Fantasy Football

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
Torm^^

Re: Fantasy Football

Post autor: Torm^^ »

Szmuggler pisze:Punkty są jak najbardziej wyjaśnione ale przeczytanie tych wszystkich podpunktów uświadomiło mi, że niezła armia ludzi musi przy tym siedzieć i te wszystkie punkty podliczać.
Masz na myśli Opta, czy EA? :P Opta się za to płaci (zobacz, że teraz wszyscy korzystają z ich zbieranej bazy danych jako źródła statystyk), EA to wystarczy jedno kliknięcie myszki, resztę załatwia algorytm.

-------------

Niepocieszonym po tej kolejce. Długo mieszałem w swoim zespole i ostatecznie wyłoniłem wydawało się logiczny, acz do którego nie miałem jakiegoś wewnętrznego przekonania. W ostatniej chwili zrezygnowałem między innymi z Shawa, Aggera i Benteke. Tylko w przypadku naszego Duńczyka mogę być zadowolony z decyzji...
Obrazek

pablito

Post autor: pablito »

a jak to jest z zawodnikami chelsea w tej kolejce? bo niby grają dwa mecze?
to oni punktują dwa razy bo w gameweeku 2 nie punktują? więc wtedy by się opłacało mieć takich zawodników na taki tydzień ;)

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Ja mam chyba nieco głupie pytanie, ale w FPL gram pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.
Kiedy wchodzę w zakładkę "Points" to mam napisane iż mam 41 punktów. Oglądam sobie w tabele LFC.pl i tam widzę że mam tych punktów 32. I moje pytanko brzmi, dlaczego w Gameweeku mam tych punktów więcej a ogólnie mniej?

@dzięki za odpowiedź, bo właśnie takie różnice w punktach widziałem u wiele graczy w tej tabeli, czyli ogólnie jest to niewielki błąd? I po pierwszej kolejce punkty w gameweeku i overallu będą takie same?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, o 21:35 przez polik, łącznie zmieniany 2 razy.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

romic96
Kontakt:

Post autor: romic96 »

polik pisze:Ja mam chyba nieco głupie pytanie, ale w FPL gram pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.
Kiedy wchodzę w zakładkę "Points" to mam napisane iż mam 41 punktów. Oglądam sobie w tabele LFC.pl i tam widzę że mam tych punktów 32. I moje pytanko brzmi, dlaczego w Gameweeku mam tych punktów więcej a ogólnie mniej?
Wszystko się aktualizuje. Najlepiej po kolejce sobie sprawdzić jak wygląda sytuacja bo ciągle dodawane są nowe bonusy i się punkty zmieniają.

kamilg0700

Post autor: kamilg0700 »

pablito pisze:a jak to jest z zawodnikami chelsea w tej kolejce? bo niby grają dwa mecze?
to oni punktują dwa razy bo w gameweeku 2 nie punktują? więc wtedy by się opłacało mieć takich zawodników na taki tydzień ;)
w 3 kolejce nie grają, spowodowane jest to występem chelsea w superpucharze europy (30.08).
wydaje mi się, że tak jak w tamtym roku w tej kolejce ich pkt będą liczone po raz drugi, ciekawi mnie to, bo na kapitanie mam ivanovica xd

@wiktorYNWA: w każdej kolejce możesz zrobić 1 transfer bez karnej prowizji, za każdy kolejny transfer odejmowane są punkty, o ile się nie mylę, to raz na sezon masz do dyspozycji opcję pozwalającą na wymienienie dowolnej liczby zawodników bez ujemnych punktów
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, o 23:14 przez kamilg0700, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiktorYNWA

Post autor: wiktorYNWA »

Zawsze jest tak że za transfery odejmowaniw są punkty?
Jestem nowy w tej grze i niektórych rzeczy nie rozumie :P
"Nie mamy tu żadnych podziałów. Państwem dla zawodników jest Liverpool FC, a ich językiem futbol" ~ Gerard Houllier

Awatar użytkownika
amant1892

Post autor: amant1892 »

