FIFA 20

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

FIFA 20

Post autor: Szpieg1 »

Gra ktoś na PC w fifę 20?
Mam troszkę pytań.

Może być tu choć lepiej na priv.
Chodzi głównie o FUT...

Tu troszkę w skrócie.
Po ostatnich poprawkach aktualizacjach (nie tylko, generalnie od początku tej fify ale ostatnia łatka przesądziła)
spadłem do bardzo niskiej dywizji i kompletnie nie umiem wygrać meczu (może czasem coś zremisować)
Leją mnie po 3, 4 bramkami, sprawdzam różne taktyki i nic, a moje taktyki z poprzedniej części czy z 18 też na nic.
Nigdy nie miałem wybitnych składów ale posiadam zawodników, którzy powinni spokojnie grać w 6-5 lidze i do tej pory mi się to udawało w poprzednich fifach. W poprzedniej miałem lekki kryzys ale zmieniłem swoje ulubione ustawienie na inne nowe i zmieniałem się między nimi i jakoś szło. W tej nie umiem się odnaleźć.

Potrzebuję się dowiedzieć jakie macie ustawienia gry (automatyzacja podań czy nie itd)
,taktyki, wytyczne dla piłkarzy.

Ale ale... zanim ktoś coś napisze - mam wrażenie, że w tej fifie
a) podania są trudniejsze lub po prostu nie trafiają prawidłowo do adresata i to nawet ze słabszymi graczami
b) wytyczne, które daję nie działają (Przykład , boczni obrońcy "zostawaj z tyłu" a jak idzie jakiś atak przeciwnika, który przejmie piłkę w środku pola to nagle nie ma z jednej strony skrzydła jednego obrońcy mimo, że miał zostawać, ba często zostają tylko środkowi nie wiem jakim cudem...)
Dodatkowo mam wrażenie, że ogólnie mało kto się wytycznych słucha (np. wyjście napastnika za obrońców jest marnie zrealizowane... a w poprzedniej fifie zdobywałem na tym też sporo bramek)
o wrzutkach już nie mówię bo tu jest katastrofa.

BadBoy1920h

Re: FIFA 20

Post autor: BadBoy1920h »

Pozwolę sobie odpisać, choć korzystam z innej platformy.
Ciężko w to uwierzyć, ale odpowiedź na wszystkie Twoje problemy i pytania jest jedna... z FIFA20 jest duży problem, który dotyczy masę graczy. O ile celność i trudność podań można zrozumieć, bo wydaje mi się że gra staje się bardziej naturalna, to już ogólnie cała rozrywka traci sens przez sam system tej gry. Są po prostu mecze, które można powiedzieć "z gory" nie wygrasz. Nawet gdybyś grał najlepszym zespołem na najsłabszy... mecz taki można rozpoznać po sposobie poruszania się zawodników. Jeden mecz grasz i chodzi wszystko cacy ;) podania, zwrotność zawodników itp. Jednak kiedy w 1 minucie czujesz już przy sterowaniu, że zawodnik rusza się strasznie ociążale, to jest właśnie ten mecz, który raczej jest skazany na porażkę.
W moim odczuciu działa to na zasadzie "chybił trafił" możesz trafić na jeden taki mecz, A możesz trafić na 20 takich meczy..
Nie są to puste słowa, bo jest wiele materiałów w sieci na ten temat.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Awatar użytkownika
Szmuggler

Post autor: Szmuggler »

@BadBoy1920h
Nie jest to przypadkiem ten system morale? Zespół może być mniej zmotywowany na słabszego przeciwnika i wtedy wszystkie statystyki są słabsze lub istnieją inne utrudnienia rozgrywki. Nie wiem czy to rzeczywiście istnieje ale da się zauważyć te gorsze warunki w meczach ze słabszym rywalem. Potrafię wygrać z topowym zespołem 6:0 by później męczyć się z beniaminkiem. Nie mam co prawda przegranych meczy tylko raz na jakiś czas zdarzy się wymęczony remis. W takich meczach rezerwiści często wchodzą i niszczą przeciwnika więc warto w miarę wcześnie zmieniać.

