Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
ControL

Re: Samochody

Post autor: ControL »

Czy jest tutaj może jakiś obecny albo były posiadacz Renault Megane III w wersji kombi?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"

Masala

Post autor: Masala »

Witam, ja z trochę nietypową sprawa - chce kupić jakieś małe auto na krótkie dojazdy do pracy, jednak mam 193cm. Wsiadalem do Tico, nie da się jechać, prawa noga blokuje się między kierownica a drazkiem zmiany biegów... Wie ktoś jak z miejscem dla kierowcy w: Cinquecento, Seicento, Matiz, Micra k11, Twingo i Suzuki Swift 3? Zależy mi na jak najmniejszym aucie, będę nim jeździł zawsze sam, więc miejsce z tyłu dla pasażera mnie nie interesuje. W Tico za mną sporo miejsca, ale niestety fotela bardziej cofnąć nie mogę... Z góry dzięki za pomoc

Dubel

Post autor: Dubel »

Zależy od funduszy. Mój teść ma 198 cm i śmiga KIA Venga. Zadziwiające jak dużo miejsca w środku ma to małe auto. Niezłe spalanie, dobre wyposażenie, od 4 lat bezproblemowo, do tego spoko serwis w KIA (to akurat wiem z doświadczenia ;) ). Ogólnie polecam.

Masala

Patrząc na Tico, Matizy i Cinquecento budżet mam raczej mocno ograniczony?. Mam fajne autko w dieslu jako główne, ale szkoda mi go na 5km trasy, dlatego szukam czegoś w benzynie z małym silnikiem dla tańszego OC. Nie mam garażu, więc latem jadąc 10 minut do pracy to i tak klimatyzacja wiele nie da...

Awatar użytkownika
BambarylaLFC

Post autor: BambarylaLFC »

Patrząc na nie za wysoki budżet od siebie mogę polecić Opla Corsę B. Auto ma nieduże spalanie, sam mam 193 cm i miejsca mam w zupełności wystarczająco. Samochód mam 1,5 roku i nie miałem żadnej awarii, pali za każdym razem "od strzała" na nieduże dojazdy idealne. Warto spojrzeć aby tylko blachy były w porządku, bo wiadomo ten model samochodu swoje lata ma :)
Obrazek

zawad2

Post autor: zawad2 »

Masala pisze:Patrząc na Tico, Matizy i Cinquecento budżet mam raczej mocno ograniczony?. Mam fajne autko w dieslu jako główne, ale szkoda mi go na 5km trasy, dlatego szukam czegoś w benzynie z małym silnikiem dla tańszego OC. Nie mam garażu, więc latem jadąc 10 minut do pracy to i tak klimatyzacja wiele nie da...
Przy tak małym budżecie chyba nie tyle ważny jest producent i model, a po prostu stan techniczny. W dodatku zakup zapewne ograniczony obszarowo do powiatu/województwa (koszty) . Zatem znajdź coś w budżecie, we względnie niezłym stanie technicznym czy to będzie lanos, punto II czy może matiz chyba aż tak olbrzymiego znaczenia nie ma.

Masala

Nie o to mi chodziło w pytaniu... Chodzi o miejsce dla kierowcy, a nie jaki stan techniczny auta powinien być. Nie mam czasu po prostu jeździć po komisach i wsiadac do każdego małego auta, stąd pytanie, czy może ktoś z Was miał podobny problem.

zawad2

Post autor: zawad2 »

Masala pisze:Nie o to mi chodziło w pytaniu... Chodzi o miejsce dla kierowcy, a nie jaki stan techniczny auta powinien być. Nie mam czasu po prostu jeździć po komisach i wsiadac do każdego małego auta, stąd pytanie, czy może ktoś z Was miał podobny problem.
Ok jasne, źle zrozumiałem.

Django

Post autor: Django »

Mam 190 cm i kiedyś siedziałem w Toyocie Aygo, i byłem zaskoczony ilością miejsca. Aygo to w miarę nowy model, a Yariskę z początków produkcji z silnikiem 1.0 benzyna można kupić za 4-5 tys, co pewnie przekracza budżet.
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Siemka. Mam budżet gdzieś do 27k maksymalnie na Audi A6. Słyszałem dużo dobrego o silnikach v6 2.4 benzyna.
Głównie chodzi mi w tym samochodzie żeby miała silnik benzynowy. Mógłby ktoś się wypowiedzieć o tym modelu na co zwrócić uwagę przy zakupie?
W grę wchodzą też większe silniki, z tym że to moje pierwsze auto rejestrowane na mnie, i muszę uważać żeby mnie ubezpieczenie nie zjadło.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Przy zakupie zwróć przede wszystkim uwagę czy w okolicy nie stoi jakiś inny samochód :)

hyuga
Kontakt:

Post autor: hyuga »

@up Niezły punchline :D

@Bartek A czy to koniecznie musi być Audi? W tej kwocie mógłbyś rozejrzeć się np. za Accordem Type S 2.4 benzyna. Naprawdę fajne autko z dużo ciekawsza linia niż A6 a silnik super znosi instalacje LPG (mniejsze koszty dla młodego kierowcy) dając jednocześnie frajdę z jazdy. Jeśli chodzi o model C6 to tam polecany silnik to 2.7 i 3.0 w TDI jednak benzyny z tamtych lat nie maja zbyt dobrej opinii. Szczerze mówiąc jeśli chcesz ładna i niezajechaną A6 C6 to budżetu może Ci niestety zabraknąć. Moim zdaniem rozglądając się poza grupę VAG z tamtych lat zaoszczędzisz na eksploatacji i ubezpieczeniu, prawdopodobnie unikajac sprowadzanych egzemplarzy z przekreconymi licznikami. Szczególnie jeśli to pierwsze auto na Ciebie :).
Obrazek

Kuj

Post autor: Kuj »

Ja mogę polecić Mazde 6 sport. Bardzo fajnie wyposażona, silnik niezawodny i bardzo elastyczny, idzie od samego dołu 2.5 litra benzyna ale tylko 170KM (bez turbo). Spalanie stosunkowo nieduże 7l trasa 11l miasto. Skrzynia biegów i zawieszenie też świetne, dobrze się prowadzi i w tej wersji masz fabryxznie montowany zestaw boose, który daje rade.

elnino91

Post autor: elnino91 »

Ponad 2 litrowy motor na pierwszy samochód ? To Cie OC ładnie pociągnie :) . Audi jak Audi przede wszystkim '' przegonić '' czy ma moc , sprawdzić czy nie ma większych wycieków . Warto sprawdzić jakimś vagiem czy nie wywala błędów . Oprócz sprawdzenia kilamtronika czy działa wszystko nawet jakieś pierdoły warto zerknąć do maglownicy i zawieszenia .

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Wydaje mi sie, ze starsze A6 (domyslam sie, ze chodzi o c6) to nie jest dobry wybor, lubi w nim wysiadac elektronika a 2.4 mial problemy z kolektorem ssacym. Poza tym FWD i silnik przed przednia osia :D

ODPOWIEDZ