne, mój błąd. O jeny, ale nawywijałem. Zamiast zacytować Twoją odpowiedź, to ją edytowałem i do tego w Twoim poście. Przysięgam, że nic nie piłem :lol: :lol: :lol: Najmocniej przepraszam//Juluz
Obrazek

ODPOWIEDZ