Typer - Kicktipp 2018/19

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

sc0user

Typer - Kicktipp 2018/19

Post autor: sc0user »

Cześć!
Z góry przepraszam za tworzenie nowego wątku, ale ten jest już czysto pod zebranie ludzi do grania w typera oraz podziela się ogólnymi zasadami i pomysłami.
Pozwoliłem sobie założyć typera na - https://www.kicktipp.pl/ Typer obejmuje 38. kolejek PL oraz Ligę Mistrzów.

Przedstawię zasady obowiązujące na typerze.
Punkty:
2 - tendencja. np. stawiam LFC 10-0 EVE , jest tylko 10-1.
3 - różnica bramek. np. stawiam LFC 10-5 EVE , jest 5-0.
5 - dokładny wynik - chyba nie muszę tłumaczyć.
10 - za dodatkowe pytania. np. kto będzie królem strzelców? lub miejsca 18-20 - w tej sytuacji np. typujemy MC,MU i Chelsea to w przypadku gdy trafimy idealnie kolejność i drużyny każdorazowo otrzymujemy 10 pkt.
*- co do samej punktacji jest ona mocno luźnym pomysłem, jeśli dużo ludzi będzie chciało zmian to się te wartości zmienią.
Ogólne:
Wyniki spotkań stawiamy DO OSTATNIEJ CHWILI, wraz z pierwszym gwizdkiem są one widoczne dla każdego, bez możliwości zmiany. W przypadku LM i dogrywek wynik dotyczy tylko regulaminowych 90 minut.
Bonusy:
Pytań jest kilka i są one w formie bonusu. Król strzelców PL, LM itd. myślę, że taka ilość punktów jest w porządku, bo na przestrzeni 10-11 miesięcy wiele może się zdarzyć. Kontuzje, spadki formy, szybkie odpadnięcie z turnieju itd.
10 punktów może wydawać się dużo, ale przez pryzmat na prawdę olbrzymiej ilości spotkać są to bardzo niskie wartości. A jak sama nazwa wskazuje, są to BONUSY.
Zwycięzca:
Co kolejke wyłaniany jest zwycięzca tejże kolejki. W przypadku takiej samej ilości punktów o kolejności decyduje ilość wygranych kolejek.

Co do Kicktippa - sam tego nie ogarniam w 100%, ale zasady, które Wam przedstawiłem na pewno obowiązują. Z góry proszę o wyrozumiałość. Nie miałem wcześniej styczności z ww. stronką i zwyczajnie może coś odbiegać od tego co Wam przedstawiłem.
Plusem zewnętrznego typera jest fakt, że od pierwszego kopnięcia piłki do ostatniego będzie żył własnym życiem. Nie wymaga on większej moderacji, czy wykluczania nieaktywnych graczy, po prostu będą w dole tabeli.
No i dodatkowo nie ma problemu z sugerowaniem się wyborami użytkowników z dobrym nosem.

Co do nagród to myślę, że zbiórka 2-3 zł byłaby dobrym pomysłem. Przy 50-100 osobach robi się całkiem przyzwoita suma i jakieś mniej lub bardziej symboliczne nagrody dla pierwszych 3-5 osób byłoby mile widziane, jednak jest to luźny pomysł. Na pewno wymagałoby to stu procentowej zgody ze strony typerów - by nie było sytuacji, że połowa zapłaci, a wygrywa osoba grająca za darmo.

By dołączyć do ligi należy wejść na stronę - https://www.kicktipp.pl/lfcpl/ i postępować zgodnie z instrukcją.

ZAPRASZAM! :)
Ostatnio zmieniony 9 sie 2018, o 14:31 przez sc0user, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
urban12

Re: Typer - Kicktipp

Post autor: urban12 »

Świetny pomysł, zrobiony z głową. Mam nadzieję, że typer nie "umrze" po jakimś czasie i ludzie będą regularnie typowali wyniki meczów. Osobiście jestem zachwycony, brakowało czegoś takiego.
Na stronie "Klopp12"

lfc13

Post autor: lfc13 »

Dobra robota scOuser.
Myślę, że będziemy się wszyscy fajnie bawić do samego finału LM.

