Wszelakie pytania

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
polik
Kontakt:

Re: Wszelakie pytania

Post autor: polik »

HappyBlancik pisze:Mógłby polecić ktoś jakiś bank? Będę trzymał tam pieniądze, czasem robił jakiś przelew, pewnie częściej płacił kartą i przelewał tam wypłatę. Mam 19 lat, jeżeli to coś pomoże
https://www.mbank.pl/indywidualny/ :-)
Oczywiście sprawdż sobie również inne możliwości.
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "

Awatar użytkownika
Torres09
Kontakt:

Post autor: Torres09 »

Pilnie potrzebuje pomocy bo inaczej zaraz trafi mnie szlag. Czym wyczyścić laptopa z wyskakujących reklam podczas przeglądania internetu? Nie da sie korzystać z internetu przez masę wyskakujących reklam. Wiem że to już było przerabiane w którymś wątku ale przez te reklamy nie mam siły tego odkopywać. Kiedyś podobny problem załatwił AdwCleaner i CCleaner, ale tym razem po ich użyciu nic się nie zmienia. Korzystam z Opery jeśli to ma jakieś znaczenie (sprawdzałem na Chrome jest dokładnie tak samo).

Edit: dzięki wszystkim za odp :-) wasze porady załatwiły sprawy
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, o 21:06 przez Torres09, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Master
Kontakt:

Post autor: Master »

Nie wiem, czy jest na Operze dostepny, ale sprobuj AdBlock.

Mi to zalatwia sprawe na Chromie na kompie, tablecie i komorce.
Obrazek
The only reason why I am successful is because I have stayed true to myself.
Make a difference, no matter what role you play - Lindsey Stirling

ragnarok
Kontakt:

Post autor: ragnarok »

Torres09 pisze:Pilnie potrzebuje pomocy bo inaczej zaraz trafi mnie szlag. Czym wyczyścić laptopa z wyskakujących reklam podczas przeglądania internetu? Nie da sie korzystać z internetu przez masę wyskakujących reklam. Wiem że to już było przerabiane w którymś wątku ale przez te reklamy nie mam siły tego odkopywać. Kiedyś podobny problem załatwił AdwCleaner i CCleaner, ale tym razem po ich użyciu nic się nie zmienia. Korzystam z Opery jeśli to ma jakieś znaczenie (sprawdzałem na Chrome jest dokładnie tak samo).
nauczyć się nie instalować gównianych aplikacji i odznaczać przy instalacji opcje dla leniwych ;)

HappyBlancik

Post autor: HappyBlancik »

Odinstaluj wszystkie AdFly itp. Potem Adblock i Ghostery.
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.

Patryck

Post autor: Patryck »

HappyBlancik pisze:Mógłby polecić ktoś jakiś bank? Będę trzymał tam pieniądze, czasem robił jakiś przelew, pewnie częściej płacił kartą i przelewał tam wypłatę. Mam 19 lat, jeżeli to coś pomoże.
Główny zamiar to zbieranie na samochód i odkładanie na koncie.
jak zakładasz konto to niech Ci chociaż zapłacą za to: http://livesmarter.pl/
blog, tam masz opisane wszystkie obecne promocje ;>

Django

Post autor: Django »

Torres09 pisze:Pilnie potrzebuje pomocy bo inaczej zaraz trafi mnie szlag. Czym wyczyścić laptopa z wyskakujących reklam podczas przeglądania internetu? Nie da sie korzystać z internetu przez masę wyskakujących reklam. Wiem że to już było przerabiane w którymś wątku ale przez te reklamy nie mam siły tego odkopywać. Kiedyś podobny problem załatwił AdwCleaner i CCleaner, ale tym razem po ich użyciu nic się nie zmienia. Korzystam z Opery jeśli to ma jakieś znaczenie (sprawdzałem na Chrome jest dokładnie tak samo).
Wyskakująca reklama to nie jest "wina" laptopa - reklamy czy inne popupy "wbudowane" są w dany portal i skrypty odpalają ich działanie. A że często gęsto portal z takich reklam się utrzymuje, to reklamy są coraz trudniejsze do wyłączenia. Dochodzi do takich sytuacji, że strona komunikuje Ci, że masz zainstalowanego adblocka, i jak nie klikniesz w ich podstronę, to nie idzie normalnie przeglądać strony (autocentum.pl).

Zainstaluj do przeglądarki AdBlock oraz AdBlock Plus, ponad to zainstaluj wtyczkę "I don't care about cookies" (wtyczka, która blokuje komunikat ze stron, że używa ciasteczek cookie bla bla, co doprowadzało mnie swego czasu do szału). Są bez problemu dostępne na Operę. AdBlock blokuje też reklamy stacjonarce, tzn takie, które nie zapierdalają po całym ekranie, tylko umieszczone są pomiędzy działami i linkami do artykułów. Jest oczywiście możliwość dodawania własnych filtrów:). To raz. Dwa - sprawdź w menu dodaj/usuń programy, czy nie masz doinstalowanych programów, których mieć nie powinieneś/nie instalowałeś, toolbary (w przeglądarce też) czy Word Anchor. Później ściągnij ze stron producenta programy Ccleaner, ADW Cleaner i MalwareBytes i po kolei przeskanuj nimi kompa (Ccleaner ładnie wyczyści Ci rejestr). Ważne - skanowanie malwarebytes'em trwa dosyć długo, ale jeśli znajdzie rootkita (musisz włączyć odpowiednią opcję) to proponowałbym reinstall systemu ( z partycji odzyskiwania trwa to max 20 min)).

