Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

ManiacK

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Post autor: ManiacK »

MILF pisze:To by była istna petarda.. :badhappy: :roll:

Liverpool seriously keen on Koulibaly
https://le10sport.com/football/mercato/ ... aly-502595
Mało realne, ale kolejny razem wskazują zainteresowanie Liverpoolu środkowym obrońcą. Czyżby Jurgen po odejściu Lovrena przemyślał fakt, że Gomez i Matip mają często problemy z kontuzjami i szuka Virgilowi kompana do gry na stałe, gdzie Gomez i Matip byliby ich zmiennikami czy backupami na PO (Gomez)/DM (Matip)? Jak dla mnie widać po ruchach i zainteresowaniach (oczywiście wiem, że część pewnie mija się z prawdą, no ale..), że Niemiec szuka zawodników jako opcji, które pozwalają mu nie bać się zarówno o poziom, jak i dostępność do gry, jeśli chodzi o pierwszy skład, bo umiłowanie do multipozycyjności wśród rezerwowych to chyba znak rozpoznawczy u niego (aka Milner).

Na transfer Koulibalyego bym nie narzekał, ale mam nadzieję że nie przeszkodziłby on w transferze Wernera (a może pakiecik Timo + Dayot?).

-----------

https://www.footmercato.net/a4127638236 ... y-ndombele
Liverpool ponoć zainteresowany wypożyczeniem Tanguya Ndombele - powiem szczerze, że początek jego przygody mi się podobał, ale lekko zgasł pod Mourinho i śmiem sądzić, że byłby to świetny ruch dla Nas, wybiegany, silny fizycznie, niezły technicznie.

MILF

Post autor: MILF »

Liverpool plot second Salzburg raid for £26million wonderkid.
https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... szlai.html
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Mufi

Post autor: Mufi »

Nasz potencjalny letni transfer Timo Werner z hat-trickiem w meczu z Mainz. Brakuję mu 3 bramek do Lewego.

firo9

Post autor: firo9 »

Nie wiem, mnie w sumie jakoś jego styl nie przekonuje. Wiadome, że Mbappe nierealny, ale chyba tylko jego transfer wpłynąłby znacząco na naszą siłę rażenia

Sneyku

Post autor: Sneyku »

Już chyba wolałbym Adama Traore z Wilków niż Timo Werner'a. Ale to tylko moje widzi misie.

ziaja

Post autor: ziaja »

Sneyku pisze:Już chyba wolałbym Adama Traore z Wilków niż Timo Werner'a. Ale to tylko moje widzi misie.
Czyli wolisz jeźdźca bez głowy na pozycję na którą by nie wstał by z ławki bo nie jest nawet na poziomie Shaqiriego. Który strzelił 5 goli w 98 meczach Premier League kosztem sprawdzonego reprezentanta Niemiec który może grać na każdej pozycji w ataku. Który w samym tym sezonie strzelił 30 goli i zanotował 12 asyst w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach.
No nie źle. XD
Obrazek

kamil6

Post autor: kamil6 »

ziaja pisze:
Sneyku pisze:Już chyba wolałbym Adama Traore z Wilków niż Timo Werner'a. Ale to tylko moje widzi misie.
Czyli wolisz jeźdźca bez głowy na pozycję na którą by nie wstał by z ławki bo nie jest nawet na poziomie Shaqiriego. Który strzelił 5 goli w 98 meczach Premier League kosztem sprawdzonego reprezentanta Niemiec który może grać na każdej pozycji w ataku. Który w samym tym sezonie strzelił 30 goli i zanotował 12 asyst w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach.
No nie źle. XD

Dzieki za swoja riposte, zaoszczedziles mi czasu i pisania.
W 100% sie zgadzam, wielkie brawa za komentarz!
Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza. - Bill Shankly

firo9

No Panowie, statystyki statystykami, ale profil piłkarza, jego przydatność dla drużyny.. Nie wiem, czy Traore by się lepiej nie sprawdził szczerze mówiąc. Widziałem z 20 meczy Timo i on nie przekonuje mnie wcale. Adama przynajmniej swoją dynamiką robi różnice. Oczywiście chętnie odszczekam swoje słowa, kiedy Timo ustrzeli 20 goli dla nas, ale trochę w to wątpię. On bardzo dużo marnuje, choć oczywiście znajduje się w tych sytuacjach, co jest niewątpliwym plusem. Czas pokaże, ale w mojej opinii to nie będzie transfer klasy premium, jak Ali, Virgil czy Fabinho.