Ja również sobie typuję wyniki na Super6.

walek666
Kontakt:

Post autor: walek666 »

Ściepa po 5 zł i dla zwycięzcy koszulka Liverpoolu na sezon 2019/2020
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Mogę zapewnić, że jest o wiele, wiele ważniejsza." (Bill Shankly)

MILF

Post autor: MILF »

Fajna sprawa, ale to "FC Liverpool" daje po oczach.. :oops: :wink:
Cała reszta również.. :sleep:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

sc0user

Na chwilę obecną mamy zarejestrowanych 63 typerów.
Chciałbym zaproponować, żeby czas na rejestrację był do końca tego tygodnia. Nie wiem czy jest możliwe wyłączenie tej opcji, ale w razie czego naocznym dowodem byłby screen z nickami osób zarejestrowanych do Niedzieli, by ewentualne późniejsze rejestracje nie były brane pod uwagę. Każdy będzie miał dostęp do screena z listą, więc myślę, że będzie to fair.

Dlaczego tak? W ten sposób mamy określoną liczbę osób i można zbierać niewielką kwotę do puli.
Myślałem o tym i wpadłem na pomysł, żeby w razie małej ilości chętnych na zbiórkę po prostu rozlosować nagrodę po osobach, które to dotyczy. Jeśli najlepsza osoba, która wpłaciła jest na 42 miejscu, no to otrzyma nagrodę.
Oczywiście musi mieć to ręce i nogi, tzn. musi być odpowiednia ilość chętnych osób do zbiórki, żeby w puli była chociaż ta stówka.
MILF pisze:Fajna sprawa, ale to "FC Liverpool" daje po oczach.. :oops: :wink:
Cała reszta również.. :sleep:
Mnie też to razi w oczy. Nie wiem czy pijesz do mnie, że rzekomo kaleczę nazwę. Otóż nie, Kicktipp jest zewnętrzną stroną, która umożliwia tworzenie ligi typerów. Pytania bonusowe są do wybrania spośród propozycji ze strony, odpowiedzi także, ja ich ręcznie nie wpisywałem - całe szczęście, bo byłaby to udręka. Także umywam ręce.
walek666 pisze:Ściepa po 5 zł i dla zwycięzcy koszulka Liverpoolu na sezon 2019/2020
No właśnie jak wyżej wspomniałem. Poczekam na głos forum, czy pasuje im zamknięcie rekrutacji i pójście drogą, którą opisałem powyżej.

Co do samej nagrody to koszulka na kolejny sezon byłaby jak najbardziej ciekawą opcją, ale to zależy od ilości chętnych.

polik pisze:Dokładnie wytypowany wynik to 4 punkty, a przynajmniej tak to wyglądało w poprzednim sezonie ;)
Zasady na stronie są ogólne, ja podniosłem wartość z 4 na 5, to samo tyczy się bonusowych pytań.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, o 21:21 przez sc0user, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Post autor: polik »

Dokładnie wytypowany wynik to 4 punkty, a przynajmniej tak to wyglądało w poprzednim sezonie ;)
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Jeśli chodzi o mnie, to mógłbym nawet rzucić dyszke ? aczkolwiek, żeby nikogo nie odstraszyć, to piątka jest ok.

Co do rekrutacji, to niedziela jest do tym pomysłem. Zostanie tydzień żeby ogarnąć całe pieniążki na nagrody.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Awatar użytkownika
urban12

Post autor: urban12 »

Ja się do niczego nie składam. Raz rzuciłem śmieszną dyszkę i zostałem wydymany mimo, że wygrałem jednego typera. Chcecie to się składajcie. Ja nawet śmiesznych 5 złotych nie dam.
Na stronie "Klopp12"

Awatar użytkownika
Suchar
Kontakt:

Post autor: Suchar »

Na Mistrzostwach Świata w Rosji byłem administratorem firmowego typera właśnie na kicktipp wiec jeśli ktoś miałby jakieś pytania to mogę odpowiedzieć (oczywiście w miarę mojej wiedzy). Sam chętnie również się zapisze. A co do pieniędzy to może jakaś zbiórka na patronite czy jakiejś podobnej stronie - najlepiej takiej która nie pobierze kosmicznej prowizji.
Obrazek

