FIFA 20

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Re: FIFA 20

Post autor: Szpieg1 »

Ciekawy byłem czy ma na coś wpływ niewydawanie punktów za pieniądze (nigdy prócz gry ich nie kupowałem) ale widzę, że bez znaczenia ;)

Chciałbym odpisać na wszystkie posty ale znajdę chwilkę i odpiszę szczególnie na podpunkty.

Natomiast chciałbym się tu odnieść do kolegi offsite:
18 z 19 nie za wiele ma wspólnego bo w 19 jest wielka rewolucja względem prędkości zawodników - praktycznie każdy obrońca jest w stanie dogonić napastnika więc mam nadzieję, że wiesz o czym mówisz (oczywiście w 20 jest tego kontynuacja).

Co do podań to się nie zgodzę, nigdy nie grałem "na pałę": nie sprawdzałem tego dokładnie ale przeglądałem filmy youtube i choćby na kanale kartomania pokazywał przykłady w jaki sposób on chce podać, a w jaki sposób i gdzie gra "podaje" (strzałkami) - być może jest to jakoś związane z automatyzacją podań ale jest to nielogiczne bo w takiej 17-18 podania były takie jak powinny być, oczywiście zdarzały się wpadki ale jak się kierowało gdzieś podanie to to podanie leciało w tamtą stronę, a nie do zupełnie innego zawodnika...

Wrzucę zrzuty z klawiszologi jaką mam ustawioną, taktykami, które gram itd.
Generalnie możecie się także odnosić do składu ale nie liczcie, że będę kupował nowych grajków za 200 000 bo w tym roku nie mam czasu zarabiać na SBC, a rynek na PC pod względem SBC jest niestety "trafiony" i niezłe boty tam są jeśli chodzi o kupowanie zawodników i składy.
Myślę, że z tego składu co mam powinienem spokojnie mieć 6 dywizję (jak nie 5), a nie brylować obecnie w 8 bo nie mogę z nikim wygrać (gram 4 rok w FUT ale w samą fifę to już naście lat więc bez przesady by z niedzielnymi graczami przegrywać...)

Tu będą ustawienia kontrolera (nacisnąć na link i wyświetli się większy obrazek - nie chciałem tu zwiększać postu do monstrualnych rozmiarów)
W sumie najważniejsze co tu zmieniłem to "blokada adresata podania" - na opcję "wcześnie"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu taktyki (wytycznych nie pokazuję ale generalnie obrońcy zostawianie z tyłu, DM przecinanie podań zostawanie z tyłu, ofensywny zostawanie z przodu, a napastnicy mają wychodzić do prostopadłych podań za obrońców)

Taką formację gram od początku fify
Obrazek

W fifa19 poprzednio wskazana formacja w pewnym momencie się zacięła to wykombinowałem drugą
ale na zmianę z tamtą w zależności od tego jak się układał mecz i wyglądała tak
Obrazek

następnie w fifie 20 gdy tamte formacje okazały się porażką w tejże odsłonie - szczególnie 4:2:2:2
postanowiłem znaleźć wskazówki na necie i połączyłem kilka elementów robiąc taką jak poniżej formację - nie gra się źle ale obecnie po ostatniej aktualizacji nawet ta formacja nie daje rady.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Przed chwilą rozegrałem (bo w wekkendy większość pro-graczy gra w mistrzostwach) w mojej obecnej 8 lidze 2 mecze.
Pierwszy przegrany 1:4 , drugi 0:4 z zespołem nowozałożonym z gosciem co ma Dalglisha w składzie + jakąś czarną kartę w obronie... (2 strzały z dystansu, 1 podanie ode mnie od bramkarza do niego i 1 dobitka rykoszetu) Rozumiem, że w to normalne, że się ma ikony w 8 lidze?

Adi44324: na pewno poczytam (ale już widzę, że całe forum umarło) ale szczerze mówiąc mam ochotę odinstalować tę fifę. Szkoda tylko, że nie zwracają pieniędzy za zbugowany produkt... a jako fan piłki kupuję bo kupuję i co z tego. Kiedyś grałem w normalną karierę, później z graczami online zwyczajnie, następnie pogrywałem w sezony online (całkiem dobrze mi szło i zawsze Liverpool ;) )
ale niezmiennie z roku na rok coraz bardziej mnie ten FUT frustruje...

