Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
rossmann
Posty: 966
Rejestracja: 20 sty 2009, o 18:17

Re: Wszelakie pytania

Post autor: rossmann »

ElFirmino pisze:.....
Kolego, Ty się nie martw, czy zostaniesz ukarany czy nie, bo jakakolwiek sprawa karna w Twoim przypadku to bzdura niewarta zachodu. Ty się módl żeby ten Twój biedny, stłuczony na kwaśne jabkło, uliczny sparingpartner nie trafił w łapy firm odzkodowawczych. Wtedy dopiero będzie bolało...
"The socialism I believe in is everybody working for the same goal and everybody having a share in the rewards. That's how I see football, that's how I see life." Bill Shankly

ManiacK
Posty: 1879
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:06

Re: Wszelakie pytania

Post autor: ManiacK »

A wiadomo coś może, czy w programie PISu czy innej partii (bo aż tak bardzo się nie wgłębiałem we wszystkie programy) była jakaś wzmianka, by być może poszerzyć pole do działania ofiary w trakcie czyjegoś ataku ? Bo jeśli by na prawdę, wystraszyli osoby chociażby bębniąc w telewizji, jakie konsekwencje mogą je spotkać w razie ataku na drugą osobę, to na pewno odsetek takich sytuacji by spadł, raczej mniej niż bardziej, ale zawsze by to było na plus.

Poza tym nie wiem jak to jest z tymi osobami zawodowo uprawiającymi sporty walki, wśród których są techniki w odpowiedni sposób użyte mogące nawet w łatwy sposób zabić przeciwnika, ale one mają jakieś obostrzenia co do samoobrony ? Pytam, bo po prostu nie wiem, a że Ty jak widać zajmujesz się prawem, może coś o tym wiesz (wiem, że nie musisz całego kodeksu znać, ino np. wszystko o tym, jakimi sprawami się np. zajmujesz xd), to chętnie usłyszę jak to jest, bo sam mam zamiar na poważnie zająć się trenowaniem, bo do tej pory to były raczej rekreacyjne przygody na parę miesięcy max.

glonjohnson
Posty: 348
Rejestracja: 11 lut 2015, o 13:04

Re: Wszelakie pytania

Post autor: glonjohnson »

ElFirmino pisze:Mam do Was pytanie. Gdy wczoraj szedłem z kolegą chodnikiem zaczą mnie zaczepiać jakiś psychopata, miał może z 16-22 lata następnie mnie bez przyczyny pchną, prawie się przewróciłem. Zastosowałem samoobronę i przez przypadek rzekomu mu wybiłem dwa zęby, złamałem nos. Dzisiaj dowiedziałem się że złożył na mnie skarge (czy jak to sie tam zwie) na policji. Mam teraz pytanie, czy mogę zostać za to ukarany? może mi to jakoś udowodnić? czy może lepiej kłamać że ja nie był bym w stanie czegoś takiego zrobić ( nie mam nawet 16 lat i on był odemnie z 2 razy większy).
wszystko zależy od tego jak wyglądał ów atak. Jeśli jedynie zostałeś pchnięty, a następnie on nie próbował Cię zaatakować, to powiem szczerze, iż może być różnie. warto podkreślać przed sądem, iż byłeś przestraszony i działałeś pod wpływem adrenaliny, co jest okolicznością łagodzącą. Obrona konieczna nie ma charakteru bezwzględnego, a więc nawet mając możliwość ucieczki, jesteś uprawniony do jej zastosowania. Koledzy wspomnieli już o tym, że może być to potraktowane jako przekroczenie granic. Z czysto dogmatycznego punktu widzenia raczej nie da się tego stanowiska bronić. To, że ten facet miał więcej lat, zapewne był też większy, wspomniałeś iż miał on przy sobie scyzoryk wydaje się być wystarczające, by użyć siły jaką zastosowałeś. Nie mogłeś wiedzieć jak zachowa się po pierwszym ciosie, wobec powyższego wyprowadziłeś drugi, a między decyzją i wykonaniem było maksymalnie kilka sekund różnicy. I chyba warto będzie na tą okoliczność wskazać. Niestety tak jak pisze kolega Magik, praktyka czasem jest kompletnie oderwana od poczucia sprawiedliwości i zazwyczaj zakłada się złą wolę. Gdybyś miał trochę więcej lat to sądzę, że sprawa już na etapie postępowania przygotowawczego miałaby ucięty łeb.

