FPL Draft League 2019/2020

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Radbug

Re: FPL Draft League 2019/2020

Post autor: Radbug »

No właśnie. Jest 4-5 takich dobrych wyborów, a potem? Ruletka. Do tego właśnie się odnoszę, że sezon dwa temu każdy w pierwszym wyborze mógł spokojnie wybrać swojego kluczowego zawodnika na cały sezon, a jeszcze w drugim wyborze trzeba było się zastanowić kogo wybrać z kilku opcji. Teraz po 5 zawodnikach kończą się te pewniaki i jestem przekonany, że jeśli nie będzie do draftu "wow" transferów to druga część stawki, wybierając jako 6-10 będzie e tym roku poszkodowana bardziej niż kiedyś.

P.S. Ja gram już któryś sezon, ale nie zamierzam wydawać 60 zł po to, żeby defensywny pomocnik w jakiejś internetowej grze zbierał więcej punktów. Sorry. Dla mnie to po prostu kasa wyrzucona w błoto. Cały ten premium w grze tego typu jest po prostu śmiesznym i chybionym pomysłem.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

MILF

Post autor: MILF »

Chłopaki, dołączajcie. :wink:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

ManiacK

Post autor: ManiacK »

Radbug pisze:No właśnie. Jest 4-5 takich dobrych wyborów, a potem? Ruletka. Do tego właśnie się odnoszę, że sezon dwa temu każdy w pierwszym wyborze mógł spokojnie wybrać swojego kluczowego zawodnika na cały sezon, a jeszcze w drugim wyborze trzeba było się zastanowić kogo wybrać z kilku opcji. Teraz po 5 zawodnikach kończą się te pewniaki i jestem przekonany, że jeśli nie będzie do draftu "wow" transferów to druga część stawki, wybierając jako 6-10 będzie e tym roku poszkodowana bardziej niż kiedyś.
Nie przesadzałbym - wiadomo, że wybierając pierwszym można zgarnąć najlepszych, ale za to Ci dalej w stawce mają szybszy drugi pick, co pozwala na mniej więcej ogarnięcie sobie niezłego trzonu drużyny, na kim nasza drużyna powinna polegać w kwestii zdobywania punktów regularnie, kiedy Ci pierwsi drugiego zawodnika już wybierają raczej już z wyczerpanej puli tych "pewniaków" do niezłych wyników (w cudzysłowie, bo jak to jest - każdy wie, Aguero może dalej strzelać po 20+ goli, jak i połowę sezonu przesiedzieć w klinice, De Bruyne może wyrwać z 15 asyst, jak i znowu leczyć kolano cały sezon, Ozil jeśli zachce mu się, też może zaskoczyć, jakby przyszedł u Nich Pepe, ale nie musi). To pierwsza sprawa.

Druga - w trakcie pierwszych kolejek i tak zawsze wszystko się miesza, grają zmiennicy, bo podstawowi dłużej odpoczywali czy jak u Nas np. grali kolejne turnieje międzynarodowe, tu właśnie chodzi o to, by przewidzieć w jak największym stopniu możliwe przetasowania, roszady, czy to w przypadku transferów czy zmian na ławce - a nawet jak się nie uda, a to raz czy dwa komuś udało się wyrwać free playera, który z kolejki na kolejkę zaczynał punktować lepiej i lepiej, przez co znajdował się potem w topie? Sam żałowałem np. Pogby, gdy przyszedł Ole, a ktoś go wyrwał i miał pociechę przez parę/naście kolejek z jego punktowania. Dlatego gramy w 10, a nie jak kiedyś bodaj w 12-14, by były większe możliwości roszad, zawsze jakiś ciekawszy gracz 1szego składu u którejś z drużyn jest wolny, ale np. nikt go nie bierze, bo ciężkie mecze do punktowania przed nim czy powrót po kontuzji dopiero czy cokolwiek innego.

#############

@krzysiekoln - odczytaj PW koleko, czekamy.

MILF

Ja byłem tym szczęśliwcem, co wyciągnął Pogbę. 8)

Może warto znaleźć jakąś alternatywę, na wypadek gdy kolega nie będzie się odzywać :?: :wink:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Czy aby zagrać w tej lidze trzeba przejść draft ? Czy po prostu stworzyć sobie zespół i bawić się ? Jak wspomniałem gram pierwszy raz i nie wiem jakie są zasady, nikt nie objaśnił na początku.