Awatar użytkownika
Adi44324

Post autor: Adi44324 »

Większość problemów tej edycji wynika z opóźnień w połączeniu między graczami. Nie zagłębiałem się za bardzo w ten problem, bo szkoda mi na to czasu, ale dużo na ten temat można poczytać na forum fifapolonia.pl. Ogólnie chodzi o to, że są mecze, w których jeden gracz ma "płynniejszy" gameplay od drugiego i może normalnie grać, podczas gdy ten drugi ma właśnie jakiś delay i jego zawodnicy wydają się ociężali, mało zwrotni, nie potrafią celnie podać na 2 metry, itd.

Podobno najlepiej jest grać w nietypowych godzinach, kiedy gra mniej ludzi. I może coś w tym jest, bo np. ja wczoraj zaczynając FUT Champions jakoś po południu, rozegrałem 10 meczów i wszystkie raczej gładko wygrałem, aż sam byłem w szoku. Potem zrobiłem sobie przerwę i zagrałem wieczorem około 21, czyli takie trochę godziny szczytu. Efekt? 4 porażki z rzędu, po których stwierdziłem, że to ostatnia fifa którą kupiłem. :D Bo co innego kiedy przegrywasz z przeciwnikiem, który jest faktycznie lepszy, po własnych błędach, z których możesz wyciągnąć jakieś wnioski, a co innego gdy jesteś z góry skazany na porażkę przez rzeczy, na które nie masz żadnego wpływu.

Szpieg1: A niestety EA idzie w stronę marginalizacji innych trybów gry i rozwój jedynie FUT'a, który przynosi największe zyski :dry: Co masz na myśli pisząc, że forum umarło? fifapolonia.pl/forumfp/

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Spoiler:
Adi, to o czym piszesz jest oczywiste i ma duże znaczenie. Lecz to o czym tutaj piszemy występuje także, kiedy gramy ze znajomym na jednej konsoli.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Redi

Post autor: Redi »

Spoiler:
Akurat 4-2-2-2 w nowej odsłonie była broken przez długi czas.
Aktualnie dwie najmocniejsze na papierze formacje to 4-2-3-1 narrow i 4-4-2.
Niestety ta edycja bardzo promuje gre defensywna, szczegolnie dzieci ktore uskuteczniaja dropback 1 depth.
Jezeli jestes w 8 dywizji, to prawdopodobnie wiekszosc graczy biega tam jak kurczak za pilka - przytrzymuj pilke, czekaj az przeciwnik zrobi luke, uzywaj zastawiania sie + PROTIP: nie uzywaj ciagle prostopadlych, kilka szybkich podan pod noge w okolicach pola karnego czesto stwarza wieksza szanse na zdobycie bramki 1v1 niz prostopadle na malym obszarze

PS. Szkoda ze grasz na Xbox, chetnie bym zagral z Toba pare towarzyskich zebys mogl pocwiczyc formacje i zagrania

JaLFC

Post autor: JaLFC »

Redi pisze:
Spoiler:
Akurat 4-2-2-2 w nowej odsłonie była broken przez długi czas.
Aktualnie dwie najmocniejsze na papierze formacje to 4-2-3-1 narrow i 4-4-2.
Niestety ta edycja bardzo promuje gre defensywna, szczegolnie dzieci ktore uskuteczniaja dropback 1 depth.
Jezeli jestes w 8 dywizji, to prawdopodobnie wiekszosc graczy biega tam jak kurczak za pilka - przytrzymuj pilke, czekaj az przeciwnik zrobi luke, uzywaj zastawiania sie + PROTIP: nie uzywaj ciagle prostopadlych, kilka szybkich podan pod noge w okolicach pola karnego czesto stwarza wieksza szanse na zdobycie bramki 1v1 niz prostopadle na malym obszarze

