Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

lingo1

Re: Wszelakie pytania

Post autor: lingo1 »

Szpieg1 pisze:
lingo1 pisze:A mam tez pytanie do tego wyżej czy warto nauczyć sie 1000 najpopularniejszych słów z niemieckiego + konteksty by łatwiej przyswoić. Podobno obrazki tez dodatkowo stymulują i pozwalają lepiej zapamiętać słówka. Gdzie mozna cos takiego znaleźć z niemieckiego ma ktoś cos takiego?
Po 2 co polecacie do nauki niemieckiego na mature. Tlumaczyc teksty z książki, uczyc sie slowek, tematycznie czy jakies inne sposoby do nauki niemieckiego?
Gramatyke w podstawie dosyc znam ale mam sporą luke w slownictwie którego często mi brakuje mocno, dobrze by było zwiekszyc zasob slow bo jest niewielki.
http://jezykiobce.pl/lista-produktow,l2 ... ane,2.html
Dzięki ale chodziło mi bardziej o jakieś porady i darmowe pliki,strony z materiałami które są warte uwagi
Obrazek

dannydt

Post autor: dannydt »

Mam pytanie ;)

Niedługo przyjaciółka będzie obchodzić 18stke. Planujemy w parę najbliższych osób zrobić jej porządny prezent lub kilka mniejszych.

1. Orientuje się ktoś gdzie można zrobić poduszki ze zdjęciem/zdjęciami i ile się na to czeka? W ogóle czy ktoś robił coś takiego i wygląda to w miare :D

2. Jakby ktoś miał pomysł czy z doświadczenia to niech napiszę tutaj czy priv, chodzi o prezenty o których się nie zapomina :P

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

dannydt pisze:Mam pytanie ;)

Niedługo przyjaciółka będzie obchodzić 18stke. Planujemy w parę najbliższych osób zrobić jej porządny prezent lub kilka mniejszych.

1. Orientuje się ktoś gdzie można zrobić poduszki ze zdjęciem/zdjęciami i ile się na to czeka? W ogóle czy ktoś robił coś takiego i wygląda to w miare :D

2. Jakby ktoś miał pomysł czy z doświadczenia to niech napiszę tutaj czy priv, chodzi o prezenty o których się nie zapomina :P
Prezenty, których się nie zapomina, to prezenty, w które włożysz czas, serce i będą unikalne, tylko dla tej jednej osoby. Ty znasz swoją koleżankę, a nie my, więc Ty musisz coś wymyślić. Może Cie to zainspiruje, mojemu przyjacielowi 7 lat temu, tydzień rysowałem w Paincie naszą ekipę, wywołałem na A4 i wsadziłem w antyramę - do dziś wisi u niego na ścianie :P Kombinuj, zastanów się co lubi, co ją śmieszy, co robi na niej wrażenie i za co Cie ceni.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

S47

Post autor: S47 »

dannydt pisze:Mam pytanie ;)

może zrzućcie sie w kilku i zapewnijcie jej jakies przeżycie które będzie wspominać na długie lata? http://rwd.prezentmarzen.com/
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Chłopaki mam do Was pytanie, trochę z elektroniki. Otóż mam sobie dwie taśmy LED 12V bez żadnych zasilaczy itd. jedną chciałbym sobie podłączyć do akwarium jako dekoracyjne oświetlenie, a drugą do moto (do lansu ;) ). Więc zamierzam kupić do nich baterie takie 12V np. http://allegro.pl/2x-bateria-duracell-l ... 49628.html czytałem że mają 32 mAh, a z tego co mi wiadomo to jest to tyle co nic, więc ile takie baterie wytrzymają przy taśmie LED około 2W? A te drugie czy mógłbym np. uciąć kable od ładowarki z przetwornikiem (czy jak sie to tam zwie) i do tego je podłączyć?

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

ElFirmino pisze:Chłopaki mam do Was pytanie, trochę z elektroniki. Otóż mam sobie dwie taśmy LED 12V bez żadnych zasilaczy itd. jedną chciałbym sobie podłączyć do akwarium jako dekoracyjne oświetlenie, a drugą do moto (do lansu ;) ). Więc zamierzam kupić do nich baterie takie 12V np. http://allegro.pl/2x-bateria-duracell-l ... 49628.html czytałem że mają 32 mAh, a z tego co mi wiadomo to jest to tyle co nic, więc ile takie baterie wytrzymają przy taśmie LED około 2W? A te drugie czy mógłbym np. uciąć kable od ładowarki z przetwornikiem (czy jak sie to tam zwie) i do tego je podłączyć?
A te 2W to na metr taśmy? Załóżmy że masz te 2W, to przy 12V będzie pobór prądu 166mA.
Do akwarium kup zasilacz, kupisz taki już za dychę. A jeśli chodzi o moto to podłącz pod akumulator.