EDIT
ManiacK pisze:A wiadomo coś może, czy w programie PISu czy innej partii (bo aż tak bardzo się nie wgłębiałem we wszystkie programy) była jakaś wzmianka, by być może poszerzyć pole do działania ofiary w trakcie czyjegoś ataku ? Bo jeśli by na prawdę, wystraszyli osoby chociażby bębniąc w telewizji, jakie konsekwencje mogą je spotkać w razie ataku na drugą osobę, to na pewno odsetek takich sytuacji by spadł, raczej mniej niż bardziej, ale zawsze by to było na plus.

Poza tym nie wiem jak to jest z tymi osobami zawodowo uprawiającymi sporty walki, wśród których są techniki w odpowiedni sposób użyte mogące nawet w łatwy sposób zabić przeciwnika, ale one mają jakieś obostrzenia co do samoobrony ? Pytam, bo po prostu nie wiem, a że Ty jak widać zajmujesz się prawem, może coś o tym wiesz (wiem, że nie musisz całego kodeksu znać, ino np. wszystko o tym, jakimi sprawami się np. zajmujesz xd), to chętnie usłyszę jak to jest, bo sam mam zamiar na poważnie zająć się trenowaniem, bo do tej pory to były raczej rekreacyjne przygody na parę miesięcy max.
Ciekawy był pomysł Romana Giertycha na zaostrzeniu kar, kiedy ktoś nachodzi Twój dom/mieszkanie wiedząc, że ktoś w nim jest (nazwał to "w sposób zuchwały"), a także postulował rozszerzenie granic obrony koniecznej, gdy ktoś w Twoim mieszkaniu/domu nachodzi Cię zamaskowany. To jednak chyba pobożne życzenia, bo wokół kodeksu karnego i procedury karnej i tak dzieje się już sporo, niekoniecznie w dobrym znaczeniu tego słowa.

Jak już napisałem, granice obrony koniecznej to de facto orzecznictwo sądów, bo to według ich stanowiska (szczególnie wobec stanowiska Sądu Najwyższego) je kształtują. Wszystko zależy od okoliczności faktycznych, w jakich odbywałby się bezprawny atak na dobro chronione prawem. Na pewno nie jest tak, że będąc bokserem nie możesz w uzasadnionym przypadku użyć swojego doświadczenia - to oczywiste, natomiast uderzając w sposób, który może zabić drugiego człowieka z premedytacją to własnie byłby przypadek przekroczenia granic obrony koniecznej. Obrona konieczna nie musi być taka sama jak postać ataku, lecz musi być proporcjonalna. Przykładowo, gdyby drechol napadł na dziadka tylko i wyłącznie z gołymi pięściami, to dziadek ma prawo sprać go laską, byleby tylko nie przeciągnął tego momentu ponad przeciętną miarę (czyli to co mówił kolega AustralianMagic w tym pierwotnym przypadku uważając, że drugi zadany cios był już "po ataku"). Nie ma wobec tego typowego zaostrzenia granic obrony koniecznej dla hmm... "profesjonalistów". Po prostu środki muszą być proporcjonalne do potrzeb
Ostatnio zmieniony 23 lis 2015, o 01:02 przez glonjohnson, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"

Awatar użytkownika
AustralianMagic
Posty: 2188
Rejestracja: 31 paź 2010, o 19:59

Re: Wszelakie pytania

Post autor: AustralianMagic »

ManiacK pisze:Poza tym nie wiem jak to jest z tymi osobami zawodowo uprawiającymi sporty walki, wśród których są techniki w odpowiedni sposób użyte mogące nawet w łatwy sposób zabić przeciwnika, ale one mają jakieś obostrzenia co do samoobrony ? Pytam, bo po prostu nie wiem, a że Ty jak widać zajmujesz się prawem, może coś o tym wiesz (wiem, że nie musisz całego kodeksu znać, ino np. wszystko o tym, jakimi sprawami się np. zajmujesz xd), to chętnie usłyszę jak to jest, bo sam mam zamiar na poważnie zająć się trenowaniem, bo do tej pory to były raczej rekreacyjne przygody na parę miesięcy max.
Nie bardzo wiem o co chodzi... Musisz rzucić tutaj więcej światła. Nie widzę powiązania między zawodowym uprawianiem sportów walki a obroną konieczną.

