Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

ElFirmino

Re: Wszelakie pytania

Post autor: ElFirmino »

Dzięki, szukałem tylko mi wychodziły strony z tymi starymi przepisami, a z tym "mugł" to dojechałem ;). Niestety lansu narazie nie będzie ;).

Piwus94

Post autor: Piwus94 »

Zastanawia mnie, czy w wypadku wygrania przez nas jakiegoś trofeum, Rodgers dostanie medal? Pytanie być może głupie, ale w przypadku zawodników, w takiej LE wystarczy siedzieć na ławie żeby dostać medal. :D

Lukson

Post autor: Lukson »

Mógłby ktoś naświetlić jak się ma sprawa z pracą w Liverpoolu (albo przedmieścia czy coś, w każdym razie jakoś niedaleko), oczywiście praca sezonowa (lato). Jak to tam wygląda, jak z wynajmem mieszkania, czy to są duże koszta itd? Planuje wybrać się na jakiś czas właśnie do pracy za granicą i mieszkać w Liverpoolu, zagościć na jakieś meczyki to byłoby idealne rozwiązanie :) Z góry dzięki za info ;)

Zash
Kontakt:

Post autor: Zash »

Jak sezonowka to pokoj Ci wystarczy czyli od jakos £50 za tydzień.. Knajp tu sporo,restauracji czy hoteli czyli jak nie straszna Ci praca w takich miejscach to bez problemu cos znajdziesz;)
^^

Awatar użytkownika
Skrystian2009

Post autor: Skrystian2009 »

Od jakiegoś czasu uczę się niemieckiego. Wymyśliłem parę sposób na naukę: codziennie 10 nowych słów rzeczy wypatrzonych w moim pobliżu, nauka słów tematycznie, rozwiązywanie ćwiczeń, mówienie do siebie "o tak" po niemiecku, zagadnienia gramatyczne + oczywiście niemiecki na studiach i osobno kurs.
Macie jakieś pomysły na efektywną naukę języka, jakieś sposoby Wam pomogły?
Wyjazd za granicę to obecnie zbędna dla mnie rada.

RedEscelios

Post autor: RedEscelios »

Kiedyś trafiłem na ten film:
http://joemonster.org/filmy/64516/Jak_uczyc_sie_jezykow_
I sposób w nim podany spowodował znaczny skok w mojej nauce, polecam ten materiał, jak również inne tego autora-profesura :)
Obrazek

grunwald

Post autor: grunwald »

Skrystian2009 pisze:Od jakiegoś czasu uczę się niemieckiego. Wymyśliłem parę sposób na naukę: codziennie 10 nowych słów rzeczy wypatrzonych w moim pobliżu, nauka słów tematycznie, rozwiązywanie ćwiczeń, mówienie do siebie "o tak" po niemiecku, zagadnienia gramatyczne + oczywiście niemiecki na studiach i osobno kurs.
Macie jakieś pomysły na efektywną naukę języka, jakieś sposoby Wam pomogły?
Wyjazd za granicę to obecnie zbędna dla mnie rada.
sledzenie na bieżąco niemieckich dzienników, niemiecka prasa i jakas książka, którą dobrze znasz po niemiecku. Ogolnie nie staraj sie zrozumieć wszystkiego na sile tj. nie tłumacz każdego zdania po kolei, to przyjdzie z czasem. A i nie ucz sie słówek osobno. W kontekście owszem, ale takie suche rycie jest chyba najmniej efektywna formą nauki.

Rady nie moje, a od najlepszej nauczycielki języka obcego, jaka mi dane było spotkać w życiu.
Jurgen ufam Tobie.

lingo1

Post autor: lingo1 »

A mam tez pytanie do tego wyżej czy warto nauczyć sie 1000 najpopularniejszych słów z niemieckiego + konteksty by łatwiej przyswoić. Podobno obrazki tez dodatkowo stymulują i pozwalają lepiej zapamiętać słówka. Gdzie mozna cos takiego znaleźć z niemieckiego ma ktoś cos takiego?
Po 2 co polecacie do nauki niemieckiego na mature. Tlumaczyc teksty z książki, uczyc sie slowek, tematycznie czy jakies inne sposoby do nauki niemieckiego?
Gramatyke w podstawie dosyc znam ale mam sporą luke w slownictwie którego często mi brakuje mocno, dobrze by było zwiekszyc zasob slow bo jest niewielki.
Obrazek

bercik200

Post autor: bercik200 »

mam pytanie ,czy ktoś potrafi określić czy te buty są na pewno oryginalne, bo zamierzam je jutro zamówić i się jeszcze tak zastanawiam ?

http://allegro.pl/buty-czarne-nike-air- ... 11450.html

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

lingo1 pisze:A mam tez pytanie do tego wyżej czy warto nauczyć sie 1000 najpopularniejszych słów z niemieckiego + konteksty by łatwiej przyswoić. Podobno obrazki tez dodatkowo stymulują i pozwalają lepiej zapamiętać słówka. Gdzie mozna cos takiego znaleźć z niemieckiego ma ktoś cos takiego?
Po 2 co polecacie do nauki niemieckiego na mature. Tlumaczyc teksty z książki, uczyc sie slowek, tematycznie czy jakies inne sposoby do nauki niemieckiego?
Gramatyke w podstawie dosyc znam ale mam sporą luke w slownictwie którego często mi brakuje mocno, dobrze by było zwiekszyc zasob slow bo jest niewielki.
http://jezykiobce.pl/lista-produktow,l2 ... ane,2.html

grunwald

Post autor: grunwald »

bercik200 pisze:mam pytanie ,czy ktoś potrafi określić czy te buty są na pewno oryginalne, bo zamierzam je jutro zamówić i się jeszcze tak zastanawiam ?

Nie są
Jurgen ufam Tobie.

bercik200

grunwald pisze:
bercik200 pisze:mam pytanie ,czy ktoś potrafi określić czy te buty są na pewno oryginalne, bo zamierzam je jutro zamówić i się jeszcze tak zastanawiam ?

Nie są
po czym to poznałeś ? :) :)

Redi

Post autor: Redi »

bercik200 pisze:
grunwald pisze:

Nie są
po czym to poznałeś ? :) :)
Po 1 cena.
Po 2. Faktycznie istnieje takie CW "Black Cat", wiec jezeli chcesz, to wklep w google, i zobacz jak te z Twojego linku są słabo wykonane, źle spasowane, dużo szczegółów jest niedopracowanych, gorsze materiały co widać na pierwszy rzut oka
Po 3. Pudełko powinno być z logiem Jordan, a nie Nike.
Po 4. oryginalne wydanie jest z 2006 więc raczej tylko z drugiej ręki od kogoś możliwość kupna, a tu sprzedaje firma i to kilka sztuk
po 5. cena

Robertos

Post autor: Robertos »

Bercik, cena przede wszystkim Jordana dostaniesz po maksymalnej obniżce na najsłabsze modele nie taniej niż 400-500 złotych, za nowości 700-1000.

bercik200

ok dzieki

ODPOWIEDZ