PS. Szkoda ze grasz na Xbox, chetnie bym zagral z Toba pare towarzyskich zebys mogl pocwiczyc formacje i zagrania
Moglbys powiedzieć, czym jest ten dropback 1 depth ?
Co do ogółu tematu, rowniez ta fifa mnie denerwuje,zanudza, ani razu jeszzce nei dogralem pelnej ligi weekendowej - bo po prostu jak widze, ze do przerwy mam 20 strzalow, z czego z 10 w bramke,a przeciwnik 1 celny , na tablicy jest 1;1 , to mi sie odechciewa... Ten handicap niszczy te gre juz od wielu lat, kickoff glitch nadal nie usunięty, podania leca gdzie chca, o główkach to juz nie bede pisal moze....
Ogólnie chcialem przygotować się fajnie do ekstraklasa games i powalczyc o miejsce w ŁKSie , ale niestety, ea zmienilo moje plany.
Gra nie warta kupna.
Origi bramka na wagę zwycięstwa w derbach z Evertonem.
Origi dwa gole, w tym drugi decydujący o awansie do finału LM przeciwko Barcelonie
Origi drugi rozstrzygający gol w finale LM.

Origi 2018/2019 !! :)

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

PC :)
Szczerze mówiąc mam wrażenie, że im niższa liga tym lepiej grają.
W 6 lidze tak dobrze nie grali jak w 8 .... albo inaczej, po prostu stosują wybitnie wysoki pressing non-stop (nie wiem jakim cudem) i są wszędzie, i w ataku i w obronie praktycznie cały czas.
ps zauważyłem też że w 8 lidze sporo ludzi korzysta z niebieskich kart z ligi mistrzów.

Co do ofensywy i defensywy różnie bywało. Nie przeszkadza mi zbytnio, że promuje grę defensywną ale w obecnym kształcie po jeszcze większym pogorszeniu tej gry z 19 na 20 (w tamtej części umiałem bronić i mimo, że w tej jest dokładnie ten sam system jakby nie umiem - do tego ustawienia wytyczne defensywnych jakoś dziwnie działają - tak jak pisałem wcześniej, boczni obrońcy zwykle nie są z tyłu tak jak im każę). Ale... nawet zakładając, że umiem gorzej bronić powinno mi lepiej w ofensywie iść. A tu zonk - nie idzie i tu, wcześniej się nie martwiłem bo miałem często te 20 strzałów itd, dużo akcji ofensywnych.
W tej odsłonie akcji ofensywnych mam jak na lekarstwo bo problematyczne są podania, prostopadłe prawie w ogóle nie działają, a skrzydłami grałem rzadko...

Redi

Dropback to styl gry defensywnej ktory powoduje, ze Twoj zespol doslownie parkuje busa i czeka na kontre - zero pressingu. 1 depth to po prostu glebokosc formacji - im mniejsza, tym blizej wlasnej bramki. Smialo stwierdze, ze 3/4 moich gier w weekendowej to gry na dropback
Co do strzalow - jak masz problemy z konwersja strzalow na bramki to sprawdz u swoich napastnikow, czy na pewno maja wysoki finishing i composure. Jezeli tak, to polecam arene lub gry treningowe. Gram juz kilka lat a i tak zawsze pierwsze co robie po wyjsciu nowej edycji to wykonanie wszystkich gier treningowych
@up
Nie uzywam praktycznie wcale prostopadlych i jestem relatywnie zadowolony, co prawda nie sa to wyniki z poprzednich edycji ale takie stabilne Gold 1.
Niebieskie karty LM zastepuja zwykle karty w paczkach - nie maja zadnych bonusow, sluza do obserwacji rynku i od niedawna do wyzwan
Na graczy stosujacych nieustanny pressing polecam troche sie utrzymac i czesto przenosic ciezar gry, bez staminy w drugiej polowie spokojnie bedziesz szybszy w kazdej formacji. Dodatkowo nie spieszyc sie z podaniami w pierwsze tempo, bo pressing zostawia duze luki momentami
Co do wytycznych to dwie sprawy - po pierwsze workrates, po drugie sprobuj przeanalizowac ile razy nieswiadomie odgrywasz tym bocznym obroncom trzymajac L1 :D

wicked93

Post autor: wicked93 »