_____
Jako sąd, w tego typu przypadkach zastosowałbym nadzwyczajne złagodzenie kary, czy odstąpienie od niej.
Ale niestety mam duszę prokuratorską, więc interpretuję tak a nie inaczej :D

ElFirmino
Posty: 523
Rejestracja: 11 lis 2015, o 21:26

Re: Wszelakie pytania

Post autor: ElFirmino »

Spotkałem się dzisiaj po szkole z nim i sprawa się wyjaśniła... Mówił takim slangiem że rozumiałem co 5-te słowo, powiedział że go koledzy "wkręcili" że niby ja coś tam zrobiłem, mówił że miał trochę we krwi i uwierzył. Powiedział przepraszam (oryginalnie sorry czy coś takiego), że wyniesie te oskarżenia, i zażartowal(?) że tego kopa mogłem sobie darować i żebym nie mówił nic na psach, że miał nóz/scyzoryk. Opisane chaotycznie, bo trudno było mi go zrozumieć.

Deth
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2011, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Deth »

Witam,
Pisałem w innym dziale, ale nie uzyskałem odpowiedzi, więc wkleję pytanie jeszcze tutaj :)

"Hej,
Mam to Was pytanie.
Otóż złożyłem całkiem spore zamówienie w oficjalnym sklepie Liverpoolu. Zamówień do tej pory zrobiłem około dziesięciu i NIGDY nie miałem najmniejszego problemu.
Natomiast teraz zamówienie nie chce do mnie przyjść. Przesyłka została wysłana praktycznie miesiąc temu (komunikat na stronie przy zamówieniu), natomiast nadal do mnie nie dotarła. Dzwoniłem do DHL Expres, czyli firmy która obsługuje oficjalkę (przesyłki międzynarodowe), gdzie poinformowali mnie, że nie mają mojej przesyłki i nigdy takiej nie mieli. Następnie próbowałem się skontaktować ze sklepem (ask a question) już dwukrotnie i nadal nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi.
Zanim przejdę się do banku aby złożyć reklamacje mam do Was oto takie pytanie:
Mieliście już kiedyś podobne problemy z naszym oficjalnym sklepem? Czy jest jakaś inna metoda komunikacji ze sklepem (zwykły mail? - nie mogłem takowego znaleźć).

Z góry dziękuję za pomoc :)"

Awatar użytkownika
Zyska
Posty: 2152
Rejestracja: 13 sie 2009, o 13:02
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Zyska »

Mam krótkie pytanko, czy z racji gry Liverpoolu w LE, a dokładnie wyjazdu do Szwajcarii 10 grudnia mecz z WBA zostanie przełożony na np. poniedziałek (lub inny termin, kilka miesięcy później) czy po powrocie z Sion będziemy podejmować WBA w sobotę o 16:00 ? :?

Zakładam że terminarz zostanie zaaktualizowany ale w sumie róźnie to bywa z transmisjami telewizyjnymi etc
Obrazek

ElFirmino
Posty: 523
Rejestracja: 11 lis 2015, o 21:26

Re: Wszelakie pytania

Post autor: ElFirmino »

Zyska
Z tego co mi wiadomo to terminarz jest juz dostosowany do gry w LE (w fazie grupowej) dopiero po wyjściu z grupy wpadają kolejne mecze i terminarz jest zmieniany. Możliwę że się mylę.

Creeng
Posty: 111
Rejestracja: 14 lip 2014, o 11:38

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Creeng »

Zyska pisze:Mam krótkie pytanko, czy z racji gry Liverpoolu w LE, a dokładnie wyjazdu do Szwajcarii 10 grudnia mecz z WBA zostanie przełożony na np. poniedziałek (lub inny termin, kilka miesięcy później) czy po powrocie z Sion będziemy podejmować WBA w sobotę o 16:00 ? :?

