Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
Suchar
Kontakt:

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Suchar »

W miejscowości gdzie mieszkam całą sztangę sprzedają po £42-£45.
Obrazek

Awatar użytkownika
kam15
Kontakt:

Post autor: kam15 »

Siema!
Jestem w Londynie do soboty, chcialbym skorzystac z okazji i isc obejrzec kadre.
Jakies porady co do miejsc na Wembley ? co brac ? czego unikac ?

TJHicks

Post autor: TJHicks »

Ma ktoś iphona ? Mam problem z wifi, od niedawna w UK założyliśmy internet u siebie w mieszkaniu, wszystko ładnie działało aż do wczoraj, nie chcą mi się połączyć z siecią takie aplikacje tak facebook czy massenger, na laptopie też nie mogę się połączyć z siecią, wie ktoś może o co chodzi ?
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur

Creeng

Post autor: Creeng »

Może ktoś polecić jakiś dobry serwis smartphone'ów w Katowicach? W moim Xiaomi Redmi 4x pękła szybka("tylko" zrobiła się pajęczyna, dotyk działa), więc szukam jakiegoś miejsca, gdzie mi to porządnie(i najlepiej w porządnej cenie) wymienią

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Witajcie, czerwoni!
Pytanie do policjantów, prawników bądź obeznanych w prawie lub oodeksie ruchu drogowego.

Otóż dzisiaj przydarzyła się taka sytuacja; Będąc w pracy (firma kateringowa, samochód oblepiony w logo firmy), musiałem się udać z produktami do jednego ze sklepów w galerii. Pech chciał, ze nie było miejsca do postoju, a wiedziałem, ze zajmie
Mi to max 5 minut, zdecydowałem się na postój na miejscu parkingowym przeznaczonym dla inwalidów.
Wracam po kilku chwilach a tam moje autko służbowe zastawione przez nowego Golfa z grubym dziadkiem w środku, który wybiegł jak poparzony i oznajmił, ze zrobił zdjęcie i wysłał na policję. Wsiadł do auta, odjechał mi i wjechał na miejsce dla inwalidów.

Pytanie brzmi: czy policja wstawi mi mandat 500 zł i 5 pkt karnych na podstawie tego zdjęcia? Mam 15 pkt karnych i musze uniknąć mandatu.

Były policjant powiedział, ze na pewno dostanę mandat. Ale czy zna ktoś przypadek z autopsji?
Mogę jeszcze podać kogoś innego na mandacie, wtedy dam mu po prostu 500+200 ekstra i po sprawie, prawda?
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Kompletnie nie znam się na kodeksie ruchu drogowego, a wykroczenia to też tak ledwo ledwo i nie miałem ani z jednym ani z drugim żadnej styczności, ale gdy już dostaniesz mandat i odmówisz jego zapłaty, sprawa trafi do sądu i tam będziesz musiał udowodnić, dlaczego mandat Ci nie się nie należy.

Natomiast mam inne pytanie. Mówisz, że to auto firmowe? Więc mandat przyjdzie na osobę wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (firmę? Jeżeli jest firma pewnie przyjdzie zapytanie kto kierował; właściciela? nie stricte na Ciebie) i teraz od tej osoby zależy czy, np.: przyjmie mandat, weźmie punkty, zapłaci a od Ciebie w drodze regresu będzie dochodzić zwrotu kwoty mandatu, czy odmówi przyjęcia i wskaże, że to Ty kierowałeś. A jeśli Ty dalej wskażesz, że kierował ktoś inny to już będzie trochę pokręcone :D

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Wiele lat temu brałem punkty za kolegę z pracy.
Przychodzi powiadomienie do firmy. Szef kazał Michałowi załatwić sobie to jak uważa. Michał poprosił mnie.
Pojechałem, przyznałem się, nie zadawali pytań, wziąłem 200 pln mandatu i punkty. Kolega miał pretensje, że nic nie wytargowałem i dużo dostał. Dwa miesiące prosiłem się o kasę. Nauczka. :)

Ty masz jeszcze taką przewagę, że komisariaty nie zawsze biorą się za zdjęcia nadesłane przez cywili. Często to ignorują.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Nicco

Post autor: Nicco »

Gdzie teraz najlepiej ubezpieczyć samochód ?
I stanę się pasterzem, na Twoją Panie chwałę, od Ciebie pochodzi moc moja, Twoją wypełniam wolę, do Ciebie kieruję swe kroki, by u Twojego zasiąść tronu.
In nomine Patris,
et Fili,
et Spiritus Sancti.

Awatar użytkownika
RedSolider

Post autor: RedSolider »

Zna ktoś może jakieś wiarygodne strony podające informacje gospodarcze ze świata? Może to być także portal na Facebooku. Chodzi mi o stricte informacje gospodarcze a niekoniecznie polityczne.
Obrazek

klosinho

Post autor: klosinho »

Nicco pisze:Gdzie teraz najlepiej ubezpieczyć samochód ?
AXA przez mBank
RedSolider pisze:Zna ktoś może jakieś wiarygodne strony podające informacje gospodarcze ze świata? Może to być także portal na Facebooku. Chodzi mi o stricte informacje gospodarcze a niekoniecznie polityczne.
stawiam na portal CNBC i jego zakładki. Oczywiście po angielsku

https://www.cnbc.com/world/?region=world

masterkik

Post autor: masterkik »

Miałem stłuczkę, sprawca się przyznał przy policji, dostał mandat, auto odholowane.
Prywata firma - Rent a Car zaproponowała mi wynajem samochodu na koszt OC sprawcy.
Ktoś z was się z taką praktyką spotkał, jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne?

klosinho

Post autor: klosinho »

masterkik pisze:Miałem stłuczkę, sprawca się przyznał przy policji, dostał mandat, auto odholowane.
Prywata firma - Rent a Car zaproponowała mi wynajem samochodu na koszt OC sprawcy.
Ktoś z was się z taką praktyką spotkał, jakieś doświadczenia pozytywne/negatywne?
Jasne, bierz auto. Koszty tak jak piszesz poniesie firma ubezpieczająca sprawcę. Jeździsz wypożyczonym autem przez czas naprawy Twojego.
Dostajesz zatankowanego go do pełna i musisz oddać go pełnego. Jeszcze przed wypożyczeniem przygotowywane są dokumenty i SPRAWDZENIE STANU AUTA! (jakie ma otarcia itd przed wypożyczeniem).

pietras

Post autor: pietras »

Doświadczenia są pozytywne zwłaszcza, że samemu nie musisz się użerać z ubezpieczalnią. Warto pamiętać o tym, że bezstresowo ten system działa, gdy nie ma się na siebie zarejestrowanego innego nie biorącego udziału w kolizji/wypadku pojazdu.

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

Wiecie może co oznacza "oficjalnie" w tym zdaniu --> "nie bądź taki oficjalny". Czyli jaki? Serio głowie się nad tym i myślę, że jakiś taki, który musi mieć wszystko potwierdzone, dopięte na ostatni guzik? :lol: serio nie wiem. Co myślicie?
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

sijdn pisze:Wiecie może co oznacza "oficjalnie" w tym zdaniu --> "nie bądź taki oficjalny". Czyli jaki? Serio głowie się nad tym i myślę, że jakiś taki, który musi mieć wszystko potwierdzone, dopięte na ostatni guzik? :lol: serio nie wiem. Co myślicie?
Tu raczej chodzi o sposób zachowania. Nie na luzie, tylko właśnie "oficjalnie", z dystansem etc.

ODPOWIEDZ