Wiedźmin 3 Dziki Gon

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

GUNS

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Post autor: GUNS »

Ludzie ostatnio była premiera jednej z najbardziej jak nie najbardziej oczekiwanych gry na świecie a tutaj cisza na ten temat?! Zacznę od tego, że gra robi piorunujące wrażenie (gram na PC) chłopaki z cd projekt red jak i cała ekipa nie zawiedli i wydali dzieło sztuki w swoim gatunku. Klimat, opowieść jak i całe wykonanie w najmniejszych szczegółach zasługuje na jedno wielkie WOW!
Po takich grach trzeba być naprawdę dumnym, że to właśnie nasi rodacy tworzą takie genialne gry.
Bardzo żałuję, że to jest ostatnia opowieść o Geralcie z Rivii ale jak kończyć to właśnie w takim stylu... z pierdolnięciem !
Ta gra na długo zapadnie w pamięci wszystkich graczy na świecie.

jest tu jakiś szczęśliwy posiadacz Wieśka?
jakie są wasze opinie na temat tej gry?

Rahk8

Re: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Post autor: Rahk8 »

Ogólnie gra została strasznie wyhajpowana przed premierą. Jaki to nie będzie hit, najlepsza gra roku itd. I co dziwne faktycznie tak jest. Gra rzeczywiście robi spore wrażenie. Mnie nie tyle cieszy główny wątek, ale ogrom zadań pobocznych oraz możliwości eksploracji świata. Gram już bodajże ok 20 godzin a przeszedłem 13% głównej linii fabularnej.

Niestety gra ma również sporo minusów i niedociągnięć, które bardzo łatwo można zobaczyć i to trochę burzy cały zarys, jednak i tak trzeba uznać Wiedźmina nie tylko jako ogromny sukces polskiej branży gier, ale również sukces na skalę światową.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2015, o 19:54 przez Rahk8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
don_daniello_lfc
Kontakt:

Post autor: don_daniello_lfc »

Mogę się zaliczyć do tych szczęściarzy. Jak dla mnie najlepsza gra RPG. Kawał dobrej roboty, chociaż nie jest tak spektakularna, jak zapowiadali na początku. Obiecywali ogromny, spektakularny, otwarty świat i w tej sprawie trochę zawiedli. Do tego wydaję się trochę pusty. Ten downgrade graficzny też razi, bo niektóre tekstury są po prostu tragiczne, choć gra sama w sobie jest ładna. Są to dość poważne wady, ale nie ujmują genialności tej gry. Fabuła i misje- miodzio. Misje poboczne- miodzio. W końcu nie są "fedexowe" i wciągają. Jako całość ode mnie 10/10.
Tylko szkoda, że gra jest słabo zoptymalizowana i Nvidia skopała sprawę ze sterownikami.

Gdzieś czytałem, że mogą pojawić się kolejne części Wiedźmina, tylko z innym głównym bohaterem. Geralt ma ponoć pojawiać się w roli drugoplanowej. Takie plotki krążą.
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"

dannydt

Post autor: dannydt »

Gram na PS4 ( kupione specjalnie pod wiedźmina :D ) i jestem zachwycony. Żadna inna gra mnie tak nie wciągnęła przez ostatnie pare lat. Fabuła i misje poboczne są na prawdę dobrze zrobione i gdyby nie studia/praktyki nie odchodziłbym od pleja :D
Nie rozumiem narzekań na grafike większości, jestem chyba jednym z tych co pograliby nawet na grafie z Gothica byleby dalej tak wciągało :P

Ostatnia część Geralta ale wiedźmin jeszcze wróci ;)

ps. wybieram się dopiero na Skellige a zostało mnóstwo pobocznych wcześniej, miód.

Awatar użytkownika
don_daniello_lfc
Kontakt:

Post autor: don_daniello_lfc »

dannydt pisze: ps. wybieram się dopiero na Skellige a zostało mnóstwo pobocznych wcześniej, miód.
Ja mam ponad 20h, a jestem dopiero w Valen :D
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"

GUNS

to ja powiem że zbierałem pół roku na nowego kompa specjalnie pod wiedźmina... wiem szaleństwo ale nie żałuję ani złotówki :) jestem po 16 godzinach gry, szukam Jaskra w Novigradzie ale nie robiłem zbyt wiele misji pobocznych bo strasznie ciekawi mnie jak zakończy się ta historia :D misje poboczne zostawiam sobie na deser. No i jeszcze nie wiadomo co tam redsi wrzucą do DLC póki co dali jeden quest gratis a może być więcej.

