Premier League 2019/2020

Liga angielska i wszystko co z nią związane.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

ziaja

Re: Premier League 2019/2020

Post autor: ziaja »

SEB pisze:Grają lepsza piłkę bo Rodgers nigdy nie był słabym trenerem, udowodnił to gdy miał dobrych zawodników w naszym klubie, w Celticu i teraz w Leicester.

Pech chciał że po wicemistrzostwie komitet transferowy zamiast zostawic sklad i zaczac wzmacniac slabe strony, zaczal sprzedawać gwiazdy i inwestować zawodników typu szrot. Inne kluby widzialy ze mamy pieniadze i zaczeli nas dymac. I tak zostały przewalone w błoto grube miliony za Sterlinga i Suareza.

No i czego głupoty gadasz? Przecież szrot z ostatnich lat którego się pozbywamy do dzisiaj(Lallana, Lovren) to wymysły Rodgersa. To gdzie się znaleźliśmy to tylko wynik tego, że Rodgers miał wybujałe ego.

Nie grają lepszej piłki. Początek sezonu wyniki ponad stan, a z lepszymi drużynami mimo wszystko tracili punkty. Z nami nie wychodzili praktycznie z połowy i cud, że ten wynik to było 2-1, a nie jakieś 4-0.
Obrazek

erni9292

Post autor: erni9292 »

Up, dokładnie. Kto normalny wychodził rezerwami na Real w grupie LM?

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Lester nabralo rozpedu od tego zwyciestwa 9:0 nad Southampton i obecnie naprawde sa solidna druzyna, ktora (mam nadzieje) moze nie wypuscic tego drugiego miejsca. Fajnie, ze wreszcie ten zabetonowany trzon ligi sie troche rozlecial i powoli pukaja do niego nowe ekipy.

erni9292

Punktują środek i dół tabeli to tyle. Wygrana ze Spurs i Arsenalem które są w kryzysie, remis z przebudowywaną Chelsea oraz porażki z nami i MU a tutaj jeszcze City na Etihad. W odwrotną stronę sytuacja ma się na Old Trafford gdzie z czołówką świetne wyniki a z resztą tabeli wpadki.

Muszka
Kontakt:

Post autor: Muszka »

erni9292 pisze:Punktują środek i dół tabeli to tyle. Wygrana ze Spurs i Arsenalem które są w kryzysie, remis z przebudowywaną Chelsea oraz porażki z nami i MU a tutaj jeszcze City na Etihad. W odwrotną stronę sytuacja ma się na Old Trafford gdzie z czołówką świetne wyniki a z resztą tabeli wpadki.
Nie bez powodu 538 daje im 3% na wygranie ligi:
https://projects.fivethirtyeight.com/so ... er-league/

Zobaczymy jak zagrają z City i z nami. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o tym, czy mają szanse na mistrza czy nie.

zawad2

Post autor: zawad2 »

erni9292 pisze:Punktują środek i dół tabeli to tyle. Wygrana ze Spurs i Arsenalem które są w kryzysie, remis z przebudowywaną Chelsea oraz porażki z nami i MU a tutaj jeszcze City na Etihad. W odwrotną stronę sytuacja ma się na Old Trafford gdzie z czołówką świetne wyniki a z resztą tabeli wpadki.
Ale co to zmienia ?
Punktują tak, że po 16 kolejkach idą na 90 pkt.
Mamy już prawie połowę sezonu...

erni9292

W takim razie my idziemy na 100+ więc co zmieni te 90 punktów Lisów? Fakt dobrze sobie radzą ale nie mają takich wyników z czołówką, może i w rundzie rewanżowej mamy ciężkie wyjazdy ale po to jest ten zapas punktowy w razie czego, dla mnie mentalnie jesteśmy poziom wyżej niż w zeszłym sezonie. Pamiętacie jak City nie szło a i tak te 1-0 wywieźli? Jesteśmy w tym sezonie ich odbiciem! Mieli wielką motywację aby obronić mistrzostwo po tak długich latach kiedy nikt tego nie dokonał, ale my mamy jeszcze większą aby wygrać po 30 latach coś o czym wszyscy marzą.

Smuggler7

Post autor: Smuggler7 »

Dla mnie osobiście wyniki Leicester są imponujące. Przed sezonem myślałem, że jak dobrze wejdziemy w ligę, to naszym głównym rywalem w walce o tytuł będzie Man City. Później, gdzieś na początku listopada po serii 5 zwycięstw Chelsea, doratło do mnie, że CFC może również włączyć się w ten wyścig, ale do głowy by mi wtedy nie przyszło, że Lisy wedrą się na 2. miejsce i jeszcze przed Świętami będą mieć 6 pkt przewagi nad Man City.

