Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, Gonzo, Daniel, AirCanada

Norbert123

Re: Samochody

Post autor: Norbert123 »

Czy sa tutaj szczesliwi posiadacze Subaru Forestera z 2000 roku ? otoz chcialbym sie zapytac skad zamawiacie wszelakie czesci do tegoz oto samochodu, posiadacze zapewne wiedza, ze z czesciami do tego samochodu jest maly problem, gdyz jest ich malo na rynku, poczawszy od tapicerek, oswietlenia, uszczelek....
Prosilbym o jakies privy czy cos :D
You'll never walk alone...

Chinaski

Post autor: Chinaski »

Chciałem kupić Forda Fiestę. Po przejrzeniu ofertt najbardziej moją uwagę przykuły te:
http://otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-iw ... 54b21bf672
http://otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-pr ... 2;promoted

I tu powstaje pytanie, na ile są to wiarygodne oferty (czy udokumentowany przebieg jest wiarygodny czy istnieje możliwość podrobienia takich domunetów?)

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Jeżeli samochód był serwisowany w ASO, co przy tym roczniku jest dość prawdopodobne, to przy każdym przeglądzie / naprawie etc wklepują przebieg do swojej bazy danych i to jest w zasadzie w 100% wiarygodne źródło. Książki serwisowe i tym podobne papierki to jest wszystko do podrobienia jak komuś bardzo zależy. Więc najlepiej się umówić z właścicielem, podjechać do ASO i poprosić o sprawdzenie jaki był przebieg przy ostatnim przeglądzie.

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

Chinaski pisze:Chciałem kupić Forda Fiestę. Po przejrzeniu ofertt najbardziej moją uwagę przykuły te:
http://otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-iw ... 54b21bf672
http://otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-pr ... 2;promoted

I tu powstaje pytanie, na ile są to wiarygodne oferty (czy udokumentowany przebieg jest wiarygodny czy istnieje możliwość podrobienia takich domunetów?)
Ty na prawdę za cenę dajmy 26 tysięcy złotych chcesz kupić takiego forda fieste? Bo 2010r?. Za taką cenę kupisz Audi a3 II generacji, oczywiście nie z takim rocznikiem ale w przedziale 2004 do 2006 powinno być ok. Audi zdecydowanie lepsze, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, lepsza klasa jazdy, komfort itd. I ten duży grill z przodu :roll: . Mam więc wiem co mówię, super autko.

Pozdrawiam!
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

Ultrasow

Post autor: Ultrasow »

Właśnie też czytam i nie do końca pojmuje. Za taki hajs ma się superkomfortowe Audi A3. Zgrabne, wygodne, 140km min, klasa i wygląd. Właściwie to zbyt wiele nie dodam do tego co napisał sijdn bo co tu dużo pisać, szanuje wybór, ale go nie rozumiem :)

Django

Post autor: Django »

Ultrasow pisze: superkomfortowe Audi A3. Zgrabne, wygodne, 140km min, klasa i wygląd. Właściwie to zbyt wiele nie dodam do tego co napisał sijdn bo co tu dużo pisać, szanuje wybór, ale go nie rozumiem :)
Audi A3 i klasa??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bentley, Maseratti, Koenigsegg, Porsche, czy bardziej "przyziemne" Lexus czy Infinity - te pojazdy można nazwać klasowymi. A Audi czy Ford to najzwyklejsze wozidła. Dorabianie do nich ideologii "klasy" to jak robienie z golfa III auta sportowego!!

140 KM, może jeszcze w beznadziejnym tedeiku, z cofniętym o 200, 300k km licznikiem, gdzie pasek rozrządu trzyma się na słowo honoru, a dwumasa już nie istnieje...

Jak sam wspomniałeś - szanuj wybór, ale nie krytykuj. Przecież za Twoje nie kupuje.

Ze swojej strony poczytaj o ochronie antykorozyjnej tych fordów, bo słyszałem, że lubią rdzewieć.

