Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

bugi

Re: Samochody

Post autor: bugi »

Proponuję Ci przyjrzeć się uważnie samochodowi Ford Fusion. W budżecie się zmieścisz trafiając na coś z rocznika 07-09, auto nie za duże nie za małe, wsiadanie i wysiadanie tez ok, bo jest całkiem wysoki i nie "wpada" się w fotel. Zainteresuj się tym autem, możliwe że to coś, czego potrzebujesz
Obrazek

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Z racji, że dostałem całkę za mojego accorda szukam jakiegoś samochodu do 10tyś. Do tej pory miałem accorda VI w sedanie i jeździło mi się nim świetnie, jednak teraz wolałbym coś trochę mniejszego i z lepszym przyspieszeniem. Zależy mi żeby silnik dobrze znosił gaz i był dosyć mocny. Myślałem o Hondzie Civic VII type S lub type R, jednak musiałbym raczej nagiąć budżet. Może ktoś z Was jest bardziej obeznany na rynku samochodowym i podrzuci jakieś propozycje?

Czerwony1304

Post autor: Czerwony1304 »

Rozglądam się za Volvo V40 lub Citroenem DS5. Od rocznika 2014, diesel, cena do około 50 tysi. Ma ktoś z Was taki samochód? Jakieś tipy, na co zwracać uwagę, co się psuje?

Awatar użytkownika
carlsberg

Post autor: carlsberg »

Volvo i diesel to raczej nie jest dobre połączenie. Poczytaj, bo mogę plotki rozsyłać, sam posiadałem v40 w benzynie 1.8 i kozak fura, do dzisiaj żałuje (ja miałem starą furę 98r), dwóch znajomych posiadało V40 w dieslu, jeden sprzedał szybciej niż kupił, drugi kupił okazyjnie, jakieś 6-7 koła mniej niż kosztowały, uznał że coś jest nie tak, ale jak dołoży tą kwotę i zrobi go to będzie zadowolony, włożył dużo więcej i zadowolony nie był. Znajomy mechanik mówił że nie kupuje się Volvo w dieslu, ale tak jak pisałem, poczytaj sam.
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL

Czerwony1304

Post autor: Czerwony1304 »

No ja właśnie czytałem że druga generacja V40 to głównie patrzeć za dieslem. Znajomy miał też druga generację w dieslu to na silnik nie narzekał

mefju2

Post autor: mefju2 »

ElFirmino pisze:Z racji, że dostałem całkę za mojego accorda szukam jakiegoś samochodu do 10tyś. Do tej pory miałem accorda VI w sedanie i jeździło mi się nim świetnie, jednak teraz wolałbym coś trochę mniejszego i z lepszym przyspieszeniem. Zależy mi żeby silnik dobrze znosił gaz i był dosyć mocny. Myślałem o Hondzie Civic VII type S lub type R, jednak musiałbym raczej nagiąć budżet. Może ktoś z Was jest bardziej obeznany na rynku samochodowym i podrzuci jakieś propozycje?

Za EP3 czyli Civica 7 generacji w wersji Type R (świetne auto, jeszcze lepszy silnik) musisz liczyć 25k+
Za 10 koła, lub jak trochę dołożysz możesz szukać Civiców 6 generacji w wersji VTi z DOHC VTEC: Civic MB6 lub EK4.
Silniki to 1.8 170 koni, lub 1.6 160 hp+ czyli 100 koni z litra pojemności, oczywiście bez doładowania.

Możesz też próbować szukać 6 gena Coupe po swapie na b18/b16, lub Prelude 4/5 2.2 185-220 koni w zależnosci od wersji.

Francuskie Diesle spod nazwy HDI to bardzo dobre silniki.

ElFirmino

mefju2 pisze:
ElFirmino pisze:Z racji, że dostałem całkę za mojego accorda szukam jakiegoś samochodu do 10tyś. Do tej pory miałem accorda VI w sedanie i jeździło mi się nim świetnie, jednak teraz wolałbym coś trochę mniejszego i z lepszym przyspieszeniem. Zależy mi żeby silnik dobrze znosił gaz i był dosyć mocny. Myślałem o Hondzie Civic VII type S lub type R, jednak musiałbym raczej nagiąć budżet. Może ktoś z Was jest bardziej obeznany na rynku samochodowym i podrzuci jakieś propozycje?

Za EP3 czyli Civica 7 generacji w wersji Type R (świetne auto, jeszcze lepszy silnik) musisz liczyć 25k+
Za 10 koła, lub jak trochę dołożysz możesz szukać Civiców 6 generacji w wersji VTi z DOHC VTEC: Civic MB6 lub EK4.
Silniki to 1.8 170 koni, lub 1.6 160 hp+ czyli 100 koni z litra pojemności, oczywiście bez doładowania.

Możesz też próbować szukać 6 gena Coupe po swapie na b18/b16, lub Prelude 4/5 2.2 185-220 koni w zależnosci od wersji.

