Sesje, matura, testy :)

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Re: Sesje, matura, testy :)

Post autor: PyrkaLFC »

Palet pisze:Cześć. Nie wiem czy wstrzeliłem się w idealny temat ale do rzeczy. Przeczytał ktoś z Was jakąkolwiek książkę filozoficzną i ma z niej gdzieś na komputerze zapisaną krótką na ok. 2 strony recenzję? Tak wiem że w internetach tego dużo ale nie chcę brać z internetów z prostych przyczyn.
No i wybaczcie za lenistwo ale potrzebuję tego na już.
Pozdrawiam
Jeśli Cię to satysfakcjonuje, to książka "Przebudzenie" Anthonego DeMello jest książką filozoficzną - jest w niej wiele mądrości, choć jest bardzo łatwa i przyjemna w odbiorze, przeczytasz ją w 1,5-2h. Potem 30 min i masz recenzje (ja niestety nie mam). Podobnie Miguel Ruiz - "Cztery umowy". Jeśli możesz poczekać do weekendu, to napiszę Tobie recenzje "Przebudzenia", wcześniej nie znajdę wolnej minuty :(
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

seboYNWA

Post autor: seboYNWA »

Siema, czy mógłby ktoś pomóc przy rozwiązaniu tego zadania ? Z góry dziękuje bardzo :D

1) Przez kanał wentylacyjno-grzewczy przepływa stacjonarnie powietrze o strumieniu
2,5 kg/s. W kanale zabudowane jest koło łopatkowe z wystającym na zewnątrz, połączonym
z maszyną elektryczną, wałkiem. Na wlocie do kanału, na wysokości niwelacyjnej 18
m, powietrze przepływa z prędkością 30 m/s i ma entalpię jednostkową 105 kJ/kg; na wylocie
z kanału wysokość wynosi 8 m, prędkość 16 m/s, a entalpia 108 kJ/kg. Ścianki kanału
są ogrzewane tak, że powietrze przejmuje stacjonarnie 4 kW ciepła.
Jaka jest moc mechaniczna na łopatkach wirującego koła i w którą stronę ona płynie,
tzn. czy maszyna elektryczna jest silnikiem czy generatorem (prądnicą)?
Wynik: L= − 294 kW < 0 (jest więc silnikiem) z książki .

Khazim

Post autor: Khazim »

Hej,

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale wydawał mi się najwłaściwszy z tych niewłaściwych. Mianowicie czy ktoś z forumowiczów korzysta lub korzystał, i mógłby jednocześnie polecić jakieś internetowe kursy do nauki języków obcych. Szczególnie interesowała by mnie nauka języka japońskiego. Oczywiście jak najbardziej w grę wchodzą kursy płatne.

Od razu sprecyzuje, że moim celem nie jest zdobycie pracy w międzynarodowej korporacji na stanowisku "X with japanese". To raczej sposób na rozgrzanie szarych komórek w tym trudnym dla nas czasie. Stąd też wybór tak mało popularnego języka.

Jakby ktoś mógł coś polecić będę ogromnie wdzięczny :wink:
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

Khazim pisze:Hej,

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale wydawał mi się najwłaściwszy z tych niewłaściwych. Mianowicie czy ktoś z forumowiczów korzysta lub korzystał, i mógłby jednocześnie polecić jakieś internetowe kursy do nauki języków obcych. Szczególnie interesowała by mnie nauka języka japońskiego. Oczywiście jak najbardziej w grę wchodzą kursy płatne.

Od razu sprecyzuje, że moim celem nie jest zdobycie pracy w międzynarodowej korporacji na stanowisku "X with japanese". To raczej sposób na rozgrzanie szarych komórek w tym trudnym dla nas czasie. Stąd też wybór tak mało popularnego języka.

Jakby ktoś mógł coś polecić będę ogromnie wdzięczny :wink:
Pierwsze co mi na myśl przyszło to strona o nazwie 6ka.pl. Japoński jest na pewno. Uczyłem się tam hiszpańskiego jak miałem 13 lat i do tej pory pamietam! :D możesz zerknąć i zobaczyć czy ci podpasuje. Pozdro!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

ODPOWIEDZ