Sesje, matura, testy :)

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
LookAss

Re: Sesje, matura, testy :)

Post autor: LookAss »

Liczą się ustne gdzieniegdzie. Przynajmniej jak ja zdawałem maturę to na kilka kierunków/uczelni się liczyły. Niewiele bo niewiele, ale jednak. Poza tym matura to nie tylko pierwszy warunek pójścia na uczelnię (pewnie też i do obejścia), ale przede wszystkim świadectwo Twojej wiedzy, egzamin dojrzałości. I że są tam wyniki z ustnego to tylko potwierdzenie Twoich umiejętności komunikacji w obcym języku. Co do gimnazjów, dwustopniowych studiów itp. to jest po prostu efekt globalizacji i standaryzacji edukacji w całej europie jak i zapewne innych częściach świata powyżej linii Brandta i jakoś nie widzę w tym nic złego. Kwestia kilkuletniego przyzwyczajania się nie tylko uczniów/studentów ale i nauczycieli czy późniejszych pracodawców.
Obrazek

Awatar użytkownika
arczi
Kontakt:

Post autor: arczi »

zawodówki są nadal, ale prawda jest taka że jest ich dużo mniej no i przez to jest też mniej kierunków zawodówek, tak jest przynajmniej w moim mieście.
Obrazek
Obrazek
YNWA !!!

Awatar użytkownika
Gacunio91

Post autor: Gacunio91 »

Look, teraz egzaminy ustne praktycznie nigdzie się nie liczą ;) Jedynie jeśli ktoś wybiera się na polonistykę lub filologię to egzamin ustny brany jest pod uwagę wyłącznie kiedy kandydaci mają równą ilość punktów procentowych z danych egzaminów i służy do "selekcji" wg egzaminu ustnego. Czyli najpierw matura, potem świadectwo i na końcu egzamin ustny(ew odwrotnie najpierw ustny potem świadectwo). Tle tylko, że ta reforma to tak naprawde nabijanie statystyk i sztuczne podwyższanie wiedzy Polaków. Twórcy sami przyznają, że ponieśli porażkę zaś zwykli nauczyciele przeklinają 'genialną' reformę edukacji zgodnie podkreślając, że to co jeszcze było przed 89r jako takie(szkolnictwo) zniszczono. Niestety, szkolnictwo w polsce kuleje i jest to fakt niezaprzeczalny..
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Witz

Post autor: Witz »

Gacunio91 pisze:Owszem, tylko pisemny Polski jest jeden ;) Nie rozgraniczają :)
w takim razie nie ogarniam, jak to się stało, że pisałem dwa, no ale nie wnikam, jak to się tam u Was za granicą dzieje :roll:

a to co napisałeś w tym poście bezpośrednio nade mną to tylko częściowo jest prawda - na różnych uczelniach jest różnie, ale to prawda, ustne liczą się tylko przy filologiach :)
LookAss pisze:Za moich czasów (hoho :P) to też były dwa pisemne, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Wręcz całkiem sympatyczne to było, bo można było się rozgrzać, napisać coś banalnego zdobywając bez problemu 90% czy więcej, a dopiero później zabrać się za walkę o studia.
ale to była jeszcze ta 'stara matura', czy już ta 'nowa'? Bo jeśli stara to zaazdrość :P
LookAss pisze:ale żeby latać dwa razy do szkoły zdawać to już nieco abstrakcyjne dla mnie :P
nie tylko dla Ciebie :P

enyłejs - ja tam się strukturą szkolnictwa od liceum wzniż będę przejmował dopiero, kiedy moje dzieciaki będę do szkoły posyłał, tak że jeszcze sobie od niej odpocznę :P z moich 11 matur zostały mi 3, a potem to już tylko:

Obrazek

Awatar użytkownika
Gacunio91

Witz pisze:
Gacunio91 pisze:Owszem, tylko pisemny Polski jest jeden ;) Nie rozgraniczają :)
w takim razie nie ogarniam, jak to się stało, że pisałem dwa, no ale nie wnikam, jak to się tam u Was za granicą dzieje :roll:
Upsss, moja pomyłka :P Myślałem o czymś innym, a napisałem co innego ;) Oczywiście chodziło mi o ustny :)

Witz: ale chyba nie są punktowane na filologiach? Z tego co wiem to raczej patrzą na nie tak dodatkowo lub też tak jak wspomniałem "segregują" w przypadku wątpliwości?