Zakładam że terminarz zostanie zaaktualizowany ale w sumie róźnie to bywa z transmisjami telewizyjnymi etc
według terminarzu ze strony Premier League gramy 13
http://www.premierleague.com/en-gb/matc ... dateSeason

thorcik
Posty: 129
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:26
Lokalizacja: Otwock

Re: Wszelakie pytania

Post autor: thorcik »

Deth pisze:Witam,
Pisałem w innym dziale, ale nie uzyskałem odpowiedzi, więc wkleję pytanie jeszcze tutaj :)

"Hej,
Mam to Was pytanie.
Otóż złożyłem całkiem spore zamówienie w oficjalnym sklepie Liverpoolu. Zamówień do tej pory zrobiłem około dziesięciu i NIGDY nie miałem najmniejszego problemu.
Natomiast teraz zamówienie nie chce do mnie przyjść. Przesyłka została wysłana praktycznie miesiąc temu (komunikat na stronie przy zamówieniu), natomiast nadal do mnie nie dotarła. Dzwoniłem do DHL Expres, czyli firmy która obsługuje oficjalkę (przesyłki międzynarodowe), gdzie poinformowali mnie, że nie mają mojej przesyłki i nigdy takiej nie mieli. Następnie próbowałem się skontaktować ze sklepem (ask a question) już dwukrotnie i nadal nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi.
Zanim przejdę się do banku aby złożyć reklamacje mam do Was oto takie pytanie:
Mieliście już kiedyś podobne problemy z naszym oficjalnym sklepem? Czy jest jakaś inna metoda komunikacji ze sklepem (zwykły mail? - nie mogłem takowego znaleźć).

Z góry dziękuję za pomoc :)"
Zmienili sposób wysyłki, też ostatnio długo czekałem. Nie masz numeru przesyłki Aramexu?
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver

Awatar użytkownika
Zyska
Posty: 2152
Rejestracja: 13 sie 2009, o 13:02
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Zyska »

Creeng pisze:
Zyska pisze:Mam krótkie pytanko, czy z racji gry Liverpoolu w LE, a dokładnie wyjazdu do Szwajcarii 10 grudnia mecz z WBA zostanie przełożony na np. poniedziałek (lub inny termin, kilka miesięcy później) czy po powrocie z Sion będziemy podejmować WBA w sobotę o 16:00 ? :?

Zakładam że terminarz zostanie zaaktualizowany ale w sumie róźnie to bywa z transmisjami telewizyjnymi etc
według terminarzu ze strony Premier League gramy 13
http://www.premierleague.com/en-gb/matc ... dateSeason
Więc możliwe że gramy 13. Kierowałem się terminarzem z lfc.pl więc na stronie błąd :P
Obrazek

Deth
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2011, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Deth »

thorcik pisze:
Zmienili sposób wysyłki, też ostatnio długo czekałem. Nie masz numeru przesyłki Aramexu?
Dzięki za odpowiedź!
Niestety nie mam, nigdzie mi go nie podali :/ jeżeli chodzi o czas to za 4 dni będzie równo miesiąc od zamówienia. Też tyle czekałeś?

thorcik
Posty: 129
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:26
Lokalizacja: Otwock

Re: Wszelakie pytania

Post autor: thorcik »

Deth pisze:Dzięki za odpowiedź!
Niestety nie mam, nigdzie mi go nie podali :/ jeżeli chodzi o czas to za 4 dni będzie równo miesiąc od zamówienia. Też tyle czekałeś?
Jakieś 3 tygodnie. Numery przesyłek przyszły mailem, od razu rozbite na Aramex (LIV-LON) i DPD, które przejęło paczkę w PL. Głównie to sobie paka poleżała w londyńskim magazynie.
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver

Deth
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2011, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wszelakie pytania

Post autor: Deth »

Sprawdziłem dokładnie skrzynkę, dostałem odpowiedź (zagubioną gdzieś w spamie) od sklepu, z informacją, że faktycznie dostawcą jest Aramex, i że "monitorują" moją dostawę, ale jeszcze nie ma ona nadanego numeru. Także, pewnie jeszcze trochę poczekam na swoją przesyłkę :)
Cóż, poprzedni dostawca był zdecydowanie lepszy

Awatar użytkownika
josif
Posty: 942
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:41

Re: Wszelakie pytania

Post autor: josif »

Dzień dobry. Chciałem się zapytać czy ktos posiada książki w pdf, a mianowicie Metro 2035 i Droga (Cormac McCarthy)? Jesli tak to proszę o kontakt na pw.
War. War never changes

ODPOWIEDZ