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

firo9 pisze:No Panowie, statystyki statystykami, ale profil piłkarza, jego przydatność dla drużyny.. Nie wiem, czy Traore by się lepiej nie sprawdził szczerze mówiąc. Widziałem z 20 meczy Timo i on nie przekonuje mnie wcale. Adama przynajmniej swoją dynamiką robi różnice
Wybacz, ale piszesz o przydatności dla drużyny i podajesz przykład dynamiki. A czy to z dynamiką i szybkimi akcjami mamy problem, czy z grą na stojąco przy podwójnym autobusie rywala? Przeciez caly nasz atak opiera sie na szybkich akcjach i w tym aspekce jesteśmy bardzo groźni. Monotonny atak pozycyjny u nas kuleje
Obrazek

firo9

W sumie masz rację, ale no też nie jestem za ściągnięciem Adamy. Dla mnie gra Wernera nie wniesie nic do naszej gry, wolałbym chyba Havertza. Moze Milik przyjdzie i Kloppo wyniesie go na wyżyny.. A może ma pomysł na Wernera i wpasuje go dobrze do drużyny, przy jednoczesnym rozwoju. W sumie my możemy tylko podyskutować, a tak naprawdę nie wiemy co dzieje się za zamkniętymi drzwiami..

akhrem9

Post autor: akhrem9 »

Jesień jest niepewna. Czy kluby znowu staną na miesiąc, trzy z samymi kosztami bez dochodów? Z tego składu można jeszcze sporo wycisnąć a niepewność co płynności kolejnego sezonu może zabić niejeden transfer.

SEB

Post autor: SEB »

T.Ćwiąkała wygadał się że ma informacje z pierwszej ręki od osób zajmujących się transferami w La Liga o tym że Mane rozmawia z Realem Madryt.
Obrazek

kamil6

SEB pisze:T.Ćwiąkała wygadał się że ma informacje z pierwszej ręki od osób zajmujących się transferami w La Liga o tym że Mane rozmawia z Realem Madryt.
Zwykle plotki, Mane doskonale sie czuje w Liverpoolu. Zreszta gdzie mial by tam grac prawde mowiac, Hazard zajmuje jego pozycje, zreszta sam Mane w tej chwili jest wart 150+ mln, raczej Real wydajac w ostatnie lato 300 mln i przebudowywujac stadion bedzie mial ograniczony budzet, nie wierze w nawet 1% w te plotki, zreszta Cwiakale ostatnio sie odkleja jak z ta wypowiedzia, nt najbardziej przeplaconego zawodnika ostatniej dekady w La Liga, kwarantanna nie sluzy kazdemu...
Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza. - Bill Shankly

Ralf088

Post autor: Ralf088 »

Masz jakiś kontakt z Mane że wiesz jak się czuję w Liverpoolu? Żyjemy w takich czasach że coraz to mniej jest piłkarzy przywiązanych do danego klubu. Jeżeli to jest taki klub jak Real i sypną mu dużo większą tygodniówką to myślisz że tego nie rozważy? Oczywiście, ja również uważam że Mane pozostanie, bo jaki sens jest odchodzić od co jak co ale obecnie najlepszego zespołu z Europy do zespołu który aktualnie gra mocno w kratkę. Czas pokaże, ale trzeba się przygotować na wszystko. Przeżyłem odejście takich graczy jak Torres, Alonso, Gerrard, Suarez, Coutinho i mówili że sobie nie damy rady a w jakiej sytuacji jesteśmy to doskonale wiemy. Dlatego poczekajmy, w obecnych czasach niczego nie jesteśmy pewni.

Co do ewentualnego transferu Wernera. Jeżeli ktoś naprawdę wolałbym Adama Traore zamiast Niemca, to ja się zastanawiam czy niektórzy się przebudzili z tego koszmaru gdzie naszymi trenerami byli Hodgson czy chociażby Dalglish gdzie kupno zawodnika z średniego zespołu dawało nam hurraoptymizm. Jak można nie chcieć gościa który jest tak uniwersalny w ofensywnie. Nie dość że gra na środku ataku, to spokojnie może zagrać na skrzydłach a i nawet na '10'. Traore to zawodnik bazujący na swojej szybkości i tężyźnie, a Klopp wydaje mi się że takiego gracza nie potrzebuje, no chyba że na ławkę i wchodzenie na podmęczonego rywala. Pamiętam tutaj jak przychodził Alisson, było gadanie że jest słaby bo nie łapie piłek tylko je za każdym razem wypuszcza, gdy przychodził VVD, gadanie że przepłacony że to będzie porażka transferowa i można tak pisać i pisać. Dajmy pracować zarządowi, oni się dużo lepiej na tym biznesie znają i jak widać po transferach to robią to naprawdę dobrze.