No offense oczywiście :)
Obrazek

Ultrasow

Post autor: Ultrasow »

Django pisze:
Ultrasow pisze: superkomfortowe Audi A3. Zgrabne, wygodne, 140km min, klasa i wygląd. Właściwie to zbyt wiele nie dodam do tego co napisał sijdn bo co tu dużo pisać, szanuje wybór, ale go nie rozumiem :)
Audi A3 i klasa??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bentley, Maseratti, Koenigsegg, Porsche, czy bardziej "przyziemne" Lexus czy Infinity - te pojazdy można nazwać klasowymi. A Audi czy Ford to najzwyklejsze wozidła. Dorabianie do nich ideologii "klasy" to jak robienie z golfa III auta sportowego!!

140 KM, może jeszcze w beznadziejnym tedeiku, z cofniętym o 200, 300k km licznikiem, gdzie pasek rozrządu trzyma się na słowo honoru, a dwumasa już nie istnieje...

Jak sam wspomniałeś - szanuj wybór, ale nie krytykuj. Przecież za Twoje nie kupuje.

Ze swojej strony poczytaj o ochronie antykorozyjnej tych fordów, bo słyszałem, że lubią rdzewieć.

No offense oczywiście :)
No przecież nie krytykuje, tak jak napisałem szanuje wybór :P Audi to klasowa marka, może a3 akurat mocno na wyrost, ale to nie jest zwykłe wozidło, a widzę, że wypisujesz same firmy nie modele także wiesz. Kto by nie chciał jeździć R8,, RS5, RS6, RS7, wszystkimi A i S od 4 do 8 i wszelakimi Q3, Q5, czy Q7 albo nawet TT mając do dyspozycji 26 koła? Według mnie Audi to marka kojarząca się z bardzo dobrymi, klasowymi samochodami. A co do dalszej części wypowiedzi to takie coś może napisać tylko ktoś kto nigdy nie jeździł a3 albo zrobili go w chu** i po prostu ma złe wspomnienia. Wyrażone zdanie, szanuje Twoje, nie przyjąłem tego jako żaden atak. Jak przyjaciel chce sobie kupić Forda Fieste to oczywiście szanuje, mam nadzieję, że będzie zadowolony z zakupu. Pozdrawiam serdecznie! :)

EDIT:
BartekLfc1993 pisze:Sam posiadam A3 i chyba pomyliliście obaj pojęcia co to jest klasowe auto. Bo dla jednego (jak w tym przypadku kojarzy się z czymś zupełnie innym niż drugiemu).

Dla jednego jest to auto wygodne/limuzyna a dla drugiego auto z charakterem, a bankowo A3 posiada charakter.

Wiadomo nie jest to Aston Martin, ale swoje zalety ma i gdybym miał do wyboru golfa IV czy Audiczke A3 (niektórzy mówią że to to samo- śmieje im się w twarz!) to nie miałbym dylematu ;)
Pozdrawiam
Samą markę porównać można do klasowych pod względem wygody/wyglądu i nikt mi nie powie, że nie bo już przykładowo rzuciłem co produkuje Audi i miejsce takich samochodów jest wśród tych najwyżej klasy. Może niepotrzebnie dopisałem do Audi A3 słowo klasa bo de facto mimowolnie mi się Audi z nią kojarzy jako marka. Tak czy siak, A3 to nie jest żadne zwykłe wozidło i tak jak piszesz, że ktoś mówi o Golfie IV czy Audi A3 jest ignorantem bo to bzdura i nie wierze, że ktoś mając do dyspozycji 26k by wziął Golfa IV, a nie A3 :)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2015, o 17:55 przez Ultrasow, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Sam posiadam A3 i chyba pomyliliście obaj pojęcia co to jest klasowe auto. Bo dla jednego (jak w tym przypadku kojarzy się z czymś zupełnie innym niż drugiemu).

Dla jednego jest to auto wygodne/limuzyna a dla drugiego auto z charakterem, a bankowo A3 posiada charakter.

