Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

BadBoy1920h

Re: Wszelakie pytania

Post autor: BadBoy1920h »

Zicku pisze:Cześć,
Ja kupiłem soundbara Samsunga hw-k450 i jestem zadowolony.
Jezeli chodzi o laptopa to przede wszystkim na dysk SSD. Wiem, ze trochę przekroczyłem zakres cenowy ale myśle, ze warto zastanowić się nad czymś takim:
https://www.x-kom.pl/p/547641-notebook- ... b-256.html
Pozdro
Dzięki! Na pewno wezmę oba sprzęty pod uwagę!
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

Sebast

Post autor: Sebast »

Siemano, gdybyście mieli nazwać swój klub coś związanego z Liverpoolem jak by się nazywał? :D np The Reds FC, Liverbird FC
jestem ciekawy waszych alternatyw
Pozdro

Awatar użytkownika
Zicku

Post autor: Zicku »

Cześć,
Czy ktoś z was albo waszych znajomych budował niedawno dom? Ciekaw jestem ile tak realnie kosztuje wybudowanie domu mając działkę. Bez fajerwerków, jakieś 120m użytkowej. W różnego rodzaju projektach są kosztorysy ale domyślam się, że nie są one wiarygodne, a rzeczywiste koszty będą wyższe. Pytanie tylko o ile? :)
Może ktoś z was analizował, czy warto budować, czy kupić stary i remontować?
W internecie straszny rozrzut cen, jeden twierdzi, że za 250 ma gotowy a inny, że 600 nie wystarczy.
Pozdrawiam
"Jesteśmy Liverpoolem, dlatego oczekiwania są tak wysokie." - Steven Gerrard

BadBoy1920h

Post autor: BadBoy1920h »

Zicku pisze:Cześć,
Czy ktoś z was albo waszych znajomych budował niedawno dom? Ciekaw jestem ile tak realnie kosztuje wybudowanie domu mając działkę. Bez fajerwerków, jakieś 120m użytkowej. W różnego rodzaju projektach są kosztorysy ale domyślam się, że nie są one wiarygodne, a rzeczywiste koszty będą wyższe. Pytanie tylko o ile? :)
Może ktoś z was analizował, czy warto budować, czy kupić stary i remontować?
W internecie straszny rozrzut cen, jeden twierdzi, że za 250 ma gotowy a inny, że 600 nie wystarczy.
Pozdrawiam
W sumie podpinam się do pytania, bo również się do tego przymierzam.

Tobie kolego mogę powiedzieć, że sam szukałem domu do kupienia i śmiało moge stwierdzić, że kupno się nie opłaca. Były oferty od 350 do 550 tysiecy, i to w takim stanie, że dołączając remont za jakieś 150 minimum. Wychodziłoby to conajmniej 500. Z tego co się zorientowałem to za 350 można już mieć naprawdę fajny dom i to całkiem zrobiony po swojemu.

Jeśli ktoś mógłby napisać właśnie mniej więcej ile kosztuje np dach. Czy jest to bliżej 25 czy może 40 tysięcy. Itp.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
erni9292 pisze:
Flymf pisze:Pewne rzeczy się nie zmieniają (:
Twoje pierdolenie?

xabi88

Post autor: xabi88 »

Witam, dwa tygodnie temu zamknąłem etap dachu. Dom parterowy 120m2 plus garaż 30 m2. Co do dachu to daszek w miare prosty 300 m2 z jednym koszem kryty blachodachówką, co do kosztów całego dachu, material na wieźbę, łaty, kontrłaty, blacha, membrana wkręty itp plus robicizna dekarzy wszystko to zamknęlo się w kwocie ok 43 tyś zł
W razie innych pytań proszę pisać ?

Awatar użytkownika
ZohanLFC

Post autor: ZohanLFC »

Witam, czy ktoś z obecnych tutaj forumowiczów korzysta z telewizji cccam ?

Mianowicie zakupiłem dziś dekoder GTMedia GTC znany również jako Freesat GTC wpisałem linie cccam i cieszę się dostępem do telewizji. Problem polega na wgraniu listy polskich kanałów do dekoder. Z poziom komputera nie jestem w stanie połączyć się z dekoderem. Próbowałem różnych programów - dreambox, e-channelizer. Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi z wgraniem listy kanałów poprzez usb lub inny sposób niestety jestem zielony w tym temacie i każda pomoc była by dla mnie nie oceniona. Dziękuję z góry :)
Obrazek

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

Moze mi ktos wytlumaczyc jak to jest, ze kluby bez mrugniecia okiem wstrzymuja wyplacanie pensji szarym pracownikom, ale jak maja obciac 10% z pensji gwiazdek to podnoszone jest wielkie larum?

baczulaha

Post autor: baczulaha »

Jedni mają zasięgi w internecie a drudzy nie. Niestety taka rzeczywistość
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

alank0491
Kontakt:

Post autor: alank0491 »

Światem rządzi pieniadz, im więcej ich posiadasz tym jesteś uważany za lepszego człowieka. Zawsze ci co najwięcej mają najmniej chca stracić. W takich czasach każdemu piłkarzowi powinni obciąć pensje i nie powinno być z tym dyskusji gdyż oni na pieniądze nie powinni narzekać a jeszcze robią problem jak zarząd chce skracać wyplaty, masakra...