Szpieg1 pisze:PC :)
Szczerze mówiąc mam wrażenie, że im niższa liga tym lepiej grają.
W 6 lidze tak dobrze nie grali jak w 8 .... albo inaczej, po prostu stosują wybitnie wysoki pressing non-stop (nie wiem jakim cudem) i są wszędzie, i w ataku i w obronie praktycznie cały czas.
ps zauważyłem też że w 8 lidze sporo ludzi korzysta z niebieskich kart z ligi mistrzów.

Co do ofensywy i defensywy różnie bywało. Nie przeszkadza mi zbytnio, że promuje grę defensywną ale w obecnym kształcie po jeszcze większym pogorszeniu tej gry z 19 na 20 (w tamtej części umiałem bronić i mimo, że w tej jest dokładnie ten sam system jakby nie umiem - do tego ustawienia wytyczne defensywnych jakoś dziwnie działają - tak jak pisałem wcześniej, boczni obrońcy zwykle nie są z tyłu tak jak im każę). Ale... nawet zakładając, że umiem gorzej bronić powinno mi lepiej w ofensywie iść. A tu zonk - nie idzie i tu, wcześniej się nie martwiłem bo miałem często te 20 strzałów itd, dużo akcji ofensywnych.
W tej odsłonie akcji ofensywnych mam jak na lekarstwo bo problematyczne są podania, prostopadłe prawie w ogóle nie działają, a skrzydłami grałem rzadko...
Ja z Fifą mam styczność od około Fify 12 lub 13, jednak na "poważnie" zacząłem grać w 18tkę, a konkretniej zaczęło się od Fut Champions. Tak jak Ty grałem na PC, zbierałem oklep, ale skilla zawsze miałem tylko musiałem trochę pograć na lepszych ludzi od siebie. Na PC jeśli dobrze pamiętam to było 25 spotkań w weekend i stosunkowo szybko udawało się wbijać dość wysokie rangi, bo kręciłęm się wokół golda1 i elity3. Rok temu zagrałem około 1000 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zwłaszcza dzięki Division Rivals oraz Fut Champions. W 20tce zmieniłem platformę, przed którą ludzie mnie ostrzegali, że poziom będzie znacznie większy, a ja jakoś tego nie odczuwam. Już udało mi się wbić elitę, a najgorszy mój wynik to było 18-12. W ten weekend udało się wbić 22 zwycięstwa i dorzuciłem do tego 8 porażek. To taka krótka historia jeśli chodzi o mnie.

A co do Twoich problemów z Fifą. Nie możesz aktualnie się sugerować tym kto jest w jakiej dywizji, bo są one rozpieprzone przez zadania o ikony(za zrobienie konkrtnego zadania dostajesz token. np 8 tokenów = ikona) i ludzie celowo pospadali do niższych dywizji, żeby łatwiej było im zrobić te challenge. Pokaż jaki masz skład oraz wytyczne dla zawodników.

Redi

wicked93 pisze: A co do Twoich problemów z Fifą. Nie możesz aktualnie się sugerować tym kto jest w jakiej dywizji, bo są one rozpieprzone przez zadania o ikony(za zrobienie konkrtnego zadania dostajesz token. np 8 tokenów = ikona) i ludzie celowo pospadali do niższych dywizji, żeby łatwiej było im zrobić te challenge.
Tutaj masz racje i jednoczesnie jej nie masz. Owszem sa takie jednostki, ale na swoim przykladzie - mialem bardzo slaby sklad graczy first owned z Ligue 1, pozostala czworke wypelnialem zawodnikami z pierwszego skladku jednak z powodu 3 zmian mialem wybor, a mianowicie slaba obrona lub slaba pomoc. W kazdym meczu staralem sie wygrac, wiec nie moge powiedziec, ze spadlem z premedytacja. Zaczynalem wyzwanie w 3, konczylem w 5.
I teraz wezmy pod uwage, ze nie kazdy gra dlugo i ogarnia na tyle, zeby nagle wskoczyc w zupelnie random'owy sklad i wygrywac.
To takie easy excuse dla tych, co sobie nie radza i wmawiaja sobie, ze wszystkim ich porazkom winni sa profesjonalni gracze spadajacy dywizji 8/7/6

