Sesje, matura, testy :)

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
burmanek

Re: Sesje, matura, testy :)

Post autor: burmanek »

Mam kumpla na airze w Gliwicach (na Mechaniczno Technologicznym) i poza tym, że mu na magisterce nie otwarli spawalnictwa to jest zadowolony. Zależy co lubisz
Snazzy

Post autor: Snazzy »

Studiuję na AiR na Politechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki). Generalnie kierunek według mnie mocno w tamtym miejscu zacofany. Większość profesorów to matematycy, którzy podchodzą do poszczególnych przedmiotów bardzo, bardzo teoretycznie. Strasznie dużo matematycznych wzorów, twierdzeń, udowodnień, a bardzo mało informacji na temat "dlaczego, kiedy i na co się to przyda?". Połowa życia studenckiego poświęcona na liczenie transmitancji i innych transformacji Laplace ;) Mało styczności z automatyką użytkową. Podejrzewam, że program studiów niewiele różni się pomiędzy tymi samymi kierunkami na poszczególnych uczelniach (wiadomo, że kadra swoje robi i może po prostu u nas na PP jest tak... słabo). Na magisterce zostaje w zasadzie tylko grono zapaleńców, duża część osób kończy i tak w działce it jako np. programiści. Podejrzewam, że bierze się to z tego względu, że najlepsze przedmioty na studiach to te związane z informatyką (choć nie ma ich aż tak wiele).
Awatar użytkownika
JuniorLFC

Post autor: JuniorLFC »

CzlequsLFC pisze:
JuniorLFC pisze:Jak tam tegoroczni maturzyści? Ja nie jestem do końca zadowolony i stąd moje obawy o studia...
Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Matma rozsz. 18% (totalny niewypał, wyszedłem mega niezadowolony)
Angielski rozsz. 46%

Chcę się dostać na logistykę/ekonomię na UEK/PK. Jak myslicie, jest szansa? Jakie były progi rok temu bo nigdzie znaleźć nie mogę.
Na logistyke nie masz wgl szans niestety. W tamtym roku miałem 76% z ang rozsz. i 58 z geo rozsz. i mi brakło 3 pkt z rezerwowej. Na ekonomie tez raczej bedzie ciezko, bo w tym roku ogolnie bede wyzsze progi wszedzie, przez obciecie budzetu szkoł wyzszych :(

P.S sorka za brak polskich znakow, ale na mojej n8 ciezko to ogarnac :(
Być może ta podstawowa matma mi jakoś pomoże. Według przelicznika to tak jakbym miał 44 z rozszerzonej. Nie wiem jak oni tam liczą ale chciałbym opór się dostać na logistykę. Większe progi na UEK'u czy PK? W razie czego jest ktoś w stanie polecić jakieś studia w Krakowie związane z matmą i w miarę przyszłościowe? Tyle tego a...
Obrazek
Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy. ~ Steven Gerrard
CzlequsLFC

Post autor: CzlequsLFC »

JuniorLFC pisze:
CzlequsLFC pisze:
JuniorLFC pisze:Jak tam tegoroczni maturzyści? Ja nie jestem do końca zadowolony i stąd moje obawy o studia...
Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Matma rozsz. 18% (totalny niewypał, wyszedłem mega niezadowolony)
Angielski rozsz. 46%

Chcę się dostać na logistykę/ekonomię na UEK/PK. Jak myslicie, jest szansa? Jakie były progi rok temu bo nigdzie znaleźć nie mogę.
Na logistyke nie masz wgl szans niestety. W tamtym roku miałem 76% z ang rozsz. i 58 z geo rozsz. i mi brakło 3 pkt z rezerwowej. Na ekonomie tez raczej bedzie ciezko, bo w tym roku ogolnie bede wyzsze progi wszedzie, przez obciecie budzetu szkoł wyzszych :(

P.S sorka za brak polskich znakow, ale na mojej n8 ciezko to ogarnac :(
Być może ta podstawowa matma mi jakoś pomoże. Według przelicznika to tak jakbym miał 44 z rozszerzonej. Nie wiem jak oni tam liczą ale chciałbym opór się dostać na logistykę. Większe progi na UEK'u czy PK? W razie czego jest ktoś w stanie polecić jakieś studia w Krakowie związane z matmą i w miarę przyszłościowe? Tyle tego a...
Niestety tak jak mowie,nie masz szans wgl. 44% to jest bardzo przecietny wynik. Tym bardziej, ze na logistyke licza inne przedmioty rozszerzone na takich samych wartosciach. Bedziesz miał+- 90, gdzie w tamtym roku z tego co pamietam potrzeba było kolło 130. A tak jak pisałem, w tym roku przez obciecie dotacji beda wyzsze progi, bo uczelnie nie beda miały tyle pieniedzy. Na Uek-u z takimi wynikami (z kierunkow wg. mnie przyszłosciowych) polecam zastanowic sie nad zarzadzaniem, ekonomia, informatyka i controllingiem. Ogolnie uek jako uczelnie polecam :d
- Nie martw się Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alan'a Ball'a po zakupieniu go przez Everton

