Naby Keïta

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
PiotrekB

Naby Keïta

Post autor: PiotrekB »

Oficjalna strona Liverpoolu potwierdziła, że od następnego sezonu Naby Keïta zostanie piłkarzem The Reds, więc myślę, że możemy już założyć jego osobny temat :)

Obrazek
http://www.liverpoolfc.com/news/first-t ... naby-keita

Wszyscy mają ogromne nadzieje z nim związane, tak wszechstronny i uzdolniony środkowy pomocnik był nam potrzebny od dawna, pytanie, czy jego transfer nie będzie związany z odejściem Coutinho i/lub Cana w letnim okienku transferowym 2018.

Zeszłoroczny sezon Gwinejczyka w Bundeslidze był naprawdę wyśmienity, zanotował 8 goli i 8 asyst, a swoją waleczną postawą pomógł Lipskowi w wywalczeniu wicemistrzostwa, mam nadzieję, że w obecnej kampanii będą omijać go kontuzje i uda mu się potwierdzić markę wyrobioną w zeszłym roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
RafaR

Re: Naby Keïta

Post autor: RafaR »

w tym roku bede sie bacznie przygladac jego grze.

mam nadzieje ze nie dostanie numeru 8 ! tylko dlatego ze jest aroganckim malolatem :shock:
kazdy go wychwala w niebiosa, a ja z tego co widzialem to jeszcze duzo pracy przed nim, lecz mam nadzieje ze pod wodza Kloppa pojdzie w dobrym kierunku
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, o 10:47 przez RafaR, łącznie zmieniany 1 raz.

Django

Post autor: Django »

PiotrekB pisze: Wszyscy mają ogromne nadzieje z nim związane, tak wszechstronny i uzdolniony środkowy pomocnik był nam potrzebny od dawna, pytanie, czy jego transfer nie będzie związany z odejściem Coutinho i/lub Cana w letnim okienku transferowym 2018.
Odejście Cou w przyszłym letnim okienku transferowym jest niemal pewne (no chyba że sam zawodnik zechcę u nas zostać - nikt tu nikogo na siłę nie wypycha), więc Keita jest jego następcą prawie 1:1.
Obrazek

marchewa

Post autor: marchewa »

dokładnie - NB za PC w 2018.
Bardzo jestem kontent z tego, jak FSG załatwiło sprawę zastępstwa w następnej batalii, świetny ruch, a jeszcze gotówkowo wyjdziemy na plus! Świetna sprawa, jeszcze tylko przedłużyć Cana i będzie bajeczka :)

licznerek

Post autor: licznerek »

Django pisze:Odejście Cou w przyszłym letnim okienku transferowym jest niemal pewne (no chyba że sam zawodnik zechcę u nas zostać - nikt tu nikogo na siłę nie wypycha), więc Keita jest jego następcą prawie 1:1.
Keita bardziej pasuje na następce Cana, ich charakterystyki są bardziej zbliżone. Zrobiliśmy dobrą robotę za kulisami. Nie udało się wyrwać Gwinejczyka w te okienko mimo usilnych starań, ale nie spaliliśmy za sobą mostów i dogadaliśmy się na następny rok. Keita decydując się na transfer już teraz, pokazuje jak bardzo wierzy w nasz klub i projekt Kloppa. Za rok mógłby przebierać w ofertach, stawiać wygórowane warunki finansowe, byłby w świetnej sytuacji. Jednym słowem jest świetnie, choć co do tego sezonu - jego transfer nic nie zmienia. By okienko uznać za udane, koniecznie trzeba kupić środkowego obrońcę i zatrzymać Coutinho.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

Awatar użytkownika
Rudek666

Post autor: Rudek666 »

Myślałem sobie o tym transferze sporo czasu i jestem bardzo zadowolony, że tak ładnie rozegraliśmy tą sprawę. Chłopak jest mega talentem i całe szczęście, że nikt nas nie ubiegł, tak jak było w przypadku np. Dahoud'a.
Jednak śmierdzi mi tutaj trochę tym, że kasa która poszła na Keitę wzięta została z budżetu na transfery "Lato 2018'' i może się okazać, że żaden inny piłkarz za duże pieniądze w następne wakacje do nas nie dołączy (no chyba, że któraś gwiazdeczka będzie chciała usilnie odejść to wtedy sprawy będą wyglądać inaczej).

Tak już kończąc swoje wypociny muszę powiedzieć, że FSG jak i cała ekipa odpowiedzialna za transfery oraz kontakt z mediami dali dupy. Kolejny raz.
Miało być okienko zbrojeniowe na LM, a było duszenie grosza i walka o każdego funta. Trochę niedosyt.