ManiacK

Wrubel84 pisze:Czy aby zagrać w tej lidze trzeba przejść draft ? Czy po prostu stworzyć sobie zespół i bawić się ? Jak wspomniałem gram pierwszy raz i nie wiem jakie są zasady, nikt nie objaśnił na początku.
Jest "How to play" na samej stronie, ale dobra, pomińmy, w pigułce:
Na starcie jest draft, możesz ustawić sobie listę zawodników (jeśli nie będzie Cię, to polecam koło 200 graczy ułożyć - inaczej potem będzie Ci brało wg rating, a tam np. może Ci wylosować graczy, którzy odeszli z ligi - pomijam fakt, że to jedyny mankament przy drafcie, który powinni rozwiązać, że jak kogoś w lidze już nie ma czy na wypożyczeniu, to żeby go nie było dostępnego) i nie uczestniczyć, ale polecam być osobiście i wybierać sobie team, tak by nie mieć dwóch dobrych bramkarzy, a np. żadnego dobrego napastnika itd. - odbywa on się na zasadzie, że tuż przed startem losuje kolejność i wybieramy 1-10, 10-1 i tak do wybrania 15 zawodników, 2 GK, 5 Def, 5 MID, 3 FOR przez wszystkich graczy - chyba najważniejsza zasada, jeden zawodnik na jednego gracza przypada.

Co potem? Co kolejkę ustalasz sobie skład na daną kolejkę, obostrzenia tak jak przy Fantasy Premier League, że musi być 1 napastnik, 3 obrońców, nie pamiętam ilu - chyba 2 pomocników? itd., masz free transfery - czyli możesz zrobić natychmiast, masz też waivery - czyli we wtorki i w piątki (godzin nie pamiętam, 11/12?) wg kolejności Waiver List (w kolejności od 1 do 10) przydziela zawodników waiver, o ile sobie jakiegoś wybrałeś - jeśli Ty i ktoś inny go chciał, to pierwszeństwo ustala właśnie ta waiver list - jeśli jesteś pierwszy i kogoś weźmiesz, spadasz na ostatnie miejsce - także tu polecam nie szaleć, jeśli nie ma nikogo ciekawego do wybrania i poczekać, aż zawodnicy zdobędą status "free" - tu nie chcę skłamać, ale chyba po tym wtorku, jeśli kolejka skończyła się max w poniedziałek, aż do startu kolejki (1h przed startem w sumie nawet) zawodnicy, którzy nie byli przez nikogo wzięci, mają status free.

MILF

Dołącz do jakiejkolwiek ligi, której draft zaczyna się na dniach, w ten sposób najszybciej zrozumiesz co z czym się je. :wink:

Awatar użytkownika
Wrubel84

Post autor: Wrubel84 »

Spoko, dowiedziałem się, że mówię o Fantasy Premier League, a Wy gracie w coś zupełnie innego. Także dzięki za wszelkie chęci pomocy. YNWA

Wietor

Post autor: Wietor »

Hej, który z gentelmanów nie odebrał linka do ligi?

Na kiedy umawiamy się na draft, kiedy wybieramy piłkarzy do swoich drużyn?

licznerek

Post autor: licznerek »

Jest jeszcze miejsce? Jestem chętny.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

MILF

licznerek pisze:Jest jeszcze miejsce? Jestem chętny.
Jeden kolega nie daje znaków życia, więc myślę, że się znajdzie. :wink:

ManiacK

krzysiekoln - Ostatnia wizyta:
27 lip 2019, o 13:21

Przepraszam z góry, ale nie wiem, czy byś się do draftu odezwał, więc już mamy pełen team 10 osób.
Wietor pisze:Hej, który z gentelmanów nie odebrał linka do ligi?

Na kiedy umawiamy się na draft, kiedy wybieramy piłkarzy do swoich drużyn?
Już będzie 10 osób, licznerek - PW.
Ustawiona jest sobota o 7 wieczorem, angielskiego czasu:
Sat, Aug 3rd 2019, 6:00 pm (in 4 days)

Jeśli ktoś ma obiekcje, niech da znać - jak większości pasuje, zostanie. Jak większość będzie chciał inny termin, np. niedzielę - zamienimy.

licznerek

Post autor: licznerek »

Świetnie, zapisałem się. Jako że ostatni sezon przegapiłem, wcześniej grałem, to zmieniło się coś od tego czasu? Tutaj przeczytałem o braku Kante rule i flex.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!

ManiacK

licznerek pisze:Świetnie, zapisałem się. Jako że ostatni sezon przegapiłem, wcześniej grałem, to zmieniło się coś od tego czasu? Tutaj przeczytałem o braku Kante rule i flex.
Chyba nie - Kante Rule poszło w premium, wielka szkoda..
Flex już wcześniej w temacie wytłumaczył bodaj Radbug jak dobrze pamiętam.

krzysiekoln

Post autor: krzysiekoln »

Ok

ODPOWIEDZ