Uczelnie

Po prostu wszystko związane z najlepszymi kibicami na świecie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Snazzy

Re: Uczelnie

Post autor: Snazzy »

Gratuluję dostania się na wybrane przez Was uczelnie ;)
Osobiście idę teraz na drugi rok AiRu (Wydział Informatyki) na Politechnice Poznańskiej, nie wiem czy ktoś może wybiera się na coś podobnego, mogę służyć jakąś opinią.
No i Poznaniacy - jak coś to piszcie o meczykach :D
Pozdrawiam ;)

brian

Post autor: brian »

A ja dostałem się na Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Jedyny kierunek, który wybrałem i który chciałem. Po dwóch latach sceptycznego podejścia do studiów ostatecznie zdecydowałem się dalej uczyć, zobaczymy, będzie dobrze 8)

Timberwolf

Post autor: Timberwolf »

Wybiera się ktoś z was na SGH w tym roku?
"Nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo..." - Angus Young

tyszek

Post autor: tyszek »

Ktoś z was uczęszczał bądź uczęszcza do SGSP? Mam parę pytań :)
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Post autor: kaziooo0804 »

Jakaś grupa wrocławska czy coś do oglądania meczy? Zaczynam niedługo na polibudzie, może by dało radę kiedyś meczyk obejrzeć :D

Telekomunikacja bądź Energetyka, jakby ktoś pytał. Muszę zdecydować :D
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

DrGonzo

Post autor: DrGonzo »

kaziooo0804 pisze:Jakaś grupa wrocławska czy coś do oglądania meczy?
Twój wykładowca jest głęboko zaniepokojony używanym przez ciebie językiem. :D

https://www.youtube.com/watch?v=PnMBQTaENok

Tyrion

Post autor: Tyrion »

kaziooo0804 pisze:Jakaś grupa wrocławska czy coś do oglądania meczy? Zaczynam niedługo na polibudzie, może by dało radę kiedyś meczyk obejrzeć :D

Telekomunikacja bądź Energetyka, jakby ktoś pytał. Muszę zdecydować :D
Może w czymś pomogę jeżeli się wciąż wahasz. Studiowałem mechanikę i budowę maszyn na wydziale mechaniczo-energetycznym, (obecnie jestem na mechanicznym) więc ten sam nad którym się zastanawiasz. Energetyka to prawdopodobnie najtrudniejszy kierunek na polibudzie (mój brat tam studiuje). Jeśli czujesz się dobry z termodynamiki to śmiało tam uderzaj. Telekomunikacja zaś, to moim zdaniem przeciwieństwo energetyki. Mam tam kilku znajomych, którzy kończą sesję zanim się zacznie, nigdy nie musieli powtarzać żadnych kursów i generalnie lecą na samych czwórkach i piątkach, tak jak reszta studentów z ich kierunku. Tylko muszę przyznać, że jest to przyszłościowy kierunek i mogę go polecić patrząc na rozwój kariery znajomych. Od siebie polecam wydział mechaniczny ;)

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Post autor: kaziooo0804 »

* spotkań piłkarskich, ok? :D

Tej energetyki właśnie się obawiam, wiec chyba zdecyduję się na telekom. Mam nadzieję, że nie będę żałować ;)
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Siemka, skończyłem w tym roku studia I stopnia na PK. Teraz chciałbym liznąć trochę wiedzy z ekonomii. No i nasuwa się pytanie co zrobić? Zapisać się na studia ekonomiczne od początku? Iść na magisterkę na kierunek ekonomiczny (mogłoby być ciężko bez podstaw)? A może studia podyplomowe? Czy ktoś z was był na studiach podyplomowych i jest w stanie opisać jak to wygląda?
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

liverpoolis

Post autor: liverpoolis »

Nie wiem na jaką uczelnię planujesz się wybrać.
Osobiście ukończyłem i licencjat i magisterkę z ekonomii i z moich doświadczeń wynika, że osoby które wcześniej nie kończyły ekonomii miały problemy na magisterce głównie z przedmiotami ścisłymi, typu ekonomia matematyczna, wnioskowanie statystyczne, analiza i prognozowania procesów ekonomicznych, więc dla Ciebie po PK nie powinien być to problem ;)
Mimo wszystko to nie fizyka czy medycyna - braki z pierwszego stopnia studiów, przy solidnej nauce, nie przeszkodzą Ci w pozytywnym ukończeniu studiów ;)
Akurat na mojej uczelni ( UE Katowice ), mocno kładziony był również nacisk na Historię Myśli Ekonomicznej, gdzie materiału było sporo, a prowadzące przedmiot bardzo wymagające, więc pamięciówki również było dużo, chociaż według zasłyszanych plotek na innych uczelniach przedmiot ten jest traktowany raczej bardziej luźno ;)

Generalnie na drugim stopniu studiów nie ma już tak wiele czystej ekonomii jak na pierwszym, więc od Ciebie zależy co tak naprawdę chcesz tej ekonomii wiedzieć, czy interesuje Cię wspomniana 'czysta' ekonomia, czy też jakieś pokrewne typu handel, HR, PR, marketing...

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie chciałbym na UE w Katowicach. Co do konkretnego kierunku to jeszcze tak szczegółowo w to nie wchodziłem. Dobrze byłoby gdyby mogło mi się to kiedyś przydać w mojej corpo. Mam nadzieję, że połączenie inżyniera i magistra z jakieś ekonomii byłoby dobrym i ciekawym rozwiązaniem w cv. Do tego tak jak wspominałem, tym razem byłoby to z zainteresowania :). Co do przedmiotów ścisłych powinno być ok, ale ta wiedza teoretyczna trochę się przestraszyłem, no ale nie ma nic za darmo.

@ewentualnie jakąś inną uczelnie godna polecenia w okolicy :)
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

Kuuucyk17

Post autor: Kuuucyk17 »

Cześć,

mam pytanie odnośnie studiów magisterskich. Obroniłem właśnie długo wyczekiwany licencjat i chciałbym pójść za ciosem.
Licencjat był z ekonomii i jeżeli chodzi o studia to myślałem o czymś w rodzaju controllingu. Nie dlatego, że jakoś bardzo mi się podoba, ale po prostu moja narzeczona pracuje w korpo w czymś takim i widzę jak dużo można tam osiągnąć (finansowo) i mniej więcej jaka ta praca jest. Pytanie do Was - co polecacie? Macie jakieś doświadczenia w podobnych klimatach? Nie jestem w 100 % przekonany do cotrollingu dlatego chętnie poznam Wasze opinie. Dużo opinii słyszałem również o tym, że lepiej pójść na podyplomówkę niż na magistra. Tutaj też prosiłbym o Waszą opinię. Z góry dzięki :)

ODPOWIEDZ