Wiadomo nie jest to Aston Martin, ale swoje zalety ma i gdybym miał do wyboru golfa IV czy Audiczke A3 (niektórzy mówią że to to samo- śmieje im się w twarz!) to nie miałbym dylematu ;)
Pozdrawiam
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

notabene

Samochody

Post autor: notabene »

Django pisze: Bentley, Maseratti, Koenigsegg, Porsche, czy bardziej "przyziemne" Lexus czy Infinity - te pojazdy można nazwać klasowymi. A Audi czy Ford to najzwyklejsze wozidła. Dorabianie do nich ideologii "klasy" to jak robienie z golfa III auta sportowego!!
No offense, lecz nazywanie Audi zwyklym "wozidlem" to jednak duza przesada, nie uwazasz? :shock:
Obrazek
"What´s the noise, Bill?"
"That´s the sound of the boys coming up the hill."

Awatar użytkownika
Barilla

Post autor: Barilla »

Tak z ciekawości czym się ta wyższość A3 nad Golfem przejawia? Bo ja na przykład jeżdżę na co dzień A4, miałem okazję przejechać się kilka razy Passatem i jakoś za kierownicą Audi nie czuję się bardziej nobilitowany. Silnik ten sam, podwozie to samo, zawieszenie to samo. Identyczna sytuacja jak w przypadku A3 i Golfa - różni się głównie karoseria i wnętrze. A to jest już kwestia gustu.

Awatar użytkownika
BartekLfc1993

Post autor: BartekLfc1993 »

Jak już wspominałem mam A3, ojciec posiada passata a najlepszy kumpel golfa IV więc jeździłem kazdym z tych samochodów. Być może nie odczuwasz tego ponieważ masz zupełnie inny styl jazdy niż ja. Ja jeźdze bardzo agresywnie, co nie oznacza niebezpiecznie.

Audi w porównaniu do paska i golfa sprawuje się w zakrętach i przy wyprzedzaniu zupełnie inaczej, lepiej. Wszystkie 3 samochody są w silnikach benzynowych. Nie wiem, ale dla mnie audi to zupełnie inna jakość niż VW, pomimo podobnych podzespołów. O karoserii i wykonaniu wnętrza nie wspomnę ;)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2015, o 20:22 przez BartekLfc1993, łącznie zmieniany 1 raz.
You'll Never Walk Alone
Obrazek
#JurgenMUSISZ !

IcemanEvo
Kontakt:

Post autor: IcemanEvo »

W ramach tego "licytowania się", koledzy, chciałbym zaznaczyć, że porównywać marki pod względem prestiżu, premium, wygody i ogólnej jakości wykonania, to najlepiej porównywać auta NOWE lub po kilku tysiącach km. Bo rodzaj właściciela może znacznie zmienić odczucie ogólne co do marki. A ja tu widzę, że spieracie się o "klasę i prestiż" Golfa IV i Audi A3, która modelowo ma ponad 10 lat. Wyluzujcie, nie róbcie tu jakiegoś shitstormu golfiarzy, bimmersów, vagów czy alfaholików.

@chinaski - dokumenty można podrobić, jak każde. Jak pisałem kilka stron dalej - zdrowy rozsądek przy porównaniu przebiegu do ogólnego stanu auta (wnętrze, zawieszenie, silnik, klamki itp). Warto też sprawdzać, czy wpisane w książeczkę placówki istnieją na prawdę (to nie żart). Dobrą metodą (choć nie zawsze) jest ocena czy w ciągu roku średnio podobna ilość kilometrów jest przejechana, bo dużo ludzi przy takich autkach mniejszych przejeżdża w ciągu tych 3-4 lat podobną ilość km (dom-praca-dom-sklep + 1/2 wyjazdy)

EDIT: @BartekLfc1993 - co rozumiesz pisząc, że jeździsz bardzo agresywnie, ale nie niebezpiecznie?
Obrazek

Awatar użytkownika
sijdn

Post autor: sijdn »

BartekLfc1993 pisze:Jak już wspominałem mam A3, ojciec posiada passata a najlepszy kumpel golfa IV więc jeździłem kazdym z tych samochodów. Być może nie odczuwasz tego ponieważ masz zupełnie inny styl jazdy niż ja. Ja jeźdze bardzo agresywnie, co nie oznacza niebezpiecznie.

