Wiedźmin 3 Dziki Gon

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Re: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Post autor: kaziooo0804 »

Za klimat mega propsy. Zalatuje Słowianami. O to chodziło, to nasza gra, w naszym klimacie i od Polskiego producenta. Świat kozacki, soundtrack super ale trochę za krótki jak dla mnie. W Skyrim'ie zajmował ponad 3h wersja podstawowa a w wiedźminie jakieś 1.5h całość. Ale i tak wciąga jak nie wiem. Pierwsze kilka dni to był tylko Wiedźmin i nic innego na kompie. O GTA V już zapomniałem :D
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

Awatar użytkownika
don_daniello_lfc
Kontakt:

Post autor: don_daniello_lfc »

Z optymalizacją to różnie to bywa. Ja mam lapka z GT 755M i i5-4200 i na nisko-średnich ustawieniach mam 25-30 fps, a w takim GTA 5 na wysokich, spokojnie wyciągnie 45-50 fps. Może to wina skopanych sterowników (tylko do keplerów).
Chociaż przy tych 25 fps, gra się zadziwiająco płynnie.
Sama gra jest warta każdych pieniędzy. Nie raz zbierałem szczękę z podłogi. Klimat, fabuła, masa pobocznych rzeczy do zrobienia, muzyka- pyszności. Nawet głupie rozmowy wieśniaków, z których można się nieźle pośmiać.
Co do tych loadingów, to jako takich nie ma. Mapa jest podzielona na obszary, coś na wzór Dragon Age Inkwizycja, więc jest to świat raczej półotwarty.
Do tego Redsi zapowiedzieli, że ten i przyszły rok przeznaczają tylko i wyłącznie na Wiedźmina, więc można się spodziewać wysypu dodatków i przeróżnego DLC.
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"

Maciek21095

Post autor: Maciek21095 »

Witam, skoro utworzono tutaj na forum temat odnośnie nowego Wiedźmina chciałbym zadać pewne pytanie. Mianowicie, grał ktoś w tę grę na Playstation4? Jeżeli tak, to jakie są wrażenia odnośnie sterowania? Dotychczas w poprzednie części grywałem na kompie i właśnie przymierzam się do kupna tej gry jednak żeby sobie pograć w wersję na PC musiałbym kupować nowego kompa, co jakby to ująć, totalnie zniszczyłoby mój portfel. W przypadku konsoli to prędzej sobie na PS4 zaoszczędzę, jednak nie wiem jak takie gry wyglądają na konsolach. Za wszelkiego rodzaju informacje dziękuję. :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, o 22:58 przez Maciek21095, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu" Bill Shankly

Awatar użytkownika
don_daniello_lfc
Kontakt:

Post autor: don_daniello_lfc »

Ja gram na padzie od X360, a mam laptopa i gra się o niebo lepiej niż na myszce i klawiaturze. Do tego interfejs jest typowo konsolowy, więc żadnych problemów nie będzie.
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"

artkoza

Post autor: artkoza »

Witam. Zamierzam kupić gierkę zaraz po wypłacie w czerwcu na Xbox One. Czy grał ktoś w nią na tej konsoli i mógłby się wypowiedzieć jak wrażenia ?

Alexandre

Post autor: Alexandre »

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, o 22:25 przez Alexandre, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Asahi

Post autor: Asahi »

Spoiler:
Andrzej, wrzuć to w spoiler zanim ktoś przeczyta.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, o 22:29 przez Asahi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alex
Kontakt:

Post autor: Alex »

Alexandre pisze:...
Ja właśnie zdążyłem przeczytać fragment i bardzo ci kurna serdecznie dziękuję za kompletny brak jakiejkolwiek wyobraźni i zaspoilerowanie końcówki fabuły gry, na którą ostrzę zęby od kilku miesięcy, brawo... :/

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Były kiedyś przeprowadzane badania z których wyszło że ludzie znający zakończenie książki odczuwali większą przyjemność po jej przeczytaniu. Nie wiem natomiast jak to się ma do gier ;)

Grzechu

Post autor: Grzechu »

