Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Nero

Re: Virgil Van Dijk

Post autor: Nero »

O widzę Wicked się uruchomił, naczelny krytyk Gomeza na forum :) Tylko gdzie byłeś przez 3 miesiące w czasie gdy Joe grał dobrze? Ani widu ani słychu. Zgadzam się, że ostatnie dwa mecze były słabsze w obronie ale to tyczy się wszystkich defensywnych graczy + pomocników którzy ruszają się ostatnio jak wóz z węglem i przeciwnicy mają dzieki temu autostrade do naszej bramki.

wicked93

Post autor: wicked93 »

Nigdzie się nie uruchomiłem. Oglądam KAŻDY mecz Liverpoolu przynajmniej od 6 lat. Naczelny krytyk? Nic nie poradzę, że posiadam wiedzę o piłce, umiejętność racjonalnego myślenia, a do tego nie spuszczam się nad przeciętnym obrońcą, którego Klopp na siłę upycha. Joe jest za słaby na środkowego obrońcę (nie należy do najsilniejszych stoperów, ma problemy z ustawianiem się, podejmuje debilne decyzje na boisku itd), a pomysł z wystawianiem go na boku to strzał nie w kolano, a w głowę. Jak na ŚO Gomez jest szybki, ale na PO to nie wystarcza, bo tam trzeba mieć chociażby elementarne pojęcie o dryblingu oraz o dośrodkowaniach. Joe nie ma ani tego ani tego.

Czy ja gdzieś piszę, że nasza obrona ostatnio gra dobrze? Nie zauważyłem. Po prostu bawi mnie pisanie o Gomezie jak o jakimś zbawcy obrony. Przy Van Dijku w formie to i Trent wygląda lepiej w destrukcji.

P.S. W ogóle kim ty jesteś? Widzę, że ty znasz mnie, a ja ciebie niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Zauważyłem, że jednym z niewielu, którzy potrafią z nim powalczyć w powietrzu jest Nathan Ake. Dzisiaj znowu był bliski strzelenia gola głową z rożnego (znowu, ponieważ w ostatnim meczu również miał szansę na gola przy van Dijku). Poza tym dzisiaj mecz znacznie lepszy niż poprzedni, zaliczył asyste i miał kilka wygranych pojedynków. Oby to on pilnował Morate w meczu rewanżowym, bo Gomez przegrywał każdą walkę w powietrzu z Hiszpanem.

ZGRDWR

Post autor: ZGRDWR »

A ja zgodzę się z kolegą wicked... Moim zdaniem Gomez jest gorszy od Matipa. Joel w formie jest o klasę lepszy od młodego Anglika, chociażby umiejętność wyprowadzania piłki z obrony, Matip robi to w h lepiej... Gomez aby piłka do VVD albo do Trenta a jak do przodu to niedokładnie. Moim zdaniem miejsce u boku VVD jest Matipa ale wiemy dokładnie, że Jurek jak się uprze tak niema bata ?

Awatar użytkownika
Egalot

Post autor: Egalot »

Obaj mają problemy z kontuzjami, a jak już wracają to trochę im zajmuje złapać formę. Biorąc więc pod uwagę, że Matip jest sześć lat starszy od Gomeza, to lepiej zainwestować w młodego Anglika.
Obrazek

walek666
Kontakt:

Post autor: walek666 »

https://www.youtube.com/watch?v=JeDgtnJh4xw

Spojrzecie jak Virgil swietnie wolne bil w Celticu. Ciekawe czemu Kloppo nie wyznacza Holendra u nas :?: :oops:
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)

july600lfc

Post autor: july600lfc »

walek666 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=JeDgtnJh4xw

Spojrzecie jak Virgil swietnie wolne bil w Celticu. Ciekawe czemu Kloppo nie wyznacza Holendra u nas :?: :oops:
Jak to dlaczego? Przecież mamy Trenta, który robi to znacznie lepiej :wink:

firo9

Post autor: firo9 »

Co sądzicie o słowach Ballacka, że Virgil ma szczęście, że nie gra w czasach Costy, Rooneya, Van Persiego czy Henry'ego?

Osobiście uważam, że i tak byłby najlepszym obrońcom wśród legend typu Terry / Ferdinand, choć to kwestia preferencji. Mimo wszystko zgodzę się, że obecnie w Premier League nie ma takich armat co kiedyś i obrońcy mają nieco prostsze zadanie.

Btw, piękne zachowanie naszego El Capitano. Na Twitterze pod jednym fanpage, który zacytował słowa Ballacka, Henderson skwitował "They're lucky ;)" ?

Przemko

Post autor: Przemko »

firo9 pisze:najlepszym obrońcom
Obrońcą...
ku***

Autokorekta? Nie, autokorekta nie popełnia tak oczywistych błędów :)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, o 22:17 przez Przemko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

firo9

Post autor: firo9 »

Przepraszam, autokorekta. Dzięki za uratowanie życia :)

july600lfc

Post autor: july600lfc »

Uważam, że to głupota. Teraz jest chociażby Aguero, który bramkami przebił ich wszystkich, genialny Kane, Aubameyang czy nawet Mane i Firmino, z którym VVD trenuje. W Premier League dalej jest dużo armat i kapitalnych napastników, zaś Virgil to wyjątkowy obrońca, będący spokojnie na poziomie Terry'ego, Vidicia i Ferdinanda ;)

ODPOWIEDZ