Francuskie Diesle spod nazwy HDI to bardzo dobre silniki.
Z Civiciem VIi masz rację, nie wiem skąd mi wpadł pomysł, że one są tak tanie. Inne Hondy civic odrzucam z miejsca, prelude zawsze mi się podobała tylko z racji ich wieku i traktowania mam pewne obawy czy znajdę coś bez dziur w podłodze i z zdrowym silnikiem. Wpadłem jeszcze na trop accorda VI coupe, tutaj już silnik konkretny, tylko boję się trochę o awaryjność automatycznej skrzyni biegów. Z takich luźnych poszukiwań znalazłem jeszcze Hyundai coupe (mam mieszane uczucia do tej marki) Peugeot 406 coupe (głównie są wersję 136km co przy tej wadze szału nie robi, ale mogę to przełknąć z racji fajnego wyglądu) no i Toyota celica o której nic mi nie wiadomo :lol: Widzę, że się znasz na samochodach to może będziesz mi w stanie doradzić czy warto w ogóle się za nimi rozglądać.

mefju2

Post autor: mefju2 »

Peżot to typowy kanapowóz, komfort przedewszystkim, na rasowość tam nie licz, nawet z 3.0 V6, to już kwestia co bardziej się dla Ciebie liczy.
Hyundai jest mocno nijaki, jeździ to, nic więcej. Powinien być tani w utrzymaniu, prosta konstrukcja, chociaż z tyłu jest chyba wielowachacz.
Celica rozumiem że 7 gen?
Accord V6 jest spoko, jak kupisz w dobrym stanie, to skrzynia nie powinna sprawiać problemu, chodź pamietaj ze koszty utrzymania z racji V6 urosną, poza tym krązownik.

Co do Prelude, ostatnio pomagałem kupić kumplowi, nie daleko nas stała w komisie 5 gen z 1997 roku z 200 konnym 2.2, 4 koła skrętne. Gość twierdził że stan kolekcjonerski, to pojechaliśmy zerknąć, chociaż ciężko było mi uwierzyć w ten świetny stan. A na miejscu się zdziwiłem. Stary japończyk, a tam zero rdzy, podłoga jak nowa, wszystko w stanie oryginalnym, świetnie zachowane wnętrze, mechanicznie bez zarzutu. Auto z niemiec, z papierów wychodzi że od pierwszej włascicielki rocznik 64 o ile pamiec mnie nie myli. Kilka dni temu wziałem ja do siebie na warsztat na podstawowy serwis, rozrzad, oleje. Wszystkie części oryginalne Hondy, rozrząd, filtr oleju. Nawet cały wydech jest seryjny, z katalizatorem. Cena 15k. Coś pieknego.

Wiec da się znaleźc jeszcze starsze samochody w dobrym stanie, jak nie bardzo dobrym. Chodź sam czasem Nawet te które w teorii są skierowane do młodych odbiorców, a dziś kuszą niską ceną i relatywnie dobrymi osiągami.

Na tą chwilę nie przychodzi mi nic ciekawego do głowy za ten hajs, chyba ze audi A3/Golf4 1.8Turbo, Focus ST170, może pozostań wierny modelowi, i szukaj Accorda Type R :D Potem wróce do dom to pomyśle co jeszcze ciekawego mozna znaleźć za ten hajs i zrobie edita :p

ElFirmino

mefju2 pisze:Peżot to typowy kanapowóz, komfort przedewszystkim, na rasowość tam nie licz, nawet z 3.0 V6, to już kwestia co bardziej się dla Ciebie liczy.
Hyundai jest mocno nijaki, jeździ to, nic więcej. Powinien być tani w utrzymaniu, prosta konstrukcja, chociaż z tyłu jest chyba wielowachacz.
Celica rozumiem że 7 gen?
Accord V6 jest spoko, jak kupisz w dobrym stanie, to skrzynia nie powinna sprawiać problemu, chodź pamietaj ze koszty utrzymania z racji V6 urosną, poza tym krązownik.

Co do Prelude, ostatnio pomagałem kupić kumplowi, nie daleko nas stała w komisie 5 gen z 1997 roku z 200 konnym 2.2, 4 koła skrętne. Gość twierdził że stan kolekcjonerski, to pojechaliśmy zerknąć, chociaż ciężko było mi uwierzyć w ten świetny stan. A na miejscu się zdziwiłem. Stary japończyk, a tam zero rdzy, podłoga jak nowa, wszystko w stanie oryginalnym, świetnie zachowane wnętrze, mechanicznie bez zarzutu. Auto z niemiec, z papierów wychodzi że od pierwszej włascicielki rocznik 64 o ile pamiec mnie nie myli. Kilka dni temu wziałem ja do siebie na warsztat na podstawowy serwis, rozrzad, oleje. Wszystkie części oryginalne Hondy, rozrząd, filtr oleju. Nawet cały wydech jest seryjny, z katalizatorem. Cena 15k. Coś pieknego.