Varqiem

Post autor: Varqiem »

Są jeszcze osoby, które nie obstawiły swoich typów. Przypominam, gdyby ktoś zapomniał :)

sc0user

UWAGA, MAŁY UPDATE :!:

Kilka postów wyżej rzuciłem pomysł zrzutki na nagrody, jednak sezon 2018/19 obędzie się bez nagród rzeczowych.
Może administracja forum da Wam jakiś inny kolor i tytuł Lorda Typera, why not. :D

Z nagród zrezygnowałem z kilku powodów. Po pierwsze był mały odzew odnośnie samego pomysłu, natomiast feedback jaki otrzymałem od Was sugerował, że taki typer może być uznany przez kogoś za oszustwo. No i tutaj zgrabnie przechodzimy do kolejnego powodu, mianowicie czasu. 31 lipca był zdecydowanie zbyt późną datą na rozpoczynanie nowego projektu na lfc.pl. Samo zebranie chętnych odbyło się szybko, jednak ze względu na sezon ogórkowy ciężko byłoby zebrać na czas pieniądze na nagrody. Ostatnim powodem był po prostu zdrowy rozsądek jako doradca. Jest to bowiem pierwszy taki projekt na lfc.pl i zwyczajnie - jako, że kicktipp jest zewnętrzną platformą - w 100% nie znam mechaniki tego typera. Uznałem zatem, że ten sezon będzie sezonem na przetarcie, na "zobaczeniu z czym to się je". Podsumowując wszystkie powody myślę, że tak będzie najlepiej. W przypadku, gdy typer zrobiłby coś niezrozumiałego ktoś mógłby mieć pretensje do mnie i do całego świata o to, że został potraktowany nie fair. Jeżeli typer się przyjmie, to typer na sezon 2019/20 wyruszy zaraz po zakończeniu tego sezonu, by za wczasu zebrać ludzi i pieniądze na nagrody.

Co do nagród w tym sezonie typera - być może jakieś nagrody będą, w postaci książki chociażby, zależy od tego jak to będzie funkcjonowało. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziecie chcieli mnie jako "prowadzącego" typera. 8)

Przypominam, że już w piątek rusza pierwsza kolejka Premier League! :P

W spoilerze wrzucam listę zarejestrowanych graczy tak o, czysto informacyjnie. Jeżeli ktoś jeszcze się nie zapisał, gorąco zapraszam!
Spoiler:

sc0user

Re: Typer - Kicktipp 2018/19

Pierwsza kolejka Typera za Nami!

Poniżej przedstawiam pierwsze TOP 20 i chciałbym z tego miejsca pogratulować @Nerovingowi, który zdobył 31/50 możliwych punktów i obecnie jest samodzielnym liderem. Meczów przed nami jeszcze bardzo bardzo wiele, dlatego zachęcam do zabawy! :D

PS.
Dostępna jest aplikacja Kicktipp na telefony z systemem iOS oraz Android.

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2018, o 11:22 przez sc0user, łącznie zmieniany 1 raz.

MILF

Post autor: MILF »

Czy tylko ja wierzyłem w zwycięstwo Brighton? :lol:
Co prawda obstawiłem 2:1, ale zawsze 3 pkt. :D
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)

sc0user

Druga kolejka Typera za Nami!

Poniżej przedstawiam TOP 20 po drugiej kolejce i chciałbym z tego miejsca pogratulować @Daro, który zdobył 35/50 możliwych punktów co pozwoliło mu na awans aż o 69 oczek i zgarnięcie MVP 2. kolejki.
Samodzielnym liderem wciąż jest @Neroving.

Największą niespodzianką kolejki jest porażka MU, co potwierdzają Nasze typy. Tylko jedna osoba postawiła na zwycięstwo Brighton. Gratulację!

PS. Dla nieaktywnych przypominam, że Typer ruszył. Zachęcam do zabawy.
Spoiler:

ODPOWIEDZ