FIFA 20

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Redi

Re: FIFA 20

Post autor: Redi »

wicked93 pisze:Ten Ruffier przy pozostałych wygląda biednie :D
Zadnym bramkarzem lepiej mi sie nie gralo, zdecydowanie lepszy niz jego IF. Moge go wymienix tylko na ter Stegena jak mi sie uda na full chemistry, ze wzgledu na to, ze obaj maja trait "bronienie nogami" ktory jest broken

Awatar użytkownika
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

Pytanie do posiadaczy Fify 20 - czy przy polskiej wersji językowej możecie zmienić wersję na angielską w originie w ten sposób:
https://www.eurogamer.pl/articles/2019- ... -angielski ?

Nie znoszę polskiego komentarza, z chęcią posłuchalbym angielskiego :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Anty

Post autor: Anty »

@ up - mam to samo na PS. Po dwóch latach przerwy od FIFy zapomniałem dlaczego nie warto wchodzić w wersję pudełkową i poświęcam zdrowie psychiczne słuchając Szpaka. Na szczęście gram ~ raz w tygodniu.

Swoją drogą - po lekturze tego wątku widzę, jako filthy casual, że bardzo dobrze czynię nie angażując się w FUT. Przy mojej częstotliwości gry mecze z żywym przeciwnikiem wyglądają jak poniżej, więc nie ma co się pchać między koksiarzy. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3_hRsoSL2xU
Obrazek

Awatar użytkownika
rafalmysliborz

Post autor: rafalmysliborz »

PiotrekB pisze:Pytanie do posiadaczy Fify 20 - czy przy polskiej wersji językowej możecie zmienić wersję na angielską w originie w ten sposób:
https://www.eurogamer.pl/articles/2019- ... -angielski ?

Nie znoszę polskiego komentarza, z chęcią posłuchalbym angielskiego :)

Wszystko działa dokładnie tak jak opisali. Zrobiłem tak na premierę i korzystam po dziś dzień :)
Diametralnie inny odbiór grania niż z polską parą komentatorów :D

Tylko jak się wchodzi do gry to trzeba zmieniać na "Polski" żeby napisy były po polsku :)
Chyba, że się nie chce i napisów polskich :D
Na discordzie nick: rafaelo94

Awatar użytkownika
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

@up

Dzięki panowie, ulżyło mi, bo w poprzednich FIFAch zawsze był z tym problem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kokso
Kontakt:

Post autor: kokso »

Dla chcących zarobić trochę coins bez ryzyka, polecam kupować piłkarzy Liverpoolu/Napoli po max 900 coins. Piłkarze tacy jak Gomez,Matip,Lallana,Lovren,Oxlade Chamberlain przed meczem na 100% ich cena wzrośnie, a po meczu zaiste jeszcze bardziej bo pewnie będzie SBC.. więc do roboty panowie.
Obrazek

JaLFC

Post autor: JaLFC »

kokso pisze:Dla chcących zarobić trochę coins bez ryzyka, polecam kupować piłkarzy Liverpoolu/Napoli po max 900 coins. Piłkarze tacy jak Gomez,Matip,Lallana,Lovren,Oxlade Chamberlain przed meczem na 100% ich cena wzrośnie, a po meczu zaiste jeszcze bardziej bo pewnie będzie SBC.. więc do roboty panowie.
Bron boze. Takie cos sie robi po nagrodach za lige weekendowa i dr, a sprzedaje teraz.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Moje podsumowanie (subiektywna opinia) wątku, który rozpocząłem.

Przetestowałem kilka polecanych ustawień czy to przez użytkowników czy to z "youtube" wraz z ustawieniami taktycznymi pod odpowiednich graczy (co prawda nie mogłem kupować ciągle składów za 0,5 mln ale to bez znaczenia).
Powinno iść w teorii lepiej - no i szło chwilę szczególnie w ustawieniu, które już nie działa zbyt dobrze czyli 4:2:2:2.
Ostatnio była aktualizacja i po niej znów się sypnęło więc testowałem znów inne ustawienia i było jeszcze gorzej.
Spadek do 9 dywizji (nigdy nawet w 8 nie byłem w FUT w żadnej części...)

Nie będę przedłużał ale patrząc po tym co piszą ludzie i jak to wszystko wygląda stwierdzam, że po prostu silnik meczowy jest kompletnie inny i nie podpasował mi - skala zmian jest widoczna gołym okiem - w 19 z o wiele słabszym składem robiłem cuda w fut champions ogrywając o wiele mocniejsze składy (jasne, nie przekroczyłem nigdy 4 dywizji ale to nie ma znaczenia, w miarę się utrzymywałem w tej 6, a w fifie 18 i w 5 większość czasu). Bronienie jest jeszcze bardziej "snerfione" szczególnie w stosunku do 17 więc trzeba kontrolować naprawdę sporo przycisków na padzie by dobrze bronić. Ci co mają dobre konwersje strzałów przejmować się nie muszą bo i tak strzelą więcej.
Pro gracze jak widać sobie radzą ale to inna sprawa bo kilkaset meczów w sezonie i zajawka na grę robi swoje.