Dubel

Post autor: Dubel »

Z tego samego powodu, dla którego rząd w ramach solidarności kryzysowej zamiast obciąć swoje zarobki zapowiada zwolnienia w administracji publicznej ;)

Awatar użytkownika
WhiteAngel

Post autor: WhiteAngel »

Edamskiser pisze:Moze mi ktos wytlumaczyc jak to jest, ze kluby bez mrugniecia okiem wstrzymuja wyplacanie pensji szarym pracownikom, ale jak maja obciac 10% z pensji gwiazdek to podnoszone jest wielkie larum?
Bo piłkarzy stać na prawnikow
LiverpoolFC.pl [*][*][*][*][*] 21 czerwca 2017 Pamiętamy [*][*][*][*][*][/size][/color]

sc0user

Post autor: sc0user »

Nie jestem pewien czy tak jest, ale być może pracownicy nie są kontraktach tylko na umowach i jest to całkiem prawdopodobne.

Na przykładzie Polski (bo nie znam brytyjskiego systemu prawnego) kontrakty np. managerskie, są to po prostu umowy cywilnoprawne, tj. kontrakty reguluje kodeks cywilny.
Natomiast umowy o prace reguluje kodeks pracy.

Nie chce mi się teraz tłumaczyć czym się to różni, bo to nie forum prawne - kto będzie chciał to poczyta sobie oba akty prawne i będzie wiedział.

W Polsce jest tak, że jeśli ktoś w związku z rządowymi obostrzeniami nie może wykonywać swojej pracy - np. pracować w sklepie odzieżowym, może mieć obciętą pensję, aż o 50%. Inną opcją jest zmniejszenie wynagrodzenia o 20% poprzez skrócenie czasu pracy o 20%, czyli prace na 0,8 etatu, czym samym mniej zarabiasz.

Kontrakty jak już wspomniałem nie podlegają po Kodeks cywilny. Jeśli masz, że co miesiąc wynagrodzenie to 100 000,00 zł to masz w dupie czy jest idealnie, czy się pali wali, jest inwazja obcych czy pandemia. Należy Ci się jak psu buda te 100 tysięcy.

W Kodeksie cywilnym można regulować stosunek pracy aneksami, czyli np. obniżyć wynagrodzenie. Oczywiście by coś było prawomocne, musi być zgoda obu stron, więc jeśli nie podpiszesz aneksu mają możliwość rozwiązać stosunek pracy.

Inna sprawa to gentelmeńskie dogadania się na tymczasową redukcję wynagrodzenia, czy to na umowie o prace czy kontrakcie.

Być może w UK jest identycznie, czy nawet ostrzej. Nie wiem jak to tam wygląda. Na pewno mają tą rządową pomoc, gdzie 20% pensji płaci pracodawca, a 80% rząd.

Czy to w porządku zachowanie klubu? Trochę nie.
Czy działają legalnie? Nie wiem na 100%, ale prawdopodobnie jak najbardziej.
Czy piłkarzom można obniżyć pensje? Nie. Chyba, że sami wyrażą na to zgodę.
Czy prawo jest niesprawiedliwe? Nigdzie nie jest powiedziane, że prawo ma być sprawiedliwe, ma być logiczne. Nie, porównywanie umowy o prace z kontraktem, nie jest logiczne. Logiczne jest gdy jest sensowny związek przyczynowo-skutkowy i prawo może być egzekwowane sprawnie.

Logicznym jest, że jakby klub A mógł wstrzymać 10% pensji wszystkich piłkarzy, a wstrzymać 50% pensji szeregowych pracowników, to wybraliby wariant pierwszy, bo i piłkarze to mniej odczują, a poza tym te 10% to pewnie będzie większa kwota niż te 50% od szarych pracowników.

Nie szukajmy jakiś teorii spiskowych, faworyzowania gwiazd itd, bo to groteskowo wygląda.

Awatar użytkownika
michalfc8

Post autor: michalfc8 »

Szukam wkrętarki do 300zł. Boscha czy Makite ciężko znaleźć do tej kwoty. Co polecacie do tej kwoty? Graphite czy Black&Dekker warto brać po uwage? Wkrętarka kilka razy w tyg bedzie wkrecać kilka wkrętów.
Obrazek

masterkik

Post autor: masterkik »

Czy wiadomo jakie firmy są zaangażowane w projekt koncepcji rozbudowy Anfield Road Stand?
Gdzie można sprawdzić kto będzie wykonywał projekt, kto będzie wykonawcą robót?
Czy takie informacje są upubliczniane, da się to gdzieś sprawdzić?

Ktoś ma pojęcie o angielskim rynku budowlanym?

Awatar użytkownika
grygor

Post autor: grygor »

Czy wiadomo jakie firmy są zaangażowane w projekt koncepcji rozbudowy Anfield Road Stand?
Gdzie można sprawdzić kto będzie wykonywał projekt, kto będzie wykonawcą robót?
Czy takie informacje są upubliczniane, da się to gdzieś sprawdzić?

Ktoś ma pojęcie o angielskim rynku budowlanym?
W tym artykule na Liverpool Echo jest drobna wzmianka o lońdyńskiej firmie KSS.

Więcej szczegółów nie znam :(

Tak przy okazji - jest tu ktoś kto prowadzi restaurację lub zna kogoś kto takową prowadzi?

Miałbym kilka pytań, więc prosiłbym o kontakt w wypadku twierdzącej odpowiedzi na powyższe pytanie :D

Comment From ATB:
Jakie pan określa szanse Liverpoolu na mistrza Anglii?

Oliver Kay:
Ok, ATB. I'm struggling with that one. I can work out who Liverpoolu are and maybe Anglli too, but you're going to have to help me with the rest ...

ODPOWIEDZ