Po każdej kolejce masz jeden transfer gratis. Za każdy kolejny masz cztery ujemne punkty na następną kolejkę. ;)
"Liverpool FC został stworzony dla mnie, a Ja dla Liverpoolu" - Bill Shankly

Post autor: Alter »

Plus masz możliwość użycia dzikiej karty jeden raz do stycznia i chyba raz po - robisz dowolną ilość transferów w kolejce bez utraty punktów.
Ja chyba użyję swojej już przed trzecią kolejką, bo mam trzech piłkarzy z Chelsea i w ogóle słabo wystartowałem :) 5 minut przed końcem transferów wcisnąłem do składu Mertesackera i zamieniłem Nolana na Snodgrassa, no i po co.

Awatar użytkownika
wiktorYNWA

Post autor: wiktorYNWA »

Ja mam
Boruc/Foster - Walker Evans Ivanovic Shaw Coutinho Gerrard Hazard Snoodgrass Sturridge Dzeko
Co sądzicie i jakie zmiany radzicie? :D (nie umie dodawać zdjęć na forum :dry: )
"Nie mamy tu żadnych podziałów. Państwem dla zawodników jest Liverpool FC, a ich językiem futbol" ~ Gerard Houllier

Awatar użytkownika
lidzbarszczanin
Kontakt:

Post autor: lidzbarszczanin »

Obrazek

Pochwale się i moim składem , który jak na razie całkiem dobrze sobie radzi. Jeśli macie jakieś rady co do zmian na następną kolejkę, nie obrażę się :)

Jeff

Post autor: Jeff »

@up fajny, wyrównany składzik. Trudno jest się czegoś doczepić :D W przeciwieństwie do mojego składu...
Obrazek
Nie pytajcie się co zrobiłem z Matą, bo sam nie wiem. Shelveya prawdopodobnie wymienię za Joe Cole'a, ponieważ pierwszy mnie rozczarował w meczu z United natomiast drugi całkiem fajnie może odnaleźć się z Downingiem w WHU :) Także klapa z Altidorem, myślałem że lepiej na tym wyjdę....
E: zapomniałem dodać, to mój debiut z FPL :wink:

pablito

Post autor: pablito »

czyli ogólnie najlepiej brać zawodników z drużyn, które grają 2 razy w danym tygodniu bo to więcej pkt bo dwa mecze tak?
w sumie zdobyłem 59pkt i myślałem że to sporo bo byłem do wczoraj wysoko, a teraz mega daleko :D oby Hart dobry mecz rozegrał ;p

edit:
czy jakbym teraz zrobił transfer za kogoś z pola na zawodnika chelsea to dostane punkty za niego w gameweeku 1 jeszcze? (bo chelsea 21sierpnia ma mecz w tej kolejce)

Oskar

Post autor: Oskar »

pablito pisze:czyli ogólnie najlepiej brać zawodników z drużyn, które grają 2 razy w danym tygodniu bo to więcej pkt bo dwa mecze tak?
w sumie zdobyłem 59pkt i myślałem że to sporo bo byłem do wczoraj wysoko, a teraz mega daleko :D oby Hart dobry mecz rozegrał ;p

edit:
czy jakbym teraz zrobił transfer za kogoś z pola na zawodnika chelsea to dostane punkty za niego w gameweeku 1 jeszcze? (bo chelsea 21sierpnia ma mecz w tej kolejce)
1. Jasne, tylko takie sytuacje zdarzają się raczej rzadko. 3-4 razy w sezonie.
2. Nie, deadline na pierwszy gameweek upłynął w sobotę o 12:30.

DonMateok

Post autor: DonMateok »

Ogolnie warto przypomniec ze w nastepnych tygodniach bedzie mozna robic tylko po jednym transferze na kolejke, wiec trzeba wybierac z glowka i rozwazyc wybranie osob ktore sie ma na lawce :)
Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win."

Nole

Post autor: Nole »

Ogólnie nie jest źle, 45 pkt, a został mi jeszcze Hazard i Lampard na mecz z AV. Natomiast mam jeden dylemat, zmienilibyście Anelke na Lamberta tym samym tracąc 4 pkt czy raczej zostawilibyście gracza WBA ?

ODPOWIEDZ