Audi w porównaniu do paska i golfa sprawuje się w zakrętach i przy wyprzedzaniu zupełnie inaczej, lepiej. Wszystkie 3 samochody są w silnikach benzynowych. Nie wiem, ale dla mnie audi to zupełnie inna jakość niż VW, pomimo podobnych podzespołów. O karoserii i wykonaniu wnętrza nie wspomnę ;)
Dokładnie. Jak prowadzę swoją Audi a np. kolega dał mi się przejechać Golfem IV to jest różnica. W Audi czuje się zdecydowanie lepiej, wygodniej. Wnętrze i wykonanie ogólnie lepsze.
Liverpool został stworzony dla mnie, a ja dla Liverpoolu - Bill Shankly

ElFirmino

Post autor: ElFirmino »

Wszystko to kwestia gustu, jednemu podoba się długie kombi a innemu sportowe coupe, jeden lubi twarde zawieszenie inny miękkie, komuś zależy na niskin spalaniu a innej osobie może palić i 20l byle było szybkie. O to chodzi że dla Ciebie to autko jest ładne a dla innej osoby jest to abstrakcja, na temat wyglądu dyskusja nie ma sensu ba każdemu się podoba co innego. A kwestia wygody, w niej trzeba brać pod uwagę wymiary, ponieważ osoba mająca 2 metry wzrostu może się czuć nie komfortowo w tico, a inna osoba o niskim wzroscie może napisać, że jest w nim dużo wolnej przestrzeni.

kostucha
Kontakt:

Post autor: kostucha »

Barilla pisze:Tak z ciekawości czym się ta wyższość A3 nad Golfem przejawia? Bo ja na przykład jeżdżę na co dzień A4, miałem okazję przejechać się kilka razy Passatem i jakoś za kierownicą Audi nie czuję się bardziej nobilitowany. Silnik ten sam, podwozie to samo, zawieszenie to samo. Identyczna sytuacja jak w przypadku A3 i Golfa - różni się głównie karoseria i wnętrze. A to jest już kwestia gustu.
Piękne spostrzeżenie. Audi jest częścią koncernu VW i do wielu lat częsci do tych aut w wielu przypadach się pokrywają. VW utrzymuje AUDI jako wyższą półkę względem rodzimych Passatów itd.. ALE! Tej różnicy w dzisiejszych czasach nie widać kompletnie. Kto nie wieży zapraszam do przejażdzki nowym Passatem CC lub (uwaga) nową T5. Wrażenia z prowadzenia porównacie sami, ale do rzeczy. Charakterystyka przyspieszenia jest związana z tym do czego auto zostało zaprojektowane. Golfy i Passaty to są w przeważającej większości auta rodzinne i miejskie nie mówiąc nawet o Polo. Takie auto sprawdza się genialnie w przewożeniu tyłka z punktu A do B. Nie potrzeba zasadniczo nic więcej. Audi są będąc projektowanymi jako wspomniana wyższa półka mają w zamyśle nacisk na odczycia dla samego kierowcy. Lecz jak wspomniałem w nowszych autch to nawet T5 prowadzi się super komfortowo.
BartekLfc1993 pisze:Jak już wspominałem mam A3, ojciec posiada passata a najlepszy kumpel golfa IV więc jeździłem kazdym z tych samochodów. Być może nie odczuwasz tego ponieważ masz zupełnie inny styl jazdy niż ja. Ja jeźdze bardzo agresywnie, co nie oznacza niebezpiecznie.
xD Agresywna jazda jest zawsze niebezpieczna! Chyba, że chodziło Ci o pojęcia dynamiki jazdy oraz chciałeś przekazać, że ograniczenia prędkości są dla słabych mentalnie. Reszta wypowiedzi mniej więcej opisana powyżej. Skupiasz się na prywatnym odczuciu. Gdy kupuję auto to MUSZĘ odpowiedzieć sobie na pytanie po co? Jeżeli po to aby jeżdzić z dziewczyną gdzieś to nie brałbym A3. Jeżeli po to aby fajnie pojeździć to też nie A3 tylko coś sportowego zależnie od budżetu. A3 kupuję, gdy chcę przewieźć Tyłek z punktu A do B z jakimś plecakiem lub torbą. Tutaj wrażenia jezdne są rzeczą drugorzędną.

ODPOWIEDZ