Spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
NiePodpiszeSie

Re: Spekulacje transferowe

Post autor: NiePodpiszeSie »

pitero pisze: Origi jest również szybki, potrafi grać napastnika i skrzydłowego. Ibe jest szybki, potrafi grać napastnika i skrzydłowego.
Jestem w stanie zrozumień, że ktoś nie chce Lavezziego w klubie z różnych względów. Ale na Boga, można dobrać trafniejszy argument, niż stawianie go na dzień dzisiejszy w jednym rzędzie z Origim, czy o zgrozo, z Ibe.

Ludzie, litości.
Awatar użytkownika
jaskol95

Post autor: jaskol95 »

omnia pisze: Ofensywę mamy kapitalną i nie ma co na siłę sprowadzać średnich graczy pokroju Lavezziego.Mając trochę oleju w głowie powinniście rozumieć, że taki transfer byłby cudem i póki poważny dziennikarz o tym nie wspomni to nie ma o czym dyskutować.
Rozwiń proszę "kapitalną ofensywę", bo nie do końca rozumiem.
Na moje oko aktualnie na skrzydle hasać będzie Lazar Marković, który jest baardzo perspektywistycznym graczem, ale na dzień dzisiejszy nie jest to jeszcze gracz na miarę pierwszej jedenastki zespołu walczącego w LM, mającego aspirację do mistrzostwa Anglii. Tak samo - co, jeżeli Sturridge przed meczem z jakimkolwiek topowym zespołem wypadnie? Nie wiem, złamie nogę, skręci nadgarstek czy po prostu zachoruje. Wejdzie Lambert? Okej, lubię go i fajnie, że mamy go w składzie, ale nie sądzę by jego osoba jako drugi napastnik była satysfakcjonująca.

Dlatego:

Uważam, że jedyną w pełni obsadzoną pozycją Liverpoolu jest środek pola i środek obrony. Potrzebujemy właśnie takiego "średniego" zawodnika jak Lavezzi (choć mi się Lacazette marzy), który z miejsca wejdzie do składu i pozwoli Markoviciowi/Ibemu powoli wchodzić do jedenastki.
Przydałby się także Bony, aby w przypadku kontuzji Daniela mógł za niego wejść bez jakiejś znacznej utraty jakości, ewentualnie wejść jako drugi napastnik i pomagać Stu.
O bokach obrony wszyscy wiedzą, jednak ja uważam że bardziej potrzebujemy koksa na prawą stronę, niż kogokolwiek na lewą, gdyż tam może grać z powodzeniem Enrique, a poza nim jeszcze Flanagan/Robinson i jest git. Natomiast po drugiej stronie mamy tragicznego Johnsona i niewiele lepszego? Kelly'ego. To nie jest poziom Top6 Anglii.
NiePodpiszeSie pisze:
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
omnia

Post autor: omnia »

Nie zapominajcie, że w klubie nikt nie rozważa opcji, że 3 ofensywnych graczy będzie kontuzjowanych jednocześnie, a co dopiero 5.

Na początku września docelowym trio w ustawieniu 433 będzie: Lallana, Sturridge, Sterling.
W środku najprawdopodobniej będziemy grać z dwoma bardziej cofniętymi graczami (Gerro, Hendo) i jednym bardziej wysuniętym (Coutinho).

W przypadku kontuzji Sturridge'a do wyjściowej jedenastki wejdzie Lambert, który właśnie do takiej roli został sprowadzony.
W przypadku urazu Lallany na skrzydle zagra któryś z dwójki Coutinho/Markovic, a wówczas w środku zagra Emre Can. Przejdziemy na ustawienie w którym drogą do sukcesu będzie opanowanie środka pola. Możliwa jest też gra diamentem, ze Sterlingiem na 10, a Lazarem w ataku.

W przypadku kontuzji Sterlinga sytuacja jest analogiczna jak przy urazie Lallany, z tym że wówczas Adam grałby na pozycji numer 10.

Jak kontuzje złapie i Raheem i Adam skład będzie wyglądał tak:
Hendo-Gerro-Allen
Coutinho-Can
Lambert
Albo coś w ten deseń, bo nie każdy chyba wie, że Can z powodzeniem gra na lewym skrzydle.

Jak kontuję złapie i Danny i Lambert do składu wskoczy Fabio, lub na szpicy zagra Lazar...

Nie chce mi się wypisywać wszystkich opcji bo jest ich bardzo dużo, ale podsumować to można tak:
zakładając, że będziemy grać ustawieniem 433 w środku można kombinować dowolnie z : Allenem, Gerrardem, Hendersonem, Canem, Lallaną, Coutinho,Suso i Lucasem.
Na skrzydle w takim ustawieniu może grać: Sterling, Lazar, Ibe, Coutinho, Lallana, Suso, a nawet Can.
Na szpicę mamy: Stu, Lamberta i Fabio, a także Lazara. O ile mnie pamięć nie myli w sezonie 12/13 Raheem też grał parę meczy na środku ofensywy jako partner Luisa.

