Sesje, matura, testy :)

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Todler

Re: Sesje, matura, testy :)

Post autor: Todler »

bibe pisze:
MiejskiKS pisze:
bibe pisze:Nie chce się naśmiewać no ale 20% z podstawowej matematyki?....... U mnie w szkole z największych matołów umieli wycisnąć 40%. Jakoś nie jestem w stanie pojąć jak można nie zdać matematyki mając WSZYSTKIE podane na tacy.
U mnie w klasie jeden koleżka też uzyskał 20%. I to był najniższy wynik z całej szkoły z matematyki. :wink:
Tylko, że on akurat był wyjątkowym kretynem i zawsze miał zagrożenie.

Mnie zaczynają czasami denerwować tłumaczenia niektórych ludzi na temat matematyki, że jest fe i be i są niezdolni do nauczenia. I jestem wręcz przekonany, że większość która tak jęczy to banda idiotów, którym najzwyczajniej w świecie nie chce się troszkę pouczyć i porozwiązywać tych zadań. A najsmutniejsze jest to, że takich ludzi jest sporo i nawet nauczyciele już dają się nabierać (swoją drogą nauczyciele też dają dupy w przygotowaniach do matury, ale to już każdy chyba wie, zresztą matematyki to można samemu się nauczyć). Kiedyś matka przyniosła mi jakiś egzamin z matematyki przygotowany przez nauczycielkę z jej szkoły. Rozwiązałem go przy obiedzie bez kalkulatora, a następnego dnia nauczycielka była w szoku bo jej uczniowie mieli tydzień czasu i nie dawali sobie z tym rady. Jestem przeciętnym uczniem i nie przechwalam się niczym po prostu pokazuje, ze jest jakiś konkretny problem z nastawieniem uczniów i nauczycieli do przedmiotów.
Nie wspominając, że niektórym nie chce się sprawdzić czy nie znajdują się tam odpowiednie wzorki do zadania. 90% zadań testowych z matury podstawowej z matematyki polegają na tym, żeby właśnie wziąć tę książeczkę, znaleźć odpowiedni wzór i podstawić dane. Mój nauczyciel od matmy twierdził, że zdolniejszy uczeń z gimnazjum, bez znajomości zagadnień z liceum, powinien wyciągnąć te 30% na podstawie książeczki.
Awatar użytkownika
MiejskiKS

Post autor: MiejskiKS »

jakiś konkretny problem z nastawieniem uczniów i nauczycieli do przedmiotów.
Jak dla mnie to po prostu 3/4 nauczycieli nie powinno wykonywać tego zawodu. Nauczycielami zostali z łapanki, tzn. tylko dlatego, że posiadają jakieś tam (mniejsze/wieksze) wykształcenie pedagogiczne. Moja nauczycielka od angielskiego z technikum przyznała kiedyś, że nigdy w życiu nie chciała nią być. A na filologię poszła tylko dlatego, że nie dostała się na swoją wymarzoną psychologię. Na lekcjach widać było, że nie potrafi ani zmobilizować młodzieży do nauki, ani nawet utrzymać umiarkowanego spokoju na swoich lekcjach.

A tak w ogóle to kiedyś było lepiej bo szkoła robiła to, do czego została zobligowana, czyli uczyła, a nie przygotowała do matury.
Chelsea tu, Chelsea tam, a ja Chelsea w dupie mam

http://myliverpool.bnx.pl/news.php
Whiren

Post autor: Whiren »

Jest tu może ktoś, kto ogarnia c++ i mógłby mi pomóc na priv?
Dokładnie chodzi o macierze więc jak ktoś by miał czas i chęci to byłoby miło :)
Awatar użytkownika
JuniorLFC

Post autor: JuniorLFC »

Jak tam tegoroczni maturzyści? Ja nie jestem do końca zadowolony i stąd moje obawy o studia...
Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Matma rozsz. 18% (totalny niewypał, wyszedłem mega niezadowolony)
Angielski rozsz. 46%

Chcę się dostać na logistykę/ekonomię na UEK/PK. Jak myslicie, jest szansa? Jakie były progi rok temu bo nigdzie znaleźć nie mogę.
Obrazek
Między mną a Liverpoolem trwa romans, który nigdy się nie zakończy. ~ Steven Gerrard
kubinho997

Post autor: kubinho997 »

Mat -> 90 R -> 42
Pol -> 43
Ang -> 98 R -> 68
Inf R -> 42

Ja informatyka lub automatyka i robotyka :) Szkoda tego polskiego, ale w sumie nie zalezalo mi na nim :D
Awatar użytkownika
RedSolider

Post autor: RedSolider »

JuniorLFC pisze:Jak tam tegoroczni maturzyści? Ja nie jestem do końca zadowolony i stąd moje obawy o studia...
Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Angielski rozsz. 46%