Przemko

Post autor: Przemko »

Ja właśnie robię te wyzwania i zaczynałem w szóstej dywizji składem Premier League - szło ciężko, ale udało się wygrać 4 mecze po jakichś 7-8. Później przyszedł czas na skład z kart UCL - zgranie miałem coś około 50, a wygrałem 4 mecze na 4 i to na spokojnie, 2-3 bramki przewagi na luzie. Następnie Budesliga, 100 zgrania i potrzebowałem do 4 zwycięstw około 10 spotkań jak nie więcej. Teraz robię La Ligę i mam jedno zwycięstwo w dwóch spotkaniach, ale prawa fizyki w FIFA dla mnie również są niezrozumiałe :) Ciągle jestem w szóstej dywizji.
Obrazek

wicked93

Redi pisze:
wicked93 pisze: A co do Twoich problemów z Fifą. Nie możesz aktualnie się sugerować tym kto jest w jakiej dywizji, bo są one rozpieprzone przez zadania o ikony(za zrobienie konkrtnego zadania dostajesz token. np 8 tokenów = ikona) i ludzie celowo pospadali do niższych dywizji, żeby łatwiej było im zrobić te challenge.
Tutaj masz racje i jednoczesnie jej nie masz. Owszem sa takie jednostki, ale na swoim przykladzie - mialem bardzo slaby sklad graczy first owned z Ligue 1, pozostala czworke wypelnialem zawodnikami z pierwszego skladku jednak z powodu 3 zmian mialem wybor, a mianowicie slaba obrona lub slaba pomoc. W kazdym meczu staralem sie wygrac, wiec nie moge powiedziec, ze spadlem z premedytacja. Zaczynalem wyzwanie w 3, konczylem w 5.
I teraz wezmy pod uwage, ze nie kazdy gra dlugo i ogarnia na tyle, zeby nagle wskoczyc w zupelnie random'owy sklad i wygrywac.
To takie easy excuse dla tych, co sobie nie radza i wmawiaja sobie, ze wszystkim ich porazkom winni sa profesjonalni gracze spadajacy dywizji 8/7/6

ja grałem w 2 i celowo spadłem do 5. Wbiłem tokeny i już jestem w 3 :D

gnatu

Post autor: gnatu »

Witam. Podzielę się moimi odczuciami i poradami co do Fut. W poprzednią wersję Fify jaką grałem była 17 i chwilę 18 golda 1 udawało się wbijać bez problemu w lidze weekendowej.

Zacznę od najważniejszego czyli doboru ustawienia i zawodników. Ustawienie wyjściowe powinno być takie żeby uzyskać na nim tylko pełne zgranie i móc umieścić takich zawodników jakimi chcemy grać, a w samej grze przechodzić na ustawienie i wytyczne z Dpada. Sam używam 4321 by w grze przechodzić na 4231 z cofnieta linią obrony i wyczekiwaniem na kontry lub wysoko na połowie rywala i presingiem po utracie piłki w zależności od zawodników i stylu gry przeciwnika. Ktoś wcześniej pisał, że liczą się workraty. Otóż nie. W tej wersji Fify workraty nie mają praktycznie znaczenia. Liczą się tylko i wyłącznie wytyczne z taktyki. Grałem na początku gry ustawieniem 3-5-2 gdzie miałem na ataku Jesusa z niską pracowitościa w obronie, ale ustawionego na powrót do obrony i wracał w każdej akcji. Mam teraz Firmino na "10" z wytycznyni żeby zostawał z przodu przy wysokiej pracowitości w obronie i jeśli sam nim nie wrócę do obrony to zawsze zostaje z przodu. Także odpowiednia taktyka i wytyczne i możesz zdziałać dużo. Na pierwszy skład zrobiłem hybryde z MLS i ligi argentyńskiej gdzie żaden gracz nie miał więcej niż 80 ovrl i wygrywalem na składy za kilkaset tysięcy monet.

