Samochody

Tutaj możecie pisać o wszystkim o czym chcecie napisać i podzielić się z innymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

edwardo

Re: Samochody

Post autor: edwardo »

Fiat Bravo 1.4, hyundai sonata 2.0 2.4

Jakich gabarytów ma być ten samochód?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, o 17:40 przez edwardo, łącznie zmieniany 1 raz.

ar90

Post autor: ar90 »

Mam Forda Mondeo ( Focus to właściwie to samo) i mogę tylko pochwalić, super się tym jeździ, fordy w zasadzie są mało awaryjne, czasem zawodzi jakiś element elektroniki, ale rzadko coś poważnego, także jeżeli jesteś Lordem to jeździsz Fordem :)

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.

zawad2

Post autor: zawad2 »

diablinadali pisze:Witajcie,
Krótka piłka - opłaca się sprowadzić auto zza zachodniej granicy?
Wiadomym jest, że wybór aut używanych chociażby w Niemczech, jest nieporównywalnie większy niż w Polsce, ale zastanawiam się jak jest z opłacalnością takiej operacji. Teoretycznie bardzo podobne auto mogę kupić taniej za Odrą niż w Polsce, ale czy jest to na tyle duża różnica w cenie, by opłacało się sprowadzić auto pomimo późniejszych dodatkowych opłat (tłumaczenia, akcyza, rejestracja)?
Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprowadzeniem auta albo posiada wiedzę (lub kontakty), to prosiłbym o parę wskazówek.
Ponieważ część kosztów jest stała, zapewne nie bez znaczenia jest kwota jaką chcesz przeznaczyć.

darthmalak
Kontakt:

Post autor: darthmalak »

Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.

Awatar użytkownika
diablinadali

Post autor: diablinadali »

darthmalak pisze:Znajomy który sprowadzal swego czasu auta z Niemiec stwierdził, że rynek jest juz bardzo "przetrzebiony". Albo lowisz okazje sprawdzajac oferty codziennie albo jestes gotow zaplacic za samochod wiecej niz w kraju. Mi tak auto znalazl 2.5 roku temu. Sprowadzilem Mazde 3 - bardzo fajny zadbany egzemplarz. Po wszystkich oplatach wyszlo mnie to drożej niż porównywalny egzemplarz w kraju. Kupilem samochod od drugiego wlasciciela - sprzedawca prywatny.
Sporo zacząłem czytać o sprowadzaniu aut z Niemiec i jest dużo opinii, że za cenę zakupu w Polsce, można nabyć lepiej wyposażony egzemplarz z Niemiec. Różnica polega na tym, że część aut z lepszym wyposażeniem nie była dostępna na polskim rynku. Tylko właśnie pozostaje kwestia kwoty końcowej.

To może ktoś podpowie, co mam doradzić młodszemu bratu. Chce kupić pierwsze auto i dać za nie 8 tys. Uparł się na Toyotę Corollę e12, ale w tej cenie rzadkością jest dobry egzemplarz w hatchbacku 4/5 drzwiowy. Będzie w 80% jeździł po mieście, więc pewnie benzyniak o pojemności 1.4 - 1.8 max, żeby w razie trasy mógł też zebrać się przy wyprzedzaniu. Macie pomysł jakie auto mógłbym mu podrzucić pod rozwagę?

Awatar użytkownika
ControL

Post autor: ControL »

Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?
"To moja 8mila, jedyna chwila, życiowy finał
Ważne jak kończysz nie jak zaczynasz #Liverpool Milan"

Patryko92LFC

Post autor: Patryko92LFC »

ControL pisze:Czy któryś z użytkowników forum jeździ aktualnie bądź jeździł samochodem Dacia Logan lub Logan MCV? Ewentualnie Sandero?

Ja akurat serwisuje Dacie i Renault :) co potrzeba ?

Django

Post autor: Django »

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jeździ(ł) Toyotą: Auris, Corollą czy jak się okazuje też Avensis T27 i miał problem wałków pośrednich kolumny kierowniczej?
Obrazek

Norbert123

Post autor: Norbert123 »

zna ktos jakies dobre preparaty do czyszczenia i renowacji skory w samochodzie ?
You'll never walk alone...

Awatar użytkownika
werbatin
Kontakt:

Post autor: werbatin »

Norbert123 pisze:zna ktos jakies dobre preparaty do czyszczenia i renowacji skory w samochodzie ?
Gorąco polecam te dwa produkty - jeden do czyszczenia, drugi do renowacji i konserwacji skóry. Sam stosuje i efekty bardzo dobre:

https://allegro.pl/k2-leather-condition ... a61a761645

https://allegro.pl/k2-letan-zestaw-do-c ... 763554fc36
Obrazek

Awatar użytkownika
dam4an

Post autor: dam4an »

Czy ktoś z was spotkał się z problemem w BMW X3 E83 2007r , że same włączają się wycieraczki? Przez komputer diagnostyczny nie da się tego ogarnąć, dodatkowo manetka od wycieraczek nie chodzi tak jak trzeba, tzn spryskiwacze działają na raz i przedni i tylny i trzeba ją odepchnąć a nie ciągnąć do siebie, zaznaczę że na szybie jest umiejscowiony czujnik deszczu
Obrazek
"Jeśli Everton grałby w ogrodzie przed moim oknem, zaciągnąłbym firankę." - Bill Shankly.

Awatar użytkownika
Szpieg1
Moderator

Post autor: Szpieg1 »

Ogarnia ktoś sprawy w związku z odszkodowaniami z AC?

PonuryGrabarz

Post autor: PonuryGrabarz »

Drodzy,
Jako, że sam nie znam się na samochodach to mam prośbę do forumowych speców od aut.
Planuje kupno auta i chciałbym wydać na nie max 10-12 tys - poleci ktoś model w który celować? Auto powinno być ekonomiczne, mało awaryjne i w miarę ładne:) Podobają mi się raczej mniejsze autka typu Polo czy Golf, ale mam dziecko w drodze, wiec mogą być też większe - ważne żeby do auta zmieścił się wózek. Na codzień poruszam się komunikacją, wiec auto będzie używane głównie w weekendy żeby podjechać gdzieś na zakupy czy na jakąś wycieczkę.
Auta planuje szukać za granicą.

pitek552
Kontakt:

Post autor: pitek552 »

W tej cenie i w tych kryteriach które wymieniłeś poleciłbym od siebie Renault Megane II z benzynowym silnikiem 1.6, są to bardzo pancerne jednostki nie do zajechania a osiągi ma na prawdę świetne, z niskim spalaniem komponuje się to na prawdę bardzo dobrze.
YNWA!

ODPOWIEDZ