@Szpieg1

Co do podań to prawda, że trudniej jest celnie kopać. Zawodnicy z wysokim podaniem najczęściej grają bezproblemowo ale na podaniach między 70-80 bywa słabo.
Taktyki też muszę przyznać, że chyba słabo łapią bo notorycznie mój defensywny pomocnik wbiega w pole karne a mam go ustawionego tak defensywnie jak się da. Chociaż u mnie jeszcze się zastanawiam czy to nie przez grę na kontry itp.

owsiej

Post autor: owsiej »

Ludzie, szkoda zachodu. Chyba nie ma na rynku firmy, która ma bardziej w dupie klienta jak EA. Ponad ćwierć dochodu całego Elektronic Arts pochodzi od sprzedaży samych Fifa Points w FUTcie, TYLKO POINTSÓW !! A oni mając nieograniczony budżet co roku podają nam to samo gówno, z tym samym silnikiem gry, z tymi samymi błędami, gówno ich obchodzi co mówi fan base. FIFA 20 już przeszła kompletnie samą siebie. Wszystkie poprawki to jakiś cyrk na kółkach. W tym roku zrobili dużą akcję marketingową z VOLTĄ, bo to jest jedyna nowa rzecz jaka ukazała się w tegorocznej odsłonie. Od razu mówie, ogórkiem w tej grze nie jestem, bo co roku kręcę się w pierwszych dywizjach FUTa ale do teraz żałuje, że kupiłem tą grę w tym roku. W 2020 podziękuje, chyba że zmienią silnik a w to wątpię bo po co sobie roboty dokładać skoro gra i tak się sprzeda.

Awatar użytkownika
PiotrekB

Post autor: PiotrekB »

@owsiej

Czy mógłbyś rozwinąć, co z FIFĄ 20 jest nie tak? Przymierzałem się do zakupu, od FIFA 17 nie grałem w żadną odsłonę serii, widziałem tylko dema.
Obrazek

owsiej

Jeżeli od 17 nie grałeś w żadną osłonę to to co mi nie odpowiada w fifie, tobie nie zrobi żadnej różnicy. Gram tylko FUta i chodzi tu o handicapa, opóźnienia klawiszy, głupie zachowanie obrońców, podania, cała masa tego typu rzeczy.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Hmmm, myślałem, że na innych platformach jest lepiej...
Gram w FUTa 4 rok (tak mi się wydaje) i jest to najgorszy mój okres z grą. O ile tuż po premierze mając słabiutki skład
coś tam wygrywałem, coś przegrywałem ale generalnie szło nieźle i doszedłem do 6 ligi - później ulepszałem swój skład z myślą, że będzie jeszcze lepiej, a tu zonk - było tylko gorzej, obecnie mam skład o wiele silniejszy niż w dniu premiery
ale mam wrażenie, że moi zawodnicy poruszają się ociężale w każdym meczu mimo zgrania na 100 i nie słuchają się KOMPLETNIE poleceń taktycznych...

Chyba czas skończyć z fifą bo po prostu albo ona losowo daje możliwości dobrej gry albo nie wiem.
Nigdy nie spadłem do tak niskiej ligi w FUT i nigdy nie miałem tak, że odpalam na 3-4 mecze w fifę i wszystkie praktycznie przegrywam kilkoma bramkami niezależnie od formacji/ustawienia/składu przeciwnika.
Nawet odpalając w wakacje poprzednią fifę rozegrałem kilka meczów (nie mając w ogóle mocnego składu) i wygrałem 3 na 5 (w FUT oczywiście).
Do tego w zeszłym roku zaliczałem FUT champions z graczami, którzy mieli składy za 3-4 mln monet i wygrywałem takie mecze...

Kiedyś ktoś niby napisał, że w tych niższych ligach to siedzą Ci lepsi by sobie nabić jakieś punkty do różnych wyzwań ale czy to prawda nie wiem...

owsiej - Ty jesteś świetny grajek (pamiętam te turnieje w poprzednie fify), zauważyłeś jak to wygląda? W ogóle to grając np. w normalnym meczu niefutowym gra sie zupełnie inaczej... W tych niefutowych ligach jak kiedyś były to wchodziłem do 2 i 1 ligi...

