Liga Mistrzów 2019/20

Po prostu Liga Mistrzów i Puchar UEFA.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ODPOWIEDZ
cager

Re: Liga Mistrzów 2019/20

Post autor: cager »

W 2009 tez ogłoszono pandemię (chyba ptasia grypa) i nie przypominam sobie żeby odwoływano mecze itd
SEB

Post autor: SEB »

Rugani z Juventus zarażony koronawirusem.
Duże prawdopodobieństwo że LM zostanie anulowana ze względu na spory natłok spotkań oraz Euro, a także Puchar Narodów Afryki w Styczniu
Obrazek
Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Smutek i zal,ze odpadlismy i nie obronimy tytulu a druzyna pod wodza Jürgena po raz pierwszy przegrala dwumecz w Europie.

BVB poddalo sie w Paryzu praktycznie bez walki i to jest zaskakujace bo przegrac naturalnie mozna ale nie w taki sposob.

Po wspanialym ubieglorocznym sezonie dla PL przychodzi przelknac teraz gorzka pigulke,jedynie City ma jeszcze realne szanse na awans i uratowanie honoru Wyspiarzy poniewaz w przejscie Bayernu przez Chelsea nie wierza chyba nawet ich najgorliwsi fani.

Lecz wydarzenia sportowe niestety zostaja odsuniete w cien przez pewien wirus,a po wykrycie owego u pilkarza Juve,pod znakiem zapytania stoi kontynuacja tegorocznej edycji LM :(
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
Nevermore1969

Post autor: Nevermore1969 »

ależ mi smuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutno! odpaść po TAAAAAAAAAAAAAAAAAKIM meczu!??? :(

miałem nie komentować naszego meczu (ha, jak to ładnie się zdarzyło - temat chwilowo zamknięty), ale nie mogę... cóż brak skuteczności w drugiej połowie oraz błąd własny (Adrian) zaważyły o wyniku, cóż - tegoroczne bolączki Liverpoolu (a tak, od początku 2020 roku te wspomniane wyżej grzechy naszej drużynie towarzyszą) wykorzystali bezlitośnie gracze Atletico, którzy SAMI niewiele zrobili by przejść do następnej rundy (fartowny gol w pierwszym meczu, w drugim prezent od rywala)

ale i tak w tym roku LM się skończyła, nie tylko dla nas, chyba dla wszystkich - po tym, jak u piłkarza Juve wykryto wirusa, nie sądzę, że rozgrywki LM zostaną dociągnięte do końca, nawet gdyby na siłę chciano grac przy pustych trybunach, EURO na bank przesuną na 2021 rok, a co z ligami krajowymi? aż strach myśleć, mam nadzieję, że nawet gdyby zawieszono rozgrywki (we Włoszech już to nastąpiło, a w innych krajach coraz bardziej staje się to realne) - wobec odwołania EURO - mają szansę zostać dokończone w czerwcu, mam nadzieję, że życie na świecie za jakiś czas wróci do jako takiej normalności, żyć jakoś trzeba... dziś mocno ostrożnie (pandemię trzeba przeczekać, pytanie ile ona potrwa i jak bardzo się da nam we znaki), a jutro? chciałbym być umiarkowanym optymistą
Django

Post autor: Django »

Czekajcie czekajcie, jak to było rok temu..? Parafrazując na dzień dzisiejszy: Mistrzostwo Anglii to tylko pucharek pocieszenia dla niewygranej Ligi Mistrzów!1
Obrazek
Nevermore1969

Czekajcie czekajcie, jak to było rok temu..? Parafrazując na dzień dzisiejszy: Mistrzostwo Anglii to tylko pucharek pocieszenia dla niewygranej Ligi Mistrzów!1
być może niektórzy tak twierdzili, dla mnie mistrzostwo Anglii jest najważniejsze (stawiam wyżej od Ligi Mistrzów, która wcale ligą mistrzów nie jest, tylko liga najbogatszych) - w normalnych czasach, kiedy pieniądz az tak nie rządził piłka - by wygrać Puchar Europy trzeba było wygrać krajową ligę... ja trzymam się tego (tak, jestem konserwatywny) do dziś i wyżej cenię europejskie trofea z dawnej epoki (czyli dawny Puchar Europy) niż obecne wygranie Ligi Mistrzów

oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania
Pistolerro

Post autor: Pistolerro »

"Róbcie screena. Sprawdzicie mnie za rok o tej porze.
W przyszłym sezonie mistrzem Anglii zostanie Liverpool. A nasycony w domu, za to niespełniony w Europie monstrualny Manchester City wreszcie wygra Ligę Mistrzów."

Przepowiednia Smokowskiego z zeszłego roku powoli się sprawdza. :D
Nevermore1969

Przepowiednia Smokowskiego z zeszłego roku powoli się sprawdza
niekoniecznie, albo tylko częściowo, gdyż "nie wziął on poprawki na wirusa" (a kto by cos takiego przewidział?), który aż tak bardzo skomplikuje życie na Ziemi

nie sądzę, że LM uda się w tym roku skończyć, poza tym City też ma słabszy okres (a bez De Bryune'a sporo traci) - zatem - wszystko może się zdarzyć
Redzik90

Post autor: Redzik90 »

Temat Adriana zablokowany, więc napiszę to tutaj. Banda idiotów po zawalonym meczu wypisuje mu na twitterze wiadomości z życzeniem śmierci. Ludzki debilizm nie ma granic. Przykre.
Pistolerro

Post autor: Pistolerro »