Amatorskie granie co jakiś czas przeszło do historii - stwierdzam, że najgorzej wydane pieniądze (w tym wypadku 200 zł) na Fifę w moim życiu więc zostało mi zrezygnować z gry bo szkoda mi się denerwować tym silnikiem i tymi "usprawnieniami" EA, które wyczarowało w grze gdzie "AI" (szczególnie obronna) jest na bardzo niskim poziomie przez co trzeba się podwójnie skupiać, na samej grze obronnej jak i na słabej AI, które popełnia notorycznie błędy i trzeba to ratować (najczęściej AI jest po prostu pasywne).
Tu już nie chodzi o skład itd. Straciłem przyjemność grania bo mam wrażenie, że jest tak duża automatyzacja i tak niewiele zależy ode mnie, a jednocześnie jak już zależy to więcej niż jestem w stanie ogarnąć w czasie meczu, że zamiast grać football - fajny, przyjemny, ofensywny, z błędami ale i takimi, które widzę, że robię i to moja wina - to męczę się z silnikiem i słabym AI moich zawodników.

Nic ciekawego nie dodałem, dziękuję za uwagę.

Komar

Post autor: Komar »

Zmiana silnika gry to najlepsze, co spotkało fifę od lat. Inna sprawa, że wciąż serwery są gówniane a rozgrywką sterują często skrypty.

Awatar użytkownika
cryptic

Post autor: cryptic »

Panowie, szybkie pytanko.

Obecnie w fifie jest wyzwanie "Elitarna historia" i trzeba w nim użyć piłkarza w wersji historia. Tylko pytanie kto jest takim piłkarzem, chodzi o graczy flashback, pamiętne chwile czy jeszcze jakiegoś innego?

E: dzięki, to chyba nie dam rady, nie gram tyle by uzbierać expa na te karty.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, o 01:39 przez cryptic, łącznie zmieniany 1 raz.

Mlapencjusz

Post autor: Mlapencjusz »

Są to piłkarze za 30 poziom karnetu od Ea, czyli Zaha, Tolisso i Vazquez z 1 sezonu, lub Ox, Danilo, Martins z obecnego.

KaylorLFC
Kontakt:

Post autor: KaylorLFC »

Ja rzuce troche od siebie. Odkąd pamiętam jestem zwolennikiem formacji 4-1-2-1-2(2). W tej jest kilka formacji, które ludzie polecają m.in 4-2-3-1, 4-2-2-2, 4-4-2 3-5-2, wypróbowałem każdej oprócz tej z trzema obrońcami i stwierdzam, że dla mnie stary poczciwy diament jest najlepszy i wracam do niego za każdym razem. Byłem w drugiej lidzie w Rivals ale troche pojanuszowałem tzn. robiłem wyzwania o Trossarda i Politano i specjalnie spadłem do 7 ligi ale już udało mi się wrócić do 3 także jest okej, w fut champions w większości G1, zdarzyło się bodajże dwa razy że było G2.

Skład wyjściowy wygląda tak: https://www.futbin.com/20/squad/11676745
A w meczu wygląda tak: https://www.futbin.com/20/squad/11676755

Jakby ktoś chciał to moge wysłać wytyczne, ustawienia formacji itd. Platforma: XONE
Obrazek

elnino91

Post autor: elnino91 »

Pytanie trochę nie w temacie ale może ktoś pomoże . Planuje zakup pada od xbox one który jest ładowany bateriami AA żeby sobie pograć w Fifę na PC . Czy ten Pad jeśli podepnę kablem to baterie i tak będą się zużywać i będę musiał nowe kupować czy jeśli podłącze go kablem, nie włożę baterii to finalnie i tak będzie działać ? O ile z padem PS4 można było śmigać po kablu i nie przejmować się bateriami tak nie wiem jak to z tymi padami od xbox jest :D . Jeśli ktoś krótko i szybko mi wytłumaczy to będę niezmiernie wdzięczny

Komar

Post autor: Komar »

elnino91 pisze:Pytanie trochę nie w temacie ale może ktoś pomoże . Planuje zakup pada od xbox one który jest ładowany bateriami AA żeby sobie pograć w Fifę na PC . Czy ten Pad jeśli podepnę kablem to baterie i tak będą się zużywać i będę musiał nowe kupować czy jeśli podłącze go kablem, nie włożę baterii to finalnie i tak będzie działać ? O ile z padem PS4 można było śmigać po kablu i nie przejmować się bateriami tak nie wiem jak to z tymi padami od xbox jest :D . Jeśli ktoś krótko i szybko mi wytłumaczy to będę niezmiernie wdzięczny
Pad działa bez baterii na kablu. Natomiast nie kupuj tej gry, dla własnego zdrowia psychicznego.

elnino91

Post autor: elnino91 »

hehe już się przyzwyczaiłem a gram od wersji z 99 roku :D

ODPOWIEDZ