Nie ma co zakładać, że cały trzon ataku będzie kontuzjowany i w LM trzeba będzie grać Borinim, Suso i Ibe, bo to nie będzie miało miejsca.

W pucharach nie miałbym nic przeciwko jakbyśmy grali graczami z Akademii skoro tak bardzo boicie się o zdrowie naszego ataku.
:)
Awatar użytkownika
aefka

Post autor: aefka »

jaskol95 dobrze prawi. Na moje to nasza ofensywa nie wygląda wcale imponującą. Nie chodzi mi o samych zawodników i ich umiejętnością tylko ilością tych świetnych zawodników. Jestem wstanie zrozumieć, że Sterling będzie grał, ale czy wyobrażacie sobie pomykającego go przez cały sezon z równą formą? W mojej opinii jedną pozycją w linii ataku powinni się wymieniać Sterling z Markoviciem. Pewnie tak by było gdyby nie kontuzja Lallany jednak i tak jest to o jednego skrzydłowego za mało. Rozumiem, że Ibe to wielki talent, ale to jeszcze nie czas aby grał o najwyższą stawke. Z chęcią zobaczyłbym go na wypożyczeniu, a w jego miejsce kupił jakiegoś skrzydłowego, ale już z doświadczeniem. Nic nie zdziałamy grając samymi nastolatkami przez cały sezon.

I tak doszedłem do wniosku, że bardziej potrzeby nam jest skrzydłowy niż boczny obrońca, czy to lewy czy prawy. W jedno okienko nie da się odbudować tego co się straciło przez 5 lat. Myślę, że do Stycznia Jose, razem z Flanno i Glenem po prawej dociągną a wtedy skupić się na obrońcach. Oczywiście wariant optymistyczny to skrzydłowy + obrońca, a jest to na pewno możliwe i czekam na takie transfery jednak bardziej pilne wg. mnie jest wzmocnienie skrzydła.
Obrazek
shelby3001
Entertainment

Post autor: shelby3001 »

owszem sprawe Reusa powtarzam niczym mantrę ale czy ktos podwazy rzetelnosc brytyjskiego The Independent?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
LFCwmoimsercu

Post autor: LFCwmoimsercu »

shelby3001 pisze:owszem sprawe Reusa powtarzam niczym mantrę ale czy ktos podwazy rzetelnosc brytyjskiego The Independent?

Obrazek
Obrazek
Specjalnie dla ciebie shelby- Podważam :)

Daj sobie siana z tym Reusem, nie będzie on piłkarzem LFC, skoro spekulacje uciął Ben Smith, to musi być prawdą, chyba, że to jakaś specjalna zasłona dymna, ale wątpię w to.
Reus NIE ZOSTANIE piłkarzem Liverpoolu FC. Przyjmij to do wiadomości.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, o 22:17 przez LFCwmoimsercu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

shelby3001 pisze:owszem sprawe Reusa powtarzam niczym mantrę ale czy ktos podwazy rzetelnosc brytyjskiego The Independent?

Obrazek
Obrazek
Tak, ja podważę.

Independent cytujące Mirrora.

EDIT: Tutaj cytują akurat Bilda, Mirrora cytowali 2 dni temu - wybacz :) BILD jeśli chodzi o newsy niezwiązane z Bayernem nie ma zbyt dobrej reputacji.

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Wszystkie posty na temat Reusa czy innego Vidala będą od teraz kasowane dopóki nie pojawią się informacje ze źródeł aprobowanych przez LFC.pl (takich, które wrzucamy na stronę główną). Czyszczenie bezsensownej dyskusji w tym temacie nie ma celu, tak samo jak nie mają celu dyskusje na temat transferu do którego nie dojdzie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
NiePodpiszeSie

Post autor: NiePodpiszeSie »

omnia pisze:Nie zapominajcie, że w klubie nikt nie rozważa opcji, że 3 ofensywnych graczy będzie kontuzjowanych jednocześnie, a co dopiero 5.
Ok, nie będziemy. Zresztą, nikt nie rozważa - rozważa się kontuzję podstawowej "9" i braku odpowiedniego zmiennika.
omnia pisze:Na początku września docelowym trio w ustawieniu 433 będzie: Lallana, Sturridge, Sterling.
Brendan, to Ty? Miło Cię poznać.
omnia pisze:W środku najprawdopodobniej będziemy grać z dwoma bardziej cofniętymi graczami (Gerro, Hendo) i jednym bardziej wysuniętym (Coutinho).
Jeżeli koniecznie się będzie chciało "upchać" Gerrarda to tak, jeżeli nie, to będzie obok Hendersona grał Can.
omnia pisze:W przypadku kontuzji Sturridge'a do wyjściowej jedenastki wejdzie Lambert, który właśnie do takiej roli został sprowadzony.
Sam sobie strzelasz w kolano. To ma być argument na mocny atak?

I jeszcze dodam, żeby nie trzeba było tłumaczyć na przyszłość: Southampton to był fajny zespół, ale odnoszę wrażenie, że niektórzy zatrzymali się w śledzeniu rozgrywek w momencie, gdy byli w czwórce. Southampton, jakby ktoś zapomniał, skończył na miejscu 8 z bodajże 6 pkt. straty do miejsca siódmego - żaden to wynik, po prostu przeciętność. Coś jak swego czasu Swensea - wszyscy klaskali w dłonie, bo fajnie grają, ale Joe Allen jest tylko rezerwowym, a "gwiazda z Islandii" już z Tottenhamu odeszła tam, gdzie się wypromowała. I tam będzie brylować, bo to jest jej poziom.

BTW: Oprócz Lovrena i Lallany na ławkę, jedyną osobą, która sprostałaby graniu w LFC, jest Artur Boruc - powrót do przeszłości - Polak nr 1 w bramce i fajny Mignolet na rezerwę. Zaraz podniesie się krzyk, więc od razu dodam - Belg jest fajny, ale szczerze mówiąc jeszcze musi się dużo nauczyć. Osobiście uważam, że sytuacja byłaby analogiczna jak z Freyem - skazany na rezerwę Boruc zostałby pierwszym bramkarzem. Duże pieniądze bym na to postawił.
omnia pisze:W przypadku urazu Lallany na skrzydle zagra któryś z dwójki Coutinho/Markovic, a wówczas w środku zagra Emre Can. Przejdziemy na ustawienie w którym drogą do sukcesu będzie opanowanie środka pola. Możliwa jest też gra diamentem, ze Sterlingiem na 10, a Lazarem w ataku.
Po pierwsze - ten przypadek już mamy. Po drugie, nie dziwne, że Markovic będzie grał na skrzydle, skoro jest skrzydłowym. Po trzecie, Coutinho na skrzydle sprawuje się co najwyżej średnio. Po czwarte, to samo jest z Sterlingiem na "10" - jego podstawowy atuty wręcz skazują go na skrzydłowego. Jeżeli głębia składu ma polegać na tym, ze łatamy dziury jak się da i nie wykorzystujemy potencjału i preferencji zawodników do gry na jakiejś określonej pozycji, to słaba to głębia. Coś jak Bałtyk a Rów Mariański.

omnia pisze:Jak kontuzje złapie i Raheem i Adam skład będzie wyglądał tak:
Hendo-Gerro-Allen
Coutinho-Can
Lambert
Albo coś w ten deseń, bo nie każdy chyba wie, że Can z powodzeniem gra na lewym skrzydle.

Jak kontuję złapie i Danny i Lambert do składu wskoczy Fabio, lub na szpicy zagra Lazar...
O ile na szpice z Borinim mozna spuścić zasłonę milczenia, o tyle Markovic... Jezu...

Can jw. z Sterlingiem - jak wykorzystywać potencjał zawodników do pewnych czynności to nie po to, aby im go odbierać łatając dziury - to tylko pokazuje, że ta głębia składu to trochę naciągana sprawa. Można by też jebnąc Glena Johnsona na skrzydło i nie będzie problemu w ofensywie, tylko jaki to ma sens?
omnia pisze:Nie chce mi się wypisywać wszystkich opcji bo jest ich bardzo dużo,
Owszem, można kombinować, ale, jak pisałem wyżej, sens w tym, żeby nie kombinować, tylko mieć określone zastępstwo. Większość z tych zawodników, których wymieniłeś, czuje się dobrze na określonej pozycji, a reszta to już kombinatorstwo. Nie po to się wydaje 100 mln.

omnia pisze:Nie ma co zakładać, że cały trzon ataku będzie kontuzjowany i w LM trzeba będzie grać Borinim, Suso i Ibe, bo to nie będzie miało miejsca.
Nikt nie zakłada całego trzonu, tylko Daniela. A z zastępstwem jest krucho i tyle.

omnia pisze:W pucharach nie miałbym nic przeciwko jakbyśmy grali graczami z Akademii skoro tak bardzo boicie się o zdrowie naszego ataku.
:)
Ja jednak uważam, że przy jeszcze paru dobrych ruchach i szczęściu do zdrowia stać nas na to, aby nie kombinować z Akademią w rozgrywkach.
Robertos

Post autor: Robertos »

Dałbym sobie spokój z tekstami w stylu "Reus NIE ZOSTANIE piłkarzem Liverpoolu FC. Przyjmij to do wiadomości." No chyba, żę Rodgers lub Henry są twoimi krewniakami i masz wiadomości z pierwszej ręki na ten temat.
Awatar użytkownika
Qwerty
Kontakt:

Post autor: Qwerty »

Obrazek
shelby3001
Entertainment

Post autor: shelby3001 »

Jetzu pisze:Wszystkie posty na temat Reusa czy innego Vidala będą od teraz kasowane dopóki nie pojawią się informacje ze źródeł aprobowanych przez LFC.pl
wydaje mi sie ze zrodel aprobowanych przez LFC.pl jest coraz mniej :)
pewnego ranka The Times stanie sie plotka za które Jetzy da nam z buta :lol:
Obrazek
FreddieMercury

Post autor: FreddieMercury »

Odnośnie Origiego, to Sky Sports podało, że Brendan chciał go natychmiast, ale Lille dało warunek, że zostaje wypożyczony z powrotem.
Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

shelby3001 pisze:
Jetzu pisze:Wszystkie posty na temat Reusa czy innego Vidala będą od teraz kasowane dopóki nie pojawią się informacje ze źródeł aprobowanych przez LFC.pl
wydaje mi sie ze zrodel aprobowanych przez LFC.pl jest coraz mniej :)
pewnego ranka The Times stanie sie plotka za które Jetzy da nam z buta :lol:
Liverpool Echo - James Pearce
The Times - ogólnie, nie mylić z Sunday Times
Daily Telegraph - Chris Bascombe
Daily Express - Paul Joyce
Daily Mail - Dominic King
BBC - Ben Smith

Mało?

Jakość ponad ilość shelby, taka jest tutaj droga, Twoja niestety działa trochę inaczej :)

Jeśli któreś z wymienionych tu źródeł napisze, że Liverpool interesuje się Reusem to jak najbardziej proszę o tym pisać, w każdym innym wypadku rozmowa nie ma sensu.
Damian

Post autor: Damian »

Wyjaśnienie:

http://www.independent.co.uk/sport/foot ... 34853.html

W pierwszym akapicie znajduje się słowo "reportedly". W drugi znajduje się "According to Bild". Oznacza to jedno: tekst został napisany na podstawie innego źródła. Należy zatem sprawdzić, kto i co pisze w Bild.

Co napisał Bild: http://www.bild.de/sport/fussball/marco ... .bild.html

Jak widać, nie ma tam nic o Liverpoolu. Dyskusja toczy się, ponieważ dziennikarz (który wchodzi prawdopodobnie w skład redakcji on-line, a nie drukowanej wersji gazety - jest to istotna różnica) dodał coś od siebie.

The Independent pisze bardzo mało o doniesieniach transferowych. W ogóle mają mały zespół redakcyjny. Chodzi o budżet gazety. Często korzystają z gotowych tekstów agencji prasowej. Opieranie się na The Independent w okienku transferowym to posunięcie bez zastanowienia.

Jeśli ktoś zna niemiecki, może nam streścić, co ciekawego jest w artykule Bild. Będziemy wiedzieć na czym stoimy, jeśli chodzi o doniesienia. Ale głębsza wymiana zdań w tym wątku na temat Reusa obecnie mija się z celem.
jacplac8
Kontakt:

Post autor: jacplac8 »

Damian pisze:
Co napisał Bild: http://www.bild.de/sport/fussball/marco ... .bild.html

Reus prowadził rozmowy z zarządem BVB w maju ale nie dogadali się co do zarobków obecnie zarabia 5mln(proponowali 7)

zapis w obecnym kontrakcie mówi, ze w lecie 2015r. aktywuje się jego klauzula odejścia wynosząca 35mln EURO. Panuje wszechobecne przeświadczenie, że taka kwota to promocja/okazja i kluby takie jak Bayern,Barcelona,Man Utd mogą być chętne go zakontraktować

nie chcą powtórki sytuacji jak z Goetze

Prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge wypowiedział się w innej gazecie ("Welt am Sonntag"), że BVB są w trudnej sytuacji, gdyż jest duży popyt na Marco

to tak po krótce, nie ma ani słowa o naszym zainteresowaniu

pewne jest tylko jedno, że nas na niego STAĆ. jednak to wg mnie nic nie zmienia, ponieważ wątpię by w obecnej sytuacji chciał dołączyć do drużyny, która jest w budowie.
Zablokowany