Nosicie okulary czy soczewki?

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

KasiaMazuurk
Kontakt:

Nosicie okulary czy soczewki?

Post autor: KasiaMazuurk »

Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?

Awatar użytkownika
dzondzo

Re: Nosicie okulary czy soczewki?

Post autor: dzondzo »

Cześć, od wielu lat noszę okulary. Próbowałem soczewek przez kilka miesięcy ale jest z nimi kilka problemów:
1. (Dla mnie najważniejszy) W soczewkach znacznie bardziej wysychały mi oczy, zwłaszcza gdy miałem je założone do pracy przy kompie w klimatyzowanym pomieszczeniu.
2. Higiena oczu - nie trzeba chyba tłumaczyć, zakładanie czegoś bezpośrednio na oko niesie ze sobą możliwość przeniesienia bakterii czy innych nieporządanych rzeczy. Tutaj zwłaszcza soczewki nie-jednorazowe, które codziennie trzeba delikatnie "przemyć" płynem.
3. Koszt - soczewki - tańsze czy droższe - kosztują stale ileś. Okulary to raczej koszt jednorazowy.

Raz miałem sytuację, gdy soczewka zawędrowała mi głęboko pod powiekę, nic przyjemnego - nie polecam...

Obecnie używam sporadycznie soczewek jednorazowych np. gry uprawiam sport przy którym okulary mi przeszkadzają.
*BTW pewnie wiesz, ale do soczewek dobiera się inne 'moce' niż do okularów. W wielu miejscach jeśli decydujesz się na zakup soczewek badanie wzroku jest gratis.

Awatar użytkownika
pdg90

Post autor: pdg90 »

KasiaMazuurk pisze:Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?
Ja noszę soczewki AIR OPTIX już od trzech lat (idzie 4 rok) i jestem mega zadowolony. Polecam miesięczne soczewki i zakup za pośrednictwem allegro u sprawdzonego sprzedawcy - tam jest najtaniej. Oczywiście dostaje się pełnowartościowy towar tylko czasami bez oryginalnego opakowania zewnętrznego (soczewki są oryginalne i w oryginalnym opakowaniu). Daty ważności do 2021 roku czy 2022 roku, więc luz. Zestaw 12 soczewek wynosi mnie mniej więcej 150 złotych.

ziaja

Post autor: ziaja »

KasiaMazuurk pisze:Nosicie okulary czy soczewki? Jakie soczewki są najlepsze? Co sądzicie o soczewkach air optix - https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html ? Myślę właśnie o soczewkach miesięcznych bo takie są chyba najbardziej ekonomiczne, co nie? Jak uważacie? Jakie Wy nosicie?
https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewek.html

Ja noszę te.
Ogólnie nosze okulary jak nie wychodzę z domu czy nie potrzebuje komfortu noszenia czegoś. Soczewki tylko w pracy, do pracy jak wychodzę. A tak to od razu ściągam by oczy odpoczywały, a soczewki się nie niszczyły. Kiedyś nosiłem codziennie i w każdej sytuacji, ale zaczęło mnie to męczyć.
Obrazek

aro8

Post autor: aro8 »

ziaja pisze:
KasiaMazuurk pisze:
Ogólnie nosze okulary jak nie wychodzę z domu czy nie potrzebuje komfortu noszenia czegoś. Soczewki tylko w pracy, do pracy jak wychodzę. .
A dlaczego w pracy nie zakładasz okularów?

Wietor

Post autor: Wietor »

Serio karmimy tę reklamę? :D

Flymf

Post autor: Flymf »

https://www.twojesoczewki.com/soczewki- ... zewki.html To najgorsze soczewki jakich w życiu używałem, miałem po nich same problemy z oczami, nikomu nigdy w życiu ich nie polecę(No chyba że największemu wrogowi).

omnia

Post autor: omnia »

Od wielu wielu lat noszę regularnie soczewki i nie miałem żadnych większych problemów. Wiadomo, że wieczorem trzeba dać oczom odpocząć i założyć okulary. Tak samo w po tygodniu pracy jest dobrze sobie zrobić dzień czy dwa dni przerwy i ponosić oksy. Polecam ACUVUE Oasys. Zdecydowanie nr 1 na rynku ;) Ale tak naprawdę to kwestia bardzo indywidualna ;)

aro8

Post autor: aro8 »

A tak w ogole, to dlaczeog bawicie sie z tymi soczewkami zamiast wygodnie założyć okulary?

Awatar użytkownika
cryptic

Post autor: cryptic »

A co sądzicie o takich okularach np do komputera, które można kupić w tigerze do 30-40 zł?

omnia

Post autor: omnia »

aro8 pisze:A tak w ogole, to dlaczeog bawicie sie z tymi soczewkami zamiast wygodnie założyć okulary?
Są o wiele bardziej komfortowe. Nie parują, nie trzeba ich co chwilę przecierać, widzi się znakomicie w każdych warunkach, można nosić do nich okulary przeciwsłoneczne, nie wygodnie uprawia się sport w okularach... Można wymieniać bez końca.