KaroLFC

Post autor: KaroLFC »

Zastanawiam się, dlaczego, według niektórych, jest tyle powodów do marudzenia. Rok temu, mimo niemal identycznego ustawienia środka obrony, bez szerokiej kadry, szliśmy jak walec, miażdżąc każdego kto stanął nam na drodze. Kryzys przyszedł, gdy wyszła krótka ławka i brak odpowiednich zmienników.
W tym roku doszedł Salah, który jest niemal kopią Sadio z zeszłego roku, który w każdym meczu dokłada coś do kanadyjki, OX, który przy jakiejkolwiek kontuzji czy to ze środka czy ze skrzydła będzie łatał dziury, gość z którego Klopp jestem przekonany zrobi dużo lepszego piłkarza, niz Wenger, który rzucał nim na każdą pozycję, tylko nie na te gdzie czuje się najlepiej. Robertson, Solanke są dobrymi uzupełnieniami skladu. Za rok dołączy do nas jeden z najlepszych pomocników Bundesligi, za śmieszne jak na te czasy pieniądze, przekonany, że projekt Liverpoolu jest bardzo ciekawy i chce być jego częścią. Zresztą, to samo zrobił OX w tym roku rezygnując z Chelsea i dużo większej tygodniówki. To jest bardzo duża zmiana, w stosunku do poprzednich lat, gdy byliśmy zbywani przez piłkarzy przez jakieś Tottenhamy.
Obserwując już któreś okienko z kolei, nawet się ciesze, że Klopp sprowadza tylko tych graczy, których uważa, za wzmocnienia i jeśli nie uda się zakontraktować piłkarza, który z miejsca podniósłby nasz poziom, nie bawi się w pół środki jak Rodgers i jego zastęp szrotu, którego resztki odbijają nam się nawet do dziś(Bogdan, Markovic). Zatrzymaliśmy Coutinho, który mimo, że stroi foszki, wróci do Jurka i będzie za tydzień na fotkach z uśmiechem na ustach zapierdalał jak należy. W kwestii van Dijka, dało się to zrobić lepiej, ale skoro Southampton nie chciało przyjąć 70mln funtów za stopera, trudno jest winić też klub, zrobili to samo co my z Cou, choć gdyby nie pojawił się za wczesny spust w mediach, że Virgil się zdecydował na nas, sądzę, że dawno byśmy mieli go już u nas. Głowa do góry pany, ten sezon będzie zdecydowanie ciekawszy i lepszy od zeszłorocznego i jestem o tym przekonany. :)
MISSION IMPOSSIBLE ACCOMPLISHED

KowaLFC

Post autor: KowaLFC »

Rudek666 pisze: Jednak śmierdzi mi tutaj trochę tym, że kasa która poszła na Keitę wzięta została z budżetu na transfery "Lato 2018'' i może się okazać, że żaden inny piłkarz za duże pieniądze w następne wakacje do nas nie dołączy (no chyba, że któraś gwiazdeczka będzie chciała usilnie odejść to wtedy sprawy będą wyglądać inaczej).
Na Keite raczej żadna kasa jeszcze nie poszła, bo oficjalnie cały czas jest zawodnikiem RBL, my mamy tylko umowę, że jak będą go za rok sprzedawać, to do nas. Za rok puścimy Coutinho za ~150 + paru niechcianych już leszczy żeby dobić do 200, no i tyle wydamy, bo poza tym to my budżetu na transfery za duże pieniądze żadnego nie mamy, myślałem, że już wszyscy się zorientowali. W tym okienku wydaliśmy na czysto 40 milionów, czyli podobnie, jak w poprzednich. Mamy jedynie mityczne pokłady gotówki, którą Liverpool co roku "chce wydać, ale nie może". Co okienko mamy tyle kasy, której nieszczęśliwym trafem nie udaje się wydać, że gdyby ona rzeczywiście istniała, to byśmy już mieli odłożone jakieś pół miliarda.

era
Kontakt:

Post autor: era »

Jak ja lubie jak ludzie wydają nie swoje pieniądze :)) Albo te piszczenie, teraz mieliśmy tyle, ale nie wydaliśmy, to za rok będzie tyle... Przedszkole.

Według większości dziennikarzy ta kasa była, ale jak każdy miał okazję śledzić na bieżąco, Lemar jakby był do wyciągnięcia to za jakieś astronomiczne pieniądze, co by trochę zahaczały o surrealizm, więc go odpuszczono, a z Van Dijkem sprawa była raczej prosta po wydaniu oświadczenia przez zarząd Southampton FC.

