Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

HappyBlancik

Re: Wszelakie pytania

Post autor: HappyBlancik »

Majster.M pisze:Cześć,
jako że jest jeszcze wolny wieczór od Mundialu to liczę na małą pomoc :)
Mam pytanie do osób, które użytkowały już podobny wynalazek lub mają konkretną wiedzę na temat jego działania. Chodzi mi o matę chłodzącą na fotel samochodowy jak np. http://allegro.pl/mata-chlodzaca-fotel- ... 12826.html
Czy warto w taką matę zainwestować czy jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto? Czy taka mata może obciążać w jakikolwiek sposób układ elektryczny w samochodzie?
12V? Szczerze bardzo wątpię. To mata z kanałami gdzie leci powietrze z wentylatorów i tyle.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

sc0user

Post autor: sc0user »

Działać pewnie działa, 300zł zobowiązuje do tego by działało. Pewnie na YT są jakieś recenzje tego.
Ale raczej bym odradzał. Na dworze +30, plecy zlane potem, siadasz i włączasz mate. Zimne powietrze + woda robią swoje i tak po kilku dniach jesteś powykręcany jak nie wiem. Lepiej coś co działa strefowo, a nie punktowo. Chociaż ogólnie trzeba uważać, bo nawet od klimy można sobie gardło rozwalić.
Jeśli masz w aucie klime, ale jak to przeważnie bywa jest nieodgrzybiona, nienabita itd. to lepiej włóż te 300-400 zł w doprowadzeniu do stanu używalności właśnie klime. Może w Twoim mieście na grouponie będzie jakaś solidna promocja.
Ale skoro szukasz takiego wynalazku to wnioskuję, że klimy brak.
Tylko zastanów się czy troszkę chłodu warte jest przewiana nerek i innych bebechów.

Django

Post autor: Django »

Majster.M pisze:Cześć,
jako że jest jeszcze wolny wieczór od Mundialu to liczę na małą pomoc :)
Mam pytanie do osób, które użytkowały już podobny wynalazek lub mają konkretną wiedzę na temat jego działania. Chodzi mi o matę chłodzącą na fotel samochodowy jak np. http://allegro.pl/mata-chlodzaca-fotel- ... 12826.html
Czy warto w taką matę zainwestować czy jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto? Czy taka mata może obciążać w jakikolwiek sposób układ elektryczny w samochodzie?
Jeżeli chcesz mieć zapalenie korzonek, to proszę bardzo. Nadmierne chłodzenie w samochodzie w takie upalne dni może doprowadzić do katastrofy! Sam jestem przykładem - piąty dzień leje mi się na zielono przez nos z zatok - załatwiłem się klimą w samochodzie (przy 30 stopniach na dworze miałem ustawioną na 22/23 stopnie). Nadmierne chłodzenie ciała w samochodzie w tych miejscach może doprowadzić do zapalenia nerek, pęcherza, korzonek - bardzo ryzykowna sprawa.
Obrazek

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Panowie możecie polecić jakiś w miarę tani, dokładny ciśnieniomierz? Kompletnie się na tym nieznam, a słyszałem opinie, że dużo tych urządzeń nadaje się tylko na śmietnik, więc nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

KaylorLFC
Kontakt:

Post autor: KaylorLFC »

Panowie. Potrzebuję pomocy. Znajomy ma wykupiony nc+ razem z nc+go, czy ja mając jego dane do nc+go bede mógł bez obaw oglądać na urządzeniach mobilnych np canal +??
Obrazek

danio442
Kontakt:

Post autor: danio442 »

KaylorLFC pisze:Panowie. Potrzebuję pomocy. Znajomy ma wykupiony nc+ razem z nc+go, czy ja mając jego dane do nc+go bede mógł bez obaw oglądać na urządzeniach mobilnych np canal +??

Możesz tak spokojnie oglądać :)

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Mam problem z obejrzeniem dzisiejszego finalu. Jakas stream? Jestem teraz w Niemczech i tvp.pl ma ograniczenia za granica i tam meczu nie obejrze teraz. Wykupilem sopcasthd ale zas provlem z ueuchomieniem Adobe na Adroidzie. Ktos ma podeslac stream badz wie jak ueuchomoec Adobe na telefonie? Dzieki

Kodi

Post autor: Kodi »

Skrystian2009 pisze:Mam problem z obejrzeniem dzisiejszego finalu. Jakas stream? Jestem teraz w Niemczech i tvp.pl ma ograniczenia za granica i tam meczu nie obejrze teraz. Wykupilem sopcasthd ale zas provlem z ueuchomieniem Adobe na Adroidzie. Ktos ma podeslac stream badz wie jak ueuchomoec Adobe na telefonie? Dzieki
https://www.reddit.com/r/soccerstreams/ ... s_croatia/
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Witam. Jakis czas temu miałem kolizje z mojej winy. Na wszelki wypadek została wezwana policja. Wczoraj przyszedł do mnie list z ubezpieczalni w związku z ta kolizja. Z przodu piszą, ze poszkodowany zgłosił szkodę itd. Natomiast z tylu jest do wypełnienia oświadczenie sprawcy. Moje pytanie brzmi. Czy mam obowiązek takie oświadczenie wypełnić i wysłać skoro przyznałem się do winy, a na miejscu zdarzenia była policja i sporządziła z tego notatkę?

sc0user

Być może dla ubezpieczalni notka policyjna nie jest wystarczająca.
Oświadczenie, o którym mówisz to nic innego jak oświadczenie woli, w którym przyznajesz się spowodowania wypadku. Po prostu jest to graficznie zrobione, by każdy nawet bez znajomości prawa był wstanie to na szybko i w nerwach mógł wypełnić.

FootballClub

Ale czy muszę to im wysyłać, list nie przyszedł poleconym. W dodatku piszą, ze trzeba im wysłać skan dowodu rejestracyjnego, który zresztą policja mi zatrzymała.
Dodam jeszcze, ze z ubezpieczalni poszkodowanego ten list.
Dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, o 21:00 przez FootballClub, łącznie zmieniany 1 raz.

sc0user

Nie zagłębiałem się w RODO, ale skany dokumentów raczej odpadają, więc przegoogluj pod tym kątem - ale błagam nie na jakiś śmiesznych stronach. Infor itp. to są rzetelne źródła.
Może przedzwoń się dowidzieć po co im to, skoro policja zrobiła notkę. Wydaje mi się, że po prostu jej nie dostali i/lub nie wiedzą o jej istnieniu.

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Gdy ja miałem mały wypadek z „mojej winy” ale nie do końca mojej, choć i tak się przyznałem, tak samo przyszedł list aby wypisać tam wszystko, narysować graficznie kolizje itp.
Raz coś takiego wypełniłem i odesłałem a raz nie. Korzyści i w druga stronę - problemów żadnych nie było.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

FootballClub

To miałeś do dwóch zdarzeń czy do jednego dwa razy przysłali?

GumaTurbo

Post autor: GumaTurbo »

Jeśli na miejscu była policja to nie musisz nic wysyłać. Ja miałem kolizje z mojej winy przyszedł papierek z PZU który znalazł się w koszu. Policja sporządza notatkę z kolizji i ubezpieczyciel jest zobowiązany aby zwrócić się o taki dokument do policji.

ODPOWIEDZ