Chcę się dostać na logistykę/ekonomię na UEK/PK. Jak myslicie, jest szansa? Jakie były progi rok temu bo nigdzie znaleźć nie mogę.
Angielski podstawa 98% rozszerzenie 76%
Matma podstawowa 88% rozszerzenie 50%
Polski podstawa 60%
Także na UEK na Ekonomię lub Logistykę chcę iść :)
Obrazek
woocashek

Post autor: woocashek »

JuniorLFC pisze:Jak tam tegoroczni maturzyści? Ja nie jestem do końca zadowolony i stąd moje obawy o studia...
Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Angielski rozsz. 46%

http://rekrutacja.pk.edu.pl/index.php/progi tutaj możesz znaleźć progi punktowe i pozostałe informacje dotyczące rekrutacji z poprzednich lat ;)
Snazzy

Post autor: Snazzy »

kubinho997 pisze:Mat -> 90 R -> 42
Pol -> 43
Ang -> 98 R -> 68
Inf R -> 42

Ja informatyka lub automatyka i robotyka :) Szkoda tego polskiego, ale w sumie nie zalezalo mi na nim :D
Jestem po 3. roku automatyki i robotyki no i sumienie moje nie pozwoliło mi zostawić Twojej wypowiedzi bez komentarza. Szczerze nie polecam AiR, jeżeli wybierasz pomiędzy tymi dwoma kierunkami to zdecyduj się na informatykę :)
Pozdrawiam i zostawiam małą rymowankę
Spoiler:
futbolarel

Post autor: futbolarel »

Snazzy pisze:
Pol -> 43
Ang -> 98 R -> 68
Inf R -> 42

Jestem po 3. roku automatyki i robotyki no i sumienie moje nie pozwoliło mi zostawić Twojej wypowiedzi bez komentarza. Szczerze nie polecam AiR, jeżeli wybierasz pomiędzy tymi dwoma kierunkami to zdecyduj się na informatykę :)
Spoiler:
Skąd taka opinia? Jaka uczelnia? tak się składa, że też studiuję AiR i mam odmienne zdanie.
CzlequsLFC

Post autor: CzlequsLFC »

Matma podst. 74%
Polski podst. 34%
Angielski podst. 92%
Angielski rozsz. 46%

Na logistyke nie masz wgl szans niestety. W tamtym roku miałem 76% z ang rozsz. i 58 z geo rozsz. i mi brakło 3 pkt z rezerwowej. Na ekonomie tez raczej bedzie ciezko, bo w tym roku ogolnie bede wyzsze progi wszedzie, przez obciecie budzetu szkoł wyzszych :(

P.S sorka za brak polskich znakow, ale na mojej n8 ciezko to ogarnac :(
- Nie martw się Alan. Przynajmniej będziesz miał okazję grać nieopodal świetnego zespołu! - Bill Shankly do Alan'a Ball'a po zakupieniu go przez Everton

Obrazek
lingo1

Post autor: lingo1 »

futbolarel pisze:
Snazzy pisze:
Pol -> 43
Ang -> 98 R -> 68
Inf R -> 42

Spoiler:
Skąd taka opinia? Jaka uczelnia? tak się składa, że też studiuję AiR i mam odmienne zdanie.
Też się chętnie dowiem o tym, bo też studiuję AiR :D Dlaczego uważacie, że jest aż tak zły? Na jakiej uczelni też studiujecie to może wiele się wyjaśnić też xd
Ostatnio zmieniony 1 lip 2017, o 18:40 przez lingo1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kubinho997

Post autor: kubinho997 »

Dobrze ze jeszcze nie zaplacilem :D
EsperLFC

Post autor: EsperLFC »

Też odklepałem maturę w tym roku... Wyniki bardzo przeciętne :wink: Jeszcze jakieś pół roku temu, chciałem iść na prawo, ale zrezygnowałem z tego pomysłu, teraz celuje w skandynawistykę z językiem norweskim na Uniwersytecie Szczecińskim. Możecie napisać coś o tym uniwerku np. czy dużo się dzieje i opisać trochę miasto?
Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

@JuniorLFC
Na PK masz na WM Transport ze specjalnością logistyki i spedycji. Mam tam sporo znajomych na magisterce i praktycznie każdy pracuje w zawodzie ;) warto się zastanowić a Twoje wyniki powinny wystarczyć :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard
Versers

Post autor: Versers »

Wiecie panowie, jest pewne przysłowie ? Lepiej c*ujem trzeć po żwirze, niż studiować na airze ?

A teraz tak poważnie, to wszystko zależy od uczelni i od wydziału, bo musisz pamiętać, że informatyk jak i AIRów jest po kilka na uczelni (np na PWR). Osobiście jestem na mechatronice, mam kolegów z którymi mieszkam na AIRze i informatyce. Jak na razie każdy jest zadowolony, zobaczymy jak będzie po :)
ODPOWIEDZ