Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Aldor
Kontakt:

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Aldor »

Skrystian2009 pisze:Ktoś z Was jest może historykiem i zna odpowiedz na te dwa pytania?

Enver Hodża w 1967 roku określił trzy główne cele swojej polityki zagranicznej tego okresu. Co to było?

Które z państw określano złośliwie i pogardliwie - w bloku komunistycznym - "chiński lotniskowiec" i dlaczego?
Raczej nie pomoge bo nie jestem historykiem, bardziej miliatariami sie interesuje i domyslam sie, ze w drugim pytaniu moze chodzic o Ukraine w zwiazku z niedawno wprowadzonym do sluzby okretem Liaoning. Budowe okretu rozpoczeto na ukranie w 1985 roku, nie udalo sie jej jednak dokonczyc ze wzgledu na problemy finansowe, rozpad bloku wschodniego itd. Ukraincy sprzedali okret Chinom, a Ci niedawno dopiero wprowadzili go do sluzby.

Fajnie gdyby ktos posiadajacy odpowiednia wiedze potwierdzil/zaprzeczyl bo mnie tez ten temat zaciekawil. :)

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Siemano :) Pytanie, czy jest jakaś appka do oglądania meczów na streamach na smartfonie, czy raczej robić to przez chroma? W Niedziele o 17 będę siedział w pociągu i nie powiem, z chęcią obejrzałbym jak ucieramy nosa ekipie Guardioli :)

@Down dzięki, w takim razie przygotuje pakiet acestream + vlc :) pozdro
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 12:57 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 1 raz.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

mousen23

Post autor: mousen23 »

Jest chyba aplikacja sopcast

ramar
Moderator

Post autor: ramar »

PyrkaLFC pisze:Siemano :) Pytanie, czy jest jakaś appka do oglądania meczów na streamach na smartfonie, czy raczej robić to przez chroma? W Niedziele o 17 będę siedział w pociągu i nie powiem, z chęcią obejrzałbym jak ucieramy nosa ekipie Guardioli :)
Ja używam na Adnroidzie aplikacji acestream oraz zainstalowanego odtwarzacza vlc. Śmiga czasem lepiej niż na PC (a linki biorę z reddita te same co na PC).

w0rst

Post autor: w0rst »

Oglądając mecze na telefonie używam przeglądarki Puffin i biorę linki z reddita. Polecam jako opcję awaryjną :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ItachiTorres

Post autor: ItachiTorres »

Ja natomiast korzystam z Delta Media Playera, ktory jest też z opcją na Androidzie. Wszystkie sportowe kanały z polski w jednym miejscu

Moncio

Post autor: Moncio »

Czołem Panowie ja mam takie pytanie .Wie ktoś jak to jest z trofeami kto ma ich teraz więcej my czy utd I ile ich jest :D

danio442
Kontakt:

Post autor: danio442 »

Moncio pisze:Czołem Panowie ja mam takie pytanie .Wie ktoś jak to jest z trofeami kto ma ich teraz więcej my czy utd I ile ich jest :D

Aktualnie 60 do 66 na korzyść mułów...

Tabela w zakładce "honours,h2h and statistics":

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Liverpo ... C._rivalry

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Który z inżynierów jest w stanie w prosty sposób wyjasnić o co chodzi z "mocą zainstalowaną" np energii słonecznej.

Edamskiser

Post autor: Edamskiser »

https://pl.wikipedia.org/wiki/Moc_zainstalowana

Bedziesz mial pobor pradu przez odbiorniki przerastajacy mozliwosci instalacji to Ci popali kable :)

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

Skrystian2009 pisze:Który z inżynierów jest w stanie w prosty sposób wyjasnić o co chodzi z "mocą zainstalowaną" np energii słonecznej.
Ciężko stwierdzić co to jest 'moc zainstalowana energii słonecznej'.

Jak już to może być moc zainstalowana modułów fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną w elektryczną.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

Siemasz Panowie :) Kupiłem wczoraj sobie nowy telefon, iPhone SE w autoryzowanym salonie iSpot. Telefon od nowości ma wadę, ponieważ nagrane video wydaje dziwne dźwięki, słychać szumy i jakieś trzeszczenia. Wydaje mi się, że to jakiś problem z głośnikiem. Nie ważne, telefon mam dzień, jutro jadę do tego salonu zgłosić problem. Oczywiście mam wszystkie gwarancje, dowody zakupu itd. Czy dostanę nowy telefon czy może oni wyślą go do serwisu i mi usuną tą usterkę? Ja będę chciał nowy telefon bo nie po to kupiłem telefon, który od początku ma wadę i będzie od razu rozkręcany i naprawiany. Jak to wygląda? Czy dostane nowy telefon czy aktualny naprawiony?
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