kamil6

Ralf088 pisze:Masz jakiś kontakt z Mane że wiesz jak się czuję w Liverpoolu? Żyjemy w takich czasach że coraz to mniej jest piłkarzy przywiązanych do danego klubu. Jeżeli to jest taki klub jak Real i sypną mu dużo większą tygodniówką to myślisz że tego nie rozważy? Oczywiście, ja również uważam że Mane pozostanie, bo jaki sens jest odchodzić od co jak co ale obecnie najlepszego zespołu z Europy do zespołu który aktualnie gra mocno w kratkę. Czas pokaże, ale trzeba się przygotować na wszystko. Przeżyłem odejście takich graczy jak Torres, Alonso, Gerrard, Suarez, Coutinho i mówili że sobie nie damy rady a w jakiej sytuacji jesteśmy to doskonale wiemy. Dlatego poczekajmy, w obecnych czasach niczego nie jesteśmy pewni.

Co do ewentualnego transferu Wernera. Jeżeli ktoś naprawdę wolałbym Adama Traore zamiast Niemca, to ja się zastanawiam czy niektórzy się przebudzili z tego koszmaru gdzie naszymi trenerami byli Hodgson czy chociażby Dalglish gdzie kupno zawodnika z średniego zespołu dawało nam hurraoptymizm. Jak można nie chcieć gościa który jest tak uniwersalny w ofensywnie. Nie dość że gra na środku ataku, to spokojnie może zagrać na skrzydłach a i nawet na '10'. Traore to zawodnik bazujący na swojej szybkości i tężyźnie, a Klopp wydaje mi się że takiego gracza nie potrzebuje, no chyba że na ławkę i wchodzenie na podmęczonego rywala. Pamiętam tutaj jak przychodził Alisson, było gadanie że jest słaby bo nie łapie piłek tylko je za każdym razem wypuszcza, gdy przychodził VVD, gadanie że przepłacony że to będzie porażka transferowa i można tak pisać i pisać. Dajmy pracować zarządowi, oni się dużo lepiej na tym biznesie znają i jak widać po transferach to robią to naprawdę dobrze.

Sadio na kazdyn kroku sie wypowiada nt tego, ze w Liverpoolu czuje sie doskonale, ze mogl by tu zakonczyc takze kariere, nie bez powodu rok temu przedluzyl umowe, prawda? Co do kwesti finansowej jaka mu moze zaproponowac Real to uwazam, ze akurat ten aspekt na transfer Sadio jest malo istotny przygladajac sie jego podejsciu do pieniedzy. Zreszta, jezeli bedziemy chcieli a z tego co wiem bo bylo ostatnio glosno o tym, to chcemy zaproponowac mu umowe dlugo terminowa, obowiazujaca az do konca kariery. Hazard, Vinicius, Rodrygo, Renier, Mane, Odeegard, za rok podobno Mbappe i Haaland, kto to kolego pogodzi, zwykla plotka (jezeli to ogolem prawda, bo linka ze zrodlem jak narazie nie widac a wchodzilem na strone Cwiakaly) zeby albo zmusic Mbappe do wszczecia dzialania ku przeprowadzce na Santiago Bernabeu, bo moim zdaniem, transfer zeszlo roczny Hazarda zamknal zainteresowanie Senegalczykiem w Madrycie, co potwierdzil jego podpis pod nowa umowa, to sie wszystko kupy nie trzyma. Rowniez przezylem kilka wielkich nazwisk jak Suarez, jak Torres czy Filipek(akurat jego nie bylo szkoda, niech zdycha w farselonie), jednak byly to lata srednie dla nas, teraz jestesmy na topie i nie mozemy jak kiedys pozbywac sie liderow, bo chcemy byc klubem do ktorego sie brnie osiagac sukcesy a nie wybic, i isc dalej. W kazdym badz razie to wszystko sie kupy jakos nie trzyma i nie biore tego na powaznie...

ODPOWIEDZ