Uczelnie

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Re: Uczelnie

Post autor: AustralianMagic »

Zastanawiasz się teraz na jaki iść kierunek? Co w takim razie zdawałeś na maturze? Pytam bo zawsze mi się wydawało, że maturę zdaję pod konkretny kierunek a nie na zasadzie zdam co mogę a potem się zobaczy.
Chcesz wiedzieć czy to coś w Anglii jest dobrym kierunkiem. Powiedz nam co zdawałeś, na ile zdałeś to zobaczymy w czy możesz wybierać.

Co do bezproblemowego prawa... Zdawałem rozszerzoną histę i wos. Piszę właście pracę mgr na uniwersytecie. Znam osoby, które także poszły na prawo na uczelnie prywatne, gdzie wystarczyło mieć maturę podstawową z historii, a czasami nawet i wystarczała podstawa pol i ang. O poziomie takich uczelni wypowiadać się nie muszę...

Znajomy, 3 lata straszy "wykłada" na jednej z takich uczelni. Na egzamin ma przygotować studentom skrypt/pokaz slajdów na 30s z prawa administracyjnego. Asystent przygotowujący studentowi materiały na egzamin i to na 30str :lol: :lol: :lol:
Takie są realia prawa na prywatnych uczelniach.

MattiLFC

Post autor: MattiLFC »

Mature zdaję za 2 miesiące. Na rozszerzeniu WOS i Historię. Na prawo wybieram się na UJ i to był mój pierwszy wybór, a to podanie do Anglii to tylko na wszelki wypadek. Dlatego spytałem się czy gówno w Anglii jest lepsze niż niegówno w Polsce, która jest gówniana jeśli chodzi o życie.

xabi

Post autor: xabi »

AustralianMagic pisze:Na egzamin ma przygotować studentom skrypt/pokaz slajdów na 30s z prawa administracyjnego. Asystent przygotowujący studentowi materiały na egzamin i to na 30str
30 stron na EGZAMIN z adminów? Jaki tam jest zakres, kilka artykułów z Konstytucji + wzmianka o źródłach prawa i wymienienie organów administracji państwowej?

Toczyłem ciężkie boje z tym przedmiotem w poprzednim semestrze i będę toczył w następnym, na byle koło trzeba ogarnąć kilka ustaw i ze 200-300 stron z podręcznika, autentycznie nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak można zrobić egzamin na podstawie kilku slajdów :lol:
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, o 20:47 przez xabi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

xabi93 pisze:
AustralianMagic pisze:Na egzamin ma przygotować studentom skrypt/pokaz slajdów na 30s z prawa administracyjnego. Asystent przygotowujący studentowi materiały na egzamin i to na 30str
30 stron na EGZAMIN z adminów? Jaki tam jest zakres, kilka artykułów z Konstytucji + wzmianka o źródłach prawa i wymienienie organów administracji państwowej?

Toczyłem ciężkie boje z tym przedmiotem w poprzednim semestrze i będę toczył w następnym, na byle koło trzeba ogarnąć kilka ustaw i ze 200-300 stron z podręcznika, autentycznie nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak można zrobić egzamin na podstawie kilku slajdów :lol:
Dlatego mówię, na uczelnie prywatne może iść każdy, ale czy to ma sens? Nie sądzę :dry:

Jetzu
Kontakt:

Post autor: Jetzu »

Czy na tym forum nie może być dnia bez jakiejś gównoburzy?

Chłopaki, kolega grzecznie spytał o opinię bo zastanawia się co dalej z życiem i liczył, że może znajdzie kogoś, kto był w podobnej sytuacji, a został przywitany wyzwiskami i wyśmiewaniem, chill the fuck out.

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Pilnie szukam osoby, która studiuje na AWF w Krakowie

romic96
Kontakt:

Post autor: romic96 »

Krótkie pytanie, jeżli z agh nie wyjdzie to informatyka na uj czy pk?

Pustelnik

Post autor: Pustelnik »

romic96 pisze:Krótkie pytanie, jeżli z agh nie wyjdzie to informatyka na uj czy pk?
Pewnie lepiej się orientujesz a mi się nie chce szukać.
Wybierz ten gdzie po 3.5 roku wyuczysz sobie inżyniera. Więcej zajęć praktycznych i pracy, która bardziej przyda się w zawodzie. Później 1.5 roku i magister.
Chyba, że masz do tego ambiwalentny stosunek to na licencjacie 3 lata.
Jeżeli wszędzie gdzie chcesz iść są inżynierskie to sprawa robi się trudniejsza.
Określ jaką musisz pokonać odległość na uczelnie. Dowiedź się jak wyglądają plany zajęć, czy robią 5h przerwy pomiędzy zajęciami czy wszystko masz jednym ciągiem. Dowiedź się czy któryś ze znajomych jest na roku wyżej i dostaniesz od niego niektóre materiały. Takie tam szczegóły.

expert6

Post autor: expert6 »