Mam do nich ogromny szacunek po tym, jak wygrali ligę 3 lata temu i w tym momencie głupotą byłoby nie uważać ich za głównego rywala w walce o 1. miejsce. Popatrzcie na zespoły, z którymi tracili punkty:

Liverpool 2-1 Leicester (5 październik) - porażka z liderem, to nie wstyd.
Man United 1-0 Leicester (14 wrzesień) - nawet my z nimi nie wygraliśmy na Old Trafford.
Chelsea 1-1 - Leicester (18 sierpień) - 2. kolejka sezonu, wyjazd na trudnym terenie. Nam udało się wygrać 2-1 na Stamford Bridge.
Leicester 0-0 Wolves - 1. kolejka sezonu w zasadzie o niczym nie świadczy. Do tego należy wziąć pod uwagę, że to remis z zespołem, który przegrał tylko 2 mecze w lidze [3-2 vs Everton na wyjeździe i 2-5 vs Chelsea u siebie] i zajmuje 6. miejsce z 24 pkt).

Atutem Leicester jest dyspozycja i wyniki osiągane na własnym terenie. Na King Power Stadium nie odnotowali w tym sezonie porażki, podczas gdy City pomimo ogromnej jakości w składzie co jakiś czas zaliczna wpadkę, która raduje serca fanów LFC, vide vs Wolves 0-2 i teraz vs Man Utd 1-2. Dodatkowo ważna przegrana na Anfield 3-1 i wpadka 3-2 na Carrow Road z Norwich wcale im nie pomogły. Remisy 2-2 ze Spurs w 2. kolejce sezonu i 2-2 z Newcastle na wyjeździe nie tak dawno temu też pokazują, że można Obywatelom strzelić więcej niż 1 bramkę w meczu i osiągnąć pozytywny wynik, co tylko powinno zachęcić inne zespoły do bardziej ofensywnej gry i podejmowania ryzyka.

Już teraz bardzo ciekawie zapowiada się mecz Man City z Leicester 21 grudnia. Teoretycznie wygrana Man City, a następnie porażka Leicester 26 grudnia z LFC pozwoliłyby nam jeszcze bardziej zwiększyć przewagę nad zespołami goniącymi, bo nie spodziewam się, żeby w międzyczasie Leicester przegrali z Norwich u siebie. Natomiast Man City ma wyjazd na Emirates i szkoda tylko, że Arsenal jest w tak fatalnej formie. Może na City się trochę zmobilizują, ale nie oczekuję, że będzie to wystarczająco.

My z kolei powinniśmy wygrać z Watford za tydzień i utrzymać przewagę punktową przed tymi dwoma kluczowymi spotkaniami (Man City vs Leicester i Leicester vs LFC) dla obecnej Top 3.

Koniec roku zapowiada się naprawdę ciekawie i już nie mogę się doczekać meczu z Salzburgiem. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie zdobyli punktów w Austrii. Po cichu liczę na wygraną po trudnym meczu i awans z 1. miejsca i Real Madrid w 1/8. Cóż to byłby za rewanż wyeliminować królewską chołotę na tak wczensym etapie Ligi Mistrzów.

Ech, rozmarzyłem się. Kończę zaś. :)

YNWA bracia (i siostry).
Ostatnio zmieniony 8 gru 2019, o 22:20 przez Smuggler7, łącznie zmieniany 1 raz.

Flymf

Post autor: Flymf »

werbatin pisze:
Flymf pisze:
werbatin pisze:Post sytuacyjny, żeby potem nie mówili, że pojawiam się tylko jak coś gramy 8)

Wiecie co mówi matematyka i cała historia PL odnośnie Naszych szans na tytuł? 8)
Że w ostatnich 10 sezonach 7/10 mistrzów było liderem na święta. W pozostałych 3 przypadkach liderem był Liverpool?
Udajesz, trollujesz czy chcesz ze mnie idiote zrobić? :shock:

Bycie liderem na święta z przewagą 3 a 14 punktów widzę dla Ciebie bez różnicy, proszę cofnąć się do podstawówki. Chyba 3 albo 4 klasa.

Nie, nie zapomniałem o Lisach, które według Ciebie zapewne zdobędą mistrza. To jest realne myślenie, a to, że my go zdobędziemy to chory optymizm co nie?
Łooo, triggered. Ja tylko odpowiedziałem na Twoje pytanie, to jest fakt i nie ważne jakiego fikołka zrobisz to tego nie zmienisz.