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Szmuggler pisze:@BadBoy1920h
Nie jest to przypadkiem ten system morale? Zespół może być mniej zmotywowany na słabszego przeciwnika i wtedy wszystkie statystyki są słabsze lub istnieją inne utrudnienia rozgrywki.
Morale w przypadku gry online, nie ma wpływu na rozgrywke.
Działają one tylko w przypadku zwykłej kariery. I szczerze powiedziawszy jakoś szczegolnie nie zauważyłem by miały one jakiś widoczny wpływ na grę lub zachowanie zawodników.

owsiej pisze:Ludzie, szkoda zachodu. Chyba nie ma na rynku firmy, która ma bardziej w dupie klienta jak EA. Ponad ćwierć dochodu całego Elektronic Arts pochodzi od sprzedaży samych Fifa Points w FUTcie, TYLKO POINTSÓW !! A oni mając nieograniczony budżet co roku podają nam to samo gówno, z tym samym silnikiem gry
Zgadzam się. Też gdzieś właśnie o tym czytałem. EA strzeliła sobie w kolano po tym, jak zaprosiła graczy do testowania nowej odsłony FIFY. Testerzy zgłaszali błędy, które spotkali w grze... trudno sobie wyobrazić ale oficjalnie do dnia premiery FIFY błędy nie zostały poprawione. Choć czasu mieli sporo. Na ten temat też można zobaczyć filmy na ty, graczy którzy brali udział właśnie w testach.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2019, o 13:47 przez BadBoy1920h, łącznie zmieniany 2 razy.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

Podrzuć skład i ustawienie, zobaczymy co w trawie piszczy
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

owsiej

@szpieg
Pewnie, że tak. Ja gra ma strasznie chujowy silnik. Mecze są nierówne. Ta gra jest tak zjebanie napisana, że raz jeden ma przewagę, raz drugi i ty nie masz na to żadnego wpływu. Wszyscy gracze PRO mają po prostu świetnie opanowaną mechanikę gry, która z sama prawdziwą piłką nożną ma niewiele wspólnego. Nie ma też żadnego znaczenia jaki skład na ligę weekendową wystawie, overall 83 czy 88, i tak skończę na 17-20 winach.

Z tymi wyzwaniami to przesada bo ja ostatnio bawiłem się w te ligowe składy zbierając grajków na ikony i grając na prawdę średniakami cały czas byłem na granicy 2-3 dywizji.

Ogólnie rzecz biorą, ta sytuacja od 19 dalej trwa, nic się w tej sprawie nie zmieniło i nie zmieni, póki EA nie zrobi nowego silnika gry. Szkoda czasu tracić na to gówno i lepiej zająć się lepszymi rzeczami.

Reso

Post autor: Reso »

Widzę, że nie tylko mi ta gra ostatnio nie podchodzi. To jest coś strasznego i zgodzę się tu z BadBoyem. Są mecz, w których z góry jesteś spisany na przegraną pozycję i jest to mega frustrujące. Najgorsze jest to, że ten system gry jest strasznie niesprawiedliwy i premiuje słabszych graczy, a mam wrażenie, że co fifę jest coraz gorzej. Osobiście uważam się za typowego średniaka, ale mam mecze gdzie przegrywam z typami co jedyne co robią to podają na skrzydła i na tym kończy się ich gra, ale mimo ustawienia się na linii podania moich obrońców przerasta przechwycenie go. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że czuję, że przegrywam z słabym graczem, po to by potem gra wspomagała mnie w starciu z kimś kto naprawdę zasługuje w meczu ze mną na zwycięstwo. Nie mówię, bo zdarzają się normalne mecze, ale przynajmniej połowa wg mnie jest z utrudnieniami dla jednej czy drugiej strony. Generalnie o handicapie mówi się odkąd pamiętam i gram w ten tytuł, ale do około fify 18 byłem pewny, że wspomagany jest zespół o niższej ocenie ogólnej, jak już, a teraz to już szczerze nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
michalfc8

Post autor: michalfc8 »

Ja w tym roku miałem zakupić tą gre, ale sobie darowałem. Czytając opinie i oglądając jak gra działa i co się w niej dzieje postanowiłem jej nie zakupić i chyba dobrze zrobiłem. Mam nadzieję że w końcu EA pójdzie po rozum do głowy i zrobi coś by poprawić grywalność tej gry.
Obrazek

Offsite
Kontakt:

Post autor: Offsite »

To może ja z innej beczki, bo większość wiesza psy na tej edycji.