Wiec da się znaleźc jeszcze starsze samochody w dobrym stanie, jak nie bardzo dobrym. Chodź sam czasem Nawet te które w teorii są skierowane do młodych odbiorców, a dziś kuszą niską ceną i relatywnie dobrymi osiągami.

Na tą chwilę nie przychodzi mi nic ciekawego do głowy za ten hajs, chyba ze audi A3/Golf4 1.8Turbo, Focus ST170, może pozostań wierny modelowi, i szukaj Accorda Type R :D Potem wróce do dom to pomyśle co jeszcze ciekawego mozna znaleźć za ten hajs i zrobie edita :p
Właśnie wbrew pozorom "Hondziarze" dbają o swoje samochody i nie trudno znaleźć zadbany model (tylko za odpowiednią cenę). To nawet w moim 20 letnim accordzie był katalizator o wartości samochodu :lol: Hyundaia odpuszczam, bo nie dość, że koroduje to ich silniki mają dziwną charakterystykę. Najbliżej jestem accorda w coupe, bo podoba mi się wizualnie no i V6 :wink: Chociaż z drugiej strony mam teraz ochotę na coś małego i nie praktycznego :lol: Może to dziwnie zabrzmi, ale do VAG'a mam obrzydzenie, totalnie nie w moim guście.
Edit: Przeglądając ogłoszenia zauroczyłem się Alfą Romeo GTV, miał ktoś styczność z tym samochodem? Nie ukrywam,, że teraz jest pierwsze na liście do obejrzenia.

SEB

Post autor: SEB »

Cześć Czerwoni bracia!

Obrazek

Chcielibyście pomóc czerwonemu bratu zdobyć zasięgi na Instagramie?
Coś dla miłośników motoryzacji, myjni oraz autodetailingu. Codziennie nowe supercary oraz testy produktów detailingowych.

Zachęcam do obserwacji: http://www.instagram.com/myjnia.soft99
Obrazek

sc0user

Post autor: sc0user »

Jest tu ktoś może z okolic Szczecina - 300 km to nie okolice i ma do sprzedania auto?

Budżet: do 15k
Nadwozie: każde poza kombi, niepotrzebne mi.
NIE DIESEL, NIE VW.

No i żeby w był ok stanie. Ostatnio sprzedawałem 20 letnie auto i zero ognisk korozji, więc trzęsie mnie jak ktoś mówi ŁYY PANIE TO MA 10/11/12/13/14/15 LAT TO JAK MA WYGLĄDAĆ.

@down

Mi nie musisz mówić, ja wiem. Tylko irytuje mnie jak ktoś właśnie podnosi taki argument.
Ostatnio zmieniony 3 mar 2020, o 14:36 przez sc0user, łącznie zmieniany 1 raz.

everlast

Post autor: everlast »

Ale wiesz, że to od marki wiele zależy czy kilkunastoletni ma korozję czy nie?

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

sc0user pisze:Jest tu ktoś może z okolic Szczecina - 300 km to nie okolice i ma do sprzedania auto?

Budżet: do 15k
Nadwozie: każde poza kombi, niepotrzebne mi.
NIE DIESEL, NIE VW.

No i żeby w był ok stanie. Ostatnio sprzedawałem 20 letnie auto i zero ognisk korozji, więc trzęsie mnie jak ktoś mówi ŁYY PANIE TO MA 10/11/12/13/14/15 LAT TO JAK MA WYGLĄDAĆ.

@down

Mi nie musisz mówić, ja wiem. Tylko irytuje mnie jak ktoś właśnie podnosi taki argument.
Jestem co prawda z Poznania ale gdybys się zdecydował to wrócisz na kołach...

Ps. W przyszłym tygodniu jadę robić rozrząd - po jego wymianie wraz z wymianą oleju cena wywinduje właśnie do 15 https://www.olx.pl/oferta/saab-9-3-2-0- ... DhnK3.html
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
alusz93

Post autor: alusz93 »

SEB pisze:Cześć Czerwoni bracia!

Obrazek

Chcielibyście pomóc czerwonemu bratu zdobyć zasięgi na Instagramie?
Coś dla miłośników motoryzacji, myjni oraz autodetailingu. Codziennie nowe supercary oraz testy produktów detailingowych.

Zachęcam do obserwacji: http://www.instagram.com/myjnia.soft99

Idzie ode mnie "lajk" swego czasu dużo jeździłem po myjniach i studiach detailingowych z produktami Meguiars. Aktualnie zajmuje się lakierami i wszystko co związane jest z lakiernictwem. Uwielbiam oglądać zdjęcia aut po takich usługach które Wy wykonujecie. Żmudna praca ale dzisiaj bardzo opłacalna.
- Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu. - Bill Shankly
- Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Norbert123

Post autor: Norbert123 »

Spoiler:

Polajkowane, nie dość, że czerwony to jeszcze autodetailing 8)
Ostatnio zmieniony 3 mar 2020, o 21:19 przez Norbert123, łącznie zmieniany 1 raz.
You'll never walk alone...

ODPOWIEDZ