Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

S47

Re: Wszelakie pytania

Post autor: S47 »

Witam. Ma ktoś może jakiś link do losowania grup LE ??
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.

glonjohnson

Post autor: glonjohnson »

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/se ... index.html

Tutaj będzie losowanie o godzinie 13 :)
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Kolego niżej, ja czasem poprostu ucinałem końcówki i je lączyłem np. mam dwa kable z wyjściami żeńskimi i męskimi, więc ucinam żeński z jednego kabla, męski z drugiego, zdzieramy izolacje i łączymy kabelki. Z takim czymś nie próbowałem, ale nie raz robiłem tak z końcówkami od kabli USB, z ładowarkami.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2015, o 11:11 przez ElFirmino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Mam pytanie odnośnie bezprzewodowych słuchawek, a raczej używanych w nich technologii.

Wiem na czym polega różnica między sygnałem radiowym bluetooth czy na podczerwień, ale na czym polega sygnał cyfrowy? Poszperałem w necie, kilka recenzji, opisów i często widzę, że nazwę bluetooth używaną zamiennie z cyfrową, a są to na pewno 2 różne technologie.

Na przykład:

Radiowe: Philips SHC 8535
Cyfrowe: Philips SHD 8600UG

Na czym polega różnica między nimi?

Awatar użytkownika
AustralianMagic

Post autor: AustralianMagic »

Mam mały problem z kablem.

Otóż kupiłem słuchawki bezprzewodowe. W staj dokującej mam wejście na lewy i prawy, a koniec kabla to klasyczny mini jack. Do radio czy komputera w zupełności wystarcza, ale nie do TV czy kina.
Potrzebuję więc kabla lewy/prawy z wejściem jack żeńskim, żeby to połączyć.

Obrazek

I tu pojawia się problem. Byłem dzisiaj w media markt i meda expert - ani śladu po takim kablu. Patrzę na allegro, ani śladu. Albo są męsko/męskie albo żeński prawy/lewy i męski jack.

Ktoś wie, gdzie taki kabel kupię? Bardziej rozchodzi mi się o sklepy stacjonarne.

kwiku23

Post autor: kwiku23 »

Witam chce zamówić portfel http://store.liverpoolfc.com/liverpool- ... er-wallet/ z oficjalnej strony klubu i chciałbym poznać wasze opnie na temat zakupów w oficjalnym sklepie gdyż jest to mój pierwszy raz. Ktoś ma coś do doradzenia jakieś pomocne informacje, jak uzyskać jakiś "bonusy". Jak wygląda płacenie z polskiego konta bankowego (czy bank przelicza kurs w miarę sensownie czy opłaci się coś kombinować z paypalem. Albo wie czy w Polsce można gdzieś ten model dostać. I czy ktoś w ogóle posiada ten model i ma jakieś przeciwwskazania. Z góry dzięki za odpowiedz. Dziś wieczorem mam zamiar dokonać zakupu.

BeBe
Kontakt:

Post autor: BeBe »

AustralianMagic pisze:Mam mały problem z kablem.

Otóż kupiłem słuchawki bezprzewodowe. W staj dokującej mam wejście na lewy i prawy, a koniec kabla to klasyczny mini jack. Do radio czy komputera w zupełności wystarcza, ale nie do TV czy kina.
Potrzebuję więc kabla lewy/prawy z wejściem jack żeńskim, żeby to połączyć.

Obrazek

I tu pojawia się problem. Byłem dzisiaj w media markt i meda expert - ani śladu po takim kablu. Patrzę na allegro, ani śladu. Albo są męsko/męskie albo żeński prawy/lewy i męski jack.

Ktoś wie, gdzie taki kabel kupię? Bardziej rozchodzi mi się o sklepy stacjonarne.
Nawet nie myślałem kupować takie kabelki w jakimś media markecie, poszedłem kiedyś do pierwszego lepszego sklepu tylko z elektronika i dostałem takie kabelki dość tanio :-)
Bez ciemności nie ma światła. Bez zła nie ma dobra.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

kwiku23 pisze:Witam chce zamówić portfel http://store.liverpoolfc.com/liverpool- ... er-wallet/ z oficjalnej strony klubu i chciałbym poznać wasze opnie na temat zakupów w oficjalnym sklepie gdyż jest to mój pierwszy raz. Ktoś ma coś do doradzenia jakieś pomocne informacje, jak uzyskać jakiś "bonusy". Jak wygląda płacenie z polskiego konta bankowego (czy bank przelicza kurs w miarę sensownie czy opłaci się coś kombinować z paypalem. Albo wie czy w Polsce można gdzieś ten model dostać. I czy ktoś w ogóle posiada ten model i ma jakieś przeciwwskazania. Z góry dzięki za odpowiedz. Dziś wieczorem mam zamiar dokonać zakupu.