W ekipie koszykarskiej Realu Madryt wykryto koronawirusa, a jako że piłkarze pojawiają się w tych samych miejscach - zarządzono dla wszystkich kwarantannę. Generalnie ten sezon już nie ma sensu - napisał na Twitterze Tomasz Ćwiąkała.
No i co teraz z meczem MC vs RM.? To chyba ten czas by zawiesić na razie rozgrywki europejskie.
Nevermore1969

No i co teraz z meczem MC vs RM.? To chyba ten czas by zawiesić na razie rozgrywki europejskie
i tak tez się stanie, Serie A zawieszona, liga hiszpańska za kilka minut (decyzja w południe dziś) zrobi to samo... LM i LE na bank też będą zawieszone, obawiam się że Premier League czeka ten sam los

zawieszone - na jak długo? czy to oznacza KONIEC sezonu? jak tak - to w przypadku lig - jakie zapadną rozstrzygnięcia?
Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Zawieszają ligi z myślą o ich wznowieniu. Tak myślę. Tę zbliżającą się przerwę reprezentacyjną mogliby odpuścić. W zdecydowanej większości i tak będą to tylko sparingi. Dwa długie tygodnie, piłkarze zostają w klubach, nigdzie nie podróżują i może sytuacja się wyklaruje.

Nie jest pewne czy Euro 2020 się odbędzie. Jeśli nie to wtedy niektóre ligi można byłoby kończyć w czerwcu. No ale czekamy na rozwój zdarzeń, na podjęte decyzje, niemniej takich komplikacji nikt się nie spodziewał.

Będą pewnie wszyscy kombinować, aby to jakoś wszystko dokończyć. Oczywiście w zależności od stopnia zagrożenia. I tu nawet nie chodzi o kasę. Ale nie wyłonionoby triumfatorów LM i LE? Co w takim przypadku? W sierpniu nie byłoby Superpucharu? Czy znów to my z Chelsea byśmy zagrali jako obrońcy tytułów z 2019? Nikt nie poleci do Kataru w grudniu na KMŚ?

Po prostu trzeba patrzeć na skalę zagrożenia i mam nadzieję, że nie będzie odgórne zarządzenie, że wszyscy i już. Jedna liga zawieszona będzie na 2 tygodnie i ewentualnie się ją wznowi, inna będzie toczona bez udziałów kibiców na stadionie i najlepiej zadbanie o to, by nie gromadzili się oni wokół obiektu, bo na jedno wychodzi, a inne niech grają normalnie, póki mogą. Trzymam mocno kciuki by to wszystko ładnie się zakończyło i to we wszystkich ligach.

Ktoś pisał o dwóch możliwych opcjach rozpatrywanych w La Liga. I obie miałyby sens. W skokach narciarskich po drugich skokach klasyfikacja często się bardzo zmienia, ale nawet gdy zostaje trzech skoczków do zakończenia konkursu, a warunki zagrażają bezpieczeństwu sportowcom, jest on przerwany i brana jest pod uwagę pierwsza seria. Lekka analogia do zakończenia sezonu w lidze hiszpańskiej po 19 kolejkach.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
LiverpoolIsRed

Post autor: LiverpoolIsRed »

Nie wyrobia się ze wznowieniem LM i LE. Ten kryzys sie dopiero rozpoczął, a za miesiac zarazonych juz moze byc miliony. Nie potrafia tego zachamowac i w kazdym kraju jest to obecne. Oni beda to niwelować byc moze przez kolejne pol roku i w takiej sytuacji raczej nie da sie wznowic rozgrywek ani tym bardziej rozpoczac EURO. Pozostaje zakonczyc te rozgrywki w martwym punkcie. Obawiam sie jedynie nie przyznania nam mistrzostwa bo kto jak kto, ale My jestesmy juz prawie pewni mistrzostwa.

Trzeba byloby uznac tabele ligowe tak jakby to mial byc juz koniec maja. To byloby najbardziej sprawiedliwe. Rozgrywki zaczely by sie bez superpucharow i tarczy jednosci. A my tak jakby nadal pozostalibysmy obrońcą tytułu. Wiem ze byloby to nie fair w stosunku do reszty druzyn, tym bardziej ze juz odpadlismy. Ale no, jest inne wyjscie? 8 druzyn byloby w grze (a razem z niedokonczonymi meczami 1/8 kolejne 8), a dokonczenie rozgrywek byloby bardzo ryzykowne. Teraz nawet wewnatrz klubow bedzie kwarantanna. Nie ma opcji na kobtynuacje rozgrywek. Nawet nie ma pewnosci czy opanuja to do konca roku.
Liverpoolczyk

Post autor: Liverpoolczyk »

Jak podaje L'Equipe, wielce prawdopodobne jest przełożenie Euro na przyszły rok jak i zawieszenie rozgrywek LM oraz LE. Mistrzostwa Europy przy obecnej sytuacji nie mają sensu, natomiast taki zabieg miałby zrobić miejsce na dogranie Champions League i Europa League. W takim wypadku zapewne byłyby kontynuowane rozgrywki ligowe w celu dokończenia zawieszonych sezonów w poszczególnych krajach.

Według mnie bardzo rozsądne rozwiązanie. Niech każda liga rozegra pełną kampanię, wyłonimy zwycięzców europejskich pucharów i koniec końców nie licząc rozciągniętego sezonu jedyną zmianą będą Mistrzostwa Europy na rok przed mundialem. Swoją drogą ciekawe jak miałyby wyglądać dwa sezony po zakończonym Euro 2021 i zbliżającymi się Mistrzostwami Świata... w grudniu 2022.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
bugi

Post autor: bugi »

Liga Mistrzów oficjalnie zawieszona. Data wznowienia nieznana.
Jak dla mnie najłatwiejsze rozgrywki do anulowania i jeśli tak się stanie nie będę miał nic przeciwko.
Obrazek
ODPOWIEDZ