E: Czyli wszyscy zgadzamy się co do jednego - na martwienie przyjdzie jeszcze czas :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2010, o 21:23 przez Gacunio91, łącznie zmieniany 1 raz.
Some people believe football is a matter of life and death. I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that - Bill Shankly

Awatar użytkownika
LookAss

Post autor: LookAss »

Witz pisze:ale to była jeszcze ta 'stara matura', czy już ta 'nowa'? Bo jeśli stara to zaazdrość :P
Chyba drugi rocznik nowej. Zdawałem 4 lata temu ;P

Z tymi filologiami to też nie tylko, bo nie wiem jak teraz, ale kiedyś w Łodzi był taki "wydział"/"centrum"/łotewer na polibudzie, na które notabene chcieli mnie wysłać rodzice, gdzie przedmioty wykładane są po angielsku (Centrum Kształcenia Międzynarodowego?) i tam na kierunki typowo "polibudowe" brana była pod uwagę matura ustna z angielskiego. A jednostka ta zaiste jest zacną :P

Co nie zmienia faktu, że Witz ma rację i teraz można sobie jedynie w ramach ciekawostki pokomentować co się tam na dole w edukacji dzieje, a na martwienie się przyjdzie pora :D
Obrazek

Witz

Post autor: Witz »

Gacunio - tak właśnie myślałem :P

a co do punktowania:
https://rejestracja.amu.edu.pl/Strona/K ... zegoly/269

z ciekawości sprawdzałem kiedyś tam, jak to jest z filologią, no i akurat na uamie liczą :) co z innymi uczelniami - nie wiem, bo i inne mnie nie interesowały :) ale już na f.polską na tymże uniwerku ustnej nie chcą - wszystko zależy od tego, co sobie rektorstwo z przydupaserstwem wymyśli :P zresztą podpisuje się pod to też przykład podany przez LookAssa :)

LookAss - to jednak nie 'zaaazdrość' :P

Awatar użytkownika
Gacunio91

Czyli wszystko zależy od uczelni ;) Np u mnie UW na filologię angielską liczy sobie ang podstawowy, rozszerzony matematykę i Polski(zresztą te 2 ostatnie na wszystkie kierunki) ;)

Żeby jednak nie było off: pisze ktoś w poniedziałek historię? Jeśli tak to na jakim poziomie?

basiadr

Post autor: basiadr »

Ja piszę chemię i widząc po tegorocznych maturach może być ciężko :dry:

Awatar użytkownika
pigula147

Post autor: pigula147 »

basiadr pisze:Ja piszę chemię i widząc po tegorocznych maturach może być ciężko :dry:
Ja też piszę chemię i mam nadzieję, że Twoje proroctwo się nie spełni, bo z chemii nie jestem mocny. A na dodatek nauka do biologi wyczerpała moje siły do nauki i nie mogę się skupić ucząc się jej, więc może być ciężko :oops:

basiadr

Post autor: basiadr »

Może tylko biologia tak się wydawała, że trudna? Ja tam orłem z chemii nie jestem ;/ To tylko podstawa,ale mam nadzieję, że z 70-80 % będzie, bo po biologii to jakaś masakra była :shock:

era
Kontakt:

Post autor: era »

Właśnie wracam z historii na podstawie...

Kurfa, nawet trudna była, sporo pytań ze starożytności... tego się nie spodziewałem.
No ale tak z 50-60% być powinno...

Awatar użytkownika
Gacunio91

Ja też pisałem dzisiaj podstawe i zgodzę się z przedmówcą - dużo ze starożytności. Hmm poziom zróżnicowany to fakt jednak czekam na jakieś odp tak samo jak na arkusz z rozszerzonego :)

Scarlet

Post autor: Scarlet »

Ja pisałam rozszerzoną i jestem trochę zdziwiona, bo w sumie była prosta... Napisałam wszystko, a temat pierwszy był idealny do lania wody, więc rozpisałam się tak, że ledwo mi miejsca starczyło. Z tego co słyszałam, to ludziom z mojej klasy tez poszło dobrze, chociaż mapkę skopali, bo myśleli, że to kościuszkowskie ;)

Pozostaje nam czekać na jakieś odpowiedzi, a później to już tylko na 30 czerwca, bo to był mój ostatni pisemny :) Jeszcze tylko polski ustny i ang rozszerzony ustny.

EDIT: Hm, własnie przeglądam arkusz podstawowy z historii i przyznaję, prosty nie był. Wyjdzie na to, że dobrze zrobili ci, którzy wybrali rozszerzony :D <chociaż np. do łatwości rozprawki już taka przekonana nie jestem, bo ciężko osiągnąć dobry pułap punktowy>

Awatar użytkownika
Nutty Buddy

Post autor: Nutty Buddy »

Dobra, cholera jasna, na tę chwilę czekało się całe zasrane pół roku - KONIEC MATUR :!: :!: :!: Teraz przyszedł czas na zasłużony "ogień"... Niesamowite uczucie :D

A i jeszcze co do dzisiejszego egzaminu - oczu jednak nie postawiłem :wink:
Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo

ODPOWIEDZ