Awatar użytkownika
Czosnek

Post autor: Czosnek »

Gra jest boska - klimat, muzyka, postacie, fabula, grafika :) na niedociagniecia i downgrade nie zwracam uwagi, bo poprostu sie spieszyli i dali z siebie wszystko. Jesli bedzie edycja rozszezona to pewnie w niej bedzie wszystko jak trzeba. Ekipa CDPR osiagnela mistrzostwo w tworzeniu gier ciekawe co potem w uniwersum Sapka, mmorpg? ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
Anty

Post autor: Anty »

GUNS - ja przeciwnie, robię wszystkie poboczne, jakie wpadną mi w ręce, lubię mieć lvl wyższy niż wymagają tego misje w głównym wątku - i tak np. na 8 lvlu miałem już set gryfa, teraz mam 12 i nadal ten gear jest nie do zdarcia, a nabyłem już mapę na set kota na 17 lvl. :)

Gra miodna, konsekwencje naszych wyborów są zaskakujące, miejscami mało intuicyjne, co dodaje smaczku. Owszem, gra ma trochę bugów, ale przy tak ogromnym, otwartym świecie było to nieuniknione.
Obrazek

Lapiduszek

Post autor: Lapiduszek »

Panowie przymierzam się do kupna Wieśka III . Czy gra faktycznie jest warta swojej ceny i ten cały "hype" i "fejm" zrobiony na nią jest uzasadniony naprawdę dobrą rozgrywką? Czy będzie to zabawa na jeden dłuższy weekend i więcej do tej gry nie powrócę ?

Edit: Oraz pytanie czy na moim kompie gra by chodziła w 60fps(wymagane) w miarę dobrej jakości. Niby wszystko jest okej jednak martwią mnie te czerwone znaczki przy tej stronie.

Parametry : http://zapodaj.net/2ab709895fe8b.png.html
Ostatnio zmieniony 29 maja 2015, o 20:11 przez Lapiduszek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

don_daniello_lfc pisze:Mogę się zaliczyć do tych szczęściarzy. Jak dla mnie najlepsza gra RPG. Kawał dobrej roboty, chociaż nie jest tak spektakularna, jak zapowiadali na początku. Obiecywali ogromny, spektakularny, otwarty świat i w tej sprawie trochę zawiedli. Do tego wydaję się trochę pusty. Ten downgrade graficzny też razi, bo niektóre tekstury są po prostu tragiczne, choć gra sama w sobie jest ładna. Są to dość poważne wady, ale nie ujmują genialności tej gry. Fabuła i misje- miodzio. Misje poboczne- miodzio. W końcu nie są "fedexowe" i wciągają. Jako całość ode mnie 10/10.
Tylko szkoda, że gra jest słabo zoptymalizowana i Nvidia skopała sprawę ze sterownikami.

Gdzieś czytałem, że mogą pojawić się kolejne części Wiedźmina, tylko z innym głównym bohaterem. Geralt ma ponoć pojawiać się w roli drugoplanowej. Takie plotki krążą.
No właśnie przyznajcie się teraz:
A) sprawa optymalizacji - większość ludzi pisze, że nawet na laptopach ze słabszymi kartami działa i optymalizacja jest bardzo dobra
B) sprawa "słabszych tekstur" - to się chyba da uratować jak włączysz full detale ale pewności nie mam - widać różnicę między średnimi detalami ,a full ze wszystkimi dodatkami.
C) ogarnęli wreszcie świat tak by nie było loadingów ?

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Post autor: kaziooo0804 »

Świetny jest nowy Wiesiek. Bałem się, że mój komp nie uciągnie ale dzięki "downgrade'owi" śmiga na maksymalnych ustawieniach. Trzeba przyznać, że jest lekko "słabszy" od zwiastunów ale za to dużo więcej graczy go odpali. Cieszy również fakt, że wychodzą już mody.

Gra świetna. Bardzo wciągająca, gram z 18h około a jeszcze wątku z baronem nie skończyłem, bo lecę poboczne i wiedźmińskie :D Obecnie mam 10lvl i czekam, aż będą wyższe i silniejsi przeciwnicy. Nie pamiętam, czy jest gra która bardziej mnie wciągnęła od Wieśka. Genialna!

