Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Awatar użytkownika
michalfc8

Re: Samochody

Post autor: michalfc8 »

HappyBlancik pisze:
michalfc8 pisze:Za taka kase polecam Fiata Stilo którym sam śmigam od ponad 2 lat :) Duzo jednostek pb oraz on z o wiele lepszym wysposażeniem niż a3 czy golf iv ;)
A jakie to wyposażenie?
Mowa tu tylko o moim samochodzie. Są jeszcze o wiele lepsze wyposażeni niż u mnie :)

A chociażby elektryka czyt szyby i lusterka, centralny zamek i alarm, sensor deszczu, klima, abs, asr, esp, klimatyzowany schowek, 6 poduszek, otwieranie bagażnika z pilota, komputer pokladowy, wspomaganie + wspomaganie CITY, czujnik zapiętych pasów oraz otwarcia drzwi, przedniej i tylnej klapy, funkcja follow me home. Do tego jeszcze można dodać blachy w ocynku. Stilo także wychodziło od 2001 roku więc już tutaj też można znaleźć plus. I nie jest tak awaryjne jak to głoszą legendy tego modelu.

Wątpie by w tym przedziale cenowym te dwa auta miały takie wyposażenie. Wiadomo że się znajdą, ale z tego co widze w a3 może być w tym problem.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, o 12:14 przez michalfc8, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Mudrikos

Post autor: Mudrikos »

Mnie ciekawi jak sprawuje się tam silnik 2.4 8) Ma ktoś jakieś opinie o tej jednostce?

Awatar użytkownika
michalfc8

Post autor: michalfc8 »

Wystarczy wejść na forum tegoż modelu i wszytko będzie opisane :)
Obrazek

lingo1

Post autor: lingo1 »

michalfc8 pisze:
HappyBlancik pisze:
michalfc8 pisze:Za taka kase polecam Fiata Stilo którym sam śmigam od ponad 2 lat :) Duzo jednostek pb oraz on z o wiele lepszym wysposażeniem niż a3 czy golf iv ;)
A jakie to wyposażenie?
Mowa tu tylko o moim samochodzie. Są jeszcze o wiele lepsze wyposażeni niż u mnie :)

A chociażby elektryka czyt szyby i lusterka, centralny zamek i alarm, sensor deszczu, klima, abs, asr, esp, klimatyzowany schowek, 6 poduszek, otwieranie bagażnika z pilota, komputer pokladowy, wspomaganie + wspomaganie CITY, czujnik zapiętych pasów oraz otwarcia drzwi, przedniej i tylnej klapy, funkcja follow me home. Do tego jeszcze można dodać blachy w ocynku. Stilo także wychodziło od 2001 roku więc już tutaj też można znaleźć plus. I nie jest tak awaryjne jak to głoszą legendy tego modelu.

Wątpie by w tym przedziale cenowym te dwa auta miały takie wyposażenie. Wiadomo że się znajdą, ale z tego co widze w a3 może być w tym problem.
Ale to jest dalej fiat czyli auto to to nie jest
Obrazek

Awatar użytkownika
redwarrior

Post autor: redwarrior »

Ale to jest dalej fiat czyli auto to to nie jest
Oj Panie kolego, widać że jesteś typowym wyznawcą zasady "wszystko dobre co niemieckie". Nie wiesz nawet jak bardzo się mylisz. Nie będę się wypowiadał na temat Stilo bo nie mam z nim doświadczenia. Sam jeżdżę od czterech lat Fiatem Bravo 1.9JTD, robiąc w tym czasie około 70 tys. w tym wakacyjne wycieczki objazdowe po 4,5 - 6 tys. km. Góry, drogi szutrowe, wysokie temp. Powiem szczerze ze nigdy nie byłem zwolennikiem "samochodów ludu" czyli Volkswagenów itp. z racji stereotypów i sztucznie windowanych cen w Polsce. Teraz mając Bravo jeszcze bardziej się w tym przekonaniu utwierdziłem. Auto z 187tys. na liczniku jest praktycznie bezawaryjne (odpukać) .

IcemanEvo
Kontakt:

Post autor: IcemanEvo »

lingo1 pisze:Ale to jest dalej fiat czyli auto to to nie jest
:D Ja wiem, że są gusta i guściki, dlatego nawet nie będę tu dyskutował, ale jak już nabijasz sobie posta, to bądź tak uprzejmy i zawrzyj w nim coś więcej wnoszącego do dyskusji niż Twoje "widzimisię" w zdaniu bez interpunkcji.

@redwarrior - masz ten 1.9 JTD w wersji 150-konnej?

EDIT: Ja na co dzień używam 150-konnej wersji i też polecam - dynamika/spalanie - stosunek bardzo dobry.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, o 16:54 przez IcemanEvo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
redwarrior

@ IcemanEvo

Nie, mam jednostkę 120-konną, ale i tak jest dynamiczna, a przy tym oszczędna.

EDIT: fajna sprawa, przed następnym sezonem i kolejnym dłuższym wyjazdem che troszkę podrasować silnik tak do ok. 140 km. Podobno po przeróbce spalanie spada do 0,5l. na trasie.

IcemanEvo
Kontakt:

Post autor: IcemanEvo »

redwarrior pisze:EDIT: fajna sprawa, przed następnym sezonem i kolejnym dłuższym wyjazdem che troszkę podrasować silnik tak do ok. 140 km. Podobno po przeróbce spalanie spada do 0,5l. na trasie.
Coby już nie edytować za dużo - a planujesz coś prócz chipu dorzucić? Bo ja planowałem chipa na około 180-190KM i razem z chipem porzeźbić i wsadzić większy intercooler. A Ty w swojej wersji chyba jeszcze chłodnicę oleju mógłbyś dorzucić, ale nie jestem pewien.