Kolejna rzecz to tak jak Redi pisał. Bardzo popularny jest styl gry z głęboko cofnietą linią obrony, gdzie nie ma szans na posłanie prostopadłej piłki. Tu całe na biało wjeżdżają statystyki podań. Gra kombinacyjna dajmy na to POTM Vardym a chociażby Rashfordem to niebo a ziemia. Tym pierwszym nie ma szans na jakąś klepke czy celne podanie wewnątrz pola karnego przeciwnika. Wysoko oceniona słabsza noga również daje dużo do nieprzewidywalnosci pod bramką rywala. Kolejna rzecz która robi robotę są tzw. Traity (nie wiem jak jest przetłumaczone w PL wersji). Warto na nie zwrócić uwagę przy budowaniu składu i stylu gry jaki preferujemy.

Następna kwestia jest taka, że ogromne znaczenie ma overal naszych graczy. Więc @Szpieg bez urazy ale z takim składem na dzień dzisiejszy to dużo nie ugrasz, zwłaszcza gdy w 8 dywizji ludzie z kozak składami robią sobie wyzwania na icon swapy.

Jak ktoś będzie zainteresowany to wrzucę później swój skład, wytyczne i kilka słów na temat formacji. Pozdro

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Wrzucam w spoilerze swoje taktyki itd.
Proszę tylko napisać czy ktoś zmieniał ustawienia kontrolera i jeśli ktoś może wrzucić swoje to chętnie zobaczę.

Dużo technicznych słów - dlatego tak bardzo wielbiłem Fifę18 - chyba jedna z najlepszych, w tamtym FUT szło mi świetnie mimo, że nie miałem jakiegoś kozackiego składu ale i generalnie nie skupiałem się za bardzo na taktykach tylko czerpałem radość z rozgrywki... Duet Stindl/Werner robił kapitalną robotę.
Czy Wy z niej czerpiecie radość czy musicie ślęczeć nad technikaliami?

Czekam teraz na Wasze składy/taktyki i ewentualnie jakieś dodatkowe ustawienia to popróbuję.
Generalnie preferuję skład Bundesligi bo takim zawsze grałem.
(tyle, że w zeszłym sezonie mogłem śmigać Goretzką i Keitą w środku, do tego Sane na skrzydle, który był jedynym szczęśliwym trafem, a teraz... mam wrażenie, że Bundesliga jest mocno osłabiona)

Redi: nie trzymam L1 ale tak w ogóle to tego obrońcy po prostu jakby nie ma.
Może po prostu gram zbyt wysoką linią obrony nie wiem ale wytyczne na bocznych obrońcach to u mnie porażka niestety.
Co do konwersji strzałów to zawsze miałem z tym problem - dużo strzałów o wiele mniej bramek ALE w tym roku po prostu tych strzałów nie mam jak oddać. Być może zmiany są po prostu zabójcze i rzeczywiście trzeba bardziej defensywny styl zastosować i przez chwilę nawet działało ustawienie z 3 bardziej defensywnymi pomocnikami w środku pola ale problem z takim ustawieniem jest taki, że nie ma komu grać tam wtedy do napastników.

Hmmm, zauważyłem jeszcze jedną rzecz, niby mam u Wernera i u drugiego ustawienie na wychodzenie do piłek prostopadłych, a oni rzadko to robią, często wracają po piłki i nie są zbyt wysoko ustawieni.
Ogólnie moja drużyna w ogóle nie kwapi się do ataków i nie wiem czym to jest spowodowane.
Nigdy tak w żadnej fifie nie miałem.