@edit
Lel, a skąd mam wiedzieć ¯\_(ツ)_/¯

@edit2
Proszę bardzo:

Leicester City,
Tottenham,
Manchester United,
Everton,
Manchester City,
Brighton,
Chelsea

a i pewnie jakieś remisy z słabszymi drużynami się trafią gdzieś w lutym/styczniu.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2019, o 11:02 przez Flymf, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Flymf pisze:
Łooo, triggered. Ja tylko odpowiedziałem na Twoje pytanie, to jest fakt i nie ważne jakiego fikołka zrobisz to tego nie zmienisz.
Nie. Widzę, że muszę jak do tępego, a więc: co mówią fakty/historia o przewagach CZTERNASTO punktowych po 16 kolejkach? Masz do dyspozycji TOP5 najmocniejszych lig na świecie. No słucham, wal te fikołki i pokaż mi te 5 meczy, które przegramy (8, które zremisujemy) w tym sezonie (biorąc pod uwagę naturalnie według Ciebie realne spojrzenie, że City będzie wszystko wygrywać do końca sezonu i Lisy zrobią cudowny rekord 22 wygranych z rzędu - przecież tak będzie, każdy o tym wie).

Proszę o Twoje dokładne typy, terminarz każdy zna - dawaj konkretny.

EDIT: pytam o typy, czyli Twoją opinię. Bo to, że w tym sezonie mistrzem będą Lisy lub City już wiemy (to skądś niby wiesz) więc proszę o Twoje typy, opinie, w których meczach stracimy punkty. Zostało ich 22, masz 5/8 do wskazania strat. Gdzieś te punkty stracimy skoro nie będziemy mistrzem w tym sezonie co nie? Chociażby ostatnie 5 kolejek? Proszę o typy.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2019, o 10:37 przez werbatin, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
ynwa19

Post autor: ynwa19 »

Werbatin

Odpuść sobie bo szkoda Twoich nerwów-:)
Są ludzie dla których szklanka zawsze jest do połowy pusta i nic na to nie poradzisz.
Ale żeby nie było:droga do tytułu to jeszcze 22 finały i choć przewaga nad City jest duża a i nad Leicester znaczna to nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.
Aczkolwiek nie można zaprzeczyć,że aktualna sytuacja jest naprawdę wyśmienita.

Pozdrawiam-:)
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Flymf pisze:(...)@edit2
Proszę bardzo:

Leicester City,
Tottenham,
Manchester United,
Everton,
Manchester City,
Brighton,
Chelsea

a i pewnie jakieś remisy z słabszymi drużynami się trafią gdzieś w lutym/styczniu.
Panie i Panowie - oto lista śmiechu Pana Flymfa. Do pierwszej beki pozostało 17 dni, czekamy 8)
Obrazek

Deth

Post autor: Deth »

Panowie,

Kto jak kto, ale kibice Liverpoolu powinni nauczyć się, że nie ma co zawczasu mianować się zwycięzcą - oczywiście mamy wielką przewagę, na 16 meczów zremisowaliśmy JEDEN, wygraliśmy resztę, jesteśmy potężni i potrafimy wychodzić z tarapatów, czego nam zdecydowanie brakowało.

Jednakże musimy też pamiętać, że do tej pory styczeń/luty, to regularnie był okres, w którym traciliśmy punkty - mam nadzieję, że tak tym razem nie będzie, mamy w końcu odpowiednie doświadczenie, które zdobyliśmy chociażby w zeszłym sezonie.

Pamiętajmy też, że wiele z naszych zwycięstw było bądź co bądź wymęczonych - oczywiście liczy się rezultat - czyli trzy punkty, ale jednak nie możemy być ślepi i uważać, że tak będzie zawsze.
Oczywiście te "wymęczone" wygrane pokazały NIESAMOWITY charakter tej drużyny - wszystko ma swoje złe i dobre strony.

Ale ponownie trzeba napisać - nie napinajmy się w połowie grudnia, że jesteśmy mistrzami, pamiętajmy co było w grudniu 2008, grudniu 2013 oraz grudniu 2018 r.
Oczywiście, teraz jesteśmy jeszcze mocniejsi niż wtedy, ale już rok temu wydawało się, że nic nas nie zatrzyma... a jednak.

ZeroOsw

Post autor: ZeroOsw »

https://www.youtube.com/watch?v=DBnPtxt ... bcastemail

Fajny wywiad z Fabianem - polecam. :)
Cały kanał Rudzkiego jest warty uwagi, jeśli ktoś jeszcze nie zna. ;)

paranormalnY

Post autor: paranormalnY »

Tymczasem nad Etihad już powiewa biała flaga:
Man City nie jest w stanie konkurować z najlepszymi zespołami i musimy się z tym pogodzić
- Guardiola
https://www.bbc.com/sport/football/50707809
love the game hate the business
Obrazek

ODPOWIEDZ