EDIT: Też chodziło mi o zrobienie chipa, a nie gotowego chip-box'a (gówno totalne). Tylko czasem razem z chipem przydałoby się dobre chłodzenie, wtedy wydajniejszy tuning.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015, o 20:31 przez IcemanEvo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
redwarrior

Serwisuje swój samochód w prywatnym serwisie z bardzo dobrym elektronikiem samochodowym, który miedzy innymi wykonuje tuningi silników, nie stosując gotowych chipów tylko sam podkręca silniki. Myślałem więc tylko o takim wzmocnieniu.

Awatar użytkownika
PyrkaLFC

Post autor: PyrkaLFC »

Czy wie ktoś jak wymienić przednie lewe światło mijania w Fiacie Bravo? Konia z rzędem dla tego kto mi to wytłumaczy :)

@Down Dzięki :) będę jutro walczył :P
Ostatnio zmieniony 20 lis 2015, o 16:24 przez PyrkaLFC, łącznie zmieniany 2 razy.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)

Awatar użytkownika
redwarrior

Jeżeli pytasz o wymianę żarówki, to ja mam taki patent że zawsze przed wymianą z lewej strony, wyjmuje i wsadzam z powrotem żarówkę po prawej stronie, bo tam jest łatwiejszy dostęp i pamiętając "technikę" próbuje to powtórzyć na czuja po lewej stronie. :)
Problemem jest za pierwszym razem pewnie odhaczenie coś w rodzaju sprężynki która odchyla się na jedna stronę, a zdrugiej zaczepia się o coś w rodzaju rowku czy wycięcia w "obudowie"
Zapamiętaj też układ żarówki w dłoni jak ją wyciągasz :) powodzenia, da się :)

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Jakie polecacie opony zimowe do osobówki ?
Myślę nad Continentalami TS 850 ale słyszałem też dużo dobrego o TS 830 i TS 830 P (nawet nie wiem za bardzo czym się różnią) . Potrzebne do rozmiaru 195-65-R15 .
A może Michelin Alpin ?

Edit: Dzięki za opinię ! Właśnie się do tych TS 850 przymierzam.
A warto wiedzieć jaki jest kraj pochodzenia ? Bo widziałem, że są różne ? Polecasz jakiś sklep konkretny czy nie ma to znaczenia ?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, o 23:11 przez Szpieg1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michal91

Post autor: Michal91 »

Miałem Continentale TS 850 w tym samym rozmiarze, kupiłem jako nowe. Bardzo dobre opony, świetnie zachowują się na śniegu jak i na śliskim. Z tego co pamiętam były również ciche, co nie jest takie oczywiste w zimówkach. Podobno są też bardzo trwałe, ale nie dane było mi to sprawdzić, bo po sezonie sprzedałem auto z tymi oponami. Zdecydowanie polecam.

EDIT: Kraju pochodzenia nie pamiętam (ale musiał być ok, bo nie narzekałem :D ), a opony kupowałem w Anglii, więc w wyborze sklepu też nie mogę pomóc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
klex

Post autor: klex »

Czy moglibyście polecić jakąś książkę, poradnik, dzięki któremu nauczyłbym się działania samochodu, gdzie poznam jakieś schematy, gdzie szukać i "postukać" w razie ewentualnej awarii?
Planuję zakup swojego pierwszego auta, mimo że mam prawo jazdy ponad 4 lata, to do tej pory wyglądało to na zasadzie "lać paliwo i jechać". A mam trochę większą ambicję, co do użytkowania samochodu, jak już wspomniałem chciałbym czasem sam czemuś zaradzić, a jeśli mi się nie uda, nie chcę być jeleniem, któremu mechanik wciśnie każdą ciemnotę.
Auto, które chciałbym kupić, to rocznik 99', więc mógłbym się jeszcze czasem wykazać, nie ma obaw że teraz to sama elektronika i sam nic nie zrobię.

Wiem, że są fora, ale jestem do nich sceptycznie nastawiony. I uprzedzam uszczypliwe odpowiedzi: zdaję sobie sprawę, że najwięcej wyniosę z praktyki i z każdą kolejną usterką (odpukać!) dowiem się czegoś więcej i moje doświadczenie będzie większe. I wiem, że nigdy nie dorównam fachowcowi, prawdziwemu mechanikowi.
Podsumowując - gdyby stało mi się coś z jakimkolwiek samochodem, zamiast mówić "samochód się zepsuł", chciałbym powiedzieć coś więcej, na przykład co dokładnie się zepsuło.
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.
~Napoleon Hill

Xabiz

Post autor: Xabiz »

Myślę że książki i poradniki dadzą Ci ogół wiedzy ale najlepszym źródłem będzie internet, zwłaszcza fora. Szczególnie informacji szukaj na forach osób jeżdżących tym samochodem. Często opis usterek znacznie Ci pomoże w znalezieniu problemu.
Wiedza i doświadczenie fachowca zawsze ma swoje plusy ale on ma tak samo jak ludzie na forach. Z kilku przyczyn wybiera tę najbardziej prawdopodobną albo najdroższą.

Powodzenia ;)
Impossible is nothing

ODPOWIEDZ