Spoiler:

wicked93

Ja na pewno zmieniałem jeśli chodzi o analogowy sprint. Ustawiłem wyłączony(niezależnie jak mocno naciskasz sprint - piłkarz biegnie zawsze na 100% przyspieszenia). Być może powinieneś wyłączyć precyzyjne wykończenie, jeśli "spamujesz' strzał w stresujących sytuacjach. Ogólnie nie polecam z niego korzystać(wyjątkiem są stałe fragmenty gry)

Mi w 18tce też szło najlepiej, ale może dlatego, że miałem wtedy dużo lepszy internet ;D
Ja uważam, że na taktyce MUSISZ się skupiać, zwłaszcza jeśli chcesz czynić jakiś postęp, a zdaje się, że to Cię najbardziej irytuje, że go nie dostrzegasz. W 19tce gra była przepełniona schematami(wrzutka po podbiciu piłki, rożny na krótki słupek, strzały z pierwszej piłki, a przed pierwszym patchem nawet strzały z przewrotki)
20tka uważam, że pod tym względem jest o wiele lepsza. Do tej pory jedyny zaobserwowany przeze mnie schemat to wpadanie w pole karne ze skrzydła, mocne podanie po ziemi(L1 + krzyżyk) i strzał do pustej bramki.
Co do porad - jasne zawsze się przydają, ale zawsze musisz sobie odpowiedzieć jak Ty lubisz grać. Ja oglądam materiały na YouTube, ale nigdy nie przenoszę tego 1:1, bo to TOBIE ma się grać wygodnie. Poza tym, musisz też dopasować taktykę i wytyczne do zawodników, których masz. Ja wiem, że lubię grać szybko, zdecydowanie i takich piłkarzy szukałem. Dwóch szybkich napastników, stosunkowo szybki środek pola.

Obrazek
Jeśli chodzi o skład to na papierze wygląda to następująco(w trakcie meczu ustawiam 4-1-2-1-2(2). A jeśli chodzi o samą taktykę to szerokość w obronie i ofensywie mam ustawioną na 5 kresek, głębokość obrony na 4(uważam, że głębsza = lepsza) i styl konstruowania akcji oraz gry w obronie mam zrównoważony. Miałem ustawiony "pressing po utracie piłki" ale straszne dziury zaczęły się tworzyć w obronie i wróciłem do zrównoważonego. Odnośnie wytycznych to przede wszystkim:
- jeśli masz bocznych obrońców to zawsze im dawaj "zostawaj z tyłu"
- ja mam ustawione wszystkim środkowym pomocnikom "krycie środka"
- trzem środkowym pomocnikom daję wytyczne Fabinho CDM(krycie środka, zostawaj z tyłu, przecinaj linie podań), Kante CM (krycie środka, zostawaj z tyłu), Wijnaldum CM (krycie środka). Z czego Fabinho jest ostatnią ochroną dla CB, a Kante wspomaga odbiory w centralnej części boiska(pomocne przy kontrach). Wijnaldum jako box-to-box jest wszędzie, a z racji, że każda statystyka jest na przyzwoitym poziomie to nigdzie nie odstaje.
- napastnikom nie daję ŻADNYCH wytycznych. Przeciwnie do 18 i 19, uważam, że im mniej tym lepiej. Zwłaszcza nie polecam ustawiać zawodnikom ofensywnym wytycznych "wybiegaj za plecy", bo dużo przeciwników gra na cofniętej/zrównoważonej obronie, co się wiąże z podaniami za plecy.

Podsumowując: Graj Squad Battles, Dywizje i spróbuj sił w Fut champions. Dostaniesz monety, będziesz grał z coraz lepszymi ludźmi i finalnie wzmocnisz skład, bo naprawdę kiepsko to wygląda jeśli chodzi o ten etap gry. Zawodnicy nie są już tacy drodzy, zwłaszcza, że masz jakieś solidne podstawy.

Jeśli faktycznie chcesz iść w Bundesligę to ja bym szedł w kierunku czegoś takiego - https://www.futbin.com/20/squad/11001855

PS. jeszcze jedna rzecz - inwestuj w karty stylu gry. Odpalaj futbina albo jakąś inną stronę i przydzielaj karty stylu gry konkretnym zawodnikom. Tylko tych, których planujesz dłużej trzymać np Wernera czy Delaneya

ODPOWIEDZ