Wiadomo każdy się łudził, że któryś z nich jeszcze w jakiś cudowny sposób u nas wyląduje, ale skoro przed 31 szanse wynosiły jakieś 20%, to skąd te wszechobecne pretensje?

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Jakbyśmy mieli te 175mln, które moglibyśmy wydać - to po prostu byśmy wydali, jak nie na dwóch, to przy jednym nazwisku z pary van Dijk - Lemar zostałaby podwyższona oferta tak, by poszedł do Nas. chu** prawda, już ani razu nie uwierzę w żadne artykuły w których można przeczytać, że mamy tyle czy tyle do wydania czy chcemy tę czy tamtą gwiazdę, przynajmniej póki nie zobaczę tych zaplanowanych transferów już w koszulce Liverpoolu w trakcie oficjalki.

A kasa z Keity pewnie jest z "obecnego" zaplanowanego budżetu i dlatego tak ospale szły negocjacje, bo patrzyli na każdego możliwego funta do wydania. Meh, Lemar jak pokaże to samo chociażby, jak nie więcej (co widać było w meczu z Holandią) w Monaco, to obecna cena, która była możliwa - byłaby promocją.

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Robie sobie od kilku dni risercz odnośnie Keity, bo jak zapewne większość forum - nie oglądałem w poprzednim sezonie każdego meczu Lipska a nawet jeśli, to nie skupiałem sie na jednym zawodniku.

Wszyscy wiedzą że Keita jest dobry, ale pytanie jak dobry?

TL;DR - w mojej opinii jest to murowany kandydat do złotej piłki za kilka lat kiedy już Messi i Ronaldo przestaną zgarniać wszystkie nagrody z automatu. Jeśli tylko będziemy potrafili zatrzymać ważnych zawodnikow tak żeby Keita miał z kim grać...

Pierwsza rzecz o której wspomina większośc ludzi w odniesieniu do Keity to 8 bramek i 8 asyst. To dość imponujące liczby jak na dwudziestodwulatka, rozgrywającego na dodatek pierwszy sezon w nowym klubie i nowej lidze. Ale bramki i asysty to według mnie tylko dodatkowy bonus do reszty jego gry.

To co najbardziej rzuca mi się w oczy to jego uniwersalność. Potrafi grać jako typowa dziesiątka, jako box-to-box, jako DM / cofnięty rozgrywający. I w odróżnieniu od - z całym szacunkiem - Milnera którego uniwersalność polega na tym że wszędzie może zagrać poprawnie, Naby na każdej z tych pozycji jest wyśmienity. Co więcej, na każdej z tych pozycji jego gra wygląda podobnie. Kiedy jest ustawiany wyżej, nadal zalicza dużo odbiorów i przechwytów. Kiedy gra głębiej, nadal notuje dużo kluczowych podań. Przypomina Gerrarda z najlepszych lat który potrafił biec do przodu i robić świetną kombinacyjną grę z Torresem, po czym po chwili wracać sprintem i czysto odebrać piłkę idealnie wymierzonym wślizgiem od tyłu.

W jednym artykule ktoś określił go jako pół Iniestę, pół Kante. IMO gość może niedługo być całym Iniestą i całym Kante. Mieć go w składzie to prawie jak mieć na boisku dwunastu graczy.

Kolejna kwestia to jego podania. Niemal każde zagranie do przodu w jego wykonaniu eliminuje więcej niż jednego przeciwnika. Przeglądając kompilacje jego zagrań (nie "best of", tylko np wszystkie jego zagrania z konkretnego meczu), przecieram czasami oczy ze zdumienia jak inteligentnie podaje piłkę. To co Coutinho potrafi wyśmienicie robić podczas gry z kontry - posłać piłkę do przodu między trzema, czterema zawodnikami - Keita robi to regularnie podczas normalnej gry pozycyjnej. Nawet jeżeli jego podanie mija tylko jednego zawodnika, to często wymusza reakcję obrońców, rozbijając szyk defensywny i tworząc miejsce dla swoich kolegów do urwania się spod krycia. I przede wszystkim robi to bez zastanawiania się i spowalniania gry. To jest dokładnie to czego nam brakuje żeby wybijać szyby autobusom parkującym przed bramką.

To samo co potrafi zrobić podaniem, potrafi zrobić dryblingiem. Potrafi przedryblować nie tylko pojedynczego przeciwnika, ale wpaść jak Suarez między dwóch, trzech zawodników i wyjść na swoje. W poprzednim sezonie zaliczał średnio trzy udane dryblingi na mecz, co jak na zawodnika w środku pola jest wynikiem fenomenalnym.