W taśmach LED masz podane wartości mocy ma metr, np. 2,4W/m. Przemnóż to przez ilość metrów jaką będziesz potrzebował. Dostaniesz moc. Podziel przez to 12V i dostaniesz pobór prądu. Do tego dobierasz sobie zasilacz. 10zł kosztuje taki 1A.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

ElFirmino

Pod akumulator nie podłącze bo jest 6V, myślałem o prądnicy, ale raz dokręce do czerwonej lini i po ledach. Czy można podłączyć baterie szeregowo? lub są jakieś baterie co dadzą sobie z tym radę i chwilę to na nich poświeci?

Awatar użytkownika
liverpoolek

Jak już to równolegle, szeregowo z dwóch baterii 12V zrobisz 24V. A równolegle będziesz miał cały czas 12V.
Możesz natrzaskać tyle baterii że trochę to poświeci, ale będzie to zupełnie nieekonomiczne.
Na takim aku dało by rady:
http://www.dacpol.eu/pl/akumulatory-fia ... cgod-cAAhw
Obrazek

ElFirmino

Dzięki, mam powerbank'a z output'em 5V i czy da się z tego coś pokombinować? mogę do output'a wpiąć kabel usb który nie ma drugiej wtyczki tylko wystają dwa kable, czy jak to włożę to będę miał na tych kablach i - ? i czy do tego bym mógł podpiąć szeregowo jakąś baterię? wolałbym takie rozwiązanie, bo za darmo... i naładować można. A może jest możliwość aby na tych 5V świeciły? (oczywiście nie wszystkie) bo próbowałem na rozładowanym aku 6V i połowa świeciła normalnie.

Awatar użytkownika
liverpoolek

Teoretycznie tak. Tylko powerbank w porównaniu z bateriami będzie miał taką dużą pojemność, że baterie szybko padną i diody będą cisły na tych 5V. Owszem, możesz kulać na 5V, ale adekwatnie też słabo będą świeciły. O ile w ogóle. No i nie wiem jak z ładowaniem, było by trzeba ładować wszystko osobno, bo można łatwo uszkodzić aku z takimi kombinacjami.

Generalnie to co pisze bierz z lekkim dystansem, bo mogę się mylić. Aż tak się nie znam na elektronice.
Obrazek

ElFirmino

Ok, dzięki ale czy jak podepnę pod powera kabel usb (z drugiej strony wychodzą dwa kabelki) to będę miał w jednym kablu a w drugim - ? czy też dwa lub dwa - ?

Awatar użytkownika
liverpoolek

ElFirmino pisze:Ok, dzięki ale czy jak podepnę pod powera kabel usb (z drugiej strony wychodzą dwa kabelki) to będę miał w jednym kablu a w drugim - ? czy też dwa lub dwa - ?
Nie rozumiem do końca pytania. Domyślam się że chodzi o + i - ?
Sprawdź miernikiem który to który.
Obrazek

ElFirmino

Dobra dzięki za wszystko już Ci nie zawracam głowy, resztę jakoś połapę metodą prób i blędów.
Edit: :/ jednak sam nie dam rady... przy powerbanku mialem output zasilany kabelkami wychodzącymi od zasilania i to mi się urawło, teraz mi wychodzą kable tam od tej bateri czy co to jest i nie wiem do których kabelków to podpiąć, kolory to czarny, biały, czerwony, zielony próbowalem chyba wszystkich kombinacji, czy też nawet łączyłem ze sobą te kabelki, ale nic.

cezarySP

Post autor: cezarySP »

Witam!

Ma ktoś może dostęp do jakiejś większej ilości przeróżnych zadań z Excela? Większość wygooglowanych już zrobiłem, dlatego potrzebuję innej bazy różnych ćwiczeń/zadań/sprawdzianów etc. Liczę na Waszą pomoc!
Obrazek

Awatar użytkownika
tomaszenkov

Post autor: tomaszenkov »

Witam. Mam takiepytanie. Wie ktoś gdzie mogę pobrać darmową, zarazem najnowszą automape na nawigacje?

ODPOWIEDZ