sijdn pisze:Siemasz Panowie :) Kupiłem wczoraj sobie nowy telefon, iPhone SE w autoryzowanym salonie iSpot. Telefon od nowości ma wadę, ponieważ nagrane video wydaje dziwne dźwięki, słychać szumy i jakieś trzeszczenia. Wydaje mi się, że to jakiś problem z głośnikiem. Nie ważne, telefon mam dzień, jutro jadę do tego salonu zgłosić problem. Oczywiście mam wszystkie gwarancje, dowody zakupu itd. Czy dostanę nowy telefon czy może oni wyślą go do serwisu i mi usuną tą usterkę? Ja będę chciał nowy telefon bo nie po to kupiłem telefon, który od początku ma wadę i będzie od razu rozkręcany i naprawiany. Jak to wygląda? Czy dostane nowy telefon czy aktualny naprawiony?
Dużo zależy od miejsca, w którym kupowałeś.
Proponuję Ci złożyć reklamację z tytułu rękojmi bo jak złożysz z tytułu gwarancji
to będą robić to co jest na karcie gwarancyjnej (naprawa itd) i jesteś zdany na ich łaskę,
a jak złożysz z tytułu rękojmi to zażądaj wymiany na nowy.
(musisz dostać odpowiedź dlaczego nie dostaniesz nowego jeśli odmówią - oczywiście wszystko pisemnie, nic ustnie).

Ale ale. Jeśli sklep jest w porządku to może od razu wymienią, nie musisz od razu robić im szumu tylko spokojnie można porozmawiać ale jak będą rozkminy (poinformujemy w ciągu 14 dni) to lepiej złóż pismo z tytułu rękojmi.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/
wejdź w zakładkę "żądania konsumenta" - przygotuj sobie też pismo do sklepu na wszelki wypadek bo będą swój formularz próbować wcisnąć i wtedy też Cię na gwarancję wrąbią. Gwarancja w apple z tego co wiem to dobra sprawa ale jak już jakiś czas używasz (rok czy 1,5 roku) a nie od razu po zakupie.

Edit: Ano właśnie, jak są ok to Ci wymienią bo to nowy telefon, jak będą kombinować to składaj reklamację z rękojmi i nakaż wymienić. Najpierw na spokojnie porozmawiasz i zobaczysz co będzie :) Powodzenia

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

Szpieg1 pisze:
sijdn pisze:Siemasz Panowie :) Kupiłem wczoraj sobie nowy telefon, iPhone SE w autoryzowanym salonie iSpot. Telefon od nowości ma wadę, ponieważ nagrane video wydaje dziwne dźwięki, słychać szumy i jakieś trzeszczenia. Wydaje mi się, że to jakiś problem z głośnikiem. Nie ważne, telefon mam dzień, jutro jadę do tego salonu zgłosić problem. Oczywiście mam wszystkie gwarancje, dowody zakupu itd. Czy dostanę nowy telefon czy może oni wyślą go do serwisu i mi usuną tą usterkę? Ja będę chciał nowy telefon bo nie po to kupiłem telefon, który od początku ma wadę i będzie od razu rozkręcany i naprawiany. Jak to wygląda? Czy dostane nowy telefon czy aktualny naprawiony?
Dużo zależy od miejsca, w którym kupowałeś.
Proponuję Ci złożyć reklamację z tytułu rękojmi bo jak złożysz z tytułu gwarancji
to będą robić to co jest na karcie gwarancyjnej (naprawa itd) i jesteś zdany na ich łaskę,
a jak złożysz z tytułu rękojmi to zażądaj wymiany na nowy.
(musisz dostać odpowiedź dlaczego nie dostaniesz nowego jeśli odmówią - oczywiście wszystko pisemnie, nic ustnie).

Ale ale. Jeśli sklep jest w porządku to może od razu wymienią, nie musisz od razu robić im szumu tylko spokojnie można porozmawiać ale jak będą rozkminy (poinformujemy w ciągu 14 dni) to lepiej złóż pismo z tytułu rękojmi.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/
wejdź w zakładkę "żądania konsumenta" - przygotuj sobie też pismo do sklepu na wszelki wypadek bo będą swój formularz próbować wcisnąć i wtedy też Cię na gwarancję wrąbią. Gwarancja w apple z tego co wiem to dobra sprawa ale jak już jakiś czas używasz (rok czy 1,5 roku) a nie od razu po zakupie.
No właśnie o to chodzi, że telefon nowiutki, wada nie z mojej winy więc chce nowy telefon. Myślę, że będzie wszystko okej i wymienią na nowy bo to jest autoryzowany sklep Apple a tam raczej muszą dbać o klienta etc. Pamiętam jak kabel zareklamowałem to nawet nie naprawiali tylko zwrot pieniędzy dali. Jeśli zakupiłbym w jakimś Saturnie, Media Markt czy Expert to myślę, że pewnie byłby naprawiany ale z racji tego, że to iSpot to myślę, że dostane nowy telefon. Zresztą ja im to powiem, że nie chcę naprawy tylko jako klient żądam nowego telefonu. Wydaje mi się, ze bezproblemowo wymienią.
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

1892

Post autor: 1892 »

Mam pytanie odnośnie naprawy gwarancyjnej. Kupiłem telefon rok temu w Plusie. Ostatnio przestalo mi działać gniazdo do ładowarki i oddałem go na naprawę gwarancyjną. Było to 09.01 więc we wtorek miną dwa tygodnie. Kiedyś słyszałem że na naprawę moge czekac 2 tygodnie. Czy po tym czasie moge oczekiwac czegoś od Plusa? Wymiany na nowy telefon czy coś? Czy chodzi o dwa tygodnie licząc tylko dni robocze czy nie?
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." - Bill Shankly

Obrazek

ODPOWIEDZ