I najważniejsze na przyszłość - ściągaj programy ze strony producenta, a jeżeli nie ma swojej strony to ze stron typu instalki, dobre programy ale bez asystenta pobierania!!!. ZAWSZE jest link bezpośredni do danego programu, ale jest dobrze ukryty przy oczojebnym "pobierz z asystentem".

Doświadczenia z tegorocznej wiosny - niestety był reinstall. Ale nie straciłem nic :)
Obrazek

KamilYNWA

Post autor: KamilYNWA »

Sorki może nie odpowiedni temat ale mam pytanko związane z koszulkami. Chciałbym was zapytać gdzie kupujecie/zamawiacie koszulki Liverpoolu z tego sezonu? Interesują mnie wszystkie trzy koszulki(domowa,wyjazdowa,alternatywna) i jaka mniej więcej wyszła by tego cena?

IcemanEvo
Kontakt:

Post autor: IcemanEvo »

KamilYNWA pisze:Sorki może nie odpowiedni temat ale mam pytanko związane z koszulkami. Chciałbym was zapytać gdzie kupujecie/zamawiacie koszulki Liverpoolu z tego sezonu? Interesują mnie wszystkie trzy koszulki(domowa,wyjazdowa,alternatywna) i jaka mniej więcej wyszła by tego cena?
DOM

WYJAZD

TRÓJKA
Obrazek

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

KamilYNWA pisze:Sorki może nie odpowiedni temat ale mam pytanko związane z koszulkami. Chciałbym was zapytać gdzie kupujecie/zamawiacie koszulki Liverpoolu z tego sezonu? Interesują mnie wszystkie trzy koszulki(domowa,wyjazdowa,alternatywna) i jaka mniej więcej wyszła by tego cena?
http://www.sportbyttner.com/pl/c/FOOTBALL/1

Tu domowa, ale w b.dobrej cenie.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

FootballClub

Post autor: FootballClub »

Nie wiecie czy to: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Opozn ... aid=115fd2 dotyczy tych zielonych listków i dodatkowych szkoleń?

Awatar użytkownika
rafalqu

Post autor: rafalqu »

FootballClub pisze:Nie wiecie czy to: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Opozn ... aid=115fd2 dotyczy tych zielonych listków i dodatkowych szkoleń?
Nie, niestety nie :/ Sam toczę walkę z czasem by przed tymi przepisami zdążyć.
Obrazek

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Mam do Was pytanie. Gdy wczoraj szedłem z kolegą chodnikiem zaczą mnie zaczepiać jakiś psychopata, miał może z 16-22 lata następnie mnie bez przyczyny pchną, prawie się przewróciłem. Zastosowałem samoobronę i przez przypadek rzekomu mu wybiłem dwa zęby, złamałem nos. Dzisiaj dowiedziałem się że złożył na mnie skarge (czy jak to sie tam zwie) na policji. Mam teraz pytanie, czy mogę zostać za to ukarany? może mi to jakoś udowodnić? czy może lepiej kłamać że ja nie był bym w stanie czegoś takiego zrobić ( nie mam nawet 16 lat i on był odemnie z 2 razy większy).

Awatar użytkownika
liverpoolek

Post autor: liverpoolek »

ElFirmino pisze:Mam do Was pytanie. Gdy wczoraj szedłem z kolegą chodnikiem zaczą mnie zaczepiać jakiś psychopata, miał może z 16-22 lata następnie mnie bez przyczyny pchną, prawie się przewróciłem. Zastosowałem samoobronę i przez przypadek rzekomu mu wybiłem dwa zęby, złamałem nos. Dzisiaj dowiedziałem się że złożył na mnie skarge (czy jak to sie tam zwie) na policji. Mam teraz pytanie, czy mogę zostać za to ukarany? może mi to jakoś udowodnić? czy może lepiej kłamać że ja nie był bym w stanie czegoś takiego zrobić ( nie mam nawet 16 lat i on był odemnie z 2 razy większy).
Masz świadka. To jest duży plus. Myślę, że jak oboje przedstawicie sytuację rzetelnie i tak jak było, to się dobrze skończy.

Jest jeszcze opcja oskarżenia go o jakieś naruszenie nietykalności czy coś w tym stylu, bo przecież to on był pierwszy.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.

yogurt

Post autor: yogurt »

ElFirmino pisze:Mam do Was pytanie. Gdy wczoraj szedłem z kolegą chodnikiem zaczą mnie zaczepiać jakiś psychopata, miał może z 16-22 lata następnie mnie bez przyczyny pchną, prawie się przewróciłem. Zastosowałem samoobronę i przez przypadek rzekomu mu wybiłem dwa zęby, złamałem nos. Dzisiaj dowiedziałem się że złożył na mnie skarge (czy jak to sie tam zwie) na policji. Mam teraz pytanie, czy mogę zostać za to ukarany? może mi to jakoś udowodnić? czy może lepiej kłamać że ja nie był bym w stanie czegoś takiego zrobić ( nie mam nawet 16 lat i on był odemnie z 2 razy większy).
Jak mu "przez przypadek" wybiłeś dwa zęby i złamałeś nos kiedy on cię tylko pchnął to masz przesrane i w oczach prawa jesteś napastnikiem (swoją drogą prawidłowo, masz problemy z umiarem?). Jak ma świadków, to oczywiście, że ci udowodnią.

I nie kłam w sądzie do jasnej cholery. Najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Zależy jak sąd zakwalifikuje stopień uszczerbku na zdrowiu, delikwent nie wylądował w szpitalu na więcej niż 7 dni więc raczej upomnienie dostaniesz, w najgorszym razie kurator. Pewnie też będziesz musiał wypłacić odszkodowanie za te zęby i nos.

Niech jakiś prawnik się wypowie dokładniej.
Obrazek

ODPOWIEDZ