Jak dla mnie to jedna z lepszych Fif, na pewno lepsza od 19stki czy 18stki. Które przez swoje ułomności jak strzały finezyjne/volej czy podania prostopadłe i hura na dobieg psuły rozgrywkę. Tutaj mankamentem są podania, ale jak się nauczysz je wykonywać to ich skuteczność wzrośnie do maksimum. Tj. Przyjmujesz na spokojnie, jak trzeba to się zastawiasz, ustawiasz się przodem do zawodnika któremu chcesz podać i... podajesz. Ot cała filozofia, skończyło się klepanie na pałę bo wszystko dochodziło.

Nie gram dużo, mam jakieś 200 meczy rozegranych, nie wydałem też ani złotówki oprócz kupna gry, skład wygląda następująco: https//imgur.com/d1f72fa7-cb75-4773-a3e1-036c3b29fa79
Ogólnie dobrze się bawie, fajnie jest.
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!

Redi

Post autor: Redi »

Zanim zaczniecie w cos grac, a potem narzekac, zastanowcie sie czasem nad logika rzeczy ktore chcecie robic i doinformujcie.

1. Wytyczne w grze to tylko dodatek, faktyczny wplyw na ustawianie sie zawodnikow na boisku maja workrates. (moim zdaniem niezmiennie od kilku edycji to jeden z najwazniejszych czynnikow)
2. Wrzutki sa bardzo mocne, sam czesto przelamuje nimi przeciwnikow ktorzy zageszczaja srodek
3. Lepsi gracze nie siedza w nizszych dywizjach dla punktow ale degraduja sie w celu wykonywania wyzwan z mniejszym trudem.
4. Jak chcecie byc konkurencyjni, to przygotujcie sobie dwie/trzy mocne formacje i reagujcie na biezaco. Tez kiedys myslalem, ze to moi zawodnicy non stop zle podaja az zrozumialem, ze po prostu ustawienie przeciwnika kontruje moje i odcina mi wszystkie linie podan
5. Nauczcie sie grac bez wcisnietego sprintu
6. Nie ladujcie huntera na zawodnikow, ktorzy maja 95~ pace bo marnujecie mnostwo statystyk, gdzie zamiast +15 do karnych z huntera mozecie miec +15 do wykonczenia chyba z marksmana
7. Jak gracie na drop back to przejdzcie do 4-2-3-1 narrow i nie uzywajcie sprintu, stojcie z pilka az przeciwnik podejdzie

owsiej

Redi pisze:Zanim zaczniecie w cos grac, a potem narzekac, zastanowcie sie czasem nad logika rzeczy ktore chcecie robic i doinformujcie.

1. Wytyczne w grze to tylko dodatek, faktyczny wplyw na ustawianie sie zawodnikow na boisku maja workrates. (moim zdaniem niezmiennie od kilku edycji to jeden z najwazniejszych czynnikow)
2. Wrzutki sa bardzo mocne, sam czesto przelamuje nimi przeciwnikow ktorzy zageszczaja srodek
3. Lepsi gracze nie siedza w nizszych dywizjach dla punktow ale degraduja sie w celu wykonywania wyzwan z mniejszym trudem.
4. Jak chcecie byc konkurencyjni, to przygotujcie sobie dwie/trzy mocne formacje i reagujcie na biezaco. Tez kiedys myslalem, ze to moi zawodnicy non stop zle podaja az zrozumialem, ze po prostu ustawienie przeciwnika kontruje moje i odcina mi wszystkie linie podan
5. Nauczcie sie grac bez wcisnietego sprintu
6. Nie ladujcie huntera na zawodnikow, ktorzy maja 95~ pace bo marnujecie mnostwo statystyk, gdzie zamiast +15 do karnych z huntera mozecie miec +15 do wykonczenia chyba z marksmana
7. Jak gracie na drop back to przejdzcie do 4-2-3-1 narrow i nie uzywajcie sprintu, stojcie z pilka az przeciwnik podejdzie

Believe me, zwykłym casualem nie jestem i żadnej Ameryki dla mnie tutaj nie okryłeś. Jakby EA robiło grę pod symulator piłki nożnej to to wszystko miało by sens. To jest zwykła arcadówka, gdzie trzeba nauczyć się grać od strony mechanicznej a nie taktycznej bo handicapy i silnik gry i tak zrobi swoje.

ODPOWIEDZ