Barilla pisze:Były kiedyś przeprowadzane badania z których wyszło że ludzie znający zakończenie książki odczuwali większą przyjemność po jej przeczytaniu. Nie wiem natomiast jak to się ma do gier ;)
hmmm, ciekawe te wyniki badań. Ja przypuszczałem, że raczej jest odwrotnie gdy zna się zakończenie. Nie ma wtedy takiego napięcia i emocji a te w trzecim Wiedźminie są ogromne, zwłaszcza dla tych co przeczytali książkową sagę i jeszcze bardziej są zżyci z bohaterami :wink:

a co do trzeciego Wiedźmina to w sumie za dużo od siebie nie dodam bo już wszystko zostało napisane. Gra piękna, dojrzała, jedna z najlepszych nie tylko w swoim gatunku, ale też w ogóle w tej branży.. Pozostaje czekać na duże rozszerzenia fabularne, które ukażą się:
Serce z Kamienia (dostępne w październiku 2015) oraz Krew i Wino (dostępne w pierwszym kwartale 2016). Jest na co czekać :wink:

no i oczywiście fani twórczości REDów powinni też wyczekiwać na Cyberpunk 2077, ale to dopiero w 2017 najwcześniej......
Obrazek

xabi

Post autor: xabi »

Grzechu pisze:
Barilla pisze:Były kiedyś przeprowadzane badania z których wyszło że ludzie znający zakończenie książki odczuwali większą przyjemność po jej przeczytaniu. Nie wiem natomiast jak to się ma do gier ;)
hmmm, ciekawe te wyniki badań. Ja przypuszczałem, że raczej jest odwrotnie gdy zna się zakończenie. Nie ma wtedy takiego napięcia i emocji (...)
Z tego co pamiętam to argumentowali to w taki sposób, że gdy ludzie wiedzą co się stanie i jak się historia zakończy to bardziej się skupiają na jej treści i czytają dokładniej, zamiast się zastanawiać nad zakończeniem i jak najszybciej do niego dążyć. Mnie to średnio przekonuje.

Trzeci wiedźmin jest w jakikowliek sposób powiązany z drugim? Jak nie grałem w dwójkę to coś stracę czy niekoniecznie?

Rahk8

Post autor: Rahk8 »

xabi93 pisze:
Grzechu pisze:
hmmm, ciekawe te wyniki badań. Ja przypuszczałem, że raczej jest odwrotnie gdy zna się zakończenie. Nie ma wtedy takiego napięcia i emocji (...)
Z tego co pamiętam to argumentowali to w taki sposób, że gdy ludzie wiedzą co się stanie i jak się historia zakończy to bardziej się skupiają na jej treści i czytają dokładniej, zamiast się zastanawiać nad zakończeniem i jak najszybciej do niego dążyć. Mnie to średnio przekonuje.

Trzeci wiedźmin jest w jakikowliek sposób powiązany z drugim? Jak nie grałem w dwójkę to coś stracę czy niekoniecznie?
Jest sporo nawiązań do poprzednich części, historię z 2 czy tam 1. Poza tym można importować zapisek z Zabójcy Królów i to zapewne spowoduje zapisanie dokonanych wyborów - bez tego odpowiada się na pytania kolesia po jakiejś 1 godzinie gry co wygląda komicznie jeśli nie wiesz nawet o kim i o jakich wydarzeniach mowa

Ja osobiście nie grałem w poprzednie części co nie przeszkodziło mi świetnej zabawie czy w zżyciu się z bohaterami. Jednak wiesz jak jest skoro to 3 część to lepiej chociaż tę dwójkę zaliczyć.

Grzechu

Post autor: Grzechu »

xabi93 pisze: Trzeci wiedźmin jest w jakikowliek sposób powiązany z drugim? Jak nie grałem w dwójkę to coś stracę czy niekoniecznie?
gra jest skonstruowana w taki sposób, że osoby nie grające w poprzednie części również będą się świetnie bawić aczkolwiek jest dużo nawiązań i osoby, które ukończyły 2 pierwsze części trylogii będą się bawić jeszcze lepiej moim zdaniem. Nie wspominając już o tych co przeczytali wszystkie części książkowej sagi :wink: ale jak masz czas to zagraj w dwójkę bo to świetna produkcja
Obrazek

ODPOWIEDZ