Awatar użytkownika
lfc96robert

Post autor: lfc96robert »

Noszę soczewki od ponad 4 lat i mogę powiedzieć, że to mega wygodna sprawa :D mają dużo zalet np. nie trzeba nosić okularów jeżeli ich się nie lubi, nie parują no i nie trzeba myć szkiełek jak w okularach. Co do kwestii higieny to mogę powiedzieć, że nie jest ciężko to wszystko ogarnąć. Przez te lata użytkowania nie miałem żadnej infekcji czy niepożądanych sytuacji z soczewkami. Warto zaznaczyć, że aby miło i komfortowo można było ich używać potrzebne są (oprócz higieny która jest na 1 miejscu) dobrze dobrane soczewki dobrej firmy (również polecam aquaview oasys) no i oczywiście dobry płyn do soczewek który nie tylko "konserwuje" szkła kontaktowe ale również dba o nasze oczy. Mój brat mając słaby płyn do soczewek bardzo narzekał na uczucie suchości w oku (po zmianie na opti free replenish problem ustąpił). Ja używam soczewek 2 tygodniowych które noszę spokojnie 1 miesiąc (zgodnie z zaleceniem okulisty gdyż soczewki 2 tygodniowe tak szybko się nie zużywają, ja zresztą noszę je 8-10 h dziennie). Ogólnie jest to fajna alternatywa dla tradycyjnych szkiełek, warto jednak udać się do dobrego okulisty który doradzi odpowiednie produkty i przede wszystkim nauczy zakładać i zdejmować soczewki (mój okulista nie puszcza pacjentów jeżeli tego nie potrafią zrobić :D )
@e
Oczywiście nie można też np. pocierać powiek gdy są zamknięte bo może wystąpić właśnie problem z tym że soczewka przemiesci się w niewłaściwe miejsce oka...
Ostatnio zmieniony 5 mar 2019, o 16:45 przez lfc96robert, łącznie zmieniany 2 razy.
"Podczas mojego czasu na Anfield zawsze mówiliśmy, że mamy dwa najlepsze zespoły na Merseyside, Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu." Bill Shankly

Deth

Post autor: Deth »

Generalnie mój złoty środek to:
- okulary na co dzień
- soczewki jednodniowe do sportów

Wiadomo, trochę muszę się wykosztować na soczewki (gram w piłkę często), ale dają one niesamowity komfort (do dziś pamiętam szok kiedy zobaczyłem boisko w "HD").
Natomiast na codzienne używanie soczewki są dla mnie za bardzo męczące i mało praktyczne.
Kiedy bolą mnie oczy od noszenia okularów to je zdejmuję i tyle, gorzej z soczewkami, teoretycznie można w pracy mieć ze sobą wszystko do przechowywania soczewek itd. ale jest to co najmniej bardzo niepraktyczne i dodatkowo mało higieniczne.

Ale generalnie jak soczewka mi pierwszy raz uciekła w głąb oka... to było bardzo nieprzyjemne :D

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Noszę od około dwóch lat, moim zdaniem świetna sprawa. Idealne do aktywnego życia, nie parują, nie spadają, po prostu nie przeszkadzają.
Dla mnie nie ma nic lepszego, bo granie w piłkę bez okularów przy wadzie prawie - 3 nie jest komfortowe, nie przeszkadzają mi jak okulary pod kaskiem, z boksem też nie ma problemu. Jeśli dbasz o higienę (zawsze myj ręce mydłem antybakteryjnym i wycieraj w ręcznik papierowy) to o zakażenie się nie martw.
Minusy to: trzeba o nich po prostu myśleć, ale z biegiem czsdu jest to tak oczywiste jak mycie zębów. Największy problem to wysychające oczy szczególnie w klimatyzowanych pomieszczeniach. O to, że ci wypadną to się nie mart, mi wypadła tylko raz na treningu boksu. Air optix mogę polecić, bo sam ich używam od 4 miesięcy, plusem jest że tak szybko nie wysychają. Wcześniej miałem biofinity, były wygodne, ale szybko wysychały mi w nich oczy i nie wiem czemu ich wcześniej nie zmieniłem :)

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Czy ktoś z forumowiczów ma problem z suchymi oczami? Kupiłem kiedyś soczewki niby bardzo delikatne ale nie dałem rady w nich chodzić. Przy każdym mrugnięciu czułem jakby łaskotała mnie w powiekę :D czytałem, że ważny jest % wody? Te które miałem to chyba Acuvue Oasis. Nie ukrywam, że okulary są dla mnie uciążliwe szczególnie podczas sportu.
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

ODPOWIEDZ