W defensywie, jak juz pisałem wcześniej - notuje świetne statystyki odbiorów i przechwytów, mimo że zazwyczaj nie gra jako typowy defensywny pomocnik a trochę (czasem dużo) wyżej.

Nie chcę zapeszać, ale ostatni raz kiedy byłem tak podekscytowany zawodnikiem dołączającym do klubu to był to chyba Torres. Keita wygląda mi na materiał na pomocnika niemal aboslutnie kompletnego, mogącego spełnić każdą funkcję na boisku jakiej obecnie wymaga trener. Biorąc pod uwagę jego dynamikę i szybkość mógłby pewnie zagrać i na skrzydle.

Okej, ale musi miec przecież jakieś wady, nie? Widzę dwie.
Pierwsza - jest niski (172cm) i lekki (64kg). W grze ofensywnej mu to jakoś bardzo nie przeszkadza bo podobnie jak np Messi potrafi dobrze kontrolować swój środek ciężkości i nie jest tak łatwo go wywrócić. Ale od kilku lat mamy notorycznie problemy z walką o górne piłki, zwłaszcza podczas SFG kiedy to cała, lub prawie cała drużyna broni. Dołożenie kolejnego filigranowego gracza na pewno nam tu nie pomoże.
Druga - Naby popełnia sporo fauli. W zeszłym sezonie był pod tym względem w ścisłej czołówce całej Bundesligi. To nie napawa optymizmem bo nikt chyba nie chce nerwówek w końcówce po głupim faulu na dwudziestym metrze, ale są światełka w tunelu. Raz, w Niemczech sędziowie generalnie gwizdają częściej niż w Anglii. Dwa, Keita fauluje zazwyczaj trochę wyżej na boisku, gdzie rzut wolny nie jest aż takim bezpośrednim zagrożeniem.

No, rozpisałem sie trochę, ale mam nadzieję że merytorycznie ;) Jeżeli ktoś uważa że piszę głupoty, zapraszam do konstruktywnej krytyki.

Bakan

Post autor: Bakan »

Czytając twój opis widzę przed oczami Modrica, niemal identyczne walory, Chorwat tak samo świetnie spisuje się na każdej możliwej pozycji w środku pomocy, w Tottenhamie grał wysoko, niemal zaraz za napastnikiem, w Realu jest cofniętym rozgrywającym ale niejednokrotnie zachowuje się jak box to box a jego przechwyty są charakterystyczne dla rasowego DM-a. Inteligencja boiskowa to jego znak firmowy, świetnie rozdziela piłkę, bardzo dobrze drybluje. Szczerze to nie widziałem chyba ani jednego meczu Lipska w tamtym sezonie stąd pytanie, czy Keita to faktycznie gracz w typie Modrica?

Artur09lfc

Post autor: Artur09lfc »

Artur09lfc pisze:
Yvette pisze:Keicie bliżej do ŚPO niż ŚPD. To gracz kreatywny, o bardzo dobrym rozegraniu i dryblingu, a robicie z niego drugiego Kante, bo jest czarnoskóry i podobnej postury. To bardziej taki Wijnaldum, ale o klasę lepszy.
Niekoniecznie bliżej mu do ŚPO niż ŚPD. Keita jest tak uniwersalny, jeśli chodzi o środek pola, że naturalna jest dla niego i gra bardziej z tyłu, jak i bardziej z przodu (to już decyzja trenera, ale myślę, że Klopp widzi w nim takiego gościa b2b). Dlatego właśnie najlepsze porównanie to Modric. Oczywiście, Keita ma zadatki w odbiorze, agresywności, dynamice, że można go porównać do Kante czy w ofensywie z łatwością drybluje, też fajnie szuka kombinacyjnej gry, prostopadłych podań jak kiedyś Deco. Jednak, jeśli chodzi o całokształt zawodnika, to dla mnie najbliżej mu do Modricia.
@Bakan, słuszne porównanie do Modricia. Mój post z czerwca.

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Modric to bardzo dobry punkt odniesienia. Keicie na ten moment brakuje jeszcze - z racji mniejszego doświadczenia - regularności Chorwata, ale to przychodzi z wiekiem i doświadczeniem.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Dobra ale Kante i Modric byli ograni w BPL, Keita na razie zagrał jeden dobry sezon w bundeslidze, wiadomo nie od dziś, że BPL jest bardziej fizyczna niż BuLa i tempo jest intensywniejsze i może się okazać, że lepszą opcją do środka byłby dla nas Eric Dier.
Spoiler:
PS. Barilla świetny post. Czekam z niecierpliwością na tego zawodnika.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2017, o 15:08 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

ODPOWIEDZ