Obrazek
Creeng

Post autor: Creeng »

Orientuje się ktoś może w ogóle, jakie są progi na Informatykę na Politechnikę Śląską? I czy tak naprawdę lepiej iść na zwykłą informatykę do Gliwic, czy lepszym rozwiązaniem byłaby informatyka stosowana na AGH (napisałem podstawę z matmy na 98%, rozszerzenie na 70)
lingo1

Post autor: lingo1 »

Creeng pisze:Orientuje się ktoś może w ogóle, jakie są progi na Informatykę na Politechnikę Śląską? I czy tak naprawdę lepiej iść na zwykłą informatykę do Gliwic, czy lepszym rozwiązaniem byłaby informatyka stosowana na AGH (napisałem podstawę z matmy na 98%, rozszerzenie na 70)
W tamtym roku na wydziale AEI, bo tylko ten wydział jest prestiżowy i naprawdę konkretny to prog wynosil okolo 77-81pkt z tego co kojarzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
RedSolider

Post autor: RedSolider »

Zastanawiam się czy iść na ekonomię na ueku czy na transport na PK, studiuje ktoś może takie kierunki? Co powiecie na ich temat?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Ja jestem po transporcie na WM PK. Jest ok, specjalności transportu bliskiego, diagnostyki samochodowej, logistyki i spedycji, niezawodności w transporcie. Ta ostatnia na magisterce zrobili w formie wieczorowej dziennej :). Ja byłem na bliskim, prace znalazłem w miesiąc. Ale nie wszyscy tak kolorowo. Znacznie łatwiej po
Iogistyce, jak już wcześniej pisałem :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Todler

Post autor: Todler »

Ja ze swojej strony polecam Informatykę na wydziale informatyki, elektroniki i telekomunikacji na AGHu. Próg wysoki i studia dość trudne ale większość osob juz na 2/3 roku znajduje prace. Mloda kadra która uczy wielu przydatnych rzeczy, jeśli jest cos "katującego" studentów to robią wszystko zeby dać upragnione 3.0, bo sami niedawno przez to przechodzili i wiedza jak jest ;) oczywiście życie nie jest tylko białe lub czarne, sa tez przedmioty które potrzebują reformy ale poprzednie roczniki starają sie wpłynąć na władze kierunku zeby nastąpiło to jak najszybciej ;p
Creeng

Post autor: Creeng »

Taki był mój cel przed tym rokiem, no ale cóż, brakło niestety tych ~16% na maturze :(
lingo1

Post autor: lingo1 »

Creeng pisze:Taki był mój cel przed tym rokiem, no ale cóż, brakło niestety tych ~16% na maturze :(
Przecież co za problem wrócić do Krakowa za 3 lata mając inż po innej szkole albo iść tam potem robić magisterke?
Obrazek
Awatar użytkownika
JuniorLFC

Post autor: JuniorLFC »

A co powiedzie o transporcie na PK? Wysokie są progi? Jaka jest róznica pomiędzy transportem na wydziale mechanicznym a transportem na wydziale inżynierii lądowej?
Obrazek
Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy. ~ Steven Gerrard
Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Nie wiem czy nie widać, czy nie czytasz moich postów?
Na WiLu będziesz się uczył o drogach, światłach itd.(Może ktoś ma info z własnego doświadczenia) a na WM pociągi, suwnice, samochody i logistyka. Później wybierasz specjalność dotyczącą w sumie jednej z rzeczy które wypisalem przed chwilą. Ja jestem osobiście po transporcie bliskim i teraz siedzę w firmę z dźwigni osobowymi, schodami itd..
Progi spoko (ja miałem 86 z podstawy i tyle) a jeżeli chodzi o łatwość to zależy jacy prowadzący się trafią, najtrudniej nie jest.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
seboYNWA

Post autor: seboYNWA »

Czy jest ktoś kto ogarnia fizyke ? a dokładniej obliczenie niepewności pomiarowej siły elektromotorycznej ? Mam wzór ale nie potrafie go wykorzystać
Awatar użytkownika
Palet

Post autor: Palet »

Cześć. Nie wiem czy wstrzeliłem się w idealny temat ale do rzeczy. Przeczytał ktoś z Was jakąkolwiek książkę filozoficzną i ma z niej gdzieś na komputerze zapisaną krótką na ok. 2 strony recenzję? Tak wiem że w internetach tego dużo ale nie chcę brać z internetów z prostych przyczyn.
No i wybaczcie za lenistwo ale potrzebuję tego na już.
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