E:
Lapiduszek pisze:Panowie przymierzam się do kupna Wieśka III . Czy gra faktycznie jest warta swojej ceny i ten cały "hype" i "fejm" zrobiony na nią jest uzasadniony naprawdę dobrą rozgrywką? Czy będzie to zabawa na jeden dłuższy weekend i więcej do tej gry nie powrócę ?

Edit: Oraz pytanie czy na moim kompie gra by chodziła w 60fps(wymagane) w miarę dobrej jakości. Niby wszystko jest okej jednak martwią mnie te czerwone znaczki przy tej stronie.

Mi śmiga w FHD, maks detale i 60fps na takim sprzęcie: Intel i5 3350P, Radeon HD7790 2GB OC i 12GB RAM. Ustawienia "Uber" i w dodatku fix do grafiki, polepsza grafikę i dodaje dodatkowe opcje.
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

Lapiduszek

kaziooo0804 pisze:Świetny jest nowy Wiesiek. Bałem się, że mój komp nie uciągnie ale dzięki "downgrade'owi" śmiga na maksymalnych ustawieniach. Trzeba przyznać, że jest lekko "słabszy" od zwiastunów ale za to dużo więcej graczy go odpali. Cieszy również fakt, że wychodzą już mody.

Gra świetna. Bardzo wciągająca, gram z 18h około a jeszcze wątku z baronem nie skończyłem, bo lecę poboczne i wiedźmińskie :D Obecnie mam 10lvl i czekam, aż będą wyższe i silniejsi przeciwnicy. Nie pamiętam, czy jest gra która bardziej mnie wciągnęła od Wieśka. Genialna!

E:
Lapiduszek pisze:Panowie przymierzam się do kupna Wieśka III . Czy gra faktycznie jest warta swojej ceny i ten cały "hype" i "fejm" zrobiony na nią jest uzasadniony naprawdę dobrą rozgrywką? Czy będzie to zabawa na jeden dłuższy weekend i więcej do tej gry nie powrócę ?

Mi śmiga w FHD, maks detale i 60fps na takim sprzęcie: Intel i5 3350P, Radeon HD7790 2GB OC i 12GB RAM. Ustawienia "Uber" i w dodatku fix do grafiki, polepsza grafikę i dodaje dodatkowe opcje.
Czyli nie mam się co martwić o to że, na średnich będzie 60FPS i śmiało mogę jutro iść i kupić grę ?:)

GUNS

jeden dłuższy weekend?! jaja sobie robisz? :D tego nie da się skończyć w 2 czy nawet 3 dni gdybyś od kompa odchodził tylko do sracza :p hype i fejm jest zdecydowanie uzasadniony. najlepsza gra bo od czasów skyrim nie było tak genialnej gry. 130 zł wydać na taką grę to czysta przyjemność :) Klimat jest niesamowity! oprawa dźwiękowa mistrzostwo świata... te całe GTA moze się schować

Awatar użytkownika
kaziooo0804

Post autor: kaziooo0804 »

Masz procek i grafikę "klasę/model" wyżej, tylko ramu mam więcej. Jestem niemalże pewien, że śmignie lajtowo na maksymalnych ;)

Przejść w jeden weekend to może samą główną fabułę przejdziesz :D
Obrazek

"Zamiast słów, miejsce w głębi serca"

Lapiduszek

GUNS pisze:

jeden dłuższy weekend?! jaja sobie robisz? :D tego nie da się skończyć w 2 czy nawet 3 dni gdybyś od kompa odchodził tylko do sracza :p hype i fejm jest zdecydowanie uzasadniony. najlepsza gra bo od czasów skyrim nie było tak genialnej gry. 130 zł wydać na taką grę to czysta przyjemność :) Klimat jest niesamowity! oprawa dźwiękowa mistrzostwo świata... te całe GTA moze się schować
No właśnie wydałem pieniądze na GTAV i żałuje jak cholera, pograłem tydzień i usnąłem :/. Ale tyle pozytywnych opinii jest, że jutro wybieram się do sklepu. Tylko chcę jeszcze uzyskać konkretną odpowiedź czy na moim sprzęcie gra będzie w 60 klatkach na medium/high detalach.

EDIT: No to dziękuje Panowie za odpowiedzi, jutro zostanę szczęśliwym posiadaczem Wiedzmina III ! :) Moja dziewczyna z pewnością nie będzie zachwycona tą decyzją :p.

ODPOWIEDZ