Ja nie kupowałem ale z góry Ci mogę powiedzieć, że to najtańsza możliwa skóra świńska albo jakieś pomieszane odpady (tym samym jakość) warta 30-40zł max za takie wykonanie i wyprawienie portfela. No ale logo i "oficjalny" sklep swoje kosztuje..

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Ja dostałem na prezent podobny portfel kupiony na oficjalnej stronie, był to jeden z najdroższych oferowanych, a i tak po potyczce z kluczami w kieszeni skończył marnie, nie odradzam bo miałem inny model, ale też z jakiejś skóry(miekkiej) i praktycznie każde przejechanie paznokciem itp. zostawało na nim.

Awatar użytkownika
ControL

Post autor: ControL »

Witam.
Niestety nie wiem czy nie ma jakiegoś bardziej specjalistycznego miejsca na forum na to pytanie, ale go nie znalazłem więc napiszę tutaj.
Chcę zacząć trenować sztuki walki, ale problem w tym, że nie wiem co może być najskuteczniejsze i przynieść mi wymierne korzyści w mojej pracy. Jestem młodym policjantem więc tutaj nie chodzi mi o to żeby kopać ludzi po głowie niczym w kick boxingu czy okładać ich pięściami po twarzy bo to mija się z celem, a poza tym w moim zawodzie jest zabronione. Chodzi tutaj raczej o szybkie obezwładnienie przeciwnika, kontrole nad jego ciałem i własne bezpieczeństwo. Szybkie sprowadzenie do parteru, odebranie broni lub odpowiednie techniki które zablokują możliwości ofensywne osoby. Myślałem osobiści nad krav magą, ale moja wiedza na ten temat jest niestety ograniczona i potrzebuje w tym temacie pomocy.
Znajdzie się tutaj ktoś kto realnie potrafi mi doradzić w wyborze?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Tak jak mówisz, drogi kolego - Krav maga. Ma ona na celu jak najszybsze obezwładnienie przeciwnika.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Awatar użytkownika
Mitchell
Kontakt:

Post autor: Mitchell »

Ja bym polecił zdecydowanie łagodniejsze formy.
Przede wszystkim aikido. Możesz też zastanowić się nad jiu jitsu a nawet elementami judo. Grunt to rozpatrzyć się co jest dostępne w twojej okolicy.

A jeżeli chcesz być samoukiem to można wziąć po kilka przykładów z każdej sztuki. Lepiej znać perfekcyjnie trzy chwyty niż słabo dziesięć.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam

Asahi

Post autor: Asahi »

Mitchell pisze:Ja bym polecił zdecydowanie łagodniejsze formy.
Przede wszystkim aikido.
Również polecam, przy okazji trenowania Karate Tradycyjnego miałem parę treningów i zrobiły naprawdę pozytywne wrażenie. Jeżeli rozwijasz swoją karierę w pozycji to będzie według mnie strzał w dziesiątkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
ControL

Post autor: ControL »

Poczytałem trochę o tym wszystkim i powiem szczerze, że troszkę odstrasza mnie ta otoczka filozoficzna wokół aikido. Mimo wszystko na różnych filmikach widzę, że to jest dokładnie to czego mogę potrzebować. Z drugiej strony jednak krav maga jak wyczytałem brana jest "na sucho". Ciężka decyzja mnie czeka;D
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Mój brat ćwicząc Kravkę, uczył się takich rzeczy jak obezwładnienie kogoś w normalnym układzie, przy ataku z boku, z tyłu, napastnik z nożem, napastnik z czymś tam. To chyba dla policjanta najlepsze. W szkółkach masz z reguły pierwszy trening wolny, to popróbuj szkółki, popytaj ludzi, zobacz co jest dla Ciebie. Trenujący też zazwyczaj są spoko, więc Ci podpowiedzą.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

ODPOWIEDZ