Jeżeli jesteś w stanie powalczyć z takimi przedmiotami jak fizyka, elektronika, a widzę, że jesteś skoro wybierasz się na agh to ja bardziej poleciłbym Ci ewentualnie PK.
Mam znajomych na UJ i na PK i wnioskuję z ich opowieści, że jednak PK.
Ale bardziej proponowałbym dostać się na jakąkolwiek informatykę na AGH.
Sam studiuje tam i myślę, że warto postarać się nawet jeżeli nie wyjdzie Ci w pierwszej rekrutacji :)
Obrazek
" Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4,13)

Awatar użytkownika
Dominico

Post autor: Dominico »

romic96 pisze:Krótkie pytanie, jeżli z agh nie wyjdzie to informatyka na uj czy pk?
A ja się z kolegami nie zgodzę. Jestem po 3 roku infy na AGH, poszedłem właśnie do pracy i zaraz po AGH jest więcej ludzi z UJ. Ostatnio chwalą bardzo infe na UJ. Jest ona trochę bardziej teoretyczna to fakt, ale z tego co słyszę jest sensownie prowadzona. Nie ma tam co prawda inzynierki tylko sam licencjat (chyba że coś się zmienilo), ale jak myślisz o magisterce to nie robi to żadnej różnicy. Jeśli jednak zdecydujesz się na pk to polecam najbardziej infe na wydziale FIM.

romic96
Kontakt:

Post autor: romic96 »

Widzę, że jest zainteresowanie to może coś więcej opowiem. Wiadomo, że jak dostanę się na agh na fiis i infe stosowaną to nie będzie problemu z wyborem. Jeżeli chodzi o następne dwie uczelnie. Wiem, że na uj duży nacisk kładzie się na algorytmy, i że jest to dobrze prowadzone. Martwi mnie to, że prawdopodobnie nie będzie zabawy ze sprzętem. Co innego na pk ale tam znowu nie wiem jaki jest poziom i czy informatyka jest dobrze prowadzona, a nie olewana.

A wiecie jak to jest z tymi progami punktowymi? One dokładnie odzwierciedlają kto dostał się na ostatnim miejscu?

bibe

Post autor: bibe »

expert6 pisze:Jeżeli jesteś w stanie powalczyć z takimi przedmiotami jak fizyka, elektronika, a widzę, że jesteś skoro wybierasz się na agh to ja bardziej poleciłbym Ci ewentualnie PK.
Mam znajomych na UJ i na PK i wnioskuję z ich opowieści, że jednak PK.
Ale bardziej proponowałbym dostać się na jakąkolwiek informatykę na AGH.
Sam studiuje tam i myślę, że warto postarać się nawet jeżeli nie wyjdzie Ci w pierwszej rekrutacji :)
Z góry mówię, nie studiuje studiuje informatyki. Studiuje natomiast budo na PK (WIŚ) i jeżeli miałbym wybierać uczelnie jeszcze raz to bym nie brał PK pod uwagę. Już nie chodzi nawet o to kolesiostwo wśród prowadzących, ale o to że naucza banda idiotów która nie ma bladego pojęcia czego naucza. Do tego trzeba doliczyć niesamowity wręcz burdel organizacyjny, wydziału, dziekanatu i wszelkich organizacji na wydziale. Dodatkowo beznadziejna organizacja całego kampusu, jednostki porozmieszczane po całym krk. Sytuacja z I roku: przerwa między zajęciami 15 i plan ułożony w taki sposób, że w ciągu tego czasu musieliśmy się dostać z Warszawskiej na Podchorążych. Nie wiem jak to wygląda na wydziale który naucza informatyki i nie chce zniechęcać. Po prostu dopytaj się dokładnie, bo jeżeli ma to wyglądać tak jak na moim wydziale, to szkoda nerwów.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...

Awatar użytkownika
Keishi

Post autor: Keishi »

Co sądzicie o kierunku Elektrotechnika?

Wydaje się ciekawy i bardzo praktyczny w dzisiejszych czasach. Martwi mnie jednak niski próg przyjęć na ten kierunek i spotkałem się też ze stwierdzeniami, że traktują tam ludzi jak zwykłych elektryków, którzy naprawiają gniazdka.
Obrazek

expert6

Post autor: expert6 »

Na PK WIEiK olewa studentów i jest trochę słabo z tą informatyką.
Zresztą, na wielu kierunkach również na AGH, na zewnątrz może to wyglądać ładnie i pięknie a wewnątrz jest totalny "burdel".
Co do progów punktowych to nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale myślę, że tak jest...
Inżynieria ogólnie fajnie mieć bo jakoś studia magisterskie nie zachwycają bardzo jak nie wiesz co tak naprawdę Cię kręci w informatyce, dlatego obstawałbym jednak za PK bo też dają inżyniera.
UJ nie ma takich przywilejów ;)
Obrazek
" Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4,13)

Nozesto

Post autor: Nozesto »

expert6 pisze:Na PK WIEiK olewa studentów i jest trochę słabo z tą informatyką.
A na ślubowaniu obiecywałeś dbać o dobre imię uczelni :D
"Other people have earned more money than me in football, but no-one has enjoyed it as